To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy ktoś mógłby wyjaśnić...? (wątek zbiorczy)
Raczej "Zakręć kran..."

Sofeicz napisał(a):Słyszałem, że w kabarecie Neo-Nówka mają wakat.
Nadałbyś się do nich ze swoimi 'żarcikami'.
Twoje o środowisku są zdecydowanie zabawniejsze, chociaż problemem może być że niezamierzone.

Odpowiedz
Fazyka napisał(a):Tak myślę, że to jest właściwa odpowiedź.
Poczekaj jeszcze a może któryś z użytkowników uzasadni to sensowniej.

Interesuje Cię ekologia,ochrona środowiska, przejmuje Cię los setek milionów ludzi, którz nie mają dostępu do świeżej wody?
Pomyśl np o tym, że las vegas zbudowano na pustynii-zużywa się tam średnio na mieszkańca dziennie najwięcej wody na świecie.(od 800 do 1000 litrów). W Las Vegas mieszkają miliony ludzi, których ciągle przybywa.
Pomyśl o Indiach-tam autentycznie zaczyna brakować wody...

Oszczędzaj zatem wodę a może zobaczysz w tym jakiś głębszy sens...A może nie i też nikt do Ciebie nie będzie mieć pretensji
A więc każda kropla zaoszczędzona w moim pięknym Sulejowie automatycznie teleportuje się do spragnionych Indii?
Odpowiedz
Wbrew pozorom Polska nie jest krajem zasobnym w wodę.
Cytat:Zasoby wodne w Polsce, przypadające na jednego mieszkańca, są mniejsze niż w krajach sąsiednich i znacznie niższe niż przeciętne w Europie ( zaledwie ok. 36% średniej europejskiej).
Polska to kraj ubogi w wodę. Głównym źródłem zasobów wodnych w naszym państwie są opady atmosferyczne, dostarczające nam 97% całkowitego zasilania. Reszta (3%) dostarczana jest z zagranicy. Wody używa się w rolnictwie, przemyśle oraz gospodarce komunalnej. Niestety w związku z dużym zapotrzebowaniem na wodę na terenie naszego kraju istnieją miejsca zagrożone deficytem tej niezbędnej do życia substancji.

Obszary zagrożone deficytem wody w Polsce zużywanej w przemyśle i gospodarce komunalnej to m.in. : Kraków i okolice, Górny Śląsk, Lublin i okolice, Trójmiasto, aglomeracja łódzka, rejon Szczecina i Polic. Obszary zagrożone deficytem wody dla rolnictwa to: Wyżyna i Polesie Lubelskie, południowa część Niziny Mazowieckiej, wschodnia Wielkopolska i Kujawy, pradolina Narwi i Biebrzy oraz obszary przyległe.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Crom napisał(a):Ja mam pytanie z dziedziny ekologii. Może wyda się Wam to głupie, ale mam nadzieję, że ktoś odpowie mi poważnie Uśmiech

Mówi się, żeby oszczędzać wodę, np zakręcać przy myciu zębów. Ja jednak zastanawiam się, co takie zakręcenie wody zmieni?

Gwoli ścisłości, to pytanie z ekologią ma tyle samo wspólnego co Hofman z prawdomównością.
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
Oszczędzanie wody to nie jest temat ekologiczny? Chyba Hofman jednak mówił prawdę Uśmiech
"Ateizm to tylko aroganckie przekonanie, że te miliardy galaktyk we wszechświecie nie zostały stworzone dla nas ludzi"
piotr35
Odpowiedz
Crom napisał(a):Oszczędzanie wody to nie jest temat ekologiczny? Chyba Hofman jednak mówił prawdę Uśmiech

Ekologia – nauka o strukturze i funkcjonowaniu przyrody, zajmująca się badaniem oddziaływań pomiędzy organizmami a ich środowiskiem oraz wzajemnie między tymi organizmami (strukturą ekosystemów).

Ekologizm, zespół idei, działań politycznych i społecznych, których istotą jest przeciwdziałanie zagrożeniom związanym z industrializacją oraz niszczeniu środowiska naturalnego człowieka.

Pytanie ekologiczne może brzmieć: Jak zmieni się bionomia populacji much w przypadku ekspozycji na obniżone stężenie tlenu w środowisku życia larw?
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
Precyzyjnie mówiąc, oszczędzanie wody to jest temat sozologiczny.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Xeo95 napisał(a):A więc każda kropla zaoszczędzona w moim pięknym Sulejowie automatycznie teleportuje się do spragnionych Indii?

Tego nie wiem.Ale z pewnoscia woda sie nie teleportuje=)

Poza tym wyczuwam pewna aluzje wiec uprzedze pytanie...
Otoz nie twierdze, ze oszczedzanie wody w punkcie A na ziemi spowoduje jej nadwyzki w rownoleglym punkcie B na ziemi...
Chodzi tu bardziej o idee.
Odpowiedz
Czyli "zjedz kotleta, bo dzieci w Bangladeszu głodują"?
Jak mówią w Anglii - daj mi złamanie!
Takie rzeczy nie działają nawet na dzieci, ale widzę, że dziś dorośli już tak pogłupieli, że aż taki kit łykają...

Odpowiedz
idiota napisał(a):Czyli "zjedz kotleta, bo dzieci w Bangladeszu głodują"?
Jak mówią w Anglii - daj mi złamanie!
Takie rzeczy nie działają nawet na dzieci, ale widzę, że dziś dorośli już tak pogłupieli, że aż taki kit łykają...

Idea to nie rzecz.
Na dzieci nie dziala bo dzieci nie rozumieja idei.
A idea jest taka, zeby oszczedzac wode po to aby mniejsze rachunki placic.
Nie ma w tym nic do lykania-zwlaszcza kitu.
Odpowiedz
To nie idea tylko demagogia i to na dobitkę głupia tak, że nawet dzieci jej nie łykają.
Za to łykają ją niczym gęś kluski przeróżni zaczadzeni ideologią, lub zwyczajnie cyniczni dorośli.

Odpowiedz
Albo idealiści, którym nie pasują śmieci w lesie, smog w Krakowie, zatruta woda w Nerze, rozjechana żaba na drodze, wysychające studnie wokół Bełchatowa, depozyt ołowiowy w roślinach ....
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a):Albo idealiści, którym nie pasują śmieci w lesie, smog w Krakowie, zatruta woda w Nerze, rozjechana żaba na drodze, wysychające studnie wokół Bełchatowa, depozyt ołowiowy w roślinach ....
Cholercia, jakie to smutne! Najlepiej zlikwidować przemysłową cywilizację i cofnąć się do, powiedzmy, wczesnego paleolitu (późny jest anty-ekologiczny). Srednia długość życia 25 lat, co za radość... Duży uśmiech
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a):Albo idealiści, którym nie pasują śmieci w lesie, smog w Krakowie, zatruta woda w Nerze, rozjechana żaba na drodze, wysychające studnie wokół Bełchatowa, depozyt ołowiowy w roślinach ....
Od oszczędzania wody śmieci sobie pójdą z lasu?

Odpowiedz
Typowa dyskusja Made in Ateista.pl
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a):Typowa dyskusja Made in Ateista.pl
Manufactured by Sofeicz...
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz
idiota napisał(a):To nie idea tylko demagogia i to na dobitkę głupia tak, że nawet dzieci jej nie łykają.
Za to łykają ją niczym gęś kluski przeróżni zaczadzeni ideologią, lub zwyczajnie cyniczni dorośli.

Idac tropem Twojej logiki jesli idea oszczedzania wody jest glupia to skrajnie odmienna idea-zuzywania wody do oporu jest madra
Odpowiedz
Fazyka napisał(a):Idac tropem Twojej logiki jesli idea oszczedzania wody jest glupia to skrajnie odmienna idea-zuzywania wody do oporu jest madra
Nie wiem jaka to jest logika, ale na pewno nie idioty jako użytkownika.
Skąd pomysł, że jeżeli jedna skrajność nie jest dobra, to druga skrajność musi być dobra?
"Equality is a lie. A myth to appease the masses. Simply look around and you will see the lie for what it is! There are those with power, those with the strength and will to lead. And there are those meant to follow – those incapable of anything but servitude and a meager, worthless existence."
Odpowiedz
Podaj jeden powód dla którego oszczędzanie wody jest głupie, bezcelowe.Podaj jakie niekorzyści płyną z oszczędzania wody
Odpowiedz
Sorki za włączenie się do rozmowy:
Mniejszy dochód dla firmy wodociągówej? Oczko
Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej. Karol Marks
Jedyne, co - jak sobie pochlebiam - zrozumiałem bardzo wcześnie, jeszcze przed dwudziestką, to to, że nie powinno się płodzić. Emil Cioran
Kapitalizm bez bankructwa jest jak chrześcijaństwo bez piekła. Frank Borman

EL Duży uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości