To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polityka i przewidywane zmiany gospodarcze w ameryce południowej
#1
Machefi napisał(a):Tyle że nierównomierny rozwój kraju, to nie jest ciekawe rozwiązanie, można sobie to poobserwować w Brazylii. Bogate dzielnice otoczone fawelami przeżartymi przestępczością, gdzie nawet władze kierują się bezprawiem. Do tego prowadzi dziki kapitalizm, który pogłębia różnice w społeczeństwie.

Ranking wolności gospodarczej (IEF) - Brazylia miejsce 113. ("W zasadzie bez wolności")


MYTH BUSTED!
Największy polski ateista. 110 kilo wagi.

konkluzja, po pewnej rozmowie - by pobić posąg ze Świebodzina, należy wybudować 34-metrową Sashę Grey, miażdzącą obcasem głowę biskupa.
Przerobienie wyspy Niue na raj podatkowy i BDSM-land też w planach.

"Zadbałem o o tę ponurą reputację, by odstraszyć podstępne zło, które dręczy nasz przeklęty kraj. Wiesz o czym mówię? o podatkach." Duży uśmiech

Harry Potter niesie lepsze przesłanie niż biblia.
Odpowiedz
#2
Owszem, ale, paradoksalnie, muszę wystąpić w obronie Brazylijskiej skorumpowanej socjaldemokracji...

Przez ostatnie lata rozwija się nieźle, jak na skorumpowaną socjaldemokrację.
W 2050 będzie normalną socjaldemokracją. To nie całkiem komplement...

Ale faweli nie będzie.

Analfabetyzm już wyeliminowali. Nawet w fawelach jest praktycznie pełna realizacja obowiązku szkolnego, z zaledwie kilkoma wyjątkami na sto dzieci.
Podkreślam: nie uważam, że to dobrze, iż rząd zajmuje się edukacją. To paskudnie. Gdyby ten rynek był wolny, rozwój miałby miejsce znacznie szybciej.

Jednak nie ma co demonizować. Brazylia to nie Zimbabwe...
Zły neoliberalny/libertariański Kot (czarny & drapieżny).

-----------------------------------
Pisywałem od długiego czasu; część moich starszych wypowiedzi można traktować jako nieaktualne.
BARDZO NIEAKTUALNE.
Odpowiedz
#3
pogadamy o tym w 2050 roku. Duży uśmiech
PS ja po prostu podałem kontrargument na fakt występowania w kapitalistycznej Brazylii takich zjawisk - po prostu taka kapitalistyczna nie jest Duży uśmiech
Największy polski ateista. 110 kilo wagi.

konkluzja, po pewnej rozmowie - by pobić posąg ze Świebodzina, należy wybudować 34-metrową Sashę Grey, miażdzącą obcasem głowę biskupa.
Przerobienie wyspy Niue na raj podatkowy i BDSM-land też w planach.

"Zadbałem o o tę ponurą reputację, by odstraszyć podstępne zło, które dręczy nasz przeklęty kraj. Wiesz o czym mówię? o podatkach." Duży uśmiech

Harry Potter niesie lepsze przesłanie niż biblia.
Odpowiedz
#4
No nie jest.
Tylko, że jakbym w cudowny sposób został cesarzem Brazylii, to te zjawiska też by występowały. Gdzieś z kilkanaście lat jeszcze.

Za sytuację nie odpowiada wyłącznie aktualny ustrój.
Zły neoliberalny/libertariański Kot (czarny & drapieżny).

-----------------------------------
Pisywałem od długiego czasu; część moich starszych wypowiedzi można traktować jako nieaktualne.
BARDZO NIEAKTUALNE.
Odpowiedz
#5
Oczywiście. Tylko wcześniejsze "ustroje" też do szczególnie kapitalistycznych za bardzo nie należały ^^

cholera. Afałka broni kraju ukierunkowanego na socjalizm... w jakich my czasach żyjemy.... Duży uśmiech
Największy polski ateista. 110 kilo wagi.

konkluzja, po pewnej rozmowie - by pobić posąg ze Świebodzina, należy wybudować 34-metrową Sashę Grey, miażdzącą obcasem głowę biskupa.
Przerobienie wyspy Niue na raj podatkowy i BDSM-land też w planach.

"Zadbałem o o tę ponurą reputację, by odstraszyć podstępne zło, które dręczy nasz przeklęty kraj. Wiesz o czym mówię? o podatkach." Duży uśmiech

Harry Potter niesie lepsze przesłanie niż biblia.
Odpowiedz
#6
666gonzo666 napisał(a):Ranking wolności gospodarczej (IEF) - Brazylia miejsce 113. ("W zasadzie bez wolności")
MYTH BUSTED!
Teraz pytanie do gonza:
Socjaldemokracja wyhodowała fawele, czy fawele zrodziły socjaldemokrację,
i to samo w wariancie z dzikim kapitalizmem.
Postaraj się trochę pogromco mitów.Oczko
PiS to dwa kłamstwa i spójnik

Andrzej Duda pełni obowiązki prezydenta, ale nie jest głową państwa - Włodzimierz Cimoszewicz


No dobra, przyznaję, jestem lewakiem.Język
Odpowiedz
#7
Bronię tylko dlatego, że ktoś napisał tak, jakby to było jakieś Zimbabwe.
Przed takim porównaniem, to nawet PRL-u bym bronił.

Co nie zmienia tego, że tamtejszy rząd powinien zawisnąć ^^
Zły neoliberalny/libertariański Kot (czarny & drapieżny).

-----------------------------------
Pisywałem od długiego czasu; część moich starszych wypowiedzi można traktować jako nieaktualne.
BARDZO NIEAKTUALNE.
Odpowiedz
#8
Nie jestem specjalistą od historii brazylii, żeby nie było. Przeglądając jednak wikipedię (a co się będę męczył....) co widzę? rządy wojskowych ;D oraz rządy typka, któremu uwidziało się budowa całkiem nowego miasta na stolicę...


mi to na kapitalizm nie wygląda, ale kto wie... ;D
Największy polski ateista. 110 kilo wagi.

konkluzja, po pewnej rozmowie - by pobić posąg ze Świebodzina, należy wybudować 34-metrową Sashę Grey, miażdzącą obcasem głowę biskupa.
Przerobienie wyspy Niue na raj podatkowy i BDSM-land też w planach.

"Zadbałem o o tę ponurą reputację, by odstraszyć podstępne zło, które dręczy nasz przeklęty kraj. Wiesz o czym mówię? o podatkach." Duży uśmiech

Harry Potter niesie lepsze przesłanie niż biblia.
Odpowiedz
#9
Machefi napisał(a):Teraz pytanie do gonza:
Socjaldemokracja wyhodowała fawele,

Jak sobie czytam historię Brazylii, to po obaleniu Cesarza Don Pedro, widzę serię rządów faszystowskich (pierwszy wspierany przez byłych właścicieli niewolników).
Zły neoliberalny/libertariański Kot (czarny & drapieżny).

-----------------------------------
Pisywałem od długiego czasu; część moich starszych wypowiedzi można traktować jako nieaktualne.
BARDZO NIEAKTUALNE.
Odpowiedz
#10
Avx napisał(a):Bronię tylko dlatego, że ktoś napisał tak, jakby to było jakieś Zimbabwe.
Przed takim porównaniem, to nawet PRL-u bym bronił.

Co nie zmienia tego, że tamtejszy rząd powinien zawisnąć ^^
1 w sumie słusznie, ale standardowo - nie tyczy się to ani wzięcia brazylii przez machefiego jako przykładu, ani mojej odpowiedzi.
2 No niekoniecznie, jeśli zaliczył jakikolwiek postęp.

A, po mojej i avx-a wypowiedzi, mit ponownie obalony ^^
Największy polski ateista. 110 kilo wagi.

konkluzja, po pewnej rozmowie - by pobić posąg ze Świebodzina, należy wybudować 34-metrową Sashę Grey, miażdzącą obcasem głowę biskupa.
Przerobienie wyspy Niue na raj podatkowy i BDSM-land też w planach.

"Zadbałem o o tę ponurą reputację, by odstraszyć podstępne zło, które dręczy nasz przeklęty kraj. Wiesz o czym mówię? o podatkach." Duży uśmiech

Harry Potter niesie lepsze przesłanie niż biblia.
Odpowiedz
#11
Avx napisał(a):Jednak nie ma co demonizować. Brazylia to nie Zimbabwe...

Gorzej.
W Brazylii rządzą socjaliści i to pokroju takich Allende.
To wróży najgorszy scenariusz - zwiększanie się zapaści gospodarczej i dążenie do ustroju jeszcze bardziej skrajnego.
To dlatego tak ważny dla historii Chile był pucz Pinocheta w 73. Żeby Ameryka Południowa nie pogrążyła się w komunizmie.
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
#12
W Brazylii rządzą socjaldemokraci.

W Zimbabwe rasowe komuchy. Mugabe.
Jeżeli szukasz odpowiedników w Ameryce Południowej, znajdź Wenezuelę i Boliwię.


exodim napisał(a):To wróży najgorszy scenariusz - zwiększanie się zapaści gospodarczej i dążenie do ustroju jeszcze bardziej skrajnego.

W Brazylii nie ma zapaści gospodarczej (recesji).
W ustroju liberalnym rozwój byłby przemnożony razy trzy, ale teraz też występuje.
Nie przeginajmy.


W Polsce też nie mamy recesji, choć ustrój jest daleki do doskonałości i gospodarka funkcjonuje daleko poniżej możliwości.


exodim napisał(a):To dlatego tak ważny dla historii Brazylii był pucz Pinocheta w 73. Żeby Ameryka Południowa nie pogrążyła się w komunizmie.

Tak, to było bardzo istotne i pozytywne wydarzenie...
Jednak szkoda, że paru rzeczy nie zrobiono inaczej.
Sam fakt, że nie ma już tej dyktatury, jest przykry.
Zły neoliberalny/libertariański Kot (czarny & drapieżny).

-----------------------------------
Pisywałem od długiego czasu; część moich starszych wypowiedzi można traktować jako nieaktualne.
BARDZO NIEAKTUALNE.
Odpowiedz
#13
666gonzo666 napisał(a):rządy wojskowych ;D oraz rządy typka, któremu uwidziało się budowa całkiem nowego miasta na stolicę...

mi to na kapitalizm nie wygląda, ale kto wie... ;D
Na socjalizm też nie, rządy wojskowych, czy dyktatura, nic nie mówi o gospodarce.
Franco w Hiszpanii też był dyktatorem, wojskowym, a falanga określana bywa jako formacja faszystowska, raz był interwencjonistą raz liberałem.

Dalej nie widzę, co według Ciebie stworzyło fawele.
To że mamy tam obecnie przewagę lewicy, wcale mnie nie dziwi, bieda kieruje się ku urawniłowce skoro innych szans poprawienia bytu nie ma.
PiS to dwa kłamstwa i spójnik

Andrzej Duda pełni obowiązki prezydenta, ale nie jest głową państwa - Włodzimierz Cimoszewicz


No dobra, przyznaję, jestem lewakiem.Język
Odpowiedz
#14
Machefi napisał(a):Dalej nie widzę, co według Ciebie stworzyło fawele.

Korupcja & specjalne grupy interesów (a'la monopol telekomunikacyjny dla brata wicepremiera).

Z interwencjonizmem, socjalizmem i populizmem mieszane.
Jak w całej Ameryce Południowej.

Z wyjątkiem Chile.


Nawiasem mówiąc... Weź pod uwagę czym jest fawela. Nie tylko "dzielnicą nędzy". Fawela jest dzielnicą nieuznawaną. Często żadna własność jej mieszkańców nie jest chroniona, przedsiębiorstwa mogą być w każdej chwili uznaniowo niszczone (domy też), etc - bo formalnie ona nie istnieje.

Na wielu mapach miejskich widnieją tam parki. Albo wręcz dżungla.


Jakbym był władcą Brazylii, to bym uchwalił zmodyfikowany Homestead Act.
Zmodyfikowany w ten sposób, że nie trzeba by nic płacić, a granice własności określałby po prostu płot.

http://en.wikipedia.org/wiki/Homestead_Act

W XIX wiecznym USA, każdy mógł osiedlić się na ziemi federalnej i otrzymać do niej prawo własności, jeżeli żył na niej kilka lat.
Miała kilka socjalistycznych nonsensów, jak np. sztywno ustaloną liczbę akrów, ale pomysł pozytywny.

Mieszkańcom faweli trzeba uznać ich własność prywatną do domów i biznesów na obszarze faweli, może od tego zacznijmy. Potem oddajmy im rządową ziemię. W Amazonii tego od chuja.
(ekolodzy właśnie dostali zawału... Uśmiech )
Zły neoliberalny/libertariański Kot (czarny & drapieżny).

-----------------------------------
Pisywałem od długiego czasu; część moich starszych wypowiedzi można traktować jako nieaktualne.
BARDZO NIEAKTUALNE.
Odpowiedz
#15
Avx napisał(a):Fawela jest dzielnicą nieuznawaną.
Nieuznawanie istnienia problemu nie powoduje, że problem nie istnieje.

Rozdawanie nie swojego, to raczej domena socjalistów.
Tymczasem afałka chce rozdawać ziemię indian amazońskich jako federalną.
Czyżby zapomniał o republice Siuxów, którą się tak fascynował swego czasu?
Rozdanie ziemi bez limitów niczego nie poprawi, bogaty i tak zajmie więcej, bo go stać na ogrodzenie i jego pilnowanie, a biedny i tak w końcu odda bogatemu to , co dostanie. Czyż nie o tym mówią westerny? Prawo silniejszego, tam gdzie prawo państwowe nie sięga. W interior zaś nie sięga, zapewniam.
PiS to dwa kłamstwa i spójnik

Andrzej Duda pełni obowiązki prezydenta, ale nie jest głową państwa - Włodzimierz Cimoszewicz


No dobra, przyznaję, jestem lewakiem.Język
Odpowiedz
#16
Homestead nie jest "rozdaniem" czegokolwiek, jest uznaniem prawa własności do zajmowanej przestrzeni niczyjej; zgodnie z Locke'owską (i libertariańską) zasadą pochodzenia własności.

Federalny las jest niczyj.
Lepianka faweli, albo stoisko z rybami, są natomiast, oczywiście, własnością swoich właścicieli; czego zazwyczaj państwo nie uznaje. Bo najczęściej fawele to takie wielkie osiedla squattersów na państwowym (formalnie).

Machefi napisał(a):Nieuznawanie istnienia problemu nie powoduje, że problem nie istnieje.

No, niestety rządy bardzo lubią go nie uznawać.
Zły neoliberalny/libertariański Kot (czarny & drapieżny).

-----------------------------------
Pisywałem od długiego czasu; część moich starszych wypowiedzi można traktować jako nieaktualne.
BARDZO NIEAKTUALNE.
Odpowiedz
#17
Avx napisał(a):Mieszkańcom faweli trzeba uznać ich własność prywatną do domów i biznesów na obszarze faweli, może od tego zacznijmy.
Lol, dużo to tam do uwłaszczania nie ma. :lol2:
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz
#18
Ciekawy przypadek, ta Brazylia.
Teoretycznie, pod rządami Luli (tamtejszego Dudy) powinna spaść w otchłań biedy ale radzi sobie lepiej niż dobrze.
Why, Leo?
http://www.wsipnet.pl/kluby/geografia_ek...52&id=9842
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#19
On w praktyce nie jest socjalistą, on jest socjalliberałem.

http://www.heritage.org/index/country/brazil


Jednak wolałbym żyć w Urugwaju.
http://www.heritage.org/index/country/uruguay

Albo w Chile, czy Kostaryce.

Sajid napisał(a):Lol, dużo to tam do uwłaszczania nie ma. :lol2:

I bez uwłaszczenia nie będzie.
Wisząca nad głową perspektywa buldożerów jutro rano... Nie zachęca.
Brak możliwości sprzedaży czegokolwiek, też nie.

Wyobraź sobie, że żyjesz na działce, który może być zniszczony jutro rano, ot, decyzją administracji lokalnej, bo tam na papierku to park jest, więc może warto zasadzić drzewko...

Mile nastawiony do wydawania kasy na remont ? Na usprawnienia ? Na kanalizację ? W sklep chciałbyś zainwestować ? (powiedzmy, że masz dobre źródło towaru po niskiej cenie) Uah ?
Zły neoliberalny/libertariański Kot (czarny & drapieżny).

-----------------------------------
Pisywałem od długiego czasu; część moich starszych wypowiedzi można traktować jako nieaktualne.
BARDZO NIEAKTUALNE.
Odpowiedz
#20
Avx napisał(a):Mile nastawiony do wydawania kasy na remont ? Na usprawnienia ? Na kanalizację ? W sklep chciałbyś zainwestować ? (powiedzmy, że masz dobre źródło towaru po niskiej cenie) Uah ?
Budy z dykty i blachy się nie modernizuje, nie remontuje, nie doprowadza się do niej kanalizacji. A prowadzenie sklepu w slumsach to niezły fail biorąc pod uwagę tamtejszą przestępczość. :lol2:
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości