To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Filmy dokumentalne
#61
"The Bridge".
Film o najbardziej znanym moście w USA. Znanym między innymi ze względu na to, że jest bardzo popularnym celem dla samobójców.
Trailer:
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz
#62
Baptiste napisał(a):"The Bridge".
Film o najbardziej znanym moście w USA. Znanym między innymi ze względu na to, że jest bardzo popularnym celem dla samobójców.

Widziałem i nie polecam. Czemu? No cóż, jeśli ktoś lubi rozprawianie nad losami jakichś osób, które postanowiły się zabić, to może faktycznie zechce poświęcić te 9x minut na ten dokument; dla reszty, która chce tylko zobaczyć ludzi skaczących z mostu wystarcza ten 2 min trailer.

Ze swojej strony polecam nowe odcinki z serii Sensacje XX wieku (na NatGeo) i jeśli ktoś jeszcze nie oglądał to całą serię Life on Earth Sir D. Attenborough (trudno dostępna w Polsce, niestety).
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
#63
Wszystko może się przytrafić - https://www.youtube.com/watch?v=1jOr7ebq7TI

Piękny polski dokument.
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz
#64
witam poszukuję filmu dokumentalnego który był emitowany jeszcze w tvp3 pt :więzienia o najostrzejszym rygorze" w usa film był emitowany w 2002 r dotyczył wiezień w minnesota i oklahoma gdzie pokazywano zasady funkcjonowania. gdyby ktos kojarzył ten film i miał na niego jakies namiary byłbym brdzo wdzięczny za info
Odpowiedz
#65
Kojarze tylko takie serie:


Ale chyba nie o to ci chodzi ?
"Człowiek cnotliwy dobre wypowiada słowa, ale nie zawsze ten, kto dobre powiedział słowo, jest cnotliwy."
-Konfucjusz
Odpowiedz
#66
Ja i moich czternaścioro dzieci. Bardzo ciekawy dokument o samotnej matce. Czterokrotnie po zabiegu in vitro rodziła po jednym dziecku przy piątym urodziła bliźniaki. Zdecydowała się na szósty zabieg... Urodziła ośmioraczki. Kobietę szczerze podziwiam. Ja bym zwariował. I to mnie zastanawia, że ta kobieta sama daje sobie radę, wykorzystuje wszystkie możliwości żeby zarobić od udziału w reklamach po sesje zdjęciowe, dzieciom i sobie zapewniła świetne warunki życia a dostała od brukowców przezwisko octomama, szaleją po internecie plotki tak bzdurne że aż śmieszne, miała sprawę w sądzie o zarabianie na dzieciach kokosów i dostała kuratora, który miał pilnować jej finansów... Na szczęście na krótko. Nie dość że ma 14 dzieci na głowie to jeszcze z jej życia paparazzi i debile wszelkiej maści usiłują zrobić piekło. Co ci ludzie mają we łbach?
Sebastian Flak
Odpowiedz
#67
No jak to co ?
Zazdrosc ze im sie tak dobrze powodzi. Oczko
Lepiej byloby gdyby ze swoimi 14 dzieciakami ta kobieta nie miala co do garnka wlozyc, wtedy ludzie mogli by ja zalowac i sie nad nia litowac.
A skoro tak nie jest i kobieta sobie radzi to trzeba zrobic z niej tyrana...
"Człowiek cnotliwy dobre wypowiada słowa, ale nie zawsze ten, kto dobre powiedział słowo, jest cnotliwy."
-Konfucjusz
Odpowiedz
#68
exodim napisał(a):Widziałem i nie polecam. Czemu? No cóż, jeśli ktoś lubi rozprawianie nad losami jakichś osób, które postanowiły się zabić, to może faktycznie zechce poświęcić te 9x minut na ten dokument; dla reszty, która chce tylko zobaczyć ludzi skaczących z mostu wystarcza ten 2 min trailer.

Ze swojej strony polecam nowe odcinki z serii Sensacje XX wieku (na NatGeo) i jeśli ktoś jeszcze nie oglądał to całą serię Life on Earth Sir D. Attenborough (trudno dostępna w Polsce, niestety).

To Twoje trzymanie się normalności i ramy też jest trochę podejrzane. ;-)
A nie można sobie nieraz skoczyć z takiego mostu.Szczęśliwy Trochę nudziarz z Ciebie.
Teoretycznie jesteś dobrym moderatorem ale nie wydaję Ci się ,ze dusisz forum w imię ..no nazwij to sam.Oczko:*
Odpowiedz
#69
http://wideo.onet.pl/film-dlaczego-smerf...523,w.html

Ładny krótki metraż o bytomskiej Smerfetce.
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz
#70
exodim napisał(a):Ze swojej strony polecam nowe odcinki z serii Sensacje XX wieku (na NatGeo)
Ja jestem fanem tej serii. Kiedy słyszę czołówkę to odrazu skupiam swoją uwagę na ekranie.
Szkoda, że sama osoba Wołoszańskiego jest obecnie postacią kontrowersyjną.
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz
#71
No to z serii mogę polecić Szerokie Tory, seria dobrych dokumentów o wschodnich sąsiadach.
Sebastian Flak
Odpowiedz
#72
http://vod.pl/filmy-dokumentalne/ofiary-...wego/rgxh8

O tym w jakich warunkach pracują szwaczki z Bangladeszu.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#73
Jeżeli te warunki są wolno rynkowe, to jest to moralnie usprawiedliwione (ironia nr 1). Zawsze mogą nie pracować, a jednak chcą, nikt ich nie zmusza (ironia nr 2). Przynajmniej mają pracę i nie umierają z głodu (ironia nr 3). Szkoda, że u nas tak nie jest, bylibyśmy bardziej konkurencyjni (ironia nr 4).
Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej. Karol Marks
Jedyne, co - jak sobie pochlebiam - zrozumiałem bardzo wcześnie, jeszcze przed dwudziestką, to to, że nie powinno się płodzić. Emil Cioran
Kapitalizm bez bankructwa jest jak chrześcijaństwo bez piekła. Frank Borman

EL Duży uśmiech
Odpowiedz
#74
http://w493.wrzuta.pl/film/13qR6pJ65z9/d...a_leopolda

Cytat: "Duch Króla Leopolda" to film dokumentalny o jednym z największych ludobójstw w dziejach, które miało miejsce na przełomie wieków XIX i XX w Wolnym Państwie Konga. W wyniku brutalności kolonizatorów śmierć poniosło przeszło 10 milionów ludzi. Film na podstawie książki Adama Hochschilda o tym samym tytule.

poza tym polecam..

"Barbarzyńcy według Terry'ego Jonesa"
Są to 4 fimy:
1. Prymitywni Celtowie
2. Łebscy barbarzyńcy
3. Ci wściekli Goci
4. Koniec świata

Cytat:Inne spojrzenie na historię starożytnego Rzymu. Program odsłania kulisy propagandy, dzięki której dokonano największego w historii oszustwa. Większość plemion uznawanych przez Rzymian za barbarzyńskie i zacofane w rzeczywistości były dobrze zorganizowanymi grupami społecznymi, które wcale nie chciały pokonać i złupić Rzymu.
Za ewidentne offtopy wlepiam minusy. Minus zwrotny świadczy o tobie :-) Nie dokarmiam też trolli. Szczególnie Zefcia.
W pierwszych kilku minutach często edytuje swoje wypowiedzi uzupełniając je lub w celu poprawienia błędów.
__________________
Agnostyk, Ignostyk, Ateista
Odpowiedz
#75


O ciekawej lini kolejowej i monumentalnym pociągu w Mauretanii.
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz
#76
Baptiste napisał(a):"The Bridge".
Film o najbardziej znanym moście w USA. Znanym między innymi ze względu na to, że jest bardzo popularnym celem dla samobójców.
Trailer:

piękny most! Szkoda ,ze ma taka renomę. Ciekawe czy osoba skacząca odczuwa duży ból przy uderzeniu z tak wysoka w wodę.
Odpowiedz
#77
https://www.youtube.com/watch?v=Sy7GXn04ctc

Polecam film "Chłopiec i pszczoły". Główny bohater, 14 letni chłopiec, chciałby być pilotem i lekarzem, jednak z racji tego, że mieszka w małej wiosce musi zamiast tego schodzić po drabinie na skały i zbierać miód. Nie chce wyjeżdżać, bo widzi w jaki sposób jego koledzy zdobywają pieniądze na zachodzie. Przypomina mi on w tym aspekcie mnie samego, bo również nie wyjeżdżam, widząc sposoby w jaki zarabiają ludzie którzy wyjechali do Norwegii czy Holandii. Nie będę tu tego przytaczał z obawy, że mogą to czytać niepełnoletni.:lups::lol2:

Ciekawi mnie ilu z polskich gimnazjalistów, schodziło by po drabinie, bez zabezpieczenia, w dół kilkunastometrowej,będąc przy tym kąsanym przez najgroźniejszy gatunek pszczół, zamieszkującą w nepalskich szczelinach, skalną pszczołę. Jednakże warto nadmienić, że miód produkowany odznacza się dobrymi walorami smakowymi jak i zdrowotnymi. Mi osobiście podoba się takie zajęcie, odwagę mam i podobnie jak ten chłopiec schodziłbym po drabinie. Szkoda tylko, że w naszej kulturze nie ma podobnie niebezpiecznych zajęć.Oczko
Odpowiedz
#78
https://www.youtube.com/watch?v=3SrYAXCanAo

Ciekawy film o japońskich eksperymentach na ludziach w czasie drugiej wojny światowej. Nawet nie wiedziałem, że i oni potrafili być aż takimi skurwysynkami.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#79
https://youtu.be/BmOqtLVTW-Y

"Cały ten cukier"

Bardzo fajny dokument o wszechobecności cukru w diecie współczesnego człowieka. Miejscami nudnawy, ale przez większość czasu przekazuje wiele ciekawych informacji.

I w związku z informacjami zawartymi w filmie nachodzi mnie jedna myśl - czemu tak bardzo tępi się przemysł tytoniowy (czy to akcyzami, czy akcjami informacyjnymi, czy też ohydnymi zdjęciami na paczkach papierosów) podczas gdy większość przecukrzonych produktów (w tym dla dzieci) wygląda tak przyjaźnie, zachęcająco, "sweetaśnie"? Przecież to właśnie na tych wszystkich czokapikach, kokakolach etc. powinny być zdjęcia próchnicy w stanie zaawansowanym albo zdjęcia zniszczonych wątrób etc.

Szkoda, że na całym świecie stosuje się takie wybiórcze traktowanie szkodliwych produktów.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#80
lumberjack napisał(a): I w związku z informacjami zawartymi w filmie nachodzi mnie jedna myśl - czemu tak bardzo tępi się przemysł tytoniowy (czy to akcyzami, czy akcjami informacyjnymi, czy też ohydnymi zdjęciami na paczkach papierosów) podczas gdy większość przecukrzonych produktów (w tym dla dzieci) wygląda tak przyjaźnie, zachęcająco, "sweetaśnie"? Przecież to właśnie na tych wszystkich czokapikach, kokakolach etc. powinny być zdjęcia próchnicy w stanie zaawansowanym albo zdjęcia zniszczonych wątrób etc.

No nie do końca. Nikotyna i substancje smoliste nie są niezbędne do życia i jak wskazują badania jednoznacznie zwieszają ryzyko raka płuc, POChP i innych chorób płuc. Bez cukru człowiek nie przeżyje...lub wpędzi się prędzej czy później w kłopoty. Trzeba być uważnym. Obowiązkowo na każdym produkcie jest podany skład z rozróżnieniem na białka, węglowodany (proste i złożone), tłuszcze (nasycone i nienasycone) i kilka innych składników oraz witaminy. Wystrzegać się należy przede wszystkim cukrów prostych, które pikują cukier we krwi, rozregulowują insulinę, prowadzą do odkładania się tłuszczy i nadwagi, dalej cukrzycy i innych chorób związanych z otyłością (przede wszystkim z układem krwionośnym i sercem). Bardzo szeroki temat..ale wystarczy być świadomym konsumentem, cukier tak czy siak do organizmu musi trafić, tylko nie bezpośrednio ale w postaci węglowodanów złożonych. Mózg czyli jakieś 2% wagi ciała wykorzystuje 20% energii, głownie z glukozy. Ta glukoza to też najlepsze paliwo dla mięśni mimo tego co aktualnie się wciska o dietach wysoko-tłuszczowych (low carb), keto itp. Kwasy tłuszczowe nasycone też niosą swoje zagrożenia.

Ogólnie to całkiem dobry dokument ale skażony jak wiele współczesnych materiałów tego typu chęcią przesadnego demonizowania pewnych aspektów, zwrócenia uwagi widza wywołanym strachem. Do świadomego oglądania.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości