To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kto miałby największe szanse na tron Polski?
#1
Załóżmy, że Polska miałaby znów przyjąć ustrój monarchistyczny - na przykład monarchię konstytucyjną. Poza wieloma różnymi problemami, które należałoby rozwiązać przed takim posunięciem najważniejszy jest jeden - kogo posadzić na najwyższym stołku w państwie. Z tego co wiem, zgodnie z Konstytucją 3 Maja w ostatnich latach istnienia RON (a tak właściwie zgodnie z nią - Rzeczpospolitej Polskiej) przywrócono monarchię dziedziczną dynastii Wettynów. Jak to się skończyło - wszyscy wiemy. Potomkowie Wettynów żyją w Szwajcarii, jednak konstytucja ta nie weszła za bardzo w życie. Może więc ktoś inny? Któryś z polskich rodów "książęcych"? Czartoryscy? A może prawa do tronu miałby ktoś z potomków monarchii zaborców.

Niech no się jakieś historyki tu wypowiedzą. Oczko
Odpowiedz
#2
Korwin Mikke
Odpowiedz
#3
Ja
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
#4
Jezus Chrystus.

btw. temat się nadaje do gdybologii bardziej
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
#5
Obecny prezydent.
Natura albowiem w rozmaitości się kocha; w niej wydaje swoją moc, mądrość i wielkość.
(Jędrzej Śniadecki)







Odpowiedz
#6
Rojza,
Cytat: Obecny prezydent.

Choćby dlatego, że o następców tronu nie musielibyśmy się martwić.:lol2:
Odpowiedz
#7
exodim napisał(a):Jezus Chrystus.

btw. temat się nadaje do gdybologii bardziej

Nie, ponieważ ja pytam się kto ma największe prawa do polskiego tronu.

Reszta - jak takie jesteście wszystkie mądre, to w następnym wątku się spytam kto ma największe szanse na odpadnięcie z forum. Język Dobra, koniec offtopa - jakiś historyk się wypowie?
Odpowiedz
#8
Ja bym proponowal poszukac na stronach polskich stowarzyszen monarchistycznych czy przypadkiem nie maja jakiegos kandydata:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Monarchizm#...chistyczne
Niech zyje Lenin, Stalin i Jaroslaw Kaczynski!
Odpowiedz
#9
[Obrazek: kryspinzz.jpg]
Odpowiedz
#10
Mam znajomego co jest badaj piąty wg. jakiś tam ichnich czarów marów.
Odpowiedz
#11
Grzanka napisał(a):Potomkowie Wettynów żyją w Szwajcarii, jednak konstytucja ta nie weszła za bardzo w życie. Może więc ktoś inny? Któryś z polskich rodów "książęcych"? Czartoryscy? A może prawa do tronu miałby ktoś z potomków monarchii zaborców.
Napisałam o Komorowskim, bo miałby spore szanse w razie monarchii elekcyjnej. Na przykład ze względu na pochodzenie.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Komorowscy
Natura albowiem w rozmaitości się kocha; w niej wydaje swoją moc, mądrość i wielkość.
(Jędrzej Śniadecki)







Odpowiedz
#12
Lee Lee Sobieski (tak się chyba imię pisze),ale ona na królową i o ile wiem w prostej linii jest to krewna Jana 3 Sobieskiego. Poza tym, jacyś Czartoryscy, Zamojscy, czy Poniatowscy jeszcze żyją, poco szukać jakichś nowych, jak mamy przedstawicieli naszej arystokracji.
Odpowiedz
#13
Wstępnie można przejrzeć ten artykulik http://pl.wikipedia.org/wiki/Sukcesja_tronu_w_Polsce
W odnośnikach była strona poświęcona temu jak ta monarchia by ewentualnie wyglądała i kto by tym monarchą był ale stoczyła się z internetu. Może jeszcze w jakimś google cache'u dryfuje.

Komorowski nawet pasuje na takiego współczesnego monarchę europejskiego. Widzę, że po słabym początku zaczęli nad nim ostro pracować co by nas wszystkich ta prezydentura kosztowała mniej "bulu" :p.
There is a crack in everything. That’s how the light gets in.
Odpowiedz
#14
http://spoleczenstwo.newsweek.pl/ksiaze-...7,1,1.html

Ten jest dobry. Nie dość, że ostatni Piast to jeszcze umie wyleczyć z masturbacji. Tylko chyba kandydat Sogorsa jest lepszy Duży uśmiech
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
#15
Matko bosko, gdzie ty go wygrzebałeś???
Natura albowiem w rozmaitości się kocha; w niej wydaje swoją moc, mądrość i wielkość.
(Jędrzej Śniadecki)







Odpowiedz
#16
Gdyby wybór miał się dokonać dzisiaj, to zorganizowano by przetarg. Wygrałby najtańszy w utrzymaniu.
Odpowiedz
#17
Rojza Genendel napisał(a):Matko bosko, gdzie ty go wygrzebałeś???

Wpisałem "Polski samozwaniec" czy coś takiego i wyszło

raczej nie trafiłbym na ten artykuł jakbym szukał jakiegoś poradnika seksuologii. :lol2:
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
#18
w każdym z was płynie królewska krew.

to historyczna prawda.
Odpowiedz
#19
Chyba prędzej chłopska.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#20
Lumberjack,

Cytat:Chyba prędzej chłopska.

Genetyczny projekt szukania "Adama" wykazał, że praojciec wszystkich mężczyzn żył ok. 60 000 lat temu. Pramatka ok. 150 000 lat.Uśmiech
Przy tej okazji znaleziono potomków Czyngiz Chana. Jest ich kilkaset tysięcy na całym świecie, co świadczy jego aktywności seksualnej i atrakcyjności takiego powinowactwa, dla współczesnych.Duży uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości