Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jestem ateistą w katolickiej rodzinie
@Severus
Czytałem, ale już sporo latek temu. Kiedyś była to na tym forum lektura obowiązkowa, ale nie wiem, jak się na to teraz zapatruje nowa gwardia. Co do samej zawartości książki, to jest lekka, nie wymaga nadmiaru myślenia (przynajmniej z perspektywy nie-chrześcijanina), nie jest względem wierzących nadmiernie agresywna, ale w pewnych miejscach nie daje pardonu; ogólnie tak jak ją zapamiętałem, to jest raczej dziełkiem "ku pokrzepieniu serc" nowych ateistów i ma na celu wzmocnienie ich niewiary, spierałbym się, czy będzie odpowiednia dla osoby wierzącej. No i oczywiście sporo miejsca zajmuje tam konik Dawkinssa - ewolucja, temat, który u nas w Polsce nigdy nie wywoływał nadmiernych emocji. Wydaje mnie się, że lepszym do czytania dla wierzących byłby Dennet - np. jego Odczarowanie (sorry nie jestem na bierząco z nowościami).
Laws are formed by the arrogant and presumptuous, and our work here is a message to them that such arrogance will always be questioned by those with minds and wills of their own. Nefris of Thay
Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku
Jestem ateistą w katolickiej rodzinie - przez wjb - 07.01.2012, 23:42
Jestem ateistą w katolickiej rodzinie - przez Afra - 08.01.2012, 18:39
Jestem ateistą w katolickiej rodzinie - przez Afra - 08.01.2012, 21:37
Jestem ateistą w katolickiej rodzinie - przez Afra - 15.01.2012, 20:48
Jestem ateistą w katolickiej rodzinie - przez kkap - 16.01.2012, 12:23
Jestem ateistą w katolickiej rodzinie - przez Aryman - 16.01.2012, 23:52

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości