To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nasze pożegnania
Żarłak napisał(a): Trytytki i power tape ochronią ludzkość przed zagładą.

Tak jest. Jak czegoś nie da się naprawić taśmą klejącą, to znaczy, że użyłeś za mało taśmy.
Odpowiedz
W wieku 67 lat zmarła wokalistka i autorka tekstów Olga Sipowicz - Kora.
O Lord, bless this thy hand grenade, that with it thou mayest blow thy enemies to tiny bits in thy mercy.
Odpowiedz
Pamiętam dzień kiedy Marek Jackowski zmarł. Dzisiaj jestem równie zszokowany co wtedy. Chorowała, ale i tak to dla mnie niespodziewane...

ZaKotem napisał(a):
Żarłak napisał(a): Trytytki i power tape ochronią ludzkość przed zagładą.

Tak jest. Jak czegoś nie da się naprawić taśmą klejącą, to znaczy, że użyłeś za mało taśmy.

The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
Smutne - poznałem Korę i Jackowskiego jeszcze w latach komuny.
Żyleta to mało powiedziane.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Takie osobiste doświadczenia są świetnym weryfikatorem wizerunku. Uważam, że bardzo cenne i prawie zawsze nie są obojętne.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
Najlepsza polska rockmanka (i twórczyni tekstów).
Niepowetowana strata...
I choose not to choose life. I choose something else - Ewan McGregor

Niedostępny na forum. KONTAKT PRZEZ GG LUB MAIL
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a): Smutne - poznałem Korę i Jackowskiego jeszcze w latach komuny.
Żyleta to mało powiedziane.

A wszystkich poznałeś?

[Obrazek: DSC05539.jpg]

Ten z lewej to mój tatko.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Dwa Litry Wody napisał(a): W wieku 67 lat zmarła wokalistka i autorka tekstów Olga Sipowicz - Kora.
W wieku 76 lat (przypadek?) zmarł polski jazzman Tomasz Stańko, o którym słyszał chyba nawet ten, który jazzem się na co dzień nie interesuje. A dla tych, którzy się trochę interesują, pewna terminologia może być zastanawiająca:

https://gwiazdy.wp.pl/tomasz-stanko-nie-...029009025a
"Stańko spędził trochę czasu w Niemczech, gdzie nagrywał z big bandem Globe Unity Orchestra, który reprezentował skrajnie lewacki nurt free jazzu."

Nie bardzo rozumiałem, co ma lewactwo do muzyki. Wyjaśnienie jest kawałek dalej:

"Dla nich lewactwo było równoznaczne z awangardą, ale szanowali to, że każdy jest indywidualnością - stwierdził Stańko."

Czyli według tego schematu (przynajmniej muzycznie) prawactwo powinno być równoznaczne z konserwatyzmem, tradycjonalizmem, powtarzaniem schematów, co dla niefanów jazzu jest chyba najbardziej odpychające (bo nużące).
"Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna."
(Weatherby Swann)

The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)
Odpowiedz
Elbrus napisał(a): Czyli według tego schematu (przynajmniej muzycznie) prawactwo powinno być równoznaczne z konserwatyzmem, tradycjonalizmem, powtarzaniem schematów, co dla niefanów jazzu jest chyba najbardziej odpychające (bo nużące).

To może niech w ramach indywidualnej awangardy przestaną używać trąbek, fliegerhornów, perkusji, pianin i innych instrumentów muzycznych. Granie ciągle i ciągle na tym samym instrumencie, nawet jeśli gra się free jazz, jest takie monotonne i nużące. Toż to zwykła domena konserwatystów. Prawdziwa jazzowa awangarda trąbi wuwuzelami...
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
lumberjack napisał(a):
Sofeicz napisał(a): Smutne - poznałem Korę i Jackowskiego jeszcze w latach komuny.
Żyleta to mało powiedziane.

A wszystkich poznałeś?

Ten z lewej to mój tatko.

Coś mi się po głowie kołacze. To były czasy Osjanu, Milo Kurtisa etc.
Niestety ogólnie większość czasu byłem wtedy na fazie i pamięć szwankuje.

Co za p.....seria! Kora z teraz Stańko.

Pamiętacie moją Dobrą Radę - jak się na imprezie gadka nie klei wrzućcie temat "chciałem puścić bąka, a się zesrałem".
Kiedyś tak zrobiłem po jakimś koncercie, na którym grał Stańko - i właśnie Mistrz mało się nie posikał z radości.
Opowiedział, jak na występie, gdzie był cały czas na scenie, zaczął od potężnego intro i tak zadął, że popuścił w gacie.
I całe dwie godziny grał …
RIP
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Trochę poniewczasie, ale u nas we wsi gazety nie dochodzą, jak listonosz popije. 20 sierpnia w wieku prawie 95 lat zmarł Uri Avneri, były żydowski terrorysta (sam się tak nazywał), uczestnik wojny o niepodległość Izraela, syjonista i niemal dosłownie odwieczny zwolennik pokoju i utworzenia niepodległego państwa arabskiego w Palestynie. Do końca życia aktywny publicysta, krytyk nacjonalizmu i polityki twardej pięści. Chciałem sobie zobaczyć, czy coś nowego napisał, a tu se zmarł. Polecam czytać to, co napisał, bo po nim już prawie nie ma nikogo, kto by naprawdę pamiętał całą tę palestyńską chryję od samego jej początku i dominują dwie debilne narracje o walce dobrego narodu ze złym (można sobie tylko wybrać, który jest który).

http://zope.gush-shalom.org/home/en/channels/avnery
Odpowiedz
Cytat:Stan Lee, creator of Spider-Man and other Marvel superheroes, dead at 95

Reuters
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
Zmarł bp Tadeusz Pieronek

https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C37...ronek.html
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
Żarłak napisał(a): Zmarł bp Tadeusz Pieronek

No patrzcie, a jeszcze parę dni temu go widziałem i był całkiem żywy.

Najbardziej mnie przeraża to, że ten w miarę nieskrajny czystej krwi konserwatysta był w Polsce przez katolików postrzegany jako coś w rodzaju liberała. To, czy to o nim świadczy dobrze czy źle to rzecz gustu (jak dla mnie raczej dobrze), ale o Kościele dość fatalnie.
Odpowiedz
P.S.
Z dzisiejszego pogrzebu:

[Obrazek: RiX6JH6.jpg]

To ty, Quinque?
Odpowiedz
Po pierwsze, tam jest mowa o SWI. Po drugie, nie mam nic do SWII poza wprwiadzeniwm ideii ekumwnizmu

A nie jednak mowa o SWII. Mały druczek
Odpowiedz
Zmarł Lucjan Trela, pięściarz.
Pewnie o nim nie słyszeliście ale to prawdziwa legenda polskiego boksu.
Walczył w wadze ciężkiej, był niskiego wzrostu i zawsze trafiał na jakiegoś waligórę. Ale był niesamowicie waleczny i z reguły dawał temu waligórze łomot.
Mały Sofeicz zawsze czekał z wypiekami na jego walkę (w tamtym czasie telewizja transmitowała regularnie mecze ligowe, jak i międzynarodowe).
RIP

http://www.sport.pl/boks/7,64992,2445329...xSportImg2
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Lucjan Trela miał przydomek - Lucjan Lwie Serce....

Requiescat in pace.
Odpowiedz
Nie żyje frontman Prodigy Keith Flint, miał 49 lat.

[Obrazek: 1b5b5dfb7a0a010329afb0151186d9d3.jpg]

Kurde, szkoda. Od podstawówki słuchało się tych wszystkich Firestarterów i Smack my bitch up'ów...
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Szkoda, chociaż trochę nie wkurzają mnie ludzie, którzy uważają go za główną postać tej grupy. A on w sumie poza występami na koncertach wiele nie robił, muzę i teksty tworzył Liam Howlett, i bez niego żadnego zespołu by nie było.
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości