Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
John Paul Superstar
#1
Nie należę do klubu „uważam, że Jan Paweł II jest bezsprzecznym autorytetem w każdej dziedzinie i należy go przedstawiać jako przykład moralności, nieskazitelności i nieomylności po kres czasów” i nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby taka postawa była wśród Naszego społeczeństwa odbierana na poziomie opluwania sacrum na które można tylko z podziwem patrzeć, ale nie dotykać. W Polsce trzeba kochać papieża, a jeśli odrzucasz taką ofertę to cóż – masz do tego prawo, ale niestety skończysz w piekle przyjacielu - c'est la vie. Absurd!JP2 urósł do obiektu kultu i odniesienia do każdej, podkreślam KAŻDEJ dziedziny życia szarego zjadacza chleba. Masz problemy finansowe, bądź czujesz się nie do końca spełniony w sferze seksualnej – „Jak mówił Jan Paweł II…”, znacie to prawda?Temat seksu pojawił się nieprzypadkowo, gdyż podkreślić trzeba jak wyjątkowo głupie, krótkowzroczne, niehumanitarne i barbarzyńskie było przekonywanie cierpiących na deficyt wiedzy i bezwarunkowo ufający wysłannikowi „Boga” mieszkańców lądu afrykańskiego, że największym grzechem jaki mogą popełnić jest akt seksualny z użyciem prezerwatywy, która jest z całą pewnością dziełem szatańskim i trzeba się jej wystrzegać bez wyjątku. Tym jednym stwierdzeniem skazano na śmierć niezliczone masy osób, w celu… ochrony życia jakie mogłoby powstać z tych hektolitrów spermy, których marnotrawstwo było od zawsze ulubionym tematem działań religii monoteistycznych. Paradoks, co? Ale to nie wszystko w tym temacie, gdyż Watykan jest bardzo ambitny w występkach tego typu. Stolica apostolska wydała oświadczenie, iż kobiety odmawiające mężczyzną seksu z użyciem prezerwatywy tym samym narażając się na zakażenie wirusem HIV co w realiach afrykańskich jest bardzo prawdopodobne będą traktowane ze statusem męczennic za wiarę… Na usta ciśnie się tylko jedno stwierdzenie – NO KURWA MAĆ w jakim ja świecie żyje!Jan Paweł II nie jest osobą nieskazitelną i jeszcze raz dla utrwalenia – JAN PAWEŁ II NIE JEST NIESKAZITELNY! A teraz drodzy katole śmiało, atakujcie mnie, przywołujcie wszystkie wielki zasługi których mu nie odmawiam, ale skończcie z hipokryzją i bezwarunkowym uwielbieniem. I jeszcze mój ulubiony cytaty z polskiego papieża – „Jesteśmy tym bogatsi im więcej rzeczy zbędnych zdołamy odrzucić”. Tak zorganizowane religie są zbędne, szkoda tylko że tak światły człowiek jakim był Karol Wojtyła nigdy na to nie wpadł.
Odpowiedz
#2
baymon napisał(a):A teraz drodzy katole śmiało, atakujcie mnie...

Hej, mamy tu jakiś bojowych katolików :?:
Natura albowiem w rozmaitości się kocha; w niej wydaje swoją moc, mądrość i wielkość.
(Jędrzej Śniadecki)Odpowiedz
#3
*Cykanie świerszczy, wiatr gwiżdżący wśród prerii*

baymonie, nie wiem czy zauważyłeś, ale jest to forum ateistyczne, więc chociaż są tu, jak pozwoliłeś to sobie ująć, katole, nie jest ich tu zbyt wiele. Większość twoich wniosków została już tu napisana i przetrawiona, jednak ich odbiór nie jest tak jednoznaczny jak twój. Czemu tak cięto boli, że postanowiłeś założyć o tym temat?
Odpowiedz
#4
Domyślam się że nie, po prostu art poszedł w całości - uznałem, że wpadnie w pierwotnej formie ; )
Odpowiedz
#5
baymon napisał(a):Temat seksu pojawił się nieprzypadkowo, gdyż podkreślić trzeba jak wyjątkowo głupie, krótkowzroczne, niehumanitarne i barbarzyńskie było przekonywanie cierpiących na deficyt wiedzy i bezwarunkowo ufający wysłannikowi „Boga” mieszkańców lądu afrykańskiego, że największym grzechem jaki mogą popełnić jest akt seksualny z użyciem prezerwatywy, która jest z całą pewnością dziełem szatańskim i trzeba się jej wystrzegać bez wyjątku. Tym jednym stwierdzeniem skazano na śmierć niezliczone masy osób, w celu… ochrony życia jakie mogłoby powstać z tych hektolitrów spermy, których marnotrawstwo było od zawsze ulubionym tematem działań religii monoteistycznych. Paradoks, co? Ale to nie wszystko w tym temacie, gdyż Watykan jest bardzo ambitny w występkach tego typu. Stolica apostolska wydała oświadczenie, iż kobiety odmawiające mężczyzną seksu z użyciem prezerwatywy tym samym narażając się na zakażenie wirusem HIV co w realiach afrykańskich jest bardzo prawdopodobne będą traktowane ze statusem męczennic za wiarę… Na usta ciśnie się tylko jedno stwierdzenie – NO KURWA MAĆ w jakim ja świecie żyje!

Przepraszam, ale albo głupiś, albo niedoinformowany. Oczko
1. Nie wszyscy Afrykanie to chrześcijanie. Sporo tam muzułmanów i pogan.
2. Jedynym afrykańskim państwem, które wygrywa z AIDS jest chrześcijańska Uganda (chrześcijan jest tam 86%).
3. Uganda nie wygrała dzięki lateksowym gumkom, które tak błogosławisz, tylko na skutek promocji wstrzemięźliwości i wierności małżeńskiej.
Odsetek chorych spadł z 21% populacji do 6%.

Teraz już rozumiesz, że grunt to informacje? Uśmiech
Odpowiedz
#6
Palmer Eldritch napisał(a):Przepraszam, ale albo głupiś, albo niedoinformowany. Oczko
1. Nie wszyscy Afrykanie to chrześcijanie. Sporo tam muzułmanów i pogan.

Autor nigdzie nie pisał, że wszyscy Afrykanie to chrześcijanie.

Cytat:2. Jedynym afrykańskim państwem, które wygrywa z AIDS jest chrześcijańska Uganda (chrześcijan jest tam 86%).
3. Uganda nie wygrała dzięki lateksowym gumkom, które tak błogosławisz, tylko na skutek promocji wstrzemięźliwości i wierności małżeńskiej.
Odsetek chorych spadł z 21% populacji do 6%.

Teraz już rozumiesz, że grunt to informacje? Uśmiech

A teraz sprawdź za czym stoi "C" w "programie ABC", o którym tak ładnie przemilczał ten artykuł. Jak sam powiedziałeś, mądrze zresztą, grunt to informacje.
Odpowiedz
#7
Grzanka napisał(a):A teraz sprawdź za czym stoi "C" w "programie ABC", o którym tak ładnie przemilczał ten artykuł. Jak sam powiedziałeś, mądrze zresztą, grunt to informacje.

Condoms.
Ale przy rozwiązłym stylu życia i ryzykownych technikach seksualnych gumki gówno pomagają. Uśmiech
Odpowiedz
#8
Coś tam pomogą. Jasne, nie są jedynym lekiem na całe zło, ale ograniczają możliwość przeniesienia się ADIS/HIV o 85%, a to bardzo dużo.
Odpowiedz
#9
Palmer Eldritch napisał(a):Condoms.
Ale przy rozwiązłym stylu życia i ryzykownych technikach seksualnych gumki gówno pomagają. Uśmiech
Może inaczej. Jeżeli mamy kraj, w którym gumki (nawet refundowane) są powszechne, lecz dzieci wśród młodzieży poczęte są najczęściej na zakrapianych imprezach bądź tuż po nich, to alko (a i często inne środki) skutecznie sprawi iż gumka będzie ostatnią rzeczą o jakiej ta młodzież będzie myśleć. Przykład UK dobrze o tym świadczy.
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz
#10
A dlaczego to się znalazło w "Naszych publikacjach"?
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
#11
Sajid napisał(a):Może inaczej. Jeżeli mamy kraj, w którym gumki (nawet refundowane) są powszechne, lecz dzieci wśród młodzieży poczęte są najczęściej na zakrapianych imprezach bądź tuż po nich, to alko (a i często inne środki) skutecznie sprawi iż gumka będzie ostatnią rzeczą o jakiej ta młodzież będzie myśleć. Przykład UK dobrze o tym świadczy.
Ale co to ma do kwestii zmniejszonego przez gumki prawdopodobieństwa zakażenia się wirusem HIV?

Do tej kwestii trzeba podejść systemowo. Czyli połączyć stopień upowszechnienia gumek i zapobiec rozwiązłemu trybowi życia jednocześnie. Nie jest tak, że receptą jest jedno czy drugie osobno, bo jeśli w danym społeczeństwie panuje epidemia tego wirusa, można bardzo łatwo zarazić się nim nie podczas uprawiania seksu, a przy np. różnego rodzaju zabiegach szpitalnych. Zaś używanie kondomów zmniejszy ryzyko zarażenia partnera.
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
#12
Gumki to mały pikuś.
Nasz Jasio Wędrowniczek miał więcej za uszami.
M. in. jakoś dziwnie nie dostrzegał szwadronów śmierci w Hondurasie,
bo wspierał je jego koleżka Reagan.

Ostatnio oglądałem gdzieś galerię pomników Jasia. Tragedia.
Widać, że Duch Święty nie był obecny przy akcie twórczym.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#13
exodim napisał(a):Ale co to ma do kwestii zmniejszonego przez gumki prawdopodobieństwa zakażenia się wirusem HIV?
Szukasz oponenta nie tam gdzie trzeba. Mój post dotyczył rozwinięcia innej kwestii.
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości