Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pierwszy śmiertelny wirus stworzony przez naukowców
#1
Rotterdam stanie się wkrótce obiektem skupienia uwagi świata naukowego. Tam właśnie wirolog Ron Fouchier doprowadził do stworzenia wirusa, który przy śmiertelności powyżej 50% zdolny jest do przenoszenia się drogą kropelkową między fretkami, a co za tym idzie, ludźmi.

http://news.sciencemag.org/scienceinside...storm.html

Jego zespół doprowadził do tego wyjątkowo prostą metodą. Nie chodzi wcale o nowoczesną inżynierię genetyczną - wystarczyło proste przenoszenie wirusa pomiędzy fretkami. Po około dziesięciu powtórzeniach wirus wstąpił na nowy poziom zagrożenia. Pamiętacie H5N1? Nowo powstały wirus pochodzi z tego samego szczepu. Celem projektu było ustalenie, czy H5N1 może być zarzewiem pandemii wśród ludzi, co dotychczas uważane było za niemożliwe.
Odpowiedz
#2
Grzanka napisał(a):Celem projektu było ustalenie, czy H5N1 może być zarzewiem pandemii wśród ludzi, co dotychczas uważane było za niemożliwe.

I przy okazji broni biologicznej Oczko
Odpowiedz
#3
Cytat:I przy okazji broni biologicznej Oczko
Jakby te najfajniejsze bronie biologiczne głośno oznajmiano. Oczko
"O gustach się nie dyskutuje; a ja twierdzę, że całe życie to kłótnia o gusta." (Nietzsche F.)
Odpowiedz
#4
Roan Shiran napisał(a):Jakby te najfajniejsze bronie biologiczne głośno oznajmiano. Oczko

Tyż prawda. Ale nie mam na tyle zaufania do rządów, aby spokojnie patrzeć na takie eksperymenty. A jeśli jednak mimo podjętych środków bezpieczeństwa, któryś z nich wymnie się spod kontroli?
Odpowiedz
#5
Ekstra, świetne informacje. Tylko czekać, aż zawiodą jakieś zabezpieczenia. Ewentualnie jakaś banda terrorystów włamie się do laboratoriów. Albo po prostu uda im się skopiować metodę, którą został wyhodowany. Jeżeli już naukowcy mówią, że to najbardziej przerażający patogen jaki widzieli, to znaczy że nie jest zbyt dobrze.
"Equality is a lie. A myth to appease the masses. Simply look around and you will see the lie for what it is! There are those with power, those with the strength and will to lead. And there are those meant to follow – those incapable of anything but servitude and a meager, worthless existence."
Odpowiedz
#6
Napiszę tylko jedno słowo:

Szczepionka.
Odpowiedz
#7
Co szczepionka?8O
The spice must flow
Odpowiedz
#8
Jest odpowiedzią na pytania: "po co (tworzyć taki wirus)" i "czy to groźne"
Odpowiedz
#9
Sugerujesz, że naukowcy stworzyli super śmiertelny wirus, żeby stworzyć zapas szczepionek na wypadek, gdyby ktoś tego wirusa wykradł? Przecież to niedorzeczne. BTW, wirus grypy szybko mutuje, a wiele potencjalnych szczepów może być niezwykle śmiertelnych (nie tylko ten jeden). Jeżeli ktoś wypuści jakąś zmutowaną odmianę wirusa grypy, to nie starczy czasu, żeby wyprodukować szczepionkę.
The spice must flow
Odpowiedz
#10
Srata tata pierdata.
Wirus ptasiej grypy miał wybić miliony, i co ?
... i nasza dzielna Pani Minister powstrzymała pandemię
i jakoś homo sapiens się trzyma.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#11
Mushi napisał(a):Sugerujesz, że naukowcy stworzyli super śmiertelny wirus, żeby stworzyć zapas szczepionek na wypadek, gdyby ktoś tego wirusa wykradł?

Sugeruję, że naukowcy robią różne rzeczy bez konkretnego celu, tylko dlatego żeby zobaczyć, czy im się uda. Natomiast laboratorium funduje im zwykle ktoś bogaty, który liczy na jeszcze większe bogactwo.

Jestem ciekaw kiedy wyniknie z tej sprawy kolejna paranoja na cały świat.
Odpowiedz
#12
El Commediante napisał(a):Sugeruję, że naukowcy robią różne rzeczy bez konkretnego celu, tylko dlatego żeby zobaczyć, czy im się uda. Natomiast laboratorium funduje im zwykle ktoś bogaty, który liczy na jeszcze większe bogactwo.

Jestem ciekaw kiedy wyniknie z tej sprawy kolejna paranoja na cały świat.

Nie chodzi o żadną paranoję. Czaisz to, że nie wszyscy ufają obecnym rządom?
Odpowiedz
#13
kkap napisał(a):Nie chodzi o żadną paranoję. Czaisz to, że nie wszyscy ufają obecnym rządom?

Ja też nie ufam i to jest chyba naturalny stan. A takie badania można zawsze utajnić, ale to już jest kwestia tego, czy chcemy wiedzieć o wszystkich ciężarówkach przewożących bomby atomowe czy nie.
Odpowiedz
#14
Tak jakby to coś zmieniało... Nawet wolę sobie nie wyobrażać, ile takich i jeszcze gorszych eksperymentów jest przeprowadzanych i nigdy nie ujawnianych opinii publicznej.
...bo najważniejsze w kochaniu zwłok jest to, że nie marudzą.
[Obrazek: file.php?id=13]
Odpowiedz
#15
Skurwysyny, bawią się życiem miliardów...
Odpowiedz
#16
Jeśli ktoś jest zainteresowany skurwysyństwem wielkich tego świata, to proponuję zaczytać się w prozie Johna le Carre, np. w książce "Zdrajca w naszym typie".
Odpowiedz
#17
Palmer Eldritch napisał(a):Skurwysyny, bawią się życiem miliardów...

I co poradzisz, byli już tac inteligenci co chcieli czarną dziurę tworzyć... I tu nie mówię o LHC, no niestety (na szczęście) im się nie udało i to raczej bzdura(chociaż czemu nie).

http://kopalniawiedzy.pl/czarna-dziura-p...-8313.html

I do pośmiania się, złe LHC produkuje czarne dziury:p

http://www.polskieradio.pl/23/266/Artyku...sa-mozliwe (Aż słów brak)

No dobra ale my tu o wirusach, a ja chrzanie o czarnej dziurze, też mi się wydaje, że próbują się popisać, jednak żeby było ciekawiej... Podobno chcą ujawnić wyniki testu (czyli podręczny elementarz terrorysty "jak zrobić wirus").
"Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem" ~Oscar Fingal O'Flahertie Wills Wilde~
Odpowiedz
#18
Swoją drogą dziwne że nikt wcześniej nie wpadł na takie "mendlowskie" hodowanie wirusa. To samo można było przecież przeprowadzić przed I WŚ! I może nawet przeprowadzono. Z jakiegoś powodu to właśnie w Niemczech co kilkadziesiąt lat pojawiają się przypadki zachorowań na rzadkie, groźne, tropikalne choroby zakaźne. Czyżby naziści nie myli rączek po wyjściu z laboratorium?
Odpowiedz
#19
El Commediante napisał(a):Swoją drogą dziwne że nikt wcześniej nie wpadł na takie "mendlowskie" hodowanie wirusa. To samo można było przecież przeprowadzić przed I WŚ! I może nawet przeprowadzono. Z jakiegoś powodu to właśnie w Niemczech co kilkadziesiąt lat pojawiają się przypadki zachorowań na rzadkie, groźne, tropikalne choroby zakaźne. Czyżby naziści nie myli rączek po wyjściu z laboratorium?

"Marburg" nie ma nic wspólnego z nazistami.
Jestem mocno ciekaw, jakie to są te pozostałe rzadkie, groźne tropikalne choroby zakaźne?
Dla przykładu: w USA co roku odnotowuje sie od dwu do kilku przypadków zachorowań na dżume rocznie. Oczywiście róznie to wygląda w poszczególnych latach i nie wszystkie przypadki kończa się śmiercią.
Google naprawdę nie gryzie, ani nie kopie.
Pozostałe "osiągnięcia" w dziedzinie broni bakteriologicznej w porównaniu do "osiągnięć" z innych dziedzin wiedzy, testowane w obozach koncentracyjnych na terenie całej Europy, są naprawdę mizerne.
Marcin Basiński
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _


Keep calm and blame Russia
Odpowiedz
#20
Jakieś źródła na temat tej dżumy?

btw kkap:
Cytat:Nie chodzi o żadną paranoję. Czaisz to, że nie wszyscy ufają obecnym rządom?

Naprawdę sądzisz, że ogłosiliby światu "HURA MAMY BROŃ BIOLOGICZNĄ, ZRÓBCIE SOBIE SZCZEPIONKI"?


Hastur napisał(a):[...] są to tak samo wirtualne "straty" jak pieniądze, które skarb państwa "traci" na niezapłaconych podatkach; [...] Dodatkowym absurdem w tym przypadku jest fakt, że rzekomo "ukradzione" pieniądze zostają w kieszeni... ich pierwotnego posiadacza :o Co nieuchronnie prowadzi do konkluzji, iż człowiek może okraść państwo z własnych pieniędzy :lol2:


Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości