To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co dwie głowy...
#1
W Indonezji urodziła się dziewczynka z dwiema głowami. Stan dziecka o imieniu Syafitri cztery dni po narodzinach jest "dobry i stabilny".

Pierwsze badania wykazały, że noworodek ma jedno płuco, jedno serce, dwa rdzenie kręgowe i dwie nogi. Innych szczegółów rzecznik nie podał.

30-letnia matka czuje się dobrze.

Rodzice nic nie wiedzieli przed narodzinami o dwóch głowach - powiedział mediom ojciec dziewczynki. - To był szok, kiedy ją zobaczyłem, mimo to jestem wdzięczny. Mieliśmy mieszane uczucia, jednak zaakceptuje ją, jaka jest - relacjonował ojciec.

To jest trzecie dziecko indonezyjskiego małżeństwa.


8O Czy to są bliźniaki syjamskie czy już nie?
Michał Wójtowicz

Religion can never reform mankind because religion is a slavery


Cytat:
pilaster napisał(a):Proszę zwrócić uwagę, że nawet osoby nie podejrzewane o sympatię do Krk, jak Śsz, przyznają, że reakcja na "pedofilię" jest czysto emocjonalna, instynktowna, nie mająca żadnego uzasadnienia racjonalnego

Nadal Pilaster nie wyjaśnił nam czy jest idiotą i nie zrozumiał co napisał ŚS czy jest manipulatorem i specjalnie wyciaga błędne wnioski.
Odpowiedz
#2
O kurde, ciężki przypadek nie do rozłączenia :|
Odpowiedz
#3
Czyli to są dwie dziewczynki, czy jedna? Mają dwie świadomości?

I do katolików: mają dwie dusze?
Odpowiedz
#4
Skoro ma dwie głowy, to i dwie świadomości. Ciekawe jak się będą poruszać. Czy każda kontroluje swoją strone ciała? Jeśli tak to może być problem z koordynacją.
There's no time to discriminate,
Hate every motherfucker
That's in your way
Odpowiedz
#5
Ciekawe czy serce da rady dotlenić oba mózgi... Z koordynacja to dopiero będzie problem... Ale nie daję im długiego życia :?
Michał Wójtowicz

Religion can never reform mankind because religion is a slavery


Cytat:
pilaster napisał(a):Proszę zwrócić uwagę, że nawet osoby nie podejrzewane o sympatię do Krk, jak Śsz, przyznają, że reakcja na "pedofilię" jest czysto emocjonalna, instynktowna, nie mająca żadnego uzasadnienia racjonalnego

Nadal Pilaster nie wyjaśnił nam czy jest idiotą i nie zrozumiał co napisał ŚS czy jest manipulatorem i specjalnie wyciaga błędne wnioski.
Odpowiedz
#6
Cytat:Ciekawe czy serce da rady dotlenić oba mózgi

wątpię Smutny
Od co najmniej czterech pokoleń moja rodzina z dumą dystansuje się od oficjalnych religii... Mówcie co chcecie o cudownej słodyczy ślepej wiary. Moim zdaniem, zdolność do takiej wiary jest czymś przerażającym. Kurt Vonnegut, pisarz, publicysta.
Odpowiedz
#7
Kiedy na discovery "takie kogoś" widzialem ze ciało i dwie głowy i całkiem normalnie oni żyli.

Odpowiedz
#8
dziwne to wszystko, przecież każdy z mózgów będzie chciał inaczej regulować pracę pozostałych organów. Ciekawe też, czy jedno z dzieci ma czucie na glowie drugiego..
charm is deceptive
beauty is fleeting

http://www.youtube.com/watch?v=njuqQFRBcV4
Odpowiedz
#9
Abstrahując od aspektu ludzkiej tragedii,jest to przykład ewolucji
w świetle reflektorów.Choć oczywiście tym razem mutacja
jest ewidentnie szkodliwa,zostanie więc przez dobór naturalny odrzucona.
Pomyśl tylko-tryliony organizmów kręcących sie dokoła, każdy pod hipnotycznym działaniem jedynej prawdy, wszystkie te prawdy identyczne i wszystkie logicznie sprzeczne ze sobą: Moje dziedziczne tworzywo jest najważniejszym tworzywem na Ziemi; jego przetrwanie usprawiedliwia twoją frustrację, ból, a nawet śmierć. I ty jesteś jednym z tych organizmów, i przeżywasz swoje życie w niewoli logicznego absurdu.
R.Wright [i]Moralne zwierzę
Odpowiedz
#10
Nie nazwałbym tego ewolucją, bo - jak sam powiedziałeś - nie jest to cecha pozytywna i dziedziczona, dlatego jest jedynie jednostkową mutacją. Ale słyszałem o takich przypadkach.
Odpowiedz
#11
co trzy głowy to nie dwie...
Bóstwa giną wraz ze swoimi wyznawcami.
Odpowiedz
#12
Cytat:Skoro ma dwie głowy, to i dwie świadomości. Ciekawe jak się będą poruszać. Czy każda kontroluje swoją strone ciała? Jeśli tak to może być problem z koordynacją.

http://en.wikipedia.org/wiki/Abigail_and...any_Hensel

Jest to niesamowite - dajmy na to taki biologiczny konstrukt jak siostry z tego linku chcą zagrać w siatkę. Jak działa synchronizacja międzymózgowa by poruszać kończynami? Którą ręką drapie się po lewym uchu prawy bliźniak?

Osa lądująca mi na dłoni sprawi, że dłoń odsunę, poruszę głową, gdy dostrzegę owadzie próby lądowania na mojej głowie.

Czy głowa "A" poruszy głową "B", jeśli głowie "B" zawiąże się oczy, a głowa "A" dostrzeże owada? Czy w tym celu głowy muszą komunikować się słownie?

Co robi głowa "A", gdy głowa "B" chce się zdrzemnąć - czy sen głowy "B" upośledza funkcje ruchowe głowy "A"? A może hybryda mogłaby być idealnym kierowcą ciężarówki? Jedna głowa śpi, druga kieruje wozem - po czym następuje zmiana.

Czy obie głowy boli lewa noga? Czy obie głowy boli lewa ręka? Czy obie głowy boli lewa głowa?

Wreszcie: Skoro może być dwóch ludzi w jednym biologicznym organiźmie z dwiema głowami, to czy może być dwóch ludzi w jednym biologicznym organiźmie z jedną głową?
(K.A.)
Odpowiedz
#13
na ostatnia kwestie można odpowiedzieć tak może być dwóch ludzi w jednym biologicznym organizmie z jedną głową podam przykład rozdwojenie jaźni :lol2:
Życia nie należy naśladować a należy działać tak jak ono działać przeciwko niemu
Odpowiedz
#14
Hauras napisał(a):... podam przykład rozdwojenie jaźni :lol2:
francus napisał(a):co trzy głowy to nie dwie...
W jakiejś książce wyczytałem:
"nas jest trzech: ja, sam, ze sobą"

a kto napisał (troche podciągnięte ale w końcu sie utożsamiał):
"Nazywam sie milion, bo za miliony kocham i cierpię"

A takie przypadki urodzeń mogą być wynikiem nieprawidłowego przebiegu życia płodowego w sensie nie genetycznym a biochemicznym. [discovery]

Tak jakby kwestie ilości poszczególnych narządów decydują o stężeniu jakiś tam dziwnych rzeczy, taka informacja mi utkwiła. Ale autorytet w tej dziedzinie to ze mnie żaden Oczko
Odpowiedz
#15
KeyEi napisał(a):Wreszcie: Skoro może być dwóch ludzi w jednym biologicznym organiźmie z dwiema głowami, to czy może być dwóch ludzi w jednym biologicznym organiźmie z jedną głową?
Może. Np mutacja Craniothoracopagus.

A to, co czuje poszczególna głowa zależy pewnie od rozkładu systemu nerwowego. Na pewno jedna nie widzi oczami drugiej, bo nerwy wzrokowe są połączone bezpośrednio z mózgiem.
Boga nie ma. Uwierz w siebie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości