To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Watykan to pralnia brudnych pieniędzy
#41
Nie sposób mówić o kłamstwach, skoro w artykule linkowanym przez Piotra jest napisane dokładnie to co Piotr napisał. Zwraca uwagę, że oba artykuły zwracają uwagę na zupełnie różne aspekty i wyciągają z nich zupełnie różne wnioski, ale poza wnioskami nie można powiedzieć, że sobie przeczą.

W jednym tylko widzę przekłamanie polskiego artykułu, co źle o nim świadczy - w myśl tego co się pisze na zagranicznych portalach, nie było mowy o wzmożeniu czujności, tylko o podejmowaniu dalszych starań, żeby wykazać, że podjęte środki są rzeczywiście efektywne, a nie tylko na papierze..

Ciekawe, że depesza PAP jest praktycznie przepisana z watykańskiej gazety Duży uśmiech
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
#42
To udowodnij może coś, a nie tylko takie puste gadki-szmatki.

Najlepiej mieć link do oryginału raportu w jakimś ludzkim języku jak angielski.
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
#43
Ale co ja mam Ci dowodzić? To Ty rzuciłeś kalumnie na Piotra35 za które wypadałoby zwyczajnie przeprosić, skoro okazały się fałszywe.

A linka do raportu nie mam i dla Twojej przyjemności nie będę go szukał. Fakt, że oskarżyłeś Piotra35 niesłusznie nie wymaga linka do raportu.
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
#44
Ja znalazłem artykuł mówiący o pozytywnej ocenie Moneyvalu, a piotr35 zasugerował w swoim poście ostrą krytykę Watykanu i jego mechanizmów zwalczania nieuczciwych praktyk finansowych, co jest kłamstwem.
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
#45
Ech, to jeszcze raz:

1. Weź sobie słownik i sprawdź co znaczy słowo "kłamstwo" - podpowiem, że wymaga świadomości pewnej okoliczności;

2. Porównaj treść informacji podanych przez Piotra wynikających z jego artykułu z informacjami podanymi w depeszy PAP - informacje Exodimie, a nie wnioski autora;

3. Zastanów się czy owe informacje są w jakimkolwiek zakresie ze sobą sprzeczne - podpowiem: nie są, bo dotyczą innych aspektów;

4. przeproś Piotra 35 za kłamstwo;

5. na przyszłość nie przyjmuj, że Twój artykuł na pewno zawiera czystą prawdę, a konkurencyjny artykuł czyste kłamstwo, bo tak Ci pasuje w kram.

6. Jeśli Ci zależy znajdź raport i wtedy będzie można sprawdzać czy któryś z artykułów zawiera informacje nieprawdziwe.
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
#46
Jeszcze zapomniałeś 7. Przyjmij ateistyczną komunię i prześlij w poście ateistyczny symbol pojednania piotrowi35, a następnie pojedź do Watykanu i wysadź się na pl. św. Piotra jako ateistyczny męczennik

A na poważnie: wiem, że mój artykuł zawiera prawidłowe informacje, bo je sprawdziłem wcześniej (PAP, IAR) Oczko

Co do oskarżenia piotra35: ok, mea culpa, piotr35 podał nieprawdę, a nie skłamał.
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
#47
exodim napisał(a):Jeszcze zapomniałeś 7. Przyjmij ateistyczny opłatek i prześlij w poście ateistyczny symbol pojednania piotrowi35, a następnie pojedź do Watykanu i wysadź się na pl. św. Piotra jako ateistyczny męczennik

Jeśli chcesz - nie krępuj się.:lol2:

exodim napisał(a):A na poważnie: wiem, że mój artykuł zawiera prawidłowe informacje, bo je sprawdziłem wcześniej (PAP, IAR) Oczko

Nie. Sprawdziłeś, że PAP tak napisał - tyle to ja sam wiem, bo artykuł na Money to właśnie depesza PAPu. Nie przeczytałeś raportu, więc nie wiesz.

exodim napisał(a):Co do oskarżenia piotra35: ok, mea culpa, piotr35 podał nieprawdę, a nie skłamał.

Już lepiej. Tego jednak też nie wiesz, aż ktoś wrzuci ten raport i go przeczytasz.Duży uśmiech No i zwracam uwagę na punkt 3, który najwyraźniej pominąłeś.:]
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
#48
Śmierć Szczurów napisał(a):Nie. Sprawdziłeś, że PAP tak napisał - tyle to ja sam wiem, bo artykuł na Money to właśnie depesza PAPu. Nie przeczytałeś raportu, więc nie wiesz.
Czemu miałbym PAP nie wierzyć?
Dla mnie PAP to jak papież Język


Cytat:Już lepiej. Tego jednak też nie wiesz, aż ktoś wrzuci ten raport i go przeczytasz.Duży uśmiech No i zwracam uwagę na punkt 3, który najwyraźniej pominąłeś.:]
piotr35 napisał(a):Eksperci Rady Europy doszli do wniosku, że Watykanowi jeszcze bardzo daleko do międzynarodowych standardów dotyczących zwalczania prania brudnych pieniędzy, finansowania terroryzmu i oszustw podatkowych.
Ta część wiadomości sugeruje negatywną ocenę Moneyvalu, a było odwrotnie.

btw. kurde, zmień ten avatar, bo cię z windziarzem mylę Język
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
#49
exodim napisał(a):Czemu miałbym PAP nie wierzyć?
Dla mnie PAP to jak papież Język

Może dlatego przepisali artykuł watykańskiej gazety.:p Nie wiem, czy masz wierzyć - właściwie pytanie powinno być czy powinieneś wierzyć watykańskiej gazecie w starciu z pismem Manager. Przejrzałem kiedyś polską edycję - całkiem spoko, nie widzę powodu by podejrzewać ich o jakąś złośliwość wobec KrK.

exodim napisał(a):Ta część wiadomości sugeruje negatywną ocenę Moneyvalu, a było odwrotnie.

Nieważne co sugeruje - liczą się informacje, a Twój artykuł nie zawiera tezy przeciwnej.

Poza tym raportów tego typu jak się zapewne domyślasz nie pisze się tak:

"Watykan dostaje 3 z plusem.

Malta dostaje 4.

Polska dostaje 3."

Raport opisuje pewien stan, wypowiada się czy dany element jest z czymś tam zgodny, itd. W żadnym porządnym raporcie nie znajdziesz informacji - organizacja X jest do dupy, bo co komu po takim zdaniu?

Sam siebie momentami mylę Duży uśmiech, ale podoba mi się ten awatar. Za kilka dni mi się znudzi to zmienię.
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
#50
Śmierć Szczurów napisał(a):ale podoba mi się ten awatar. Za kilka dni mi się znudzi to zmienię.
Paskudny jest ten awatar. Kolor przede wszystkim. Duży uśmiech Ale w sumie to cały paskudny.Duży uśmiech


@Exodim
Ty się tak nie zatrzećwierzaj bo tylko wykorzystując ideologicznego bzika kopiuj-wklejki35 robisz z niego męczennika za sprawę Oczko
Promowanie upodmiotowienia kobiet i ich uświadamianie poprzez budowanie potencjału przed katastrofami związanymi z klimatem celem każdego świadomego Europejczyka. Bez sprawiedliwości w dziedzinie klimatu nie da się osiągnąć prawdziwej równości płci

Odpowiedz
#51
Śmierć Szczurów napisał(a):Może dlatego przepisali artykuł watykańskiej gazety.:p.

Przypomina mi on słynny dialog Laskowika z Schubertem :

-Towaru do sklepu nie dowieźli, bo traktor się zepsuł.
-Bolek, ty mi tu pesymizmu nie wprowadzaj. To nie traktor się zepsuł, tylko koło się zepsuło.
-???
-Pomyśl, Bolek. Ile traktor ma kół?
-Cztery.
-A ile się zepsuło?
-Jedno.
-To nie lepiej powiedzieć, że trzy są dobre?!
-Przecież to to samo.
-Ale jak brzmi! Trzy dobre!!!

Fakt, ze taki traktor nie pojedzie, nie ma propagandowego znaczenia.
3 koła są dobre!!!
I jak to fantastycznie brzmi! Identycznie "dobrze" jak watykańska propaganda.

Zresztą z Watykanem można politycznie :
Eksperci Rada Europy w swoim raporcie doszli do wniosku, że watykańskie międzynarodowe standardy zwalczania prania brudnych pieniędzy, finansowania terroryzmu i oszustw podatkowych są dalekie od oczekiwań. (welt.de)

Albo propagandowo po katolicku tak :
Spośród 16 kryteriów kluczowych dla przejrzystych transakcji finansowych Watykan spełnił aż 9 kryteriów, co prawda nie tych najważniejszych, ale jednak aż 9. Alleluja!

Tylko niestety nadal niezbędne są następne kroki, aby spełnić kryteria Moneyval. (welt.de)
"Dyskusja z idiotami niepotrzebnie ich nobilituje"
Odpowiedz
#52
eee nie masz jakiś polskich albo angielskich źródeł? niemieckie to nędza
Proszę wpisywać książki które polecamy! - http://ateista.pl/showthread.php?t=11246
Tutaj proszę zamieszczać krytykę podanych pozycji przez użytkowników do tematu "lista książek - http://ateista.pl/showthread.php?t=11405

"No oczywiście, wszystko powinno być prywatne, wiem, że dla takiego komunisty jak paranoid takie słowa przyprawiają go o palpitację serca :mrgreen:
własność jest rozwiązaniem każdego problemu. a póki co schowam portfel bo nie wiem kiedy mi go ukradniesz :lol2:"
by korsarz <3
Odpowiedz
#53
paranoid napisał(a):eee nie masz jakiś polskich albo angielskich źródeł? niemieckie to nędza

Gdy papieżem był JP2, to najlepiej były poinformowane polskie źródła, teraz gdy panuje Ratzinger jest dokładnie tak samo. Niemieckie są bezkonkurencyjne.
"Dyskusja z idiotami niepotrzebnie ich nobilituje"
Odpowiedz
#54
No dobra, ale nie każdy zna niemiecki ;/. A przepuszczanie przez google translatora jest nienajlepszym pomysłem.
Proszę wpisywać książki które polecamy! - http://ateista.pl/showthread.php?t=11246
Tutaj proszę zamieszczać krytykę podanych pozycji przez użytkowników do tematu "lista książek - http://ateista.pl/showthread.php?t=11405

"No oczywiście, wszystko powinno być prywatne, wiem, że dla takiego komunisty jak paranoid takie słowa przyprawiają go o palpitację serca :mrgreen:
własność jest rozwiązaniem każdego problemu. a póki co schowam portfel bo nie wiem kiedy mi go ukradniesz :lol2:"
by korsarz <3
Odpowiedz
#55
Ja znam. Zarzucasz mi kłamstwo?
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
#56
piotr35 napisał(a):Gdy papieżem był JP2, to najlepiej były poinformowane polskie źródła, teraz gdy panuje Ratzinger jest dokładnie tak samo. Niemieckie są bezkonkurencyjne.

Które polskie źródła były najlepiej poinformowane o sytuacji w Watykanie? :8O:

TVP? :lol2:
Odpowiedz
#57
Mnie ogólnie bawi podpinanie Vatykanu pod jakieś międzynarodowe normy. Przecież Vatykan zlewa międzynarodowe normy ciepłym moczem. Mają własne zasady, własne priorytety i podobnie jak USA nie podpisują niczego, co mogłoby oznaczać długoterminowe drzwi dla sił zewnętrznych do wtrącania się w ich politykę wewnętrzną. I to akurat uważam za pozytywy. Umiejętnie żeglują po bagnie geopolityki nie dając się zarazem wciągnąć.
"Hope can drown lost in thunderous sound
Fear can claim what little faith remains
But I carry strength from souls now gone
They won't let me give in...
(...)
Death will take those who fight alone
But united we can break a fate once set in stone
Just hold the line until the end
Cause we will give them hell..."


EH
Odpowiedz
#58
I znowu nowy skandal z watykańskim bankiem, czyli pralnią brudnych pieniędzy.

Bank ma około 20 tysięcy klientów, z których około 1000 podejrzanych jest o pranie brudnych pieniędzy. W tej chwili nadzór bankowy toczy śledztwo w 6 przypadkach.

Wśród podejrzanych jest adwokat, który oferuje kanonizacje w cenie 40 tys. euro. Świętość jak widać kosztuje tyle, co średniej klasy auto.

Szukanie rozpoczęło się na dobre po abdykacji B16 ze swojego stanowiska. Śledczy chcą wykorzystać brak papieskiego nadzoru i wykazać swoja gorliwość.
"Dyskusja z idiotami niepotrzebnie ich nobilituje"
Odpowiedz
#59
Cytat:I znowu nowy skandal z watykańskim bankiem, czyli pralnią brudnych pieniędzy.

Bank ma około 20 tysięcy klientów, z których około 1000 podejrzanych jest o pranie brudnych pieniędzy. W tej chwili nadzór bankowy toczy śledztwo w 6 przypadkach.
Druga część wypowiedzi przeczy pierwszej.
Duży uśmiech

Odpowiedz
#60
piotr35 napisał(a):Wśród podejrzanych jest adwokat, który oferuje kanonizacje w cenie 40 tys. euro. Świętość jak widać kosztuje tyle, co średniej klasy auto.

Hahaha, 40.000 euro... Coś żebraczo-tani ten adwokat, proces kanonizacyjny potrafi trwać setki lat, a kilkanaście to, w zasadzie, minimum.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości