To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mail do GW w sprawie psiego smalcu
#1
Zamieszczam treść tutaj, żeby podać link na FB - treść jako taka jest zbyt długa.

W ostatnim numerze Dużego Formatu pojawił się artykuł "6 psów w słoiku" dotyczący wiary w lecznicze właściwości psiego smalcu. Nasze forum zostało tam wspomniane w mocno niekorzystnym kontekście, który sugeruje, iż znaczna część ateistów podziela ową wiarę. Cytuję:
Duży Format napisał(a):Na forum Ateista.pl na pytanie: "Czy zjadłbyś/zjadłabyś smalec lub jakąś inną potrawę z psa?" 33% respondentów odpowiedziało: "Tak". Skąd wzięła się wiara w lecznicze właściwości psiego smalcu?

Pojawiło się to w osobnym akapicie. Co pomyśli czytelnik?

A przecież w wątku zawierającym wspomnianą ankietę pośród 430 wypowiedzi nie widziałem ani słowa o leczeniu psim smalcem, toczy się tam natomiast debata dotycząca pewnych granic - np. dlaczego raczej nie jadamy psów, ale świnie - chętnie.

Zawsze ceniłem GW za rzetelność, a na stronie FB Ateista.pl Gazeta jest - i pozostanie - wśród 12 ulubionych stron. Chcę tylko zwrócić uwagę, że medium opiniotwórcze łatwo może błędną opinię wykreować, a zdementować ją jest już dużo trudniej. W imieniu ateistów nieleczących się psim smalcem (bo pewnie są i tacy, którzy się nim leczą, ale pewnie mniej niż 33%) proszę o większą uwagę w podawaniu informacji. Dziękuję!

Bartek Bartkowski
http://www.ateista.pl

P.S. Załączam link do naszej ankiety: http://www.ateista.pl/showthread.php?t=5193
Odpowiedz
#2
Aż mi się wierzyć nie chce, że mogli coś takiego umieścić w druku :| Potem ciemnota będzie rozpowiadać jak to ateiści się leczą smalcem i powymyślają do tego 1000 innych historii.
Ale co do GW.. nie zgodzę się z Tobą Bart, ich teksty często są wyssane z palca co pokazała afera z Lechem.
Odpowiedz
#3
Też jakoś szczególnie nie widziałem z GW rzetelności Duży uśmiech
nie żeby tę rzetelność widywał gdzie indziej
Cytat:BTW po przeczytanie tego artykułu nie bardzo rozumiem jaki cel miało przywołanie przykładu tego forum.Zawsze myślałem, że redaktor Szechter też ateista.
Może chodziło o pokazanie że u nas taki Ciemnogród że nawet jak ateista to w leczniczą moc smalcu wierzy . Nawet ateiści u nas nie postępowi i nie spełniają europejskich standardów
Odpowiedz
#4
sogors napisał(a):Może chodziło o pokazanie że u nas taki Ciemnogród że nawet jak ateista to w leczniczą moc smalcu wierzy . Nawet ateiści u nas niepostępowi i nie spełniają europejskich standardów

A moim zdaniem autorce bardziej zależało na tym, by podkreślić, że ateistom daleko nie do ludzi oświeconych, ale do "normalnych", czyli tych, którzy trzymają się społecznie poprawnych zachowań, nie przypadkiem idących w parze z naukami Kościoła. :]
Odpowiedz
#5
Bart napisał(a):Zawsze ceniłem GW za rzetelność

No kurwa, za jaką rzetelność? Zrobili z nas idiotów wierzących w lecznicze właściwości psiego smalcu. To tak jakby pluli ci w twarz, a ty byś twierdził, że to tylko deszcz pada. :wall:

Smutny

Niech te tępe dzidy dadzą sprostowanie. Część ateistów zjadłaby smalec z psa, bo byłoby to dla nich tylko kolejne zwykłe jedzenie takie jak pasztet drobiowy, kotlet z indyka czy kiełbasa ze świnki. I nic więcej.

Cytat:W imieniu ateistów nieleczących się psim smalcem (bo pewnie są i tacy, którzy się nim leczą, ale pewnie mniej niż 33%) proszę o większą uwagę w podawaniu informacji.
W imieniu kurwa swoim proszę redaktorów Gazety Wybiórczej o nabranie umiejętności czytania ze zrozumieniem. Z samego tematu i z pozostałych postów nijak nie da się wywnioskować, że ktokolwiek z biorących udział w ankiecie je smalec z psa ze względu na jakieś z dupy wzięte lecznicze właściwości.

Jezu, ale mnie wkurzyli.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#6
Dyplomacja, panowie, dyplomacja Uśmiech
Odpowiedz
#7
Cytat:Jezu, ale mnie wkurzyli

To też się nadaje do "gazety" Duży uśmiech

Proponował bym. Proszę o zamieszczenie sprostowania do artykułu bleble, zamieszczonego w gazecie blabla dnia bla bla. Zdanie "blabla" zostało wyrwane z kontekstu i użyte w sposób, który sugeruje użytkownikom forum inne niż rzeczywiste intencje. Słowa "blabalabala" pozbawione kontekstu sugerują, że blabalabla... co oczywiście jest nieprawdą. Bardzo proszę o wykazanie mojego błędu albo zamieszczenie sprostowania wraz z przeprosinami P. Redaktor.
Dziękuję, dobranoc.
"Chociażbym chodził ciemną doliną zła się nie ulęknę, bo będę w niej największym skurwysynem" (Ps23,4 vs forum postapo)[url=http://blog.wiara.pl/alla86/2007/04/27/chociazbym-chodzil-ciemna-dolina-zla-sie-nie-ulekne-bo-ty-jestes-ze-mna-ps234/][/url]
Odpowiedz
#8
Tekst Lumbera był najbardziej przekonujący8)
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
#9
Kaktus mi na łapie wyrośnie, jeśli GW opublikuje sprostowanie.
.
.
.
.

Odpowiedz
#10
To będziemy się napierdalać - jeśli społeczność zechce.
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
#11
...miałknął tygrys

Darmowa reklama w GW i już pełna gotowość wejść na barykady i krew wylać w nierównym boju Oczko Jak mają odrobinę przyzwoitości to ładnie przeproszą. Jak nie... cóż... pewnie redaktor nieopierzony i troszkę cwaniak za bardzo. Moim zdaniem "napierdalanie" popsuje sporo krwi... głównie naszej Oczko
"Chociażbym chodził ciemną doliną zła się nie ulęknę, bo będę w niej największym skurwysynem" (Ps23,4 vs forum postapo)[url=http://blog.wiara.pl/alla86/2007/04/27/chociazbym-chodzil-ciemna-dolina-zla-sie-nie-ulekne-bo-ty-jestes-ze-mna-ps234/][/url]
Odpowiedz
#12
Skoro tak uważasz. Przerabiałem już takie napierdalanki - pisałem, że jak społeczność zechce, bo koszty wpisu są, a zdarzyło się mi się, że klient na etapie drugiej instancji nagle stwierdzał, że już nie chce tego ciągnąć i stracił w rezultacie kasę.

Walka nie jest nierówna - decyduje sąd, może nie zawsze chwalebnie, ale jednak sąd a nie rednacz GW.
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
#13
Ale się przejmujecie, żeby jeszcze było czym. A niech mają nas za dziwaków, psychopatów i zboczków. Ja tam zawsze lubiłem "odstawać" od normy, szczególnie, że teraz jest taka tendencja aby trzymać się jedynie słusznej linii, wszystko w "białych rękawiczkach", "ą-ę" i takie tam poklepywanie się po pleckach.
"Marian zataczając się wracał jak zwykle znajomym chodnikiem do domu. Przez zamglone od całonocnej popijawy oczy widział mieszkańców Skórca bezskutecznie uganiających się choćby za kromką jakiegokolwiek pieczywa. Na razie było jednak cicho."

Jan Oborniak "Bankiet w piekarni" (zbiór opowiadań pt: "Krzyk ciszy", wyd. Opoka, Warszawa 1986)
Odpowiedz
#14
Samo mienie za dziwaków myślę że nikogo nie oburza .

Raczej to że zaraz po wynikach ankiety (mogliby chociaż napisać ilu wtedy głosowało ), padło pytanie o wiarę w lecznice właściwości.

Choć GW zawsze może tłumaczyć że te zdania ot tak leżą koło siebie .

Hmm, prawica i ideowa, skrajniejsza lewica , kibice nie lubią GW
Teraz najwyżej do tej grupy dojdą ateiści
Odpowiedz
#15
Może zamiast narzekać, wydziwiać i wkurzać się- warto napisać własnego maila do redakcji...
Natura albowiem w rozmaitości się kocha; w niej wydaje swoją moc, mądrość i wielkość.
(Jędrzej Śniadecki)







Odpowiedz
#16
Interweniować trzeba, dlatego, że artykuł wypacza sens ankiety i naszej dyskusji, ale także dlatego, że przytrafiło się to NAJLEPSZEJ POLSKIEJ GAZECIE !

A od kogo, kurwa mamy prawo oczekiwać rzetelnej informacji jak nie od najlepszych w tym fachu?

Do tej pory GW reagowała na "wpadki" szybko i uczciwie. Mam nadzieję, że moja opinia o najlepszej gazecie, od Łaby do Władywostoku nie zostanie zweryfikowana w tak przykrych okolicznościach.
Odpowiedz
#17
W każdej gazecie pracują ludzie a przyznam, że teza, że ateiści nie wierzą w istoty nadprzyrodzone ale w szamanizm już tak... jest co najmniej ciekawa. Czy prawdziwa? To mniej istotne... ale ślicznie wyolbrzymia problem. Nie czytałem artykułu ale widzę oczami wyobraźni i przyznam, że takie sensacyjne wnioski są tyleż ciekawe co lekko prowokujące. Dla forum może to się skończyć co najwyżej wzrostem zainteresowania. Przeciwnicy albo nie bójmy się tego słowa "wrogowie" ateizmu mają potwierdzenie faktu i odrobinę uśmiechu na racjonalnej połowie twarzy. Zwolennicy i wagabondzi może zajrzą... może w nadziei wywołania burzy i ockną się z macierzy. Fajnie. Napisać maila z prośbą o sprostowanie... bardzo ładnie. Można nawet zrobić list otwarty i zebrać podpisy. Jest do tego fajne narzędzie w sieci. Gdzieś, kiedyś racjonalista używał tego do swoich celów. Moim zdaniem to niezły pomysł. Tylko trzeba to narzędzie znaleźć... idę o zakład, że co poniektórzy forumowicze lepiej nawigują na racjonaliście i wygrzebią. Oczko
"Chociażbym chodził ciemną doliną zła się nie ulęknę, bo będę w niej największym skurwysynem" (Ps23,4 vs forum postapo)[url=http://blog.wiara.pl/alla86/2007/04/27/chociazbym-chodzil-ciemna-dolina-zla-sie-nie-ulekne-bo-ty-jestes-ze-mna-ps234/][/url]
Odpowiedz
#18
Czytałem te wypociny dzisiaj. Ponoć autorka nie współpracuje stale z wybiórczą, co może ułatwić sprawę.
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
#19
Dyskusję na temat wad i zalet GW przeniosłam TUTAJ:
http://www.ateista.pl/showthread.php?t=9597
Natura albowiem w rozmaitości się kocha; w niej wydaje swoją moc, mądrość i wielkość.
(Jędrzej Śniadecki)







Odpowiedz
#20
matko jedyna i znowu ten koszmarny psi smalec wylądował na początku
"Jeśli posłuchaliście matki, ojca, księdza, faceta z telewizji czy jakichkolwiek innych ludzi, którzy mówili wam, jak postępować i przez to pędzicie teraz nudny, marny żywot, to w pełni na to zasługujecie. Jeśli chcecie być głupimi fiutami, to nimi bądźcie, ale nie oczekujcie wtedy od innych szacunku - głupi fiut to głupi fiut" - Frank Zappa -
z Ulubionych cytatów


"Dziwka - kobieta o moralności mężczyzny"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości