Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Recenzje filmowe użytkowników
InspektorGadżet napisał(a): (...) Coś ciekawego a nie ten sam patent pchany od lat. Mowa o tych całych Avengersach. Tutaj Batman Nollana to prawdziwa perełka wśród zalewu tego kiczu o superbohaterach. Choć Iron Man 1 trzymał poziom,

Wtrącę się, że mieszasz czasy powstawania. Trylogia DarkKnight to po kolei lata 2005/08/12. W roku 2008 powstaje pierwszy Ironman a kuluminacją pierwszej fazy są Avengersi, 2012 AD. Tak więc koniec jednej serii to punkt startowy dla dominacji drugiej.

A co się stało u konkurencji? DCEU... brr... Notabene, ciekaw jestem, co sądzisz o tej franczyzie. Ponoć można ją albo kochać albo nienawidzić, ja należę do tej drugiej grupy. Poza MoS, ten jeszcze się dało patrzeć, ale reszta to strata pieniędzy i materiału aktorskiego.

Cytat:nowy Logan też niezły. Ukazuje głównego bohatera nie jako badassa a przegrywa życiowego co robi to co trza zrobić.

Ogólnie seria X-men ów jest często zapominana, gdyż pod koniec niestety nieco zeszła w łasce publiczności (oraz, niestety, producentów). Niemniej dla mnie X-men 1+2 to nadal perełki, które podniosły poprzeczkę dla wszystkich innych produkcji. A Logan niejako zamknął pewien rozdział w historii kina dla Wolverina. Dla mnie Logan to też ten rodzaj filmów, które nawet nie mają jakichś wielkich niespodzianek czy fajerwerków, to wygrywają nastrojem i grą aktorską. Bo wiedzą, że w kinie najważniejsze nie jest CGI czy choreografie ale emocje. Albo współczujemy bohaterom, współ-czujemy z nimi. Albo nie. A w Loganie od początku do końca jesteśmy razem z figurą, tym razem w jej tragicznej odsłonie.

Cytat:Ja nie specjalnie lubię tego typu produkcję, ale uważam że Batman Nollana to dzieło wybitne. Widziałem każdą część po kilka razy

Nie tyle wybitne ale przełomowe. Jeżeli sobie narzekasz na MCU to spróbuj kiedyś, tak dla zabawy, oglądąć jakiegoś starego Supermana. Albo Batmana z czasów, jak przypominał bardziej jakieś karnawały w Rio. Albo jak na pancerzu Batmana dorobiono sutki Dżordżowi Kluunii. Swego czasu były to nawet rozrywkowe filmy z mnóstwem znanych aktorów, dziś tego oglądać się nie da.

Cytat:Dobre filmy kręcił David Fincher np. Gra, fight Club(Podziemny krąg), Azyl, Siedem

Jakbym miał robić ranking powyższych czterech filmów Finchera, to wyglądałby on tak
1. Fight Club
2. Siedem
3. Gra
4. Azyl

Z tym że Grę i Siedem można traktować na równi

Gra pod koniec obsysa w wiarygodności (spadać z 200-piętrowego wieżowca na poduszkę wielkości łóżka wodnego, serio?), a w Siedem Kevin Spacey pod koniec wymiata. Dlatego dla mnie zdecydowanie przed tym drugim.

PS: Jeżeli lubisz Nolanów to po prostu MUSISZ oglądnąć Memento.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku
Recenzje filmowe użytkowników - przez Baptiste - 23.12.2011, 23:49
RE: Recenzje filmowe użytkowników - przez Gawain - 12.10.2021, 19:10
RE: Recenzje filmowe użytkowników - przez bert04 - 14.10.2021, 10:28
RE: Recenzje filmowe użytkowników - przez Gawain - 14.10.2021, 05:34
Recenzje filmowe użytkowników - przez Patafil - 19.04.2014, 20:36