To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy "Hobbit" padnie ofiarą zajoba poprawności politycznej?
#21
A ja myślałem że widziałem i słyszałem już wszystko. Teraz tylko czekać aż w najnowszej zachodniej produkcji podejmującej temat drugiej wojny światowej moich ulubionych spadochroniarzy z 1SBS zagrają kobiety wszelkich ras i orientacji seksualnych. No bo przecież pokazywanie mężczyzn w armii to seksizm.

Ok, jeśli chodzi o jakiś tasiemiec typu Grey`s Anatomy to taki casting wydaję się odpowiedni. Bo w takich produkcjach nie ma sztywnych wytycznych kto jak wygląda. Nie czytałem Władcy Pierścieni ale wydaję mi się że jest tam napisane jak jaka rasa wygląda i raczej pani pochodzenia pakistańskiego z wiadomych względów się nie nadaje. Król Henryk VI murzynem :wall:.

Cytując jednego z moich ulubionych bohaterów:
I don`t want to live on this planet anymore.
Odpowiedz
#22
W Thorze Hejmdal jest murzynem.
Nowy Spiderman tak samo.
Byla awantura o brak murzynow w Listach Z Iwo Jimy.

Chwilowo wiecej kretynizmow tego typu nie pamietam,
ale to z pewnoscia nie jedyne.
A bedzie gorzej, Capitan America i Iron Man nie sa
pedalami z Ghany tylko dlatego ze te filmy nakrecono
teraz, a nie za kilka lat.
Odpowiedz
#23
Chciałem wam napisać już dawno, ale zapomniałem jednak Język Otóż, w drugim tomie WP jest fragment, gdzie Gollum pisze negatywnie o "żółtej twarzy" na niebie, czyli słońcu. I mówi, że nie chce nigdy iść na południe, bo tam twarz jest silniejsza i żyją ludzie o ciemnych twarzach. W dodatku Hobbici określeni byli jako ludzie o rumianej cerze w przedmowie do pierwszego tomu. Czyli raczej białasy. Trzeci czytałem wcześniej, więc nie wiem, czy nie ma tam takich wątków.
[SIZE=1][SIZE=2][SIZE=1][SIZE=2]Burdel na forum powstaje, gdy moderatorzy forum postanawiają sprzeciwić się części działań członków Ekipy Honor.

Czat / IRC: http://pokazywarka.pl/jpqkgu/ - prosta instrukcja dołączania.[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE]
Odpowiedz
#24
Forge napisał(a):Chciałem wam napisać już dawno, ale zapomniałem jednak Język Otóż, w drugim tomie WP jest fragment, gdzie Gollum pisze negatywnie o "żółtej twarzy" na niebie, czyli słońcu. I mówi, że nie chce nigdy iść na południe, bo tam twarz jest silniejsza i żyją ludzie o ciemnych twarzach. W dodatku Hobbici określeni byli jako ludzie o rumianej cerze w przedmowie do pierwszego tomu. Czyli raczej białasy. Trzeci czytałem wcześniej, więc nie wiem, czy nie ma tam takich wątków.

O ile pamietam, to ludy z zachodu sa opisane jako majace ciemniejsza skore.
Co jest zreszta pokazane w filmie - turbany, ubrania ze szmat, olifanty.
Orki i Uruk Hai za to wygladaja dosc murzynsko - tak wiec ekranizacja WP jest odpowiednio
zroznicowana etnicznie Duży uśmiech
Odpowiedz
#25
MrL napisał(a):O ile pamietam, to ludy z zachodu sa opisane jako majace ciemniejsza skore.

Ze wschodu chciałeś powiedzieć Oczko

Ludźmi Zachodu są Gondorczycy
Wydaje się, że nie można rozprawiać filozoficznie nie oglądając się przy tym na odkrycia naukowe, bo się zrobi z tego intelektualny pierdolnik. — Palmer Eldritch
Absence of evidence is evidence of absence. – Eliezer Yudkowsky
If it disagrees with experiment, it's wrong. — Richard Feynman
學而不思則罔,思而不學則殆。 / 己所不欲,勿施于人。 ~ 孔夫子
Science will win because it works. — Stephen Hawking
Science. It works, bitches. — Randall Munroe


Odpowiedz
#26
Windziarz napisał(a):Ze wschodu chciałeś powiedzieć Oczko


Fuck, jaka gafa, oczywiscie ze ze wschodu.

Cytat:Ludźmi Zachodu są Gondorczycy

Prawdziwymi Ludzmi Zachodu sa Numenorejczycy Duży uśmiech
Odpowiedz
#27
El Commediante napisał(a):Bilbo Baggins - Will Smith (koniecznie musi pokazać gołą klatę i nagrać hiphopowy motyw do filmu, a jego pierścień powinien ważyć 5kg i być wykonany z 20karatowego złota - nie trawię tego kolesia)

http://www.blogcdn.com/massively.joystiq...29x128.jpg
http://www.freakingnews.com/pictures/660...-66338.jpg
http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9G...99WyMNgPOg

Tak odnośnie złota...



Czy nikt się nie dopatrzył że gość którego Elessar zerżnął przed bramą mordoru miał być "czarnym numenoreńczykiem"?
Nikt mi nie powie że na widok miecza tak pobladł.
Odpowiedz
#28
MrL napisał(a):Prawdziwymi Ludzmi Zachodu sa Numenorejczycy Duży uśmiech

A Gondor to, przepraszam, przez kogo został założony? Oczko
[SIZE="2"]agoreton.pl[/SIZE]
Odpowiedz
#29
Grzanka napisał(a):A Gondor to, przepraszam, przez kogo został założony? Oczko

Zalozony zalozony, ale to zupelnie nie to co kiedys Uśmiech
Odpowiedz
#30
MrL napisał(a):Zalozony zalozony, ale to zupelnie nie to co kiedys Uśmiech

Degeneracja rasy, czystość krwi, bla bla bla Oczko

Skoro ludzie Zachodu Najczystszej Krwi™ już nie istnieją, to za wyższą rasę mogą uważać się ich najbezpośredniejsi potomkowie.

Co ciekawe, Czystsza Krew™ (odziedziczona po Elrosie) daje dłuższe życie. Jak to świadczy o autorze?
Wydaje się, że nie można rozprawiać filozoficznie nie oglądając się przy tym na odkrycia naukowe, bo się zrobi z tego intelektualny pierdolnik. — Palmer Eldritch
Absence of evidence is evidence of absence. – Eliezer Yudkowsky
If it disagrees with experiment, it's wrong. — Richard Feynman
學而不思則罔,思而不學則殆。 / 己所不欲,勿施于人。 ~ 孔夫子
Science will win because it works. — Stephen Hawking
Science. It works, bitches. — Randall Munroe


Odpowiedz
#31
Windziarz napisał(a):Skoro ludzie Zachodu Najczystszej Krwi™ już nie istnieją, to za wyższą rasę mogą uważać się ich najbezpośredniejsi potomkowie.

Jest jeszcze ktos, ale on dawno zszedl z tej sciezki...

Cytat:Co ciekawe, Czystsza Krew™ (odziedziczona po Elrosie) daje dłuższe życie. Jak to świadczy o autorze?

U Tolkiena pochodzenie jest bardzo wazne, gaturek/rasa/przodkowie definiuja
w duzej mierze jednostke.
Odpowiedz
#32
Tolkien był chyba odległy od idei multi-kulti, więc chyba przede wszystkim należy zapytać tego, kto został przez niego namaszczony do decydowania o losach Śródziemia.

A ja mam mieszane uczucia co do wyglądu krasnoludów. Przecież niektórzy z nich nie mają nawet brody! A wszyscy co do jednego wyglądają jakby bez kosmetyczki i stylisty nie opuszczali swoich kopalń. Mam nadzieję, że postaci będą na tyle przekonujące, że uwiarygodnią krasnoludów - hipsterów.
Odpowiedz
#33
Brak brody wybaczam, ale rzeczywiście krasnoludowie są odpicowani jak jakieś (tfu!) elfy.

Krasnoludów definiuje charakter, a to na podstawie paru zdjęć trudno ustalić.
Wydaje się, że nie można rozprawiać filozoficznie nie oglądając się przy tym na odkrycia naukowe, bo się zrobi z tego intelektualny pierdolnik. — Palmer Eldritch
Absence of evidence is evidence of absence. – Eliezer Yudkowsky
If it disagrees with experiment, it's wrong. — Richard Feynman
學而不思則罔,思而不學則殆。 / 己所不欲,勿施于人。 ~ 孔夫子
Science will win because it works. — Stephen Hawking
Science. It works, bitches. — Randall Munroe


Odpowiedz
#34
Jak ten film nie będzie, przepraszam za wyrażenie, kurewsko zajebisty, to w dobie kryzysu Jackson chyba będzie musiał uciekać do Mordoru żeby inwestorzy nie rzucili się na niego niczym Gollum na pierścień. 250 milionów dolarów budżetu! To prawie tyle co cała ekranizacja trylogii Władcy Pierścieni!
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
#35
Za tyle to nawet. ..
Cuck Norris w roli Bilbo?
Odpowiedz
#36
El Commediante napisał(a):Ja też chciałbym zagrać hobbita. Mam 1,80m wzrostu, myślicie że odważą się mnie dyskryminować z uwagi na mój wzrost?

Moje typowania na obsadę:
Bilbo Baggins - Will Smith (koniecznie musi pokazać gołą klatę i nagrać hiphopowy motyw do filmu, a jego pierścień powinien ważyć 5kg i być wykonany z 20karatowego złota - nie trawię tego kolesia)

Za wzrost to Cię nie zdyskryminują, ale za rekwizyty !
goła klata, hiphop i 5 kg pierścień z 20karatowego złota ????
Budżet tego nie udźwignie. Koszty tego pierścienia masakra, skąd wziąc dobry hiphop ? o kosztach depilacji klaty nie wspominając Oczko

Cytat:Jakie są Wasze propozycje?
Moje typy w wersji kryzysowej
Gandalf - Michał Żebrowski ( Wiedźmin na emeryturce )
Thorin Dębowa Tarcza - powiedzmy że Samuel L Jackson
a Bilbo Baggins toBilguun Ariunbataar (ten od Szymon Majewski show)

Żeby było poprawnie politycznie Uśmiech
Odpowiedz
#37
A jeszcze a propos tematu, to czemu oni w ogóle dyskryminują kilkaset tysięcy ludzi, którzy chcieli by zagrać Bilbo, tylko ze względu na zdolności aktorskie!
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
#38
Windziarz napisał(a):Brak brody wybaczam, ale rzeczywiście krasnoludowie są odpicowani jak jakieś (tfu!) elfy.

Krasnoludów definiuje charakter, a to na podstawie paru zdjęć trudno ustalić.

Nie chcę się czepiać, ale 13 identycznych facetów z identycznymi brodami zanudziłoby widza na śmeirć. To dobrze wypada na kartach powieści, bo odróżniamy postacie po imionach. Natomiast na ekranie odróżniamy je po wyglądzie. Mnie się podoba fakt, że krasnoludy są zróżnicowane.

A poza tym - trzeba dać laskom jakieś mięsko, aby miały motywację do obejrzenia filmu Oczko
Odpowiedz
#39
To prawda, ze Bilba ma grac Samuel Jackson?
Niech zyje Lenin, Stalin i Jaroslaw Kaczynski!
Odpowiedz
#40
Dobrze wyglądają krasnoludy :-) Bardzo dobrze :-)
http://www.imdb.com/media/rm3417878528/tt0903624
Natura albowiem w rozmaitości się kocha; w niej wydaje swoją moc, mądrość i wielkość.
(Jędrzej Śniadecki)







Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości