To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ankieta: Jaki temat byłby fajny?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Fizyka kwantowa
36.00%
9 36.00%
Teoria względności (szczególna i ogólna)
28.00%
7 28.00%
Logika modalna
16.00%
4 16.00%
Statystyka matematyczna
12.00%
3 12.00%
Inny (jaki?)
8.00%
2 8.00%
Razem 25 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Propozycje nowych tematów - temat Windziarza
#1
Przed Wielką Smutą był założony fajny temat Windziarza, który niestety urwało, więc go "przywracam". Odtworzyłem też sondę Windziarza.

Windziarz napisał(a):Właśnie znalazłem skarbnicę notatek z wykładów na MIT (kto zna ten skrót, już powinien być zainteresowany).
http://ocw.mit.edu/courses/ (Uwaga, strona zawiera od cholery Javascriptu i może zamulić musiałem do AdBlocka dodać regułę ||ocw.mit.edu/scripts/* żeby Firefox ją przetrawił)

Planuję w ciągu tego semestru parę przeczytać, ale byłoby fajnie też na ich temat podyskutować. Z takich lżejszych wydają mi się Modal Logic, Quantum Physics I i Relativity.

Poza tym, tak już zupełnie z innej beczki, fajnie dyskutowałoby się o statystyce – coś co ateista przy analizie danych empirycznych i przesuwaniu ciężaru dowodów na teistę musi znać.

Z góry ostrzegam, że tematy fizyczne będą cięższe matematycznie.

Który temat budzi Wasze największe zainteresowanie?

EDIT: Tak, logika modalna to jest to, co Kubuś nazywa "ostatnią nieudaną próbą ratowania implikacji materialnej przez ludzkość", czy jakoś tak.
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
#2
Windziarz napisał(a):Planuję w ciągu tego semestru parę przeczytać

Plany planami, a życie swoje Oczko czasu nie miałem.

Ale jakaś poważniejsza dyskusja byłaby fajna, zapewne temat który wygra będzie miał sporo dyskutantów, więc nawet jakbym ja nie miał czasu, to dyskusja się potoczy.

Pożyjemy, zobaczymy.
Wydaje się, że nie można rozprawiać filozoficznie nie oglądając się przy tym na odkrycia naukowe, bo się zrobi z tego intelektualny pierdolnik. — Palmer Eldritch
Absence of evidence is evidence of absence. – Eliezer Yudkowsky
If it disagrees with experiment, it's wrong. — Richard Feynman
學而不思則罔,思而不學則殆。 / 己所不欲,勿施于人。 ~ 孔夫子
Science will win because it works. — Stephen Hawking
Science. It works, bitches. — Randall Munroe


Odpowiedz
#3
Sztuczna Inteligencja może? Oczko
So many Christians, so few lions...
http://makingthematrix.wordpress.com/mkbc
Odpowiedz
#4
Ja tam się raczej nie poudzielam, ale dla Windziarza wielki:*. Materiały ze statystyki bardzo mi się przydadzą w pracy.

Jakby ktoś się natknął czasem na statystykę w badaniach medycznych to będę bardzo wdzięczna.
The spice must flow
Odpowiedz
#5
Przed Blackoutem założyłem wątek "Sztuczna Inteligencja - co tak cicho?".
Może warto by było pojechać dalej, bo tematyka fascynująca.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#6
Windziarzu - jako moderator jesteś wręcz zobowiązany pociągnąć niniejszy wątek i pokrewne (które powinny się z niego wygenerować). Czekamy.Duży uśmiech

Ostrzegam, że w tej sprawie planuję męczyć Cię do skutku. Właśnie ustawiłem przypominanie w telefonie Duży uśmiech
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
#7
Po sesji.
Wydaje się, że nie można rozprawiać filozoficznie nie oglądając się przy tym na odkrycia naukowe, bo się zrobi z tego intelektualny pierdolnik. — Palmer Eldritch
Absence of evidence is evidence of absence. – Eliezer Yudkowsky
If it disagrees with experiment, it's wrong. — Richard Feynman
學而不思則罔,思而不學則殆。 / 己所不欲,勿施于人。 ~ 孔夫子
Science will win because it works. — Stephen Hawking
Science. It works, bitches. — Randall Munroe


Odpowiedz
#8
Kiedy kończysz tę/najbliższą, jeśli jeszcze nie zacząłeś, sesję? Nie ma sensu zawracać Ci gitary w czasie sesji.
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
#9
Sesja, potem obrona... powiedzmy, że do końca czerwca.
Wydaje się, że nie można rozprawiać filozoficznie nie oglądając się przy tym na odkrycia naukowe, bo się zrobi z tego intelektualny pierdolnik. — Palmer Eldritch
Absence of evidence is evidence of absence. – Eliezer Yudkowsky
If it disagrees with experiment, it's wrong. — Richard Feynman
學而不思則罔,思而不學則殆。 / 己所不欲,勿施于人。 ~ 孔夫子
Science will win because it works. — Stephen Hawking
Science. It works, bitches. — Randall Munroe


Odpowiedz
#10
OK. Ustawiłem przypomnienie na 1 maja.
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości