To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Dość milczenia. Problem gwałtu w Polsce"
#61
Mi się wydaje że czym innym jest gwałt, a czym innym zgwałcenie. To jest istotna różnica, zobaczcie:
Gwałt w języku prawniczym to każda przemoc fizyczna [url=http://portal.abczdrowie.pl/przemoc-domowa][/url]o znamionach przestępstw rozbójniczych. W rozumieniu potocznym gwałt utożsamia się ze zgwałceniem, czyli przemocą o charakterze seksualnym.
http://portal.abczdrowie.pl/
Natura albowiem w rozmaitości się kocha; w niej wydaje swoją moc, mądrość i wielkość.
(Jędrzej Śniadecki)







Odpowiedz
#62
Tak czy siak kwestia rozbija się o to czy natrętne naleganie na seks można nazwać przemocą seksualną. Ja uważam, że nie bardzo.
Jakby ktoś miał wątpliwości to potwierdzam: Tak jestem zjebanym prawakiem, który każdego dnia zjada niemowlaka. Hitler to mój idol, a Stalin to dziadek. Ogólnie chcę siać zło i spustoszenie. Czy cokolwiek jeszcze tam lewica przypisuje ludziom o moich poglądach.

Oczywiście nienawidzę kobiet, bo jestem prawiczkiem. Inaczej nie może być.
Odpowiedz
#63
Cytat:Pewnie, że nie gwałt. Jeśli partnerka nie chce, ale ulega jednak namową partnera to nie jest gwałt.

A jeśli partner siłą ją zmusza?


Hastur napisał(a):[...] są to tak samo wirtualne "straty" jak pieniądze, które skarb państwa "traci" na niezapłaconych podatkach; [...] Dodatkowym absurdem w tym przypadku jest fakt, że rzekomo "ukradzione" pieniądze zostają w kieszeni... ich pierwotnego posiadacza :o Co nieuchronnie prowadzi do konkluzji, iż człowiek może okraść państwo z własnych pieniędzy :lol2:


Odpowiedz
#64
Jeśli używa siły do wymuszenia seksu, to jest to już przemoc seksualna, czyli gwałt. W tym nie ma dyskusji.
Jakby ktoś miał wątpliwości to potwierdzam: Tak jestem zjebanym prawakiem, który każdego dnia zjada niemowlaka. Hitler to mój idol, a Stalin to dziadek. Ogólnie chcę siać zło i spustoszenie. Czy cokolwiek jeszcze tam lewica przypisuje ludziom o moich poglądach.

Oczywiście nienawidzę kobiet, bo jestem prawiczkiem. Inaczej nie może być.
Odpowiedz
#65
Cytat:1. zmuszenie kogoś do stosunku płciowego
z innej strony można powiedzieć, że nasza natura zmusza nas do stosunków płciowych, więc zdecydowana większość ludzi jest gwałcona przez własną naturę
szkoda, że natury nie można zamknąć w jakimś więzieniu ani jej zabić
Odpowiedz
#66
sirflinket napisał(a):z innej strony można powiedzieć, że nasza natura zmusza nas do stosunków płciowych, więc zdecydowana większość ludzi jest gwałcona przez własną naturę
szkoda, że natury nie można zamknąć w jakimś więzieniu ani jej zabić

No jak się ma problemy z płatem czołowym, to żebyś wiedział, że można mieć problemy z "okiełznaniem natury". Ale to rzadki, wadliwy egzemplarz do utylizacji... to znaczy, ekhm, leczenia.Zazwyczaj ludzie mogą się powstrzymać przed takimi fizjologicznymi potrzebami jak wypróżnianie np. w autobusie czy gdzieś w parku. Tym bardziej przed kopulowaniem, które, jak wcześniej było wspomniane, nie jest bynajmniej podstawową potrzebą fizjologiczną.
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
#67
użyłem słowa "zmusza" w znaczeniu takim, że natura nagradza nas za zaspakajanie potrzeb a karze nas za niezaspakajanie , jeżeli powstrzymujemy się od seksu to działamy wbrew naturze, brak seksu nie niesie za sobą jakiś zauważalnych negatywnych skutków i nie odczuwamy, że natura nas za to karze, ale już brak jedzenie przez długi okres przynosi śmierć
Odpowiedz
#68
ale jak się nie seksisz za długo to ci odwali
Odpowiedz
#69
Rojza Genendel napisał(a):Zgwałcenie przez partnera jest dużo gorsze moim zdaniem. O ile zło z zewnątrz jakoś można sobie wytłumaczyć, to zło doświadczone od najbliższej osoby trudno jest pojąć.

Jest dokładnie odwrotnie.
Odpowiedz
#70
Furia dlaczego odwrotnie? Jestem bardzo ciekaw odpowiedzi.
Odpowiedz
#71
sirflinket napisał(a):Furia dlaczego odwrotnie?

Dlatego, że gdy gwałci Cię "swój", to gwałci intymność do której ma prawo. Obcy gwałciciel nie ma prawa ani do gwałtu, ani do intymności. Inaczej, gwałt przez obcego, jest gorszy dwa razy. Ale o tym wiedzą tylko panie, które mają to za sobą. No i ja wiem, bo słucham ludzi.
Odpowiedz
#72
Furia napisał(a):Dlatego, że gdy gwałci Cię "swój", to gwałci intymność do której ma prawo. Obcy gwałciciel nie ma prawa ani do gwałtu, ani do intymności. Inaczej, gwałt przez obcego, jest gorszy dwa razy. Ale o tym wiedzą tylko panie, które mają to za sobą. No i ja wiem, bo słucham ludzi.

Hmmm. Całkiem sensowne, ale tylko biorąc pod uwagę "aksjomat intymności". Tzn., że w trakcie gwałtu nie zmienia się stosunek ofiary do owej intymności, do której, jak słusznie zauważyłaś, partner ma prawo. To już chyba kwestia osobista.
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
#73
http://femka.net/przemoc-wobec-kobiet-jak-pomoc/
Natura albowiem w rozmaitości się kocha; w niej wydaje swoją moc, mądrość i wielkość.
(Jędrzej Śniadecki)







Odpowiedz
#74
exodim napisał(a):Hmmm. Całkiem sensowne, ale tylko biorąc pod uwagę "aksjomat intymności". Tzn., że w trakcie gwałtu nie zmienia się stosunek ofiary do owej intymności, do której, jak słusznie zauważyłaś, partner ma prawo. To już chyba kwestia osobista.

Więc kobieta jest bardziej skłonna wybaczyć zgwałcenie jej, popełnione przez swojego partnera niż przez obcego mężczyzne, przy założeniu, że nie odebrała swojmu partnerowi prawa do swej intymności?
wolny rynek kuwa!!!
Odpowiedz
#75
sogors napisał(a):Jak mówi nie, a ty dalej robisz jest to złamanie aksjomatu nieagresji
W świetle libertarianizmu jest to zbrodnia pierwszego stopnia.

Tutaj nie ma coś się usprawiedliwiać, jak mówi nie to nie ma umowy.
Może do kogoś podejdę i powiem czy chcesz płacić podatek, a on powie że nie, ale w końcu zapłaci, zagłosuje w wyborach, to co może takie droczenie, może z kontekstu wynika że jednak podatki to nie kradzież.

Logika libertariańska jest nieubłagana, nie to nie.

To jest jeden z nielicznych interesujących argumentów w tym temacie.
Musisz jednak zwrócić uwagę na fakt, że istnieje coś takiego, jak umowa niepisana, czy wręcz (wprost) niewymówona; wynikająca ze swego rodzaju kontekstu kulturowego. Granice tutaj mogą być dość płynne. Ja uważam, że w teoretycznym przedstawionym przypadku, żadna krzywda się kocięciu nie stała Oczko
Zły neoliberalny/libertariański Kot (czarny & drapieżny).

-----------------------------------
Pisywałem od długiego czasu; część moich starszych wypowiedzi można traktować jako nieaktualne.
BARDZO NIEAKTUALNE.
Odpowiedz
#76
Wy na serio rozprawiacie o karze... Kara oznacza jakąś sprawiedliwość. Kara powinna być sprawiedliwa, czyli jeśli wymierzam karę równowaga między dobrem i złem zostaje przywrócona.. gdyby kary nie było na świecie zakrólowałoby zło.
A teraz przeczytajcie to samo tylko w miejsce "kara" wstawcie konkret czyli "przebywanie w pomieszczeniu sypialnym przez zadaną ilość czasu". Przykład: przebywanie oprawcz w pomieszczeniu sypialnym przez zadaną ilość czasu prowadzi do przywrócenia sprawiedliwości na świecie. Weźmy ten nieszczęsny gwałt. przebywanie w pomieszczeniu sypialnym przez zadaną ilość czasu powoduje wyleczenie zranionej psychiki ofiary?

Moim zdaniem powinno być nieco inaczej. Ustawodawca powinien mieć za zadanie nie "karać" (=umieszczać w pokoju sypialnym) bo jest to mało inteligentny ruch. Ustawodawca powinien mieć za zadanie zaplanować prawo które będzie eliminować konsekwencje przestępstwa, rozwiązywać problem oprawcy (ale jeśli się nie da to nawet zabić) i stymulować minimalizację przestępstw. Ale to nie ma nic wspólnego z dyskusją o tym: ale jakże to! dobro na świat nie przychodzi kiedy ktoś kto zgwałcił przebywa w pokoju sypialnym 3 lata! On powinien przebywać w pokoju sypialnym 30 lat!!

A gdyby była możliwość wyleczenia go w ciągu 5 minut, po których stałby się łagodny jak baranek i równocześnie bardzo inteligentny i mógłby się zająć pracą badawczą, to przebywanie w zamkniętym pomieszczeniu będzie dobre czy nie? Innymi słowy jeśli ktoś kto mnie zarazi na ulicy jakimś choróbskiem bo kichnął mi w twarz zostanie za to umieszczony w pokoju sypialnym na jeden rok będzie to wnosiło coś dobrego na świat, czy też może jednak powinien wziąć lekarstwa? on i ja.

Bo gwałciciele nie są tacy bo się zdecydowali w swej wolności. Większość obywateli nie ma po prostu zaburzeń, które czynią ludzi gwałicicielami. Ja np. nigdy nie stałem przed dylematem moralnym: azali zgwałcić znienacka zza krzaków, czy może jednak nie?
"Do jasnych dążąc głębin – nie mógł trafić w sedno śledź pewien obdarzony naturą wybredną. Dokądkolwiek wędrował, zawsze nadaremno. Tu jasno, ale płytko, tam głębia, ale ciemno."
Odpowiedz
#77
Rojza Genendel napisał(a):Damską, męską, hetero, homo oraz seks grupowy?

No a jaką? Pedały cie gwałcą, czy heterycy?

Rojza Genendel napisał(a):Super, a kto za to zapłaci?

Podatnicy. A kto płaci za wszystko inne? Kto płaci na becikowe? Święty Mikołaj?
Podatnicy płacą na policję, wojsko, straż pożarną, pogotowie, drogi, autostrady, koleje, boiska, stadiony...
Jak zapłacą jeszcze na prostytutki, to im to żadnej wielkiej krzywdy nie zrobi.

Ubogim trzeba pomagać. Nie można być takim egoistą.

Rojza Genendel napisał(a):Co gorsze, może okazać się że państwowa refundowana prostytucja wygląda podobnie jak służba zdrowia czy ZUS: są długie terminy, kolejki, brak możliwości wyboru świadczeniodawcy, pracownicy wrzeszczą na petentów, a jak chcesz uzyskać lepsze warunki musisz dać łapówkę.

Wątpię, żeby było na to aż takie zapotrzebowanie, jako że większość chłopów ma co ruchać w domu.
P.S. Z twojego argumenty wynika, że publiczną służbę zdrowia trzeba by delegalizować...

Rita napisał(a):Oj tam płacił, niech wolontariat robi Duży uśmiech Dla dobra społeczeństwa!

Jestem do twoich usług.
Odpowiedz
#78
Rojza,

witaj w klubie. Czyli jednak kobiety mają interesy płciowe. Cieszę się, że dochodzisz do tego wniosku.
Za jakiś czas, dojrzeje w Tobie przekonanie, że wysokość wyroków za zgwałcenie w Polsce ma związek z dominacją mężczyzn w Wymiarze Sprawiedliwości, zwłaszcza w jego elitach decydujących o kształcie legislacji.
A także ze składem personalnym Najwyższych Organów Władzy.

Czytam teraz:
http://www.empik.com/wojna-iwana,3032634...fAod8UKRng
Wspominam o niej, ponieważ masowe gwałty dokonywane przez ruskich sołdatów miały nie tylko seksualne podłoże. Służyły poniżeniu, zniszczeniu znienawidzonych germańskich wartości. A co jest cenniejsze dla narodu, niż kobiety i dzieci? Także poniżeniu mężczyzn, wielu zgwałceń grupowych dokonywano na oczach mężów, ojców.

Te same motywacje są obecne dziś.
Odpowiedz
#79
exeter napisał(a):Czyli jednak kobiety mają interesy płciowe.

Wżwżwbwżżżże co? 8O
Oczko
Odpowiedz
#80
exeter napisał(a):Czyli jednak kobiety mają interesy płciowe.

Znowu to gender study czy wtf
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości