To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kiedy antykoncepcja staje się aborcją [wydzielone]
#1
Palmer Eldritch napisał(a):Dobrze wiesz, że tu łżesz. Nigdy w życiu nie przyłożyłem ręki do żadnej aborcji (zabicia nowego życia).
A jednak do śmierci mogłeś się przyczynić.
10-15% wszystkich ciąż kończy się samoistnym poronieniem, zwykle nawet niezauważonym przez kobietę. Należałoby właściwie zakładać że każde z nas tutaj piszących (o ile ma heteroseksualne stosunki) mogło tego doświadczyć.
Natura albowiem w rozmaitości się kocha; w niej wydaje swoją moc, mądrość i wielkość.
(Jędrzej Śniadecki)







Odpowiedz
#2
Rojzo...
Ale pomyśl zanim napiszesz.
Co ma wspólnego ten fakt z sytuacją zabicia jakiegoś płodu?
Ostatnio na tym forum panują niezwykle liberalne kryteria tożsamości wśród niektórych użytkowników.
Odpowiedz
#3
rojza to bardzo optymistyczna wersja, szacuje sie że 50% zapłodnionych komórek obumiera zaraz po zapłodnieniu albo do 3-4 dni po nim wiec do czasu wszczepienia się zarodka w błone śluzowa macicy, a te 10-10% to juz sie chyba tyczy ciaż zagnieżdzonych, nie wiem czy nawet nie do 20% z przewagą wczesnego wszczepienia i tzw pustych jaj płodowych
[SIZE="1"]Jedyna rzeczą, która nas ogranicza jest nasza wyobraźnia.

Żyj jakbyś miał umrzeć jutro, ucz się jakbyś miał żyć wiecznie.

[/SIZE]
Odpowiedz
#4
Koklusz napisał(a):Rojzo...
Ale pomyśl zanim napiszesz.
Co ma wspólnego ten fakt z sytuacją zabicia jakiegoś płodu?
Tym, że w przypadku na przykład aborcji farmakologicznej ten płód nie różni się jeszcze wiele od tych poronionych samoistnie ciąż.
Odpowiedz
#5
Czyli chcesz drugi, pomocniczy, zestaw pytań.
Ok.
Czym się zatem różnią?
Odpowiedz
#6
Zależy od etapu rozwoju.
Odpowiedz
#7
rose napisał(a):rojza to bardzo optymistyczna wersja, szacuje sie że 50% zapłodnionych komórek obumiera zaraz po zapłodnieniu albo do 3-4 dni po nim wiec do czasu wszczepienia się zarodka w błone śluzowa macicy, a te 10-10% to juz sie chyba tyczy ciaż zagnieżdzonych, nie wiem czy nawet nie do 20% z przewagą wczesnego wszczepienia i tzw pustych jaj płodowych
No a za początek ciąży uznaje się zapłodnienie (wtedy faktycznie 50%) czy nidację (wtedy 10-15%)? Ja szczerze mówiąc nie wiem...
Zastanawia mnie jeszcze inna kwestia... Pigułka antykoncepcyjna ma- między innymi- działanie antynidacyjne. Czy przeciwnicy aborcji potępiają antykoncepcję hormonalną?
Natura albowiem w rozmaitości się kocha; w niej wydaje swoją moc, mądrość i wielkość.
(Jędrzej Śniadecki)







Odpowiedz
#8
U ludzi ciążę uznaje się zwykle za okres od zapłodnienia do urodzenia, ale różnie to bywa.
Odpowiedz
#9
a to dobre pytanie, bo ja też nie wiem Język Bochenek na ten temat milczy w rozdziale o rozwoje płodu, na wiki pisza ze od zapłodnienia, a w sumie logiczne by było ze od wszczepienia, może ktoś bedzie wiedział
[SIZE="1"]Jedyna rzeczą, która nas ogranicza jest nasza wyobraźnia.

Żyj jakbyś miał umrzeć jutro, ucz się jakbyś miał żyć wiecznie.

[/SIZE]
Odpowiedz
#10
Wiesz...
Wszczepienie się w macicę to po prostu pierwsze działanie samoistne jakie ten zarodek podejmuje. M momencie zapłodnienia w ciele jednego organizmu powstaje nowy,który rozpoczyna swoje życie i pierwszą jego operacją jest zagnieżdżenie się.
Tak samo start rakiety rozpoczyna się w chwili włączenia śliników a nie w chwili jej opuszczenia platformy startowej.
Odpowiedz
#11
Koklusz napisał(a):Wiesz...
Wszczepienie się w macicę to po prostu pierwsze działanie samoistne jakie ten zarodek podejmuje. M momencie zapłodnienia w ciele jednego organizmu powstaje nowy,który rozpoczyna swoje życie i pierwszą jego operacją jest zagnieżdżenie się.
Tak samo start rakiety rozpoczyna się w chwili włączenia śliników a nie w chwili jej opuszczenia platformy startowej.
Wobec tego dwie metody antykoncepcji: pigułka hormonalna i spirala są równoznaczne z aborcją. Pigułka może mieć, a spirala ma działanie antynidacyjne.
Natura albowiem w rozmaitości się kocha; w niej wydaje swoją moc, mądrość i wielkość.
(Jędrzej Śniadecki)







Odpowiedz
#12
I co ja na to poradzę?
Odpowiedz
#13
na szczęście dyskutujemy z Rojzą o faktach naukowych a nie o dywagacjach Koklusza, wiec dalej czekamy na kogoś kompetentnego, szkoda że Avidal już nie pisuje, pewno by cos powiedział ciekawego
[SIZE="1"]Jedyna rzeczą, która nas ogranicza jest nasza wyobraźnia.

Żyj jakbyś miał umrzeć jutro, ucz się jakbyś miał żyć wiecznie.

[/SIZE]
Odpowiedz
#14
Aha...
Czyli jak jakieś fakty nie pasują do Twej koncepcji, to tym gorzej dla nich.
Człowiek niestety jest realizacją programu zawartego w jego genomie (jest realizacją tegoż genomu) a pierwszym etapem tej realizacji (po powstaniu genomu w wyniku zapłodnienia czyli połączenia gamet i skrzyżowania chromosomów) jest wczepienie się w środowisko umożliwiające dalsze istnienie.
Możesz machać rekami i krzyczeć, że to Ci nie pasuje, ale to już nie jest ani mój, ani genomu problem.

Nawet Avidal mógłby nie po Twej linii napisać, o zgrozo!
I co wtedy? też byłby nagle niewiarygodny?
Odpowiedz
#15
Ale co to ma do rzeczy?
Zadałam konkretne pytanie przeciwnikom aborcji: czy potępiają tabsy i spiralki.
Natura albowiem w rozmaitości się kocha; w niej wydaje swoją moc, mądrość i wielkość.
(Jędrzej Śniadecki)







Odpowiedz
#16
Ale jakie co ma które co do jakiej rzeczy?

W powyższym wpisie nie stało nic poza "Ale co to ma do rzeczy?"
Dziękuję.
Odpowiedz
#17
tak jak już wspominałam czekam na naukowe fakty a nie na wypociny koklusza co jemu sie wydaje, bo jak na razie to Koklusz nie posiadajac specjalistycznych żródeł i literatury cos sobie pokrzykuje bez uzasadnienia
[SIZE="1"]Jedyna rzeczą, która nas ogranicza jest nasza wyobraźnia.

Żyj jakbyś miał umrzeć jutro, ucz się jakbyś miał żyć wiecznie.

[/SIZE]
Odpowiedz
#18
Zatem, jeśli nie chcesz faktów, a jedynie opinie podobne swoim, nic tu po mnie.

Przepraszam,ale nie bardzo widzę cel i sens wydzielania tego kawałka z tematu właściwego.
O co chodziło?
Odpowiedz
#19
Pisanina jakoby samoistne poronienie było tożsame z celową skrobanką jest denne.
Odpowiedz
#20
Nic dodać nic ująć. Samoistne poronienie ze skrobanką ma tyle wspólnego co zawał serca z dekapitacją.
The spice must flow
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości