To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 6 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nie wiem kim jestem
#41
paranoid napisał(a):Miałem wątpliwości kim jestem w końcu ale mi wyszło mi:
Your Top 3 Faith Match Profiles Are:
1. [SIZE=2]Eastern Orthodox [SIZE=2] (100%)
2. [SIZE=2]Roman Catholic [SIZE=2] (100%)
3. [SIZE=2]Mainline to Conservative Christian/Protestant [SIZE=2] (87%) [/SIZE][/SIZE]
[/SIZE]
[/SIZE]
[/SIZE]
[/SIZE]
Jak możesz być jednocześnie katolikiem i prawosławnym? Język
"Każdej nocy nawiedza mnie Yeszua i szarpie za kuśkę." /pisownia oryginalna/.
Komentarz pod jednym z filmów na youtube. Rozbawił mnie.
Odpowiedz
#42
A co to za różnica? Jeden chuj!
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#43
Tak jakoś wyszło ^^
Proszę wpisywać książki które polecamy! - http://ateista.pl/showthread.php?t=11246
Tutaj proszę zamieszczać krytykę podanych pozycji przez użytkowników do tematu "lista książek - http://ateista.pl/showthread.php?t=11405

"No oczywiście, wszystko powinno być prywatne, wiem, że dla takiego komunisty jak paranoid takie słowa przyprawiają go o palpitację serca :mrgreen:
własność jest rozwiązaniem każdego problemu. a póki co schowam portfel bo nie wiem kiedy mi go ukradniesz :lol2:"
by korsarz <3
Odpowiedz
#44
zarloczny napisał(a):no i jak widać tu wszystkim wychodzi ateizm
nie ważne w jakich odmianach bądź niezrozumieniu

W tym teście to niezwykle trudno wypaść 100% ateistą
[SIZE="2"]"Demokracja to ustrój, w którym rządzi
durnota — przecież wiadomo, że głupich jest więcej niż mądrych" - JKM [/SIZE]
Odpowiedz
#45
wyszło mi:
1. [SIZE=2]Secular Humanism [SIZE=2] (100%)
2. [SIZE=2]Unitarian Universalism [SIZE=2] (94%)
3. [SIZE=2]Theravada Buddhism [SIZE=2] (89%) [/SIZE][/SIZE]
[/SIZE]
[/SIZE]
[/SIZE]
[/SIZE]

Dziwi mnie ta trzecia pozycja.
Odpowiedz
#46
Secular Humanism to coś takiego jak racjonalista.pl?
Proszę wpisywać książki które polecamy! - http://ateista.pl/showthread.php?t=11246
Tutaj proszę zamieszczać krytykę podanych pozycji przez użytkowników do tematu "lista książek - http://ateista.pl/showthread.php?t=11405

"No oczywiście, wszystko powinno być prywatne, wiem, że dla takiego komunisty jak paranoid takie słowa przyprawiają go o palpitację serca :mrgreen:
własność jest rozwiązaniem każdego problemu. a póki co schowam portfel bo nie wiem kiedy mi go ukradniesz :lol2:"
by korsarz <3
Odpowiedz
#47
paranoid napisał(a):Secular Humanism to coś takiego jak racjonalista.pl?

Tak
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
#48
1. Eastern Orthodox (100%)
2. Roman Catholic (100%)
3. Mainline to Conservative Christian/Protestant (92%)
Odpowiedz
#49
Your Top 3 Faith Match Profiles Are:
1. Unitarian Universalism (100%)
2. Secular Humanism (93%)
3. Nontheist (87%)
"Do jasnych dążąc głębin – nie mógł trafić w sedno śledź pewien obdarzony naturą wybredną. Dokądkolwiek wędrował, zawsze nadaremno. Tu jasno, ale płytko, tam głębia, ale ciemno."
Odpowiedz
#50
1. [SIZE=2]Secular Humanism [SIZE=2] (100%)
2. [SIZE=2]Reform Judaism [SIZE=2] (92%)
3. [SIZE=2]Mainline to Liberal Christian Protestants [SIZE=2] (91%) [/SIZE][/SIZE]
[/SIZE]
[/SIZE]
[/SIZE]
[/SIZE]
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
#51
1. [SIZE=2]Secular Humanism [SIZE=2] (100%)
2. [SIZE=2]Unitarian Universalism [SIZE=2] (92%)
3. [SIZE=2]Liberal Quakers [SIZE=2] (79%)


[/SIZE]
[/SIZE]
[/SIZE]
[/SIZE]
[/SIZE]
[/SIZE]
Odpowiedz
#52
Nie wiem, czy to jest dobry temat na moje wypociny, lecz nie wiem gdzie tym się z wami podzielić i czy ktoś z was postrzega świat podobnie. Kim jestem? Ja uważam się za boga, jestem swoim bogiem w swoim świecie, wyobrażam sobie, że świat został stworzony dla mnie, że wszystko mogę w tym świecie osiągnąć. Ludzi traktuję jako "boty", którzy stoją na drodze lub pomagają mi dotrzeć do sukcesu, aby móc pokazać mi, co jest ważne w życiu. Mi to osobiście pomaga wywyższać się nad innymi, czego bym się nie podjął, poprzez cięzką pracę będę w tym najlepszy. Bardzo mi to pomaga w życiu, dziękuje.
Odpowiedz
#53

  1. Nontheist (100%)
  2. Theravada Buddhism (98%)
  3. Secular Humanism (95%)
Buddyzm? Świecki Humanizm? What the hell?
"Equality is a lie. A myth to appease the masses. Simply look around and you will see the lie for what it is! There are those with power, those with the strength and will to lead. And there are those meant to follow – those incapable of anything but servitude and a meager, worthless existence."
Odpowiedz
#54
kamyczek napisał(a):Ludzi traktuję jako "boty"

:8O: Spadłem z krzesła Szczęśliwy A chociaż się ubawiłem, to jednak wydaje mi się, że znajdzie się kilku takich którzy na prawdę myślą w podobny sposób. Skoro to komuś pomaga w dojściu do celu, to czemu nie Duży uśmiech

1. Nontheist (100%)
2. Theravada Buddhism (96%)
3. Secular Humanism (95%)
Chyba standardowy wynik, ale skąd ten buddyzm, humanizm? Bo w to pierwsze jestem skłonny uwierzyć.
Odpowiedz
#55
Jester napisał(a):
  1. Nontheist (100%)
  2. Theravada Buddhism (98%)
  3. Secular Humanism (95%)
Buddyzm? Świecki Humanizm? What the hell?



1. [SIZE=2][SIZE=2]Nontheist[/SIZE][/SIZE][SIZE=2] [SIZE=2] (100%)
2.
[/SIZE]
[/SIZE]
[SIZE=2]Secular Humanism[/SIZE][SIZE=2][SIZE=2][SIZE=2] [SIZE=2] (100%)
3. [SIZE=2]Theravada Buddhism [SIZE=2] (90%) [/SIZE][/SIZE]
[/SIZE]
[/SIZE]
[/SIZE]
[/SIZE]


Takie tam pierdolenie Uśmiech Człowiek jest gówno warty, a tym czasem okazuje się, że jestem Humanistą Duży uśmiech a ten Buddyzm... Mam zacząć słuchać Nirvany czy jak ? Słaby test.
Odpowiedz
#56
Lust napisał(a):Takie tam pierdolenie Uśmiech Człowiek jest gówno warty, a tym czasem okazuje się, że jestem Humanistą Duży uśmiech a ten Buddyzm... Mam zacząć słuchać Nirvany czy jak ? Słaby test.

Nie słuchać Nirvany, ale dążyć do osiągnięcia nirwany.
"Każdej nocy nawiedza mnie Yeszua i szarpie za kuśkę." /pisownia oryginalna/.
Komentarz pod jednym z filmów na youtube. Rozbawił mnie.
Odpowiedz
#57
A ja kim jestem ? Wierzę w "Boga" , ale na zasadzie oznaczenia boga liczbą niewiadomą . Czyli według mojej opinii Bóg może istnieć na nieskończenie wiele różnych możliwości , nie przyswajam żadnej teorii istnienia Boga i nie uważam że ona jest najlepsza , ale też żadnej nie odrzucam. Czyli przykładowo Bóg może być taki jak opisany w Biblii , Bogiem może być inna cywilizacja , a w końcu bogiem może być czas. To takie przykłady podałem. I także nie przyjmuje ale też nie neguję zasady w której mówię że "jak umrę to zobaczę jak jest naprawdę" , bo np. w przypadku Boga który jest czasem , nie byłbym świadomy przejścia z jednego czasu do drugiego.
Ale całkowicie neguję zasadę w której po śmierci nie ma nic i jest pustka jak to mówi ateizm.
Wierzę w Boga , ale nie wyznają żadnej obecnej religii , a katolicyzm uważam tylko jako kulturę do której jestem przynależny. Uważam że Bóg w jakiej formie by nie istniał , jest najważniejszy i kościół , biblia czy podstacie święte nie mogą być od niego ważniejsze.

Czyli sam nie wiem kim jestem. Może ktoś ma podobne poglądy , albo istnieje określenie tego człowieka. W zasadzie to mnie sama nazwa nie obchodzi , bo nie ważne jest głupie słowo , a własne przemyślenia , własne przemyślenia nie narzucone przez nikogo.
Odpowiedz
#58
No właśnie, nie wiem. Ale niekoniecznie muszę wiedzieć i szufladkować się. Chcę być szczęśliwa. Żyć. Od kilku miesięcy robię remont w głowie. Trochę pytam, trochę szukam, rozmawiam, często zastanawiam się. Nad istnieniem boga, rolą, istotą religii i tym podobne. Niedawno zrozumiałam, że dotychczasowe istnienie naznaczone było cierpieniem i nieumiejętnością cieszenia się owym istnieniem. Bo życie to nie było. Nadal jeszcze nie jest, ale wydaje mi się, że jestem na dobrej drodze. Uśmiecham się częściej i zaczynam być dumna ze swoich nowych myśli, odważnych postanowień. Odchodzę od tego wszystkiego i pojawia się ulga. Taka, która jest nieopisanie błogim uczuciem. Połączonym z poczuciem wyzwolenia. Z tego wiecznego obwiniania się, strachu, wyrzutów sumienia, kontroli. Bowiem między tymi uczuciami a moją wiarą można było postawić znak równości. Nazwałabym to nawet nerwicą i nie naciągam. Teraz odkrywam w sobie dobro! Jestem pewna, że umiem uszczęśliwiać ludzi. Wiem, że mogę. Że nie służę zepsuciu, nie wyrządzam krzywdy. Powoli, ale proces się zaczął. Trzymajcie kciuki. I znów się uśmiecham. I kiedyś powiem, że to jedyne życie jest piękne.
Odpowiedz
#59
coffeecffoc napisał(a):Niedawno zrozumiałam, że dotychczasowe istnienie naznaczone było cierpieniem i nieumiejętnością cieszenia się owym istnieniem.

Hmm, bardzo buddyjsko Uśmiech
Laws are formed by the arrogant and presumptuous, and our work here is a message to them that such arrogance will always be questioned by those with minds and wills of their own. Nefris of Thay
Odpowiedz
#60
a da się połączyć ignostycyzm + ateizm + agnostycyzm?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości