To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tajemnice doboru naturalnego u ludzi
#1
Bardzo mnie ostatnio zastanawiają i ciekawią dwie kwestie.
1. Czy dobór naturalny u ludzi rządzi się w ogóle jakimiś sensownymi prawami czy jest raczej losowy ? Bardzo możliwa wydaje mi się druga opcja. Mimo ze mozna obiektywnie ocenić jakie typy osób najbardziej sie ludziom podobają, to jednak tak na prawdę w odpowiednich warunkach zakochać sie można prawie w każdym. Tak mi sie przynajmniej wydajeUśmiech Często ludzie dobierają się w sposób, który praktycznie uniemożliwia przekazanie dalej korzystnych z punktu widzenia ewolucji cech (chodzi mi tu głównie o cechy charakteru).
2. Podobające się detale. Ostatnio spodobałem się wyższej o pół głowy dziewczynie (nie widzę żeby Jej to przeszkadzało; mi również bo bardzo mi się podoba). Mówi ze strasznie spodobały się jej moje oczy i uśmiech (bardzo mnie to nie zdziwiło, słyszałem już to w życiu parę razy, jednak nikt nie mówił tego w taki sposób). Myślę ze to właśnie te dwie cechy zadecydowały (chodzi mi oczywiście o pierwsze wrażenie, nie żebym coś ujmował mojej osobowościDuży uśmiech ). No właśnie ! Dlaczego oczy i uśmiech ?! Z punktu widzenia ewolucji to wydaje się bez sensu. Hmm... może takie detale przekazują jakoś do podświadomości osobowość człowieka zanim się go jeszcze pozna ("oczy zwierciadłem duszy" i te sprawyUśmiech. A może to po prostu silnie rozwinięty zmysł estetyki ?
Jakieś pomysły ?Uśmiech
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Tajemnice doboru naturalnego u ludzi - przez kz7 - 17.03.2012, 01:05
Tajemnice doboru naturalnego u ludzi - przez sogors - 17.03.2012, 12:02
Tajemnice doboru naturalnego u ludzi - przez Rexerex - 17.03.2012, 15:37
Tajemnice doboru naturalnego u ludzi - przez Atia - 18.03.2012, 13:40
Tajemnice doboru naturalnego u ludzi - przez exodim - 13.04.2012, 14:49
Tajemnice doboru naturalnego u ludzi - przez snafu - 24.04.2012, 15:05
Tajemnice doboru naturalnego u ludzi - przez exodim - 25.04.2012, 18:45
Tajemnice doboru naturalnego u ludzi - przez Sofeicz - 12.12.2012, 21:22
Tajemnice doboru naturalnego u ludzi - przez Sofeicz - 15.12.2012, 00:09
Tajemnice doboru naturalnego u ludzi - przez Machefi - 16.12.2012, 23:34
Tajemnice doboru naturalnego u ludzi - przez Machefi - 19.12.2012, 19:37
Tajemnice doboru naturalnego u ludzi - przez Avx - 25.12.2012, 14:59
Tajemnice doboru naturalnego u ludzi - przez kosiarz - 26.12.2012, 13:48
Tajemnice doboru naturalnego u ludzi - przez Palmer - 26.12.2012, 16:25
Tajemnice doboru naturalnego u ludzi - przez Machefi - 26.12.2012, 19:49

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości