To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ankieta: Co stanie się z partią Solidarna Polska do przyszłych wyborów parlamentarnych?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Rozpadnie się
15.79%
3 15.79%
Połączy się z innymi partiami prawicowymi (np. PJN, NP, Prawica etc.)
36.84%
7 36.84%
Zacieśni się do wąskiego, "radiomaryjnego" elektoratu
36.84%
7 36.84%
Inne
10.53%
2 10.53%
Razem 19 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Solidarna Polska a solidarni wyborcy
#1
Jeśli ktoś nie słyszał jeszcze o kolejnej wielkiej schizmie w PiSie i odpływie elektoratu Kaczyńskiego, to niech zajrzy tutaj. W tym wątku pragnę poruszyć kilka kwestii. Przede wszystkim co sądzicie o tej partii i jaka projekcja polityczna jego członków jest waszym zdaniem najbardziej trafna. Dodatkowo umieszczam ankietę, w której można głosować na najbardziej prawdopodobne scenariusze dot. politycznej przyszłości tego ugrupowania.

edit: aha, w ankiecie drugi jej punkt (Połączy się z innymi partiami prawicowymi) proszę traktować też jako "otworzy się na szeroki elektorat".

edit2: tak, wiem, część opcji ankiety się nie wyklucza. Np. może się rozpaść, po uprzednim połączeniu z innymi ugrupowaniami - wtedy proszę zaznaczyć inne.
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
#2
Zaznaczyłem inne. Wróci na łono PiS-u. Uśmiech
Odpowiedz
#3
Palmer Eldritch napisał(a):Zaznaczyłem inne. Wróci na łono PiS-u. Uśmiech

Chciałem tę opcję dołączyć do ankiety, ale wydaje mi się zupełnie nieprawdopodobna. Przede wszystkim: jeśli SP będzie miało to sondażowe 10%, to żaden z członków raczej nie będzie chciał wracać pod dyktat Kaczyńskiego. Z drugiej strony jak partia osiągnie dno 2-3%, to Kaczyński nie zgodzi się na ich powrót, bo co by na tym zyskał? Sytuacja, o której mówisz może mieć miejsce w przypadku sondażowych 4-6%, czyli niepewności dostania się do Sejmu, choć i tu, imho, przeważa raczej chęć zaryzykowania z SP.
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
#4
exodim napisał(a):Chciałem tę opcję dołączyć do ankiety, ale wydaje mi się zupełnie nieprawdopodobna.

W dużej mierze zależy to od sondaży Oczko
Odpowiedz
#5
Co ciekawe PJN nie wykluczył "współpracy" z Solidarnymi. To kolejny strzał w stopę, bo jeżeli faktycznie chcą konkurować o liberalny gospodarczo elektorat od solidarystów Ziobry powinni odcinać się bardziej zdecydowanie niż od samego prezesa Kaczyńskiego.
Promowanie upodmiotowienia kobiet i ich uświadamianie poprzez budowanie potencjału przed katastrofami związanymi z klimatem celem każdego świadomego Europejczyka. Bez sprawiedliwości w dziedzinie klimatu nie da się osiągnąć prawdziwej równości płci

Odpowiedz
#6
Current, czego spodziewałeś się po konserwach ??Duży uśmiech
Największy polski ateista. 110 kilo wagi.

konkluzja, po pewnej rozmowie - by pobić posąg ze Świebodzina, należy wybudować 34-metrową Sashę Grey, miażdzącą obcasem głowę biskupa.
Przerobienie wyspy Niue na raj podatkowy i BDSM-land też w planach.

"Zadbałem o o tę ponurą reputację, by odstraszyć podstępne zło, które dręczy nasz przeklęty kraj. Wiesz o czym mówię? o podatkach." Duży uśmiech

Harry Potter niesie lepsze przesłanie niż biblia.
Odpowiedz
#7
Czy Tusk już wysłał im wielki bukiet kwiatów?
Ja na jego miejscu bym tak zrobił.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#8
666gonzo666 napisał(a):Current, czego spodziewałeś się po konserwach ??Duży uśmiech


Programowo PJN to obecnie najbardziej liberalna gospodarczo partia (nie licząc KNP). Więc słowa o możliwym sojuszu z jedną z najbardziej "lewicowych" gospodarczo partii nie dodają im niestety wiarygodności.
Promowanie upodmiotowienia kobiet i ich uświadamianie poprzez budowanie potencjału przed katastrofami związanymi z klimatem celem każdego świadomego Europejczyka. Bez sprawiedliwości w dziedzinie klimatu nie da się osiągnąć prawdziwej równości płci

Odpowiedz
#9
w ankiecie powinno być partie pseudoprawicowe a nie prawicowe Duży uśmiech Przecież to zbieranina konserwatywnych socjalistów. Prawica z definicji jest raczej antysocjalistyczna. I w związku z tym nie ma jej w polskim parlamencie.
Odpowiedz
#10
current napisał(a):Programowo PJN to obecnie najbardziej liberalna gospodarczo partia (nie licząc KNP). Więc słowa o możliwym sojuszu z jedną z najbardziej "lewicowych" gospodarczo partii nie dodają im niestety wiarygodności.

Oczywiście że nie. tyle że nigdy jej nie mieli. Wiadomo, konserwy będą współpracowali z konserwami, i już.
Największy polski ateista. 110 kilo wagi.

konkluzja, po pewnej rozmowie - by pobić posąg ze Świebodzina, należy wybudować 34-metrową Sashę Grey, miażdzącą obcasem głowę biskupa.
Przerobienie wyspy Niue na raj podatkowy i BDSM-land też w planach.

"Zadbałem o o tę ponurą reputację, by odstraszyć podstępne zło, które dręczy nasz przeklęty kraj. Wiesz o czym mówię? o podatkach." Duży uśmiech

Harry Potter niesie lepsze przesłanie niż biblia.
Odpowiedz
#11
Bawi mnie solidarne międlenie dennych krajowych publicystów, jakoby Ziobryści budowali formację "na prawo od PiS-u", czyli partię skrajnych, ojcoworydzykowych ultrasów.
Tymczasem Ziobro (i spółka) nie uczynił najmniejszego kroku/gestu politycznego w tamtą stronę.
Ani słowa o zaostrzaniu ustawy antyaborcyjnej (na szczęście!), o karze śmierci (to właśnie Kaczyński odkurzył), czy Intronizacji Chrystusa-Króla.

Tym samym, "publicyści" widzący w SP twór podobny do Prawicy Marka Jurka pierdolą od czapy, byle wierszówkę dostać.

Pogoniłby takich na Sołowki...
Odpowiedz
#12
To co ich w takim razie wyróżnia?
Dzidzi Ziobry?
Na czymś trzeba budować.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#13
Palmer Eldritch napisał(a):Bawi mnie solidarne międlenie dennych krajowych publicystów, jakoby Ziobryści budowali formację "na prawo od PiS-u", czyli partię skrajnych, ojcoworydzykowych ultrasów.
Tymczasem Ziobro (i spółka) nie uczynił najmniejszego kroku/gestu politycznego w tamtą stronę.
Ani słowa o zaostrzaniu ustawy antyaborcyjnej (na szczęście!), o karze śmierci (to właśnie Kaczyński odkurzył), czy Intronizacji Chrystusa-Króla.

Tym samym, "publicyści" widzący w SP twór podobny do Prawicy Marka Jurka pierdolą od czapy, byle wierszówkę dostać.

Pogoniłby takich na Sołowki...

To dlatego ze sam Rydzyk wydaje sie sklaniac do ich poparcia, ludzie kojarzeni
z RM przechodza do Ziobry, itp.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości