To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
UWAGA ! Kwestia apostazji uregulowana !
#41
No i co mi to da, jak on ich i tak nie przyjmie tylko oleje... Za tydzień lub dwa wybieram się do parafii gdzie byłem chrzczony i tam może coś załatwie...
Michał Wójtowicz

Religion can never reform mankind because religion is a slavery


Cytat:
pilaster napisał(a):Proszę zwrócić uwagę, że nawet osoby nie podejrzewane o sympatię do Krk, jak Śsz, przyznają, że reakcja na "pedofilię" jest czysto emocjonalna, instynktowna, nie mająca żadnego uzasadnienia racjonalnego

Nadal Pilaster nie wyjaśnił nam czy jest idiotą i nie zrozumiał co napisał ŚS czy jest manipulatorem i specjalnie wyciaga błędne wnioski.
Odpowiedz
#42
Ja również niedługo idę dokonać apostazji. Zapewne będę żądał także wszystkich zgromadzonych na mój temat dokumentów. Ciekawe czy mi je oddadzą....
Odpowiedz
#43
Powiedzą Ci to samo co mi..."Ale my nie gromadzimy żadnych danych" Język
Michał Wójtowicz

Religion can never reform mankind because religion is a slavery


Cytat:
pilaster napisał(a):Proszę zwrócić uwagę, że nawet osoby nie podejrzewane o sympatię do Krk, jak Śsz, przyznają, że reakcja na "pedofilię" jest czysto emocjonalna, instynktowna, nie mająca żadnego uzasadnienia racjonalnego

Nadal Pilaster nie wyjaśnił nam czy jest idiotą i nie zrozumiał co napisał ŚS czy jest manipulatorem i specjalnie wyciaga błędne wnioski.
Odpowiedz
#44
Wtedy piszesz do nich:
http://www.giodo.gov.pl/

Chociaż lepiej, zanim to zrobisz, zawiadom księdza o swoich zamiarach. Nie powinien dłużej stwarzać problemów.
Odpowiedz
#45
Witam wszystkich.
Jestem nowy na tym forum.
By było jasne, jestem świadomym, wywodzącym się ze świata nauki i techniki ateistą, a przy tym wrogiem kościoła (Uwaga! Nie jestem wrogiem wyznaniowym - dla mnie kościół i wiara to dwie wzajemnie wykluczające się sprawy). Z pewnością zagoszczę na tym forum jeszcze nie raz. Póki co mam pytanie, czy jesteście pewni, że wystąpić z kościoła można dopiero od 18-tego roku życia? Przecież w świetle prawa świeckiego zdolność do czynności prawnych (ograniczonych w niewielkim zakresie) mają osoby już 16- czy nawet 15-letnie. To chyba jasne, że persona w wieku 16-17 lat, która jest notorycznie zmuszana przez rodzinę do wiary i wyznania chce się od tego uwolnić jak najszybciej i jako niemal pełnoprawny obywatel RP może te prawa wyegzekwować! Ma prawo do nieograniczonego życia prywatnego, a nawet do zawarcia małżeństwa (o ile zgody udzieli sąd), to tym bardziej powinna mieć prawo do zmiany wiary lub do całkowitego od niej odstąpienia! Przecież wiara to wewnętrzna sprawa każdego człowieka, a nie kilku czarnuchów z Watykanu! Jak to z tym w końcu jest?

Pozdrawiam,
Nala
[Obrazek: Gal_anim.gif] Fear the cats and battleships!
Odpowiedz
#46
Lioness Nala napisał(a):To chyba jasne, że persona w wieku 16-17 lat, która jest notorycznie zmuszana przez rodzinę do wiary i wyznania chce się od tego uwolnić jak najszybciej i jako niemal pełnoprawny obywatel RP może te prawa wyegzekwować
Nikt nie może cię zmusić do wiary, uczestnictwa w obrządkach religijnych, albo mówienia w co wierzysz. gwarantuje ci to konstytucja. (art 48 i 53).
Z KrK możesz się wypisać nawet jeśli masz mniej niż 18 lat, ale wtedy potrzbujesz 2 świadków.
Odpowiedz
#47
Moja nażeczona się ucieszy z tej wieści, będzie mogła się wypisać bez walki 8-)
Dzięki wielkie za radę.
[Obrazek: Gal_anim.gif] Fear the cats and battleships!
Odpowiedz
#48
Już niedługo, mam nadzieję, zostanę apostatą Uśmiech

I uważam, że KAŻDY ateista powinien się wypisać z krk, chociażby po to, żeby nie zawyżać statystyk wiernych Uśmiech
Odpowiedz
#49
Dokładnie tak Uśmiech Żeby potem inni nie mówili (tak jak np. moi rodzice), że jestem katoliczką, tylko niepraktykującą :/ I przepraszam bardzo - mnie nikt nigdy nie pytał o wiarę, dlatego uważam, że z tą teorią, że 90% polaków to katolicy, powinno się walczyć :/

I czy ktoś może wie, jakie kroki należy uczynić, by się wypisać w obecności dwóch świadków? Jak to ma wyglądać?

PS: Witam wszystkich Uśmiech
Podobno przemoc jest grzechem
Podobno system nas kocha
Podobno bóg o nas myśli
Lecz wszystko to tylko kultura masowa!
-The Analogs
Odpowiedz
#50
Zamkowa napisał(a):I czy ktoś może wie, jakie kroki należy uczynić, by się wypisać w obecności dwóch świadków? Jak to ma wyglądać?
http://www.apostazja.info
Odpowiedz
#51
Lioness Nala napisał(a):Póki co mam pytanie, czy jesteście pewni, że wystąpić z kościoła można dopiero od 18-tego roku życia? Przecież w świetle prawa świeckiego zdolność do czynności prawnych (ograniczonych w niewielkim zakresie) mają osoby już 16- czy nawet 15-letnie. To chyba jasne, że persona w wieku 16-17 lat, która jest notorycznie zmuszana przez rodzinę do wiary i wyznania chce się od tego uwolnić jak najszybciej i jako niemal pełnoprawny obywatel RP może te prawa wyegzekwować!

Polska ratyfikowała Międzynarodową Konwencją Praw Dziecka w myśl której osoba która ukończyła 16 rok życia ma prawo wybrać wyznanie niezależnie od światopoglądu prawnego opiekuna.

To taka czysta teoria i teoretycznie można się na nią powołać. Mnie do 18 nie zostało już tak dużo czasu i te 8 miesięcy jestem w stanie poczekać Uśmiech Teraz z rodzicami bym to i może załatwił, ale wolę już jako człowiek dorosły, żeby nikt nie posądził że nie była to tylko i wyłącznie moja decyzja.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości