To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Policja przegina
#1
http://www.youtube.com/watch?v=Yodbk3fPLLw

0:34 dalej. Właściwie komentarza nie trzeba. I co się później dziwić, że się tłuką z Policją? Co też jest oczywiście niezbyt mądre, szczególnie, że Policja ma broń gładkolufową, armatki wodne, gaz pieprzowy, a demonstrujący szczątkowe ilości deptaka, race, które właściwie żadnej krzywdy nie robią i petardy, które jak wybuchną to będzie cud.
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
#2
exodim napisał(a):...a demonstrujący szczątkowe ilości deptaka, race, które właściwie żadnej krzywdy nie robią i petardy, które jak wybuchną to będzie cud.
A dlaczego demonstrujący to mają. Przecież idą na pokojowy marsz niepodległości. Do tego nie potrzeba rac, petard etc. tylko baloników, fajnych flag i popcornu.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#3
Sofeicz napisał(a):A dlaczego demonstrujący to mają. Przecież idą na pokojowy marsz niepodległości. Do tego nie potrzeba rac, petard etc. tylko baloników, fajnych flag i popcornu.

Pisałem trochę ironicznie. Mniej serio. Bardziej chciałem tu zwrócić uwagę na sam problem tej pobitej osoby, która mogła być przypadkowym przechodniem, a została napadnięta przez funkcjonariusza w cywilu, bez identyfikatora, bez okrzyku "stój, Policja". Ta osoba nie wydawała się stawiać oporów przy zatrzymaniu, a której przedłożono kilka niemiłych kopniaków na twarz i ogólnie potraktowano jak psa.
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
#4
"Biada temu, który dostał się między ostrza wielkich szermierzy" - to z Szekspira.
Fakt - biedny człowiek.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#5
Nie wiem czy gdybyś ty się znalazł w takiej sytuacji, to obchodziłby cię Szekspir. Oczko
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
#6
Kiedyś też znalazłem się w złym miejscu i złym czasie.
Potrącił mnie autobus.
I nie bardzo pamiętam, o czym wtedy myślałem.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#7
Mnie dobiło to, że kiedy "policjant" złapał tego człowieka pod murem, to jakiś drugi go kopał po głowie, a funkcjonariusz nie odpychał napastnika, tylko obezwładniał kopanego.

To na pewno była policja?
Odpowiedz
#8
Pewnie że to nie był policjant. Takie kamizelki można kupić na targu. Ale jak ktoś szuka pretekstu do nienawiści to nie musi zadowalać się takim wyjaśnieniem.
Odpowiedz
#9
Napisałem do WP KSP z zapytaniem czy był to funkcjonariusz Policji. Ustawa o Policji wyraźnie mówi, że używanie nazwy "Policja" przez jednostki niezwiązane z tym organem władzy publicznej jest zabronione i ścigane z urzędu. Moje przeczucie jest takie, że była to Policja, a konkretniej ściągnięte na szybko siły spoza miasta, którym dano takie kamizelki po prostu, bo nie było czasu na przebieranki.

Punkt z regulaminu przykładowego sklepu internetowego z kamizelkami z nazwą "Policja":
Cytat:4. Ze względu na specyfikę sprzedawanych przez firmę Sylmiet produktów informujemy, iż towary posiadające na sobie napisy POLICJA, bądź ze względu na swoje cechy zewnętrzne bezpośrednio łączą się z formacjami policyjnymi (pagony,otoki), WYSYŁANE SĄ TYLKO I WYŁĄCZNIE NA ADRES JEDNOSTKI POLICJI (komenda, komisariat, posterunek itp.)
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
#10
Na lewo, albo po znajomości, takie koszulki odblaskowe pewnie można sobie spokojnie skołować, jak ktoś zechce, to sobie załatwi pełne umundurowanie oddziałów antyterrorystycznych z oporządzeniem.
Z resztą, zabronione jest też noszenie elementów umundurowania, z naszywkami, czy flagami krajów, a nie widziałem jeszcze żeby jakiegoś gościa w kurtce bundeswehry policja ścigała, chyba że prawo w tej kwestii już się zmieniło.
Odpowiedz
#11
Poczekajmy, zobaczymy. Jak mi odpiszą z KSP albo z Prokuratury Okręgowej w Warszawie to tutaj przekleję.
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
#12
Ja proponuję porównać te dwa filmiki:
pierwszy
drugi

Jestem człowiekiem, mogę się mylić.
Ale ja na pierwszym zidentyfikowałem dwóch osobników, ktorzy potem wystepują w drugim.
Na pierwszym podobno mają być przebierańcy, na drugim raczej nie mamy do czynienia z przebierańcami.
Na pierwszym paru łysoli daje drapaka przed "przebierańcami".
Moim zdaniem łysi przed antifą nawet poprzebieraną nie daliby nogi tak szybko i mimo pozornej przewagi liczebnej "przebierańców".
Marcin Basiński
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _


Keep calm and blame Russia
Odpowiedz
#13
O, dzięki Marlow! To jest niezwykle pomocne, bo to dowodzi, że osoby przebrane w kamizelki są z Policji. Na drugim filmiku widzimy niedaleko policjantów w pełnym umundurowaniu, którzy jakby wiedzą, że ci w kamizelkach to ich koledzy. Nawet jeden z tej trójki (z której dwóch widać na filmiku nr 1) coś krzyczy do tych w pełnym oporządzeniu, a później używa krótkofalówki.
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
#14
Jeśli to rzeczywiście była policja, a tego pochopnie oceniać nie można, to musi dochodzenie wykazać, funkcjonariusze powinni być pociągnięci do odpowiedzialności za nadużycia. Bandytów, którym udało się spieprzyć nikt nie pociągnie do odpowiedzialności za swoje czyny, są bezkarni, to jest różnica. Dalej jestem zdania, że policja powinna mieć duże uprawnienia jeśli chodzi o tłumienie zamieszek.
I powtórzę to co napisałem w innym temacie, jak policja jest obrzucana różnymi rzeczami i atakowana, to ludzi to nie rusza zbytnio, a kiedy to policja kogoś pobije, to się oburzenie podnosi.
Odpowiedz
#15
A wiesz dlaczego część osób na pl. Konstytucji zaczęła obrzucać policjantów kostkami brukowymi, racami i petardami? Nawet się nie zastanowiłeś nad tym, I choć nie było to mądre, to, według mnie, bronili po prostu swojego prawa do legalnego przemarszu, który to Policja im uniemożliwiła.

Z drugiej strony, tak jak wspomniałem, było to zachowanie bandyckie, szczególnie użycie mienia publicznego czy prywatnego jako amunicji. Podobnie piętnuje zachowanie części chuliganów na Placu na Rozdrożu, gdzie najpierw zdemolowali a później podpalili dwa prywatne pojazdy, jednak za eskalację napięcia według mnie odpowiadają bardzo złe działania Policji na samym początku ok. godziny 15 i frakcje neokomunistycznych niemieckich i polskich bojówek.
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
#16
Grim napisał(a):Jeśli to rzeczywiście była policja, a tego pochopnie oceniać nie można, to musi dochodzenie wykazać, funkcjonariusze powinni być pociągnięci do odpowiedzialności za nadużycia. Bandytów, którym udało się spieprzyć nikt nie pociągnie do odpowiedzialności za swoje czyny, są bezkarni, to jest różnica. Dalej jestem zdania, że policja powinna mieć duże uprawnienia jeśli chodzi o tłumienie zamieszek.
I powtórzę to co napisałem w innym temacie, jak policja jest obrzucana różnymi rzeczami i atakowana, to ludzi to nie rusza zbytnio, a kiedy to policja kogoś pobije, to się oburzenie podnosi.
Zgadzam się w pełni.
exodim napisał(a):A wiesz dlaczego część osób na pl. Konstytucji zaczęła obrzucać policjantów kostkami brukowymi, racami i petardami? Nawet się nie zastanowiłeś nad tym, I choć nie było to mądre, to, według mnie, bronili po prostu swojego prawa do legalnego przemarszu, który to Policja im uniemożliwiła.
Fajny sposób bronienia. Taki... grecki.
Odpowiedz
#17
Iselin napisał(a):Fajny sposób bronienia. Taki... grecki.

No przepraszam. Załóżmy taką sytuację: organizujesz sobie piknik na x osób, magistrat wydaje zgodę, wszystko jest ok. W dniu pikniku, na wyznaczone do tego miejsce, przychodzi Policja (która teoretycznie ma zabezpieczyć twój piknik) i jakaś inna grupa, która otacza miejsce i mówi, że się stąd nie ruszy. Policja, zamiast wypchnąć grupkę prowokatorów i umożliwić ci grillowanie, każe ci iść gdzie indziej. Nie byłabyś na pewno zadowolona, a ci z pl. Konstytucji byli trochę bardziej jak niezadowoleni. Ale żeby nie było: tego co zrobili nie pochwalam. Co innego jakby rzucali tylko petardami i racami, ale niszczenia publicznego mienia nie da się tym uzasadnić.
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
#18
No popatrz, a mnie zupełnie nie przyszłoby do głowy rzucanie petardami i racami.
Odpowiedz
#19
no tak ale na filmiku nie widać początku zadymy, to znaczy nie widać co ta osoba kopana robiła

człowiek który go kopał mógł być policjantem w cywilu (ja nie wiem, to przypuszczenie) ale nie wiadomo co robił ten, w sumie to dość ciekawe ujęcie bo gościu w brązowym bardzo wyraźnie od początku ściga tego w niebieskim, także to nie było przypadkowe


edit: już wiem co oni robili, to bojówki narodowców próbowały się przedrzeć na Marszałkowską, tam gdzie była blokada antyfaszystów, widać biurowiec, który stoi na rogu bodajże Lwowskiej i Koszykowej, tuż przy Wilczej, tam gdzie doszło do zamieszek, także to nie były niewinne chłoptasie
"Jeśli posłuchaliście matki, ojca, księdza, faceta z telewizji czy jakichkolwiek innych ludzi, którzy mówili wam, jak postępować i przez to pędzicie teraz nudny, marny żywot, to w pełni na to zasługujecie. Jeśli chcecie być głupimi fiutami, to nimi bądźcie, ale nie oczekujcie wtedy od innych szacunku - głupi fiut to głupi fiut" - Frank Zappa -
z Ulubionych cytatów


"Dziwka - kobieta o moralności mężczyzny"
Odpowiedz
#20
Brutalność policji jest znana nie od dzis, nie raz już słyszalem jak moi koledzy zostawali bestialsko pobici przez funkcjonariusza policji za nic lub za drobne przewinienia. Pan Biedroń też oberwał pięściami po mordzie, wspomina o tym w połowie wywiadu http://www.youtube.com/watch?v=hMaMY3U95...re=related
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości