Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomoc w zadaniach
OMG

Napiszę ci co potrzebujesz wiedzieć do tych zadań:

1) Definicja ciągu arytmetycznego:
[Obrazek: c20f311b6ebd8401737e7b67f2a9ed42.png]

2) Średnia arytmetyczna:
[Obrazek: 0141fcf9159d018ed7cdb22cc6cf2814.png]

3) Suma skończonego c. arytmetycznego:
[Obrazek: ee1c0f80f3c099c560793d5475c34876.png]

4) Średnia geometryczna:
[Obrazek: 24f26446ae018e01ea645123bce43cda.png]

Zapisujesz dane w postaci formalnej -> (ewentualnie przekształcasz) -> wstawiasz do odpowiednich równań danych wyżej -> rozwiązujesz równanie albo układ równań -> voila!
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
ahoj
pomecze Was paroma zagadnieniami, bo sam nie mam pojecia co zrobic.
problem nr 1:
Funkcja f(x)=e^-x2 (e do minus x kwadrat) ma:
A)maksimum lokalne w P(0,1)
B)maksimum lokalne w P(0,2)
C)brak ekstremów
D)minimum lokalne w P(0,1)

wiec ogolnie wiem jak wyznaczac ekstrema i minima/maksyma ale w tym przykladzie poleglem. pochodna z e^x to e^x, czy ta zasada tez bedzie tu obowiazywac? jesli tak to niby jak mam obliczyc e^-x2=0?
Odpowiedz
Pochodna z e^(-x^2) to:
f'(x)=-2x(e^(-x^2))

Mam nadzieję, że to trochę rozjaśnia sytuacjęUśmiech.

Czyli mamy potencjalne ekstremum lokalne dla x=0.
Jak łatwo zauważyć, zarówno dla x>0 jak i x<0 funkcja przyjmuje wartości mniejsze niż dla x=0, zatem jest to lokalne maksimum.
"Equality is a lie. A myth to appease the masses. Simply look around and you will see the lie for what it is! There are those with power, those with the strength and will to lead. And there are those meant to follow – those incapable of anything but servitude and a meager, worthless existence."
Odpowiedz
rozumie ze po podstawieniu pod x zera w pochodnej wychodzi na to ze punkt maksimum ma miejsce w (0,y), czyli jak podstawie pod e^(-x^2) x=0 wychodzi na to ze punktem maksymalnym jest (0,1)? dzieki za pomoc!!

kolejna zagadka:
Rozwiązaniem równania macierzowego
1 2 3____1
0 1 2 x= 0
0 0 1___-1
są następujące wartości
A)x=1, y=0, z=1 B)x=0, y=1, z=-1 C)x=2, y=2, z=1 D)x=0, y=2, z=-1

wiem jak rozwiazywac macierze 3x3, ale nie wiem jak mam obliczyc y i z majac podane tylko x i jakas macierz bez oznaczen? mam po prostu podstawiac ten x pod kolumny i normalnie dzielic przez wynik macierzy pierwszej?

1 2 3
0 1 2 <---x
-1 0 1

1 1 3
0 0 2 <---- y
0 -1 1

1 2 1
0 1 0 <-----z
0 0 -1

i wyniki tego dzielic przez wynik pierwotnej macierzy?

ech... jak poprzesowam spacjami wszystko wraca jakby ich nie bylo
Odpowiedz
Napisz najpierw po ludzku o co chodzi. Przykładowo:

1 1 2 | 4
3 0 2m | 2
9 9 7 | k

Jeśli chodzi Ci o rozwiązanie macierzy zależne od parametru. Bo zapisu

Cytat:1 2 3____1
0 1 2 x= 0
0 0 1___-1

To za nic nie rozumiem.
Laws are formed by the arrogant and presumptuous, and our work here is a message to them that such arrogance will always be questioned by those with minds and wills of their own. Nefris of Thay
Odpowiedz
wiec sa podane dwie macierze
pierwsza:
1 2 3
0 1 2
0 0 1
i obok niej jest x= i druga macierz:
1
0
-1
Odpowiedz
dobra juz znalalzem gdzies tego rozwiazanie nie meczcie sie juz Oczko
Odpowiedz
Funkcja f(x)=x+1/x ma punkt przegięcia w punkcie
A)R(1,1) B)P(0,1) C)O(0,0) D)brak

wiec licze pochodna 2 stopnia i wychodzi mi 2x^-3
zeby olbiczyc p.p. trzeba przyrownac to do 0 i tu mam problem bo nie potrafie obliczyc x z rownania 2x^-3=0, a na kartce z rozwiazaniem jest napisane 2x^-3=/ (nie rowna sie) 0 i podpisana odpowiedz brak p.p., co moim zdaniem jest blednym podejsciem.
Odpowiedz
Dlaczego niby to miałoby być błędne podejście? Nie ma rozwiązań (w R) dla równania:
[latex-script-call]\frac{2}{x^3}=0[/latex-script-call]

W związku z tym nie ma również punktu przegięcia. Zresztą jak naszkicujesz sobie wykres, zobaczysz że to prawda. Tak samo nie ma extremum jak nie istnieje takie x, dla którego f'(x)=0.

Spróbuj używać LaTeXa do pisania tych zadań. Możesz znaleźć poradnik do pisania równań w nim tutaj: http://ateista.pl/showthread.php?t=9022. Dużo przejrzyściej się wszystko czyta i można szybciej odpisać.
"Equality is a lie. A myth to appease the masses. Simply look around and you will see the lie for what it is! There are those with power, those with the strength and will to lead. And there are those meant to follow – those incapable of anything but servitude and a meager, worthless existence."
Odpowiedz
Równanie stycznej do wykresu funkcji f(x)= [latex-script-call]e^{x}[/latex-script-call]w punkcie P(0,1) jest następujące
A) y=x B) y=x+2 C)y=x+1 D)y=x-1
Odpowiedz
Przecież prosta y=x nie przechodzi przez punkt (0,1). Nie miała być czasem odpowiedź C? W ogóle, czemu te zadania takie łatwe?

y=f'(x0)(x-x0) +y0.

y0 jest oczywiście równe 1, więc odpowiedź C.
Odpowiedz
zadania trudne bo na egzamin z matematyki!! Oczko
Odpowiedz
witam
czy pent-2-en ma stereoizomery?
Odpowiedz
Ma. Cis-trans.
Widzę, że nie tylko ja mam sesję poprawkową...
Odpowiedz
a no tak wiazanie podwojne.. ech no ja akurat mam 6 wrzesnia poprawe egzaminu z chemi organicznej ;/
Odpowiedz
teraz prosze o powiedzienie mi co sie dzieje z propionianem etylu w reakcji z woda w srodowisku kwasnym. to jest prawidlowo narysowany zwiazek?
http://brain.fuw.edu.pl/edu-wiki/images/..._etylu.png
Odpowiedz
Ja 12 mam organiczną i 4 analizę matematyczną. Ale spoko, moje odpowiedzi w tym temacie powinny być prawidłowe Duży uśmiech.
maniak08 napisał(a):to jest prawidlowo narysowany zwiazek?
Tak.

maniak08 napisał(a):prosze o powiedzienie mi co sie dzieje z propionianem etylu w reakcji z woda w srodowisku kwasnym
Następuje hydroliza, produktami jest kwas i alkohol (czyli kwas propanowy i etanol).
Odpowiedz
dzieki, a wiesz moze jak wyglada acetal etylowy aldehydu propianowego i co sie dzieje po dodaniu wody?
i jeszcze 2-bromo-2-metylobutan z woda jakbys byl tak uprzejmy ;]
Odpowiedz
maniak08 napisał(a):dzieki, a wiesz moze jak wyglada acetal etylowy aldehydu propianowego i co sie dzieje po dodaniu wody?

To będzie jak propan połączony pierwszym atomem węgla z dwoma etanami przez dwa tleny. Po dodaniu wody nastąpi hydroliza na etanol i propanal

maniak08 napisał(a):jeszcze 2-bromo-2-metylobutan z woda jakbys byl tak uprzejmy ;]

Tu bym dał 2-metylobut-2-ol ale pewny nie jestem. Raczej marna taka reakcja Język
Odpowiedz
khomaniac napisał(a):Tu bym dał 2-metylobut-2-ol ale pewny nie jestem. Raczej marna taka reakcja
Zachodzi. Tak samo jak z wodorotlenkami, powstaje właśnie alkohol. Grupa metylowa raczej nie powinna przeszkadzać w tej reakcji. No tyle, że to tak "na sucho" to nie zajdzie raczej. Podgrzanie lub jakiś katalizator.

maniak08 napisał(a):dzieki, a wiesz moze jak wyglada acetal etylowy aldehydu propianowego i co sie dzieje po dodaniu wody?
Nie ogarniam za bardzo acetali, ale z tego co wiem, to khomaniac tutaj również ma rację.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości