To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zabawa w detektywa
#1
Proponuje demokratyczne wybory. (Niestety jawne, bo ankieta nie przyjęła mi tyle pól wyboru)

Karta do głosowania:

http://www.rzeczpospolita.pl/teksty/plus..._1-1.F.jpg

Kandydaci:

1 Andrzej Celiński
2 Dekanat Sopot
3 Adrzej Gwiazda
4 Henryk Jankowski
5 ?
6 Kazimierz Kluz
7 ?
8 Tadeusz Mazowiecki
9 ?
10 Karol Modzelewski
11 ?
12 ?
13 Kazimierz Switoń
14 ?
15 Anna Walentynowicz
16 Lech Wałęsa
17 ?
18 Posłowie I kadencji 1991-1993

Niektórzy kandydaci nie zadbali o stosowną wzmiankę w wikipedii, aczkolwiek można i o nich coś znaleźć.

Tekst do artykułu m.in. tutaj:

http://www.rodaknet.com/rp_art_1362.htm

Wysłano po 17 godzinach 43 minutach 12 sekundach:

Późnawo kończyłem pisać "wybory", przy okazji nadziałem się na limity ankiet - nie zabrałem więc głosu w swoich własnych wyborach.

Ciekawie by było gdyby misterem sezonu na szpiona został kandydat nr 8 - ale coś mi się wydaje to zbyt nieprawdopodobne.

3 i 13 są mniejsi - ale nie też mi oni nie podchodzą.

4 jest wręcz pięknym kandydatem - pedał w zawodzie nietolerującym kochliwych inaczej, dodatkowo lubiący majątek - łatwy cel szantażu i przekupstwa. Ale ten też mi się nie podoba.

Kandydat 6 wydaje mi się ciekawy - z powodu, że zginął w wypadku: mógł zostać zamordowany. Poza tym trup jest wygodny - nie broni się, a i nikomu nie zaszkodzi. Łatwo bazując na nieboszczyku kręcić dreszczowiec. W sumie tu tylko chodzi o spektakl, a nie o konsekwencje polityczne. Wątpię bowiem, by rząd chciał jeszcze silniej polaryzować i palić mosty. Z resztą, gdyby był to ktoś bardziej znaczący - numerek 4 czy 8, to nie bawiono by się w podchody, tylko dla największego wrażenia walniętoby newsem od razu. Teraz jest show, atrakcja, spekulacje, tajemnice, ogólnie cyrk. Tak jak z akwizytorami, którzy robią wielki szum i kłapanie paszczą przez pół godziny, by sprzedać flaszkę dezodorantu za dwadzieścia złotych.

Czarodzieje wielkiego ekranu i pism z kolorowymi obrazkami trupa mogą chcieć sprzedać. Ale może się mylę.
(K.A.)
Odpowiedz
#2
Cytat:Ciekawie by było gdyby misterem sezonu na szpiona został kandydat nr 8 - ale coś mi się wydaje to zbyt nieprawdopodobne.
Facet od grubej krechy "Delegatem"? ROTFL.
Cytat:Kandydat 6 wydaje mi się ciekawy - z powodu, że zginął w wypadku: mógł zostać zamordowany.
Jest martwy, więc się nie może obronić. Logiczne.
Cytat:4 jest wręcz pięknym kandydatem - pedał w zawodzie nietolerującym kochliwych inaczej, dodatkowo lubiący majątek - łatwy cel szantażu i przekupstwa. Ale ten też mi się nie podoba.
A mnie trochę i to właśnie z powodów, które wymieniłeś.
Ten na zdjęciu, trzeci od prawej (stojący) to kto?
pieprzona_lumpenliberałka (dawniej Maria z Magdali)
***
Jak to możliwe, że tak wielu ludzi skłonnych jest uwierzyć w istnienie głównego bohatera pewnej bardzo starej, wielotomowej sagi, podczas gdy inne opowieści (czasem równie stare) uznają za mitologię lub literaturę fantastyczną i - jedynie jako zwykli ich miłośnicy - poszukują tylko jego odzwierciedlenia w rzeczywistości?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości