To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
'Altruistyczne bakterie'
#21
bioslawek napisał(a):Pilasterze, w watku merytorycznym czekam na twoją definicję pojęcia "definicja".

A my czekamy na obiecaną definicję "nieredukowalnej złożoności". Jak na razie bez rezultatu i obecnie już bez nadziei, że ją dostaniemy.

bioslawek napisał(a):(wiesz jakie są zasady: cytujesz i komentujesz):
[u][/u]

Zasady ustala Administracja, ale akurat z tym się zgadzam: czekamy, żebyś zacytował swoją definicję "nieredukowalnej złożoności". Możesz ją też od razu skomentować, nie krępuj się.:]
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
#22
bioslawek napisał(a):Pilasterze, w watku merytorycznym czekam na twoją definicję pojęcia "definicja".

A proszę cię bardzo, pierwsze lepsze z PWN:
definicja «objaśnienie znaczenia wyrazu, wyrażenia lub pojęcia»

Teraz może spytasz się o definicję objaśnienia.
objaśnienie «uwaga ułatwiająca zrozumienie czegoś»
uwaga «spostrzeżenie, obserwacja, wypowiedź na jakiś temat»
obserwacja «uważne przyglądanie się czemuś lub komuś przez dłuższy czas; też: wynik takiego obserwowania»
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
#23
bioslawek napisał(a):Malutkiego archeonika, który sobie pasożytuje na dużym archeonie. A co ci nie na rączkę?

eee... :8O: A czemu miałoby mi być coś nie na rączkę??
A możesz podać źródło jakieś?
The spice must flow
Odpowiedz
#24
Rita napisał(a):eee... :8O: A czemu miałoby mi być coś nie na rączkę??
A możesz podać źródło jakieś?

Nie ma sprawy, ale proszę trochę poczekać, ponieważ muszę poszukać. Już jestem na tropie, bo w archiwum psb natknąłem się na dawną dyskusję na ten temat i teraz muszę znaleźć konkretny post, w którym jest podane źródło.

pozdrawiam

Rita napisał(a):eee... :8O: A czemu miałoby mi być coś nie na rączkę??
A możesz podać źródło jakieś?

Ufff, dopiero teraz udało mi się to znaleźć, ale gdzie indziej. Jutro poszperam jeszcze i powyszukuje innych ciekawych tematów z tamtych dawnych dyskusji.

Cytat:http://pl.wikipedia.org/wiki/Nanoarchaeum_equitans

Nanoarchaeum equitans – gatunek archeowca odkryty w 2002 r. przez Karla O. Stettera z Uniwersytetu w Ratyzbonie. Jest to jeden z najmniejszych organizmów prokariotycznych, posiadający średnicę około 400 nm. Jego genom zsekwencjonowany 17 miesięcy po odkryciu składa się z 490 885 par zasad. N. equitans jest jedynym przedstawicielem typu Nanoarchaeota. Termofil i umiarkowany acydofil.

Organizm ten żyje w symbiozie bądź pasożytuje na archeowcach z rodzaju Ignicoccus.

N. equitans po raz pierwszy został odkryty na gorących skałach w pobliżu kominów hydrotermalnych w okolicach wyspy Kolbeinsey na północ od Islandii w subpolarnej strefie Grzbietu Śródatlantyckiego na głębokości ok. 106 m. W tym systemie geotermalnym panowały temperatury 70–110 °C, pH ok. 6,0 i stężenie NaCl w granicach 2%.

Mikroorganizmy z tego gatunku były znajdywane także na grzbietach wschodniego Pacyfiku (pH 6,5), w gorących źródłach w Parku Narodowym Yellowstone (80 °C, pH 6,0) oraz w okolicach wulkanów na Kamczatce (85 °C, pH 5,5).
[Obrazek: Urzwerg.jpg]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości