Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy ktoś mógłby wyjaśnić...? (wątek zbiorczy)
http://blog.timesunion.com/healthyprofes...bolism.jpg

Moje pytanie: jak wygląda badanie danego szlaku metabolicznego? Tzn. jakim sposobem w 1. połowie XX wieku biochemikom udało się ustalić przebieg chociażby glikolizy i cyklu krebsa?
Odpowiedz
Tutaj odpowiedź na twoje pytania.
TLDR; laboratoryjna metoda prób i błędów przy doborze różnych enzymów (niektóre można już było syntezować, inne ekstrahowało się z komórek), obserwacja produktów.
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
czy ktos moze wie albo ma przypuszczenia co moze skladac biale jaja 8cm pod ziemia o dlugosci okolo 2cm?
Odpowiedz
A miękkie te jajka są? Jak tak To może jakie owady. Trzmiele czy coś takiego...
Sebastian Flak
Odpowiedz
no chyba miekkie bo jedno ledwo dotknalem nozem i skorupa od razu pekla. hmm trzmiele.. te jaja byly wielkosci trzmieli prawie

edit
to nie moga byc trzmiele, jaja byly zupelnie biale i wieksze
http://www.ww.org.pl/repository/TRZMIEL/...gomidi.jpg
moze padalec? dzisiaj postaram sie zrobic zdjecie
Odpowiedz
Trzmiele tuż przed wykluciem są takie duże jak dorosłe osobniki i ich jaja białe miękkie osłonki posiadają. Widziałem kiedyś jak w takim gnieździe pod lasem sie wykluwały. Dołek w miedzy i wyłaziły z tych osłonek rozprostowując skrzydełka. Moze to od gatunku zależy? Z resztą czort wie...
Sebastian Flak
Odpowiedz
khomaniac napisał(a):http://blog.timesunion.com/healthyprofes...bolism.jpg

Moje pytanie: jak wygląda badanie danego szlaku metabolicznego? Tzn. jakim sposobem w 1. połowie XX wieku biochemikom udało się ustalić przebieg chociażby glikolizy i cyklu krebsa?

histochemia.

Palmer Eldritch napisał(a):Wron i kruków też. Rzeczywiście, coraz więcej tych dużych ptoków w mieście. Uśmiech
najwięcej srok- przynajmniej u mnie!
Najwięcej srok przynajmniej u mnie.
Odpowiedz
Neuromancer napisał(a):Trzmiele tuż przed wykluciem są takie duże jak dorosłe osobniki i ich jaja białe miękkie osłonki posiadają. Widziałem kiedyś jak w takim gnieździe pod lasem sie wykluwały. Dołek w miedzy i wyłaziły z tych osłonek rozprostowując skrzydełka. Moze to od gatunku zależy? Z resztą czort wie...
Jak ja ci zazdroszczę, że możesz sobie tak przyrodę obserwować.
Ja mieszczuch i nawet nigdy nie widziałem motyla wychodzącego z poczwarki. ;(
A trzmiele to bardzo pożyteczne owady, bo zapylają te kwiaty, których nie mogą zapylić pszczoły.
"Aut viam, aut faciam". Hannibal
Odpowiedz
A to autobusów już nie ma. Oczko W Twojej okolicy pewnie jest jakiś park krajobrazowy. Jest lato, bierz plecak, termos, kanapki i w drogę. Uśmiech
Sebastian Flak
Odpowiedz
Neuromancer napisał(a):A to autobusów już nie ma. Oczko W Twojej okolicy pewnie jest jakiś park krajobrazowy. Jest lato, bierz plecak, termos, kanapki i w drogę. Uśmiech
Mogę rowerem. Pojutrze się wybiorę, bo jutro do krwiodawstwa - wreszcie.
Odpowiedz
Tak sobie przeglądając mapę zamków w Twoim województwie doszedłem do wniosku że nie masz na co narzekać. Tyle zachowanych zamków do zwiedzania, że i tydzień to mało żeby je wszystkie zjechać. A przyrody wokół tych zamków i tych ruin w bród. W ogóle to wokół Ciebie jest mnóstwo zieleni. Oj, cudze chwalicie swego nie znacie Oczko
Sebastian Flak
Odpowiedz
Neuromancer napisał(a):Tak sobie przeglądając mapę zamków w Twoim województwie doszedłem do wniosku że nie masz na co narzekać. Tyle zachowanych zamków do zwiedzania, że i tydzień to mało żeby je wszystkie zjechać. A przyrody wokół tych zamków i tych ruin w bród. W ogóle to wokół Ciebie jest mnóstwo zieleni. Oj, cudze chwalicie swego nie znacie Oczko
Syndrom Luwru, jak to nazywam. Język
Odpowiedz
nonkonformista napisał(a):Jak ja ci zazdroszczę, że możesz sobie tak przyrodę obserwować.
Ja mieszczuch i nawet nigdy nie widziałem motyla wychodzącego z poczwarki. ;(
A trzmiele to bardzo pożyteczne owady, bo zapylają te kwiaty, których nie mogą zapylić pszczoły.

W mieście jest mnóstwo przyrody!! na przykład szczury!! Dziki się tez szwendają po śmietnikach - gdyby Warszawę na 2 lata opuścili ludzie nie poznałbyś tego miasta!!
Odpowiedz
No i Homo Menelus - stopień pośredni w ewolucji człowieka.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Eee, to i na wsi. Żaden tam rzadki gatunek, ale podtyp może być wyjatkowy Oczko
Sebastian Flak
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a):No i Homo Menelus - stopień pośredni w ewolucji człowieka.

Gdyby tak odizolować to miasto na odpowiednio długi czas może pula genowa pozwoliłaby na powstanie zupełnie nowego gatunku.

http://www.sciaga.pl/slowniki-tematyczne...-ewolucji/
Odpowiedz
Tylko jeden mały szczegół.
Menelus nie jest gatunkiem samowystarczalnym - musi pasożytować na gatunku Sapiens i jego wytworach.
Poza tym ma niejakie trudności z rozmnażaniem i dochowaniem potomstwa.
Nie wróżyłbym mu samodzielnej przyszłości gatunkowej.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Za to Homo Poborus Socialus nie ma problemu z rozmnażaniem. I prawdopodobnie jak tak dalej pójdzie to wypchnie Menelus, z zajmowanej niszy i możliwe jest powstanie nowego podgatunku. Straszliwego Homo Menelus Socialus.
Sebastian Flak
Odpowiedz
Neuromancer napisał(a):Tak sobie przeglądając mapę zamków w Twoim województwie doszedłem do wniosku że nie masz na co narzekać. Tyle zachowanych zamków do zwiedzania, że i tydzień to mało żeby je wszystkie zjechać. A przyrody wokół tych zamków i tych ruin w bród. W ogóle to wokół Ciebie jest mnóstwo zieleni. Oj, cudze chwalicie swego nie znacie Oczko
Mają jeszcze zoo położone w pięknych okolicznościach przyrody. Kiedyś był tam łoś.
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
I czemu jeszcze narzeka? Rajd po krzyżackich zamkach w pięknych okolicznościach w przyrody to jest coś czego można zazdrościć Oczko
Sebastian Flak
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości