To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Energia atomowa, katastrofa w Fukushimie
#1
Widzę, że stary wątek zniknął wiec zakładam nowy.

Mineło trochę czasu, a katastrofa ma się wciąż dobrze. Pojawia się mnóstwo nowych faktów, a raczej skutków.

Wykryto u 104 dzieci z prowincji Fukushima promieniowanie Cezu w moczu. 7% z próby 1500 dzieci poniżej 6 lat.
http://www.youtube.com/watch?v=EUs-9rzyli8
Cez kumuluje się w mięśniach więc pojawią się w związku z tym choroby mięśnia sercowego.

Cez 137 jako że ma czas połowicznego rozpadu 30 lat, do całkowitego zniknięcia w zasadzie potrzebuje 10 czasów rozpadu czyli 300 lat.
http://www.youtube.com/watch?v=iS-YvTZhTn0

Naukowiec Marko Kaltofen opublikował wyniki badania o tzw. gorących cząstkach. Badanie zostało przeprowadzano na próbkach z filtrów samochodowych. Samochód jak wiadomo potrzebuje powietrza jak człowiek wiec powietrze przechodzi przez filtr.
Pobrano filtry z Fukushimy, Tokyo i Seatle. Płuca ludzi w Tokyo i Fukushimie będą wyglądać podobnie.
http://www.youtube.com/watch?v=4KsrBh69BtE
Odpowiedz
#2
Jak można wykryć promieniowanie cezu w moczu? Zdanie które napisałeś to fizyczna niemożliwość.

Po drugie, ile rzekomo tego promieniowania wykryto?

Tradycyjnie wypisujesz jakieś faktoidy, bez zwracania uwagi na to, że są absurdalnie sformułowane i nie zawierają żadnych kwantyfikowalnych wartości.
Nations do not survive by setting examples for others. Nations survive by making examples of others.
Odpowiedz
#3
W pierwszym linku o tym mowa, wkleiłem zły link, już poprawiłem jest ok.
Przeprowadzili specjalne testy.
O tym to już w reżimowej japońskiej TV mówią.
Odpowiedz
#4
pitbbpl napisał(a):Mineło trochę czasu, a katastrofa ma się wciąż dobrze. Pojawia się mnóstwo nowych faktów, a raczej skutków.[url=http://www.youtube.com/watch?v=4KsrBh69BtE][/url]
Ponadto
1. Kury przestały się nieść.
2. Pan Hakkado ma rozwolnienie.
3. Sushi pleśnieje.
4. Profil Matki Boskiej pojawił się w zacieku reaktora.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#5
pitbbpl napisał(a):W pierwszym linku o tym mowa, wkleiłem zły link, już poprawiłem jest ok.
Przeprowadzili specjalne testy.
O tym to już w reżimowej japońskiej TV mówią.
No to napisz mi jakie są wyniki tych "specjalnych testów". Koniecznie z użyciem jakichś jednostek dawek promieniowania jonizującego poprzedzonych liczbami. Żeby było śmiesznie, może nawet być w tych:
http://en.wikipedia.org/wiki/Banana_equivalent_dose

Kiedy już to zrobisz, możemy podyskutować czy to są dawki stanowiące jakieś zagrożenie dla zdrowia.

Obecnie wyglądasz jak ktoś, kto mówi że jest bogaty, bo w domu ma złoto, a czy tego złota ma trochę miligramów w procesorze swojego komputera, czy ma go 50 sztab po kilogram w piwnicy, to już powiedzieć nie łaska.
Nations do not survive by setting examples for others. Nations survive by making examples of others.
Odpowiedz
#6
Jak zrobisz badanie swojego moczu również wykryjesz śladowe ilości pierwiastków promieniotwórczych...Pewnie przez Fukushimę...
Powiedz mi jak Fukushima może zbierać żniwo skoro w porównaniu z Czarnobylem to stłuczka na drodze? A w Czarnobylu nie jest znowu tak tragicznie jak się kiedyś malowało.
Bullshit ekoterrorystów ot co...
Michał Wójtowicz

Religion can never reform mankind because religion is a slavery


Cytat:
pilaster napisał(a):Proszę zwrócić uwagę, że nawet osoby nie podejrzewane o sympatię do Krk, jak Śsz, przyznają, że reakcja na "pedofilię" jest czysto emocjonalna, instynktowna, nie mająca żadnego uzasadnienia racjonalnego

Nadal Pilaster nie wyjaśnił nam czy jest idiotą i nie zrozumiał co napisał ŚS czy jest manipulatorem i specjalnie wyciaga błędne wnioski.
Odpowiedz
#7
1.Na ile te jednostki są większe od normalnego promieniowania tła?
2. Wszyscy przeżyliśmy bądź jesteśmy dziećmi Czrnobyla,ponad 90% wystąpień raka tarczycy po Czarnobylu było wynikiem zażycia "Lugola" a nie licząc osób bezpośrednio narażonych na promieniowanie podczas wybuchu nieliczne są przypadki śmierci albo chorób czy mutacji.
O dziwo w samej strefie Czarnobylskiej jedyna zaobserwowana trwała mutacja dotyczy jedynie jakiegoś małego robaczka który o dziwo zaczął się bzykać czy jak kto woli rozmnażać płciowo.
Odpowiedz
#8
I spełniło się to co przepowiadałem, Fukushima będzie kolejną strefą zamkniętą tak jak Czarnobyl.

http://fakty.interia.pl/raport/kataklizm...10,1807612

Skażone tuńczyki wyłowione koło Kalifornii
http://www.youtube.com/watch?v=bID20skXfQs
Odpowiedz
#9
Jak zawsze obok meritum...
Dziwni są tacy co zakładają wątek i sami w nim trollują.
Usypuję kopczyki z wody.
Odpowiedz
#10
Nieźle się kotłuje w Japonii, walka z przemysłem nuklearnym rozpoczęła się na dobre.

http://www.youtube.com/watch?v=TwdLzegEV_A

W USA też zaczynają walczyć. Świetny dokument.

http://www.youtube.com/watch?v=iq2pgRWnxYs
Odpowiedz
#11
Odjebało im. W gruncie rzeczy nic wielkiego się nie stało. Pretensje to powinni mieć co najwyżej do siebie. Żeby budować elektrownię atomową na brzegu oceanu zdając sobie sprawę, że leży się w aktywnej strefie sejsmicznej trzeba być...
Odpowiedz
#12
Problem polega na tym, że takie jest podejście. Liczy się tylko zysk, nie wykonuje się napraw na czas, tylko ciśnie się ile wlezie aż mamy katastrofę.

Buduje się byle jak i byle gdzie. Fukushima to obrazek przykładowy, takich Fukushim na świecie jest pełno.

Ludzkość bawi się w niebezpieczną grę.
Odpowiedz
#13
Prawda, że w miejscach o wyższej aktywności sejsmicznej budować się nie powinno, z drugiej strony, kto budując tę elektrownię ponad 50 lat temu, mógł się spodziewać że w 2011 roku wystąpi trzęsienie ziemi mające 9 stopni i dodatkowo w elektrownię uderzy fala tsunami?
"War, War never changes"

"Jako że jesteś obywatelem demokratycznego kraju powinieneś wiedzieć że twój głos nic nie znaczy".

Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.
Odpowiedz
#14
Byli tacy co przewidzieli bieg wypadków, ale nikt nie zwracał na to uwagi. Zresztą ja twierdzę, że wystarczy celny upadek asteroidy i jest kolejna katastrofa.
Spadają rzadko ale spadają i będą spadać w przyszłości. Pytanie tylko gdzie spadną? Prawdopodobieństwo małe, ale nie można go wykluczyć.
W strategicznym planie trzeba wiedzieć na co się piszemy.

Nie można przewidzieć, oczywiście że można. Trzęsienie i tsunami to nie jedyne zagrożenie, wystarczy dłuższa przerwa w dostawie prądu, awaria pomp chłodzących i mamy bajzel.
Odpowiedz
#15
Grim napisał(a):Prawda, że w miejscach o wyższej aktywności sejsmicznej budować się nie powinno, z drugiej strony, kto budując tę elektrownię ponad 50 lat temu, mógł się spodziewać że w 2011 roku wystąpi trzęsienie ziemi mające 9 stopni i dodatkowo w elektrownię uderzy fala tsunami?

Geolog, geograf, sejsmolog albo licealista, który zdał maturę z geografii :wall:

Tak samo ludzie się dziwią, czemu powstało takie osiedle Kozanów we Wrocławiu. Przed wojną, Niemcy mieli tam polder zalewowy, po wojnie komuchy wybudowały tam osiedle dla kilkudziesięciu tysięcy ludzi, a potem kiedy w końcu przyszła powódź wszyscy mieli gały jak 5 zł, że woda sięga do 3 piętra.

Tak właśnie jest, jak podejmowanie kluczowych decyzji pozostawia się debilom.

pitbbpl stara się tu uprawiać antyatomową propagandę. Problemem jest jednak to, że żadnych sensownych argumentów przeciw nie ma.
Odpowiedz
#16
kkap napisał(a):Geolog, geograf, sejsmolog albo licealista, który zdał maturę z geografii :wall:

To że trzęsienie ziemi wystąpi, to tak jak napisałeś, wiedziałby przynajmniej średnio rozgarnięty człowiek, ale mnie nie chodziło o to, że "no kto by się spodziewał trzęsienia ziemi w miejscu aktywnym sejsmicznie", tylko o skalę tej katastrofy naturalnej. Tak jak nikt nie spodziewał się tak dużych strat po trzęsieniu ziemi w Kobe.

A co do stawiania budynków w miejscach zagrożonych, głupota ludzka nie zna granic, ciekawy jestem tylko, czy potem po katastrofie wyciągane są konsekwencje wobec urzędów, czy też ludzi, wydających pozwolenia na budowę na takich terenach.
Z kolei Pitbbpl lubi wrzucać różnorakie filmiki, które mają jedynie potwierdzać jego tezę że atom=zuo!, co w sumie nie dziwi skoro w innym temacie sprzed awarii próbował wmówić, że elektrownia atomowa to zagrożenie, bo może w nią uderzyć meteor, albo samolot i że może się to zdarzyć w wielu miejscach na raz (twórcy "Pojutrze" czegoś takiego nie byliby w stanie wymyślić).
"War, War never changes"

"Jako że jesteś obywatelem demokratycznego kraju powinieneś wiedzieć że twój głos nic nie znaczy".

Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.
Odpowiedz
#17
Cytat: tylko o skalę tej katastrofy naturalnej.
To co napisałeś,jest tak niemądre, ze aż nawet nie jest śmieszna.
Jak gdzieś stawiasz urządzenie, które może w wyniku katastrofy naturalnej stać się groźne, tam gdzie takie katastrofy się zdarzają, to budujesz je z zabezpieczeniami na NAJGORSZE co może się stać, a nie z nadzieją że najgorsze się nie zdarzy (no chyba, że budujesz w Polsce). To są podstawowe sprawy w zakresie bezpieczeństwa a nie jakieś tajniki nie wiadomo jak niezwykłe.
Usypuję kopczyki z wody.
Odpowiedz
#18
Zauważ, że jak na konstrukcję, która była wybudowana na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, to Fukushima po trzęsieniu ziemi i tsunami trzyma się nieźle (nie mówię że rewelacyjnie, ale zawsze mogło się to skończyć jeszcze gorzej).
Nie czepiaj się mnie, ja nie wybierałem miejsca na tę elektrownię, nie ja zatwierdzałem, ani nie budowałem tego obiektu, nie wiem czym się kierowano przy wyborze lokalizacji, o takie rzeczy najlepiej zapytać ich. Ja napisałem, że w tego typu miejscach elektrowni być nie powinno, właśnie z takiego powodu, jaki się wydarzył w zeszłym roku, ktoś inny stwierdził inaczej i myślał, że elektrownia jest dobrze zabezpieczona na tego typu wypadki, jednak się przeliczono.
"War, War never changes"

"Jako że jesteś obywatelem demokratycznego kraju powinieneś wiedzieć że twój głos nic nie znaczy".

Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.
Odpowiedz
#19
Tak się składa, że właśnie już do nas pewna asteroida leci http://pl.wikipedia.org/wiki/99942_Apophis. I zobaczymy kto będzie miał rację.

Chyba, że ludzie się obudzą i stworzą plan jej odbicia. Dowiemy się tego już niedługo 2029 lub 2036.

Tak więc nie mów mi tutaj o wymaignowanym zagrożeniu bo to jest realne istniejące zagrożenie i tak czy siak będziemy zmuszeni się z nim zmierzyć czy się nam to podoba czy nie.
Odpowiedz
#20
pitbbpl napisał(a):Tak się składa, że właśnie już do nas pewna asteroida leci http://pl.wikipedia.org/wiki/99942_Apophis. I zobaczymy kto będzie miał rację.

Chyba, że ludzie się obudzą i stworzą plan jej odbicia. Dowiemy się tego już niedługo 2029 lub 2036.

I akurat pierdolnie centralnie w reaktor jądrowy. :lol2:
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości