Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jestem ateistą w katolickiej rodzinie
Cytat:Ja zawsze prowadzę spokojnie rozmowę, to mama zaczyna podnosić głos, kiedy czuje, że przegrywa rozmowę.

Już samo założenie, że może "przegrać" rozmowę wskazuje, że obierasz zły kierunek. Nie wiem czemu moi przedmówcy w tym temacie piszą tak, jakby chodziło o debatę telewizyjną w której za wszelką cenę trzeba dosrać przeciwnikowi i pokazać, że ma się rację. Co Ci przyjdzie z takiej dyskusji? Nikogo nie przekonasz, a jedynie utwierdzisz wszystkich w przekonaniu, że Twój ateizm burzy ich porządek świata, ergo: należy się przed nim bronić. Dyskusje o różnych aspektach religii możesz prowadzić z nami na forum, rodzinie tłumacz po prostu cierpliwie, że nie muszą się niczego z Twej strony obawiać. Jeśli zaś oni sami nastają na dyskusję o sprawach religii i wyskakują z argumentami typu całun turyński odpowiadaj grzecznie "to rzeczywiście bardzo interesujące, zapoznam się z tym tematem" i ucinaj w ten sposób rozmowę.

Jedna jeszcze uwaga. Był sobie kiedyś pewien facet, który powiedział "Idźcie i nauczajcie wszystkie narody". Nie wiem zbyt wiele o tym gościu, ale biorąc pod uwagę, jaki ma posłuch wśród ateistów na tym forum wnoszę, że był to jakiś wiekopomny ateistyczny myśliciel.
Laws are formed by the arrogant and presumptuous, and our work here is a message to them that such arrogance will always be questioned by those with minds and wills of their own. Nefris of Thay
Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku
Jestem ateistą w katolickiej rodzinie - przez wjb - 07.01.2012, 23:42
Jestem ateistą w katolickiej rodzinie - przez Aryman - 08.01.2012, 10:36
Jestem ateistą w katolickiej rodzinie - przez Afra - 08.01.2012, 18:39
Jestem ateistą w katolickiej rodzinie - przez Afra - 08.01.2012, 21:37
Jestem ateistą w katolickiej rodzinie - przez Afra - 15.01.2012, 20:48
Jestem ateistą w katolickiej rodzinie - przez kkap - 16.01.2012, 12:23

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości