To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy "Hobbit" padnie ofiarą zajoba poprawności politycznej?
#41
Tgc napisał(a):To prawda, ze Bilba ma grac Samuel Jackson?

Według Filmwebu niejaki Martin Freeman. Nie znam.

Fajnie, że Elroda i Gandalfa grają starzy wyjadacze jeśli chodzi o ekranizacje Tolkiena.
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
#42
exodim napisał(a):Według Filmwebu niejaki Martin Freeman. Nie znam.
Poradził sobie świetnie, też go wcześniej nie kojarzyłam z konkretną rolą, pewnie teraz pozostanie dla mnie młodym Bagginsem na wieki Oczko
Dużo bardziej naturalny i zwyczajny (w dobrym znaczeniu tego słowa) niż Ellijah Wood, którego cierpiętliwe miny z czasem zaczęły mnie po prostu irytować.
A komu się podobał Lee Pace z miną wściekłej lamy jako król leśnych elfów?

[Obrazek: thranduil-feud-1.jpg]

Chyba żadna z postaci nie obrosła natychmiast w taką ilość memów.
Myślę, że należy mu się tytuł największego twardziela H3 Oczko a jednak jego końcowa rozmowa z Tauriel... wzruszająca.
Odpowiedz
#43
Marcin_77 napisał(a):Nic mnie już nie zdziwi... jeśli chodzi o przemysł filmowy to i tak niedługo kolejny James Bond będzie muzułmańskim murzynem
Muzułmaninem chyba (jeszcze) nie, ale za czarny może być Oczko
http://film.onet.pl/wiadomosci/idris-elb...ieci/lnmsx
Odpowiedz
#44
W temacie zajoba poprawności politycznej też się chyba coś znajdzie /wątek miłosny Tauriel i Kili (elfka i krasnolud) przyłatany przez PJ/
Jak ktoś lekko zafiksowany na tym punkcie (pozdrawiam P. Uśmiech ) to można się go dopatrywać, wszak to miłość między-rasowa.

[Obrazek: tumblr_nesg1m3VgX1rf2vwqo1_500.gif]
Odpowiedz
#45
A co z czarnoskórymi mieszkańcami mroźnej północy?
"O gustach się nie dyskutuje; a ja twierdzę, że całe życie to kłótnia o gusta." (Nietzsche F.)
Odpowiedz
#46
Niedźwiedzie ich zjadły bo za bardzo się w oczy rzucali na śniegu.
Odpowiedz
#47
Roan Shiran napisał(a):A co z czarnoskórymi mieszkańcami mroźnej północy?

Nie wiem o kogo chodzi, potomków czarnych Numenorejczyków (tylko, że w ich wypadku "czarny" nie dotyczy koloru skóry)?
Odpowiedz
#48
Może chodzi o mieszkańców miasta na jeziorze? Podczas ataku smoka widać było wielu czarnoskórych ludzi.
"War, War never changes"

"Jako że jesteś obywatelem demokratycznego kraju powinieneś wiedzieć że twój głos nic nie znaczy".

Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.
Odpowiedz
#49
Grim napisał(a):Może chodzi o mieszkańców miasta na jeziorze? Podczas ataku smoka widać było wielu czarnoskórych ludzi.
Teoretycznie nie powinno ich tam być (nawet do koncepcji PJ nie pasują, skoro Esgaroth miało być wzorowane na średniowiecznym rosyjskim mieście?) ale zdaje się byli już w drugiej części Hobbita, na co zresztą nie zwróciłam uwagi Smutny

[Obrazek: Hobbit-Crowd-1.jpg]
zdjęcie stąd


O, natomiast jest jakaś furtka dla czarnoskórych Hobbitów Oczko

http://en.wikipedia.org/wiki/Shire,_Ethiopia
Odpowiedz
#50
białogłowa napisał(a):Teoretycznie nie powinno ich tam być (nawet do koncepcji PJ nie pasują, skoro Esgaroth miało być wzorowane na średniowiecznym rosyjskim mieście?) ale zdaje się byli już w drugiej części Hobbita, na co zresztą nie zwróciłam uwagi Smutny
Ja niestety zwróciłem.
[Obrazek: mapa4.jpg]
Najbliższym miejscem, skąd ta pani mogła przybyć, jest Daleki Harad. I to w bardzo, bardzo optymistycznej wersji, jako że jedyne co o tym miejscu wiemy to to, że czarną skórę miały tam pół-trolle. Nie chciałbym jednak pani obrażać i nazywać ją pół-trollicą.

W każdym razie - sytuacja jest taka, jakbyście przenieśli się do wczesnego średniowiecza i w przeciętnej wiosce wikingów zobaczyli murzynów (nie mówię tu o śniadej cerze, ale prawdziwie czarnej karnacji). Przecież historia ich wędrówki musiała być bardziej interesująca niż to całe zamieszanie o Samotną Górę. Oczko
"O gustach się nie dyskutuje; a ja twierdzę, że całe życie to kłótnia o gusta." (Nietzsche F.)
Odpowiedz
#51
Roan Shiran napisał(a):Najbliższym miejscem, skąd ta pani mogła przybyć, jest Daleki Harad. I to w bardzo, bardzo optymistycznej wersji, jako że jedyne co o tym miejscu wiemy to to, że czarną skórę miały tam pół-trolle. Nie chciałbym jednak pani obrażać i nazywać ją pół-trollicą.
A czy Haradrimowie nie byli właśnie czarnoskórymi ludźmi? A może jednak śniadymi... Co wiem na pewno, to że powinnam wrócić do tej lektury, sześciopak Jacksona zdecydowanie wyparł co nieco z mojej wyobraźni Oczko
Odpowiedz
#52
białogłowa napisał(a):A czy Haradrimowie nie byli właśnie czarnoskórymi ludźmi? A może jednak śniadymi... Co wiem na pewno, to że powinnam wrócić do tej lektury, sześciopak Jacksona zdecydowanie wyparł co nieco z mojej wyobraźni Oczko
Chyba raczej śniadymi - byli czymś w rodzaju odpowiednika Beduinów z naszego świata (pustynia i te sprawy).

PS. U mnie "Dzieci Hurina" wciąż czekają na dokończenie...
"O gustach się nie dyskutuje; a ja twierdzę, że całe życie to kłótnia o gusta." (Nietzsche F.)
Odpowiedz
#53
Ja zauważyłem pewną prawidłowość w filmach fantasy. Jeżeli mamy jakąś mityczną krainę, wciska się tam koloredów. Tak było w ,,Jacku. pogromcy olbrzymów'', ,,Czarnoksiężniku z Oz'' i jeszcze kilku filmach. Natomiast jeżeli akcja jest umiejscowiona w realnym miejscu w Europie w konkretnym czasie (Hansel i Gretel, Nieustraszeni bracia Grimm, Jak wytresować smoka, Merida Waleczna itd.), to jeszcze lewactwo nie ośmiela się tak bezczelnie zakłamywać historii, nawet w filmie fantasy. Jak napisałem, jeszcze się nie ośmiela...
Odpowiedz
#54
Patafil napisał(a):Natomiast jeżeli akcja jest umiejscowiona w realnym miejscu w Europie w konkretnym czasie (Hansel i Gretel, Nieustraszeni bracia Grimm, Jak wytresować smoka, Merida Waleczna itd.), to jeszcze lewactwo nie ośmiela się tak bezczelnie zakłamywać historii, nawet w filmie fantasy. Jak napisałem, jeszcze się nie ośmiela...

Hmm, niby tak, ale jednak ten gość nie był przesadnie... nordycki Oczko

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcT5aA7uC9nLI3skqct5EM4...K6tRklUj4_]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości