To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skąd Watykan wie że czarna biblia jest zła?
#1
Z tego co wiem to żaden katolik nie może czytać bibli sataniszycznej. Zastanawia mnie więc taka myśl skąd kościół katolicki wie że owa książka jest zła ? W sumie jako biblie satanistyczną można wziąść każda ksiązkę fantasy w której występują inne bóstwa magia itp. Więc wie ktoś może jak na ten temat wypowiada się watykan ? Czytał czarną biblię ?
Odpowiedz
#2
Cytat:W sumie jako biblie satanistyczną można wziąść każda ksiązkę fantasy w której występują inne bóstwa magia itp.
ke?

Cytat:Z tego co wiem to żaden katolik nie może czytać bibli sataniszycznej.
Serio? Jakieś żródło

No cóż pewnie jak ją wydano to jakaś komisja przeczytała, powiedziała 3x NIE
i teraz już inni czytać nie muszą


Zresztą czy to że katolicy czytać jej nie mogą implikuje do razu to że jest zła?
Odpowiedz
#3
Cóż, jeżeli Kościół zabrania czytać Biblii Szatana to jest to jak najbardziej na plus - chroni swoich wyznawców przed znudzeniem tą bezwartościową i maksymalnie wtórną książką.

Popkulturowej pseudo-filozofii spod znaku czy to Paolo Coelho czy Antona LaVeya mówię stanowcze NIE.
Laws are formed by the arrogant and presumptuous, and our work here is a message to them that such arrogance will always be questioned by those with minds and wills of their own. Nefris of Thay
Odpowiedz
#4
Watykan wie to stąd, że pewnie sam ja napisał. :lol2:
W końcu kwestionowanie istnienia szatana jest kwestionowaniem także boga. A sam pan ciemności jest znakomitym narzędziem umacniania wiary.
Racja nie jest ani moja ani twoja. Racja leży tam gdzie leży i z reguły nijak się nie ma do toczonego sporu.
Odpowiedz
#5
albatros napisał(a):Watykan wie to stąd, że pewnie sam ja napisał. :lol2:
W końcu kwestionowanie istnienia szatana jest kwestionowaniem także boga. A sam pan ciemności jest znakomitym narzędziem umacniania wiary.

Stąd wynika że wierząc w Boga (jako że on istnieje) musisz wierzyć w szatana (również jako byt istniejący ) bo inaczej wiara katolicka i wiara w szatana nie miała by żadnego sensu. Z drugiej jednak strony ostatnio sobie myślałem nad tym że jeżeli szatan jest zły i działa przeciwko bogu to jeżeli mi robimy coś przeciwko bogu to szatan nas lubi tak ? w takim razie w piekle nie może być źle. Co wszystko prowadzi do tego że , jesteś dobry ----> idziesz do nieba i żyjesz w raju
jesteś zły ------> idziesz do piekła i żyjesz w zgodzie z szatanem (nie wyobrażam sobie wizji raju w piekle Duży uśmiech)
Odpowiedz
#6
z tego co wiem,nie mogą też brać udział w różnego rodzaju 'czarach',seansach spirytystycznych,ani nawet słuchać muzyki która obraża ich wiarę,boga itp. i wszystkiego co ma wspólne ze złem... więc pewnie papież przeczytał i zabronił Uśmiech
Odpowiedz
#7
No tylko że biblia satanista promuje ateizm jeśli chodzi o teologię a nie wiarę w szatana :roll:
Odpowiedz
#8
sobota221 napisał(a):z tego co wiem,nie mogą też brać udział w różnego rodzaju 'czarach',seansach spirytystycznych,ani nawet słuchać muzyki która obraża ich wiarę,boga itp. i wszystkiego co ma wspólne ze złem... więc pewnie papież przeczytał i zabronił Uśmiech

Albo potrafisz odróżnić religię od magii, albo wróć do gimnazjum. Uśmiech
Odpowiedz
#9
Skąd wie...
Mam wrażenie, że w tym wypadku wystarczy mieć odrobinę poczucia estetyki,żeby wiedzieć, że to zła książka.
Usypuję kopczyki z wody.
Odpowiedz
#10
Palmer Eldritch napisał(a):Albo potrafisz odróżnić religię od magii, albo wróć do gimnazjum. Uśmiech
Że co?
A wołanie Ducha Świętego 'Przyjdź Duchu Święty, ja pragnę. O to dziś błagam cię... itd'. Różni się czymś od: 'Przyjdź duchu prababci Palmera i powiedz nam, gdzie schowałaś skarb?
Dla mnie brak różnicy. I tam i tu przywołujemy wymysły ludzkiej wyobraźni.
Tylko w pierwszym przypadku mają one status zaklepany przez kapłaństwo, a w tym drugim nie.
"E parvo eu não sou!!!
E fico a pensar
Que mundo tão parvo
Onde para ser escravo
E preciso estudar..."

Deolinda, Parva que eu sou
Odpowiedz
#11
No to do gimnazjum, kolego...

Zresztą tu nawet wiedza na poziomie tej szlachetnej instytucji nie jest konieczna, wystarczy przeczytać ze zrozumieniem co napisałeś, tam widać różnicę jak na dłoni.
Usypuję kopczyki z wody.
Odpowiedz
#12
nonkonformista napisał(a):Że co?
A wołanie Ducha Świętego 'Przyjdź Duchu Święty, ja pragnę. O to dziś błagam cię... itd'. Różni się czymś od: 'Przyjdź duchu prababci Palmera i powiedz nam, gdzie schowałaś skarb?
Dla mnie brak różnicy. I tam i tu przywołujemy wymysły ludzkiej wyobraźni.
Tylko w pierwszym przypadku mają one status zaklepany przez kapłaństwo, a w tym drugim nie.

Zajrzyj do Hadisów, może tam Ci wyjaśnią. Duży uśmiech
Odpowiedz
#13
Palmer Eldritch napisał(a):Zajrzyj do Hadisów, może tam Ci wyjaśnią. Duży uśmiech
No tak. Jak mogłem zapomnieć Duży uśmiech
"E parvo eu não sou!!!
E fico a pensar
Que mundo tão parvo
Onde para ser escravo
E preciso estudar..."

Deolinda, Parva que eu sou
Odpowiedz
#14
Udało się...
:>
Usypuję kopczyki z wody.
Odpowiedz
#15
sogors napisał(a):No tylko że biblia satanista promuje ateizm jeśli chodzi o teologię a nie wiarę w szatana :roll:

Powyższe jest sprzeczne logicznie. Albo się jest ateistą, albo wierzy w diabła z rogami (czy z czymkolwiek). Poza tym istnienie szatana jest dogmatem kościelnym, ustanowionym przez sukienkowych i nie ma nic wspólnego z ateizmem.:wall:

Ateizm nie jest formą teologii, bo nie zawiera w sobie tego "teo". Nie ma także książki, która można by nazwać ateistyczną biblią. Jeśliby nawet takowa istniała, to byłaby nazywana biblią ateistyczną a nie satanistyczną.:wall:

I jeśli biblia satanistyczna nie ma nic wspólnego z szatanem, to dlaczego jest od niego nazywana, skoro ateizm z samego założenia wyklucza wiarę w jego istnienie? :wall:

Dla mnie, jest to tylko dorabianie rogów ateizmowi, przez miłujących wszystkich sukienkowych.
Racja nie jest ani moja ani twoja. Racja leży tam gdzie leży i z reguły nijak się nie ma do toczonego sporu.
Odpowiedz
#16
albatros napisał(a):Dla mnie, jest to tylko dorabianie rogów ateizmowi, przez miłujących wszystkich sukienkowych.

Pierdolisz. Masz banię wypraną (mimo oznak sporej inteligencji, z braku lepszego słowa) przez faktomity i całą tę durną propagandę.
Bo kto normalny nazwałby księży "sukienkowymi"?


[COLOR="Magenta"]Grzeczniej proszę, albatros jest od niedawna na forum.
-exodim[/COLOR]
Odpowiedz
#17
Palmer Eldritch napisał(a):Pierdolisz. Masz banię wypraną (mimo oznak sporej inteligencji, z braku lepszego słowa) przez faktomity i całą tę durną propagandę.
Bo kto normalny nazwałby księży "sukienkowymi"?

Przybliż mi proszę faktomity i całą tę durną propagandę, bo nie wiem o czym do mnie rozmawiasz.

Księża chodzą w sutannach, będących następczyniami szlacheckich sukman i sukni, tych samych, które dały początek dzisiejszym dziewczęcym sukienkom.
Racja nie jest ani moja ani twoja. Racja leży tam gdzie leży i z reguły nijak się nie ma do toczonego sporu.
Odpowiedz
#18
I sam wymyśliłeś określenie "sukienkowi"?
Odpowiedz
#19
Palmer Eldritch napisał(a):I sam wymyśliłeś określenie "sukienkowi"?
Wpisz w Google i naciśnij enter.
Racja nie jest ani moja ani twoja. Racja leży tam gdzie leży i z reguły nijak się nie ma do toczonego sporu.
Odpowiedz
#20
To takich durniów jest więcej?
Szkoda...
Usypuję kopczyki z wody.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości