Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
fronda-ateisty.blogspot.com
Forge napisał(a):Niektórzy rozdają. A niektórzy piszą do szuflady - i to niekoniecznie kiepskie dzieła, jak się później okazuje, gdy ktoś je odnajdzie.

Którzy rozdają? :p

a z czystej wewnętrznej inspiracji, to owszem, można stworzyć wiersz ośmiozwrotkowy.

Ale żeby wyrzeźbić "Dawida", czy walnąć freski na tynku 5*10 metrów, to nie ma bata, trzeba mieć zamówienie. :lol2:

Z czystej wewnętrznej potrzeby tworzenia nikt tego nie zrobi Oczko
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
pilaster napisał(a):Którzy rozdają? :p

a z czystej wewnętrznej inspiracji, to owszem, można stworzyć wiersz ośmiozwrotkowy.

Ale żeby wyrzeźbić "Dawida", czy walnąć freski na tynku 5*10 metrów, to nie ma bata, trzeba mieć zamówienie. :lol2:

Z czystej wewnętrznej potrzeby tworzenia nikt tego nie zrobi Oczko

Van Gogh malował też tylko na zamówienie? Uśmiech
Odpowiedz
kronopio napisał(a):Van Gogh malował też tylko na zamówienie? Uśmiech

Można tak rzec. Utrzymywał go brat burżuj 8)

Odpowiedz
pilaster napisał(a):Można tak rzec. Utrzymywał go brat burżuj 8)

Myślę, że nie można. Jeśli utrzymywał go brat, to dlatego, że van Gogh malował, bo lubił, a utrzymywał się imając się różnych zajęć niezwiązanych ze sztuką. Za życia jego prace było dość powszechnie krytykowane nie cieszyły się popularnością, uznanie zyskał dopiero po śmierci.

Ja np. gram i komponuję, bo sprawia mi to przyjemność. Mógłbym w tym czasie zarabiać pieniądze, ale nie chcę.
Odpowiedz
Dokładnie. Akurat Van Gogh był takim obibokiem zupełnie nieświadomym swojego talentu, któremu życie upływało na kompleksach i malowaniu. Podobnie Nikifor i wielu innych.
Odpowiedz
kronopio napisał(a):Myślę, że nie można. Jeśli utrzymywał go brat, to dlatego, że van Gogh malował, bo lubił, a utrzymywał się imając się różnych zajęć niezwiązanych ze sztuką.

Mógł malować, bo miał bogatego mecenasa. Jak artyści w Średniowieczu, czy Renesansie. I o to chodzi. Sztuka wymaga forsy Oczko

Cytat:
Ja np. gram i komponuję, bo sprawia mi to przyjemność.

Ale niczego podobnego do IX symfonii Beethovena kronopio nigdy w ten sposób nie stworzy.

Odpowiedz
kronopio napisał(a):Ja np. gram i komponuję, bo sprawia mi to przyjemność. Mógłbym w tym czasie zarabiać pieniądze, ale nie chcę.
A z czego żyjesz?
Odpowiedz
kronopio napisał(a):Myślę, że nie można. Jeśli utrzymywał go brat, to dlatego, że van Gogh malował, bo lubił, a utrzymywał się imając się różnych zajęć niezwiązanych ze sztuką. Za życia jego prace było dość powszechnie krytykowane nie cieszyły się popularnością, uznanie zyskał dopiero po śmierci.

Ja np. gram i komponuję, bo sprawia mi to przyjemność. Mógłbym w tym czasie zarabiać pieniądze, ale nie chcę.

Nie bądź sknera, wrzuć jakiś swój kawałek. Uśmiech
Odpowiedz
pilaster napisał(a):Mógł malować, bo miał bogatego mecenasa. Jak artyści w Średniowieczu, czy Renesansie. I o to chodzi. Sztuka wymaga forsy Oczko

Ale niczego podobnego do IX symfonii Beethovena kronopio nigdy w ten sposób nie stworzy.

Skąd wiesz? Uśmiech

Wracając do van Gogha - pracował, a jednak w kiędzyczasie stworzył wspaniałe obrazy, więc nie wiem skąd Twoja teza.

Iselin napisał(a):A z czego żyjesz?

Z pracy zarobkowej, którą wykonuję mniej więcej przez 8 godzin dziennie Uśmiech

[COLOR="Magenta"]Łącz pan posty
-exodim[/COLOR]
Odpowiedz
kronopio napisał(a):Skąd wiesz? Uśmiech

Stąd, że oprócz talentu, do tworzenia dzieł wielkich nie tylko znaczeniem, ale i rozmiarem, potrzebny jest jeszcze ocean ciężkiej harówy. Smutny

Odpowiedz
kronopio napisał(a):Z pracy zarobkowej, którą wykonuję mniej więcej przez 8 godzin dziennie Uśmiech
[/COLOR]
To masz odpowiednio mniej czasu na tworzenie.
Odpowiedz
Iselin napisał(a):To masz odpowiednio mniej czasu na tworzenie.

Ale mogę dzięki temu tworzyć to, co chcę, a nie to, czego chce rynek.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości