To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kto dał początek Lucyferowi?
wybrana napisał(a): A co byś chciał jeszcze przeczytać? Czy jeżeli napisała bym, że nie tylko wierzę, ale wiem, to byś mi uwierzył? Czy nie nazwał byś mnie następną nawiedzoną lub wariatką? Przecież tak jak ktoś chce, to może ocenić różnie. Różne też są relacje ludzi wierzących, tak, że wiara to indywidualna relacja człowieka z Bogiem. Człowiek wierzący ma pewne doświadczenia i musi rozsądzić, czy to doświadczenie pomaga uzyskać dobre owoce, czy złe. Nikt na siłę nie sprawi, że uwierzysz, jeżeli ty sam nie będziesz szukał i modlił się o to.
Nie chodzi o to, co ja chciałbym przeczytać, tylko co Ty jesteś w stanie napisać. A widzę, że kółko się zamyka i nie ruszymy z miejsca. Wierzysz, bo to prawda a jest to prawda ponieważ w to wierzysz. I tak dalej, dookoła Wojtek.

Cytat:Księża nie napisali Biblii, ale ją zmodefikowali, by służyła ich prawdzie, by ten antychrześcijański Kościół mógł zniewolic dla siebie swoje owieczki, by to jemu służyły i pomnażały majętności. Nie można służyć Bogu i mamonie. Ten Kościół przejął rolę Boga w nieprawy sposób. Dał bogaty wystrój, oprawę, ale pokarmu tam nie znajdzie.

Ależ wszystko jest jak najbardziej w porządku. Zmartwię Cię, ale nie ma drugiego dna, ukrytej tajemnicy. Po to powstały oficjalne religie, żeby zniewalać owieczki. I żyć sobie wygodnie, nie robiąc nic, że posłużę się znanym cytatem. Właśnie o ten bogaty wystrój chodzi, o nic więcej.

Zmodyfikowana biblia- rozumiem, że widziałaś gdzieś tą niezmodyfikowaną? Może jakieś szczegóły?
Kiedy człowiek umiera, po pierwsze traci życie. A zaraz potem złudzenia.
Terry Pratchett
Odpowiedz
Adeptus napisał(a):
Cytat: Ciekawa interpretacja! Ale dualizm dobra i zła to też wymysł kościoła. Rzeczywistość moralna to odcienie szarości.

Akurat dualizm byłby dużo lepszym rozwiązaniem. Gdyby Bóg i Szatan byli równorzędni, istniałoby jakieś zmaganie się zła z dobrem, można by się solidaryzować z takim Bogiem "on chce tylko naszego dobra, no ale nie zawsze wygrywa, bo czasem Szatan okazuje się mocniejszy, dlatego musimy go wspomagać w walce jako nasi sojusznicy".

Ale w chrześcijaństwie nie ma dualizmu. Jest tylko Bóg, Bóg, Bóg jako jedyna moc we wszechświecie. Co czyni z niego perfidnego manipulatora, który "dopuszcza" zło, po to, żeby potem łaskawie człowieka od niego uratować. Nie ma realnej walki dobra ze złem, są zabawy zdegenerowanego wszechmocnego bachora, który dla dramy i własnej chwały zsyła na ludzi cierpienie.
Nauka chrześcijańska naucza o istnieniu dobra i zła. Jak czytamy w Ewangeliach, Jezus wielokrotnie podkreślał o istnieniu niegodziwca, władcy, którzy rządzi tym światem. Jezus nauczał o walce że złem i o zwyciężaniu w dobru. A to, że ci co ogłosili się chrześcijanami, ale nie glosili chrześcijaństwa, to druga sprawa. Powstanie rzymskiego kościoła łączy się z kłamstwem i wielokrotnym wykluczeniem nauk chrześcijańskich. Jezusa przedstawia się tylko w co dzielnej i to kilkukrotnej ofierze, tak jakby jeszcze nie zmartwychwstał i przedstawia się w upieczonym chlebku, który się strawia.

kilwater napisał(a): Ależ wszystko jest jak najbardziej w porządku. Zmartwię Cię, ale nie ma drugiego dna, ukrytej tajemnicy. Po to powstały oficjalne religie, żeby zniewalać owieczki. I żyć sobie wygodnie, nie robiąc nic, że posłużę się znanym cytatem. Właśnie o ten bogaty wystrój chodzi, o nic więcej.

Zmodyfikowana biblia- rozumiem, że widziałaś gdzieś tą niezmodyfikowaną? Może jakieś szczegóły?
Wybacz, ale mnie nie zmartwisz, bo nie jesteś wstanie zmartwić. Napisałam zmodyfikowana Biblia, bo jej przesłanie ujęto w fałszywy sposób tworząc dogmaty niezgodne z jej treścią. Biblia mówi prawdę, ale nie każdy ma wzrok, by ją ujrzeć. Dlatego bez Ducha Prawdy mozemy jej nie ujrzeć. Módl się i proś o Ducha Prawdy, a zrozumiesz co tam pisze.
Odpowiedz
wybrana napisał(a): Wybacz, ale mnie nie zmartwisz, bo nie jesteś wstanie zmartwić. Napisałam zmodyfikowana Biblia, bo jej przesłanie ujęto w fałszywy sposób tworząc dogmaty niezgodne z jej treścią. Biblia mówi prawdę, ale nie każdy ma wzrok, by ją ujrzeć. Dlatego bez Ducha Prawdy mozemy jej nie ujrzeć. 
No tak. Czyli podsumowując - całe Twoje pisanie tutaj sprowadza się do jednego: "a ja coś wiem, ale wam nie powiem". Pozostaje mi życzyć Ci miłego dnia, przynajmniej w tym wątku.


Cytat:Módl się i proś o Ducha Prawdy, a zrozumiesz co tam pisze.
Jednak nie skorzystam.
Kiedy człowiek umiera, po pierwsze traci życie. A zaraz potem złudzenia.
Terry Pratchett
Odpowiedz
kilwater napisał(a): Wybrana
Cytat:Módl się i proś o Ducha Prawdy, a zrozumiesz co tam pisze.
Jednak nie skorzystam.
No to jaki jest Twój cel pisania w tym temacie? Po co sobie tym głowę zawracasz, jak ciebie to nie interesuje? W takim razie czemu coś negujesz - wykluczasz?
Odpowiedz
Trash U napisał(a): Początek Lucyferowi dał kościół, który go wymyślił. To księża piszący biblię byli pierwszymi i prawdziwymi satanistami.

No to teraz spróbuj znaleźć mi w Kościele Katolickim jakiś kult Lucyfera, którego zarazem utożsamiono z szatanem.

Pearl Jam napisał(a):
Trash U napisał(a): Początek Lucyferowi dał kościół, który go wymyślił. To księża piszący biblię byli pierwszymi i prawdziwymi satanistami.

Biblia jest starsza od kościoła.  Anioł
Chodziło pewnie grecko-języcznych redaktorów i tłumaczy Biblii na łacinę.

kilwater napisał(a): Ależ wszystko jest jak najbardziej w porządku. Zmartwię Cię, ale nie ma drugiego dna, ukrytej tajemnicy. Po to powstały oficjalne religie, żeby zniewalać owieczki. I żyć sobie wygodnie, nie robiąc nic, że posłużę się znanym cytatem. Właśnie o ten bogaty wystrój chodzi, o nic więcej.

Zmodyfikowana biblia- rozumiem, że widziałaś gdzieś tą niezmodyfikowaną? Może jakieś szczegóły?

Oficjalne religie powstawały z różnych powodów. Z powodu ewolucji tych pierwotniej występujących i odpowiadających potrzebom ludzi (różne politeizmy, panteizmy), jako religie protestu (chrześcijaństwo, buddyzm, dżinizm, zoroastryzm) czy sakralizacji nurtów filozoficznych (taoizm, częściowo buddyzm i dżinizm, religia Stoików). Dopiero konsolidacja tychże religii następowała w interesie warstw rządzących-świeckich czy kapłańskich. Oczywiście z politeizmami włącznie.

wybrana napisał(a): Wybacz, ale mnie nie zmartwisz, bo nie jesteś wstanie zmartwić. Napisałam zmodyfikowana Biblia, bo jej przesłanie ujęto w fałszywy sposób tworząc dogmaty niezgodne z jej treścią. Biblia mówi prawdę, ale nie każdy ma wzrok, by ją ujrzeć. Dlatego bez Ducha Prawdy mozemy jej nie ujrzeć. Módl się i proś o Ducha Prawdy, a zrozumiesz co tam pisze.

To z "duchem Prawdy" może oświeć mnie, jak z tym Lucyferem było.
Odpowiedz
kilwater napisał(a): Z proroctwami różnie bywa. Jedni widzą spełnienie, inni nie. Ty uważasz, że Jezus je wypełnił, a Żydzi nie; nadal czekają na mesjasza. Na jakiej podstawie zdecydowałaś, że Twoja wersja jest prawdziwa a żydowska nie?
Ale tutaj nawet nie o to chodzi, czy wypełnił, czy nie. Chodzi o to, że wybrana nie potrafi nawet wyjaśnić które proroctwa uznaje. Wiemy, że odrzuca Torę (tę spisaną). Wiemy, że odrzuca Księgę Daniela (przypominam, to stamtąd pochodzi używane przez Chrystusa samookreślenie „Syn Człowieczy”). Więc pytanie – które proroctwa wypełnił zdaniem wybranej Chrystus, skoro Stary Testament (a przynajmniej jego część) jest szatański.

Gdyby wybrana była uczciwa intelektualnie, to by przedstawiła jasną listę, które pisma uznaje za natchnione, boskie, a które za diabelskie. Ale mimo usilnych apeli tego nie zrobi.

To powyżej piszę jako użyszkodnik. A teraz jako mod:

wybrana – to jest forum dyskusyjne. Jeśli potrafisz bronić swoich tez w sposób dyskusyjny, to ich broń. Dalsze posty, w których będziesz powoływać się na własny autorytet będą usuwane.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
dammy napisał(a): Oficjalne religie powstawały z różnych powodów. Z powodu ewolucji tych pierwotniej występujących i odpowiadających potrzebom ludzi (różne politeizmy, panteizmy), jako religie protestu (chrześcijaństwo, buddyzm, dżinizm, zoroastryzm) czy sakralizacji nurtów filozoficznych (taoizm, częściowo buddyzm i dżinizm, religia Stoików). Dopiero konsolidacja tychże religii następowała w interesie warstw rządzących-świeckich czy kapłańskich. Oczywiście z politeizmami włącznie.
Użyłem skrótu myślowego zwanego sarkazmem Oczko

zefciu napisał(a): Ale tutaj nawet nie o to chodzi, czy wypełnił, czy nie. Chodzi o to, że wybrana nie potrafi nawet wyjaśnić które proroctwa uznaje. Wiemy, że odrzuca Torę (tę spisaną). Wiemy, że odrzuca Księgę Daniela (przypominam, to stamtąd pochodzi używane przez Chrystusa samookreślenie „Syn Człowieczy”). Więc pytanie – które proroctwa wypełnił zdaniem wybranej Chrystus, skoro Stary Testament (a przynajmniej jego część) jest szatański.
Ja bym tego tak ładnie nie uzasadnił, więc napisałem "po swojemu" Oczko
Kiedy człowiek umiera, po pierwsze traci życie. A zaraz potem złudzenia.
Terry Pratchett
Odpowiedz
Lucyferowi początek dali oczywiście rodzice Duży uśmiech
Ojciec (to mniej więcej wiadomo) i Bogini Wszechrzeczy.
May all beings be free.
May all beings be at ease.
May all beings be happy
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości