Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kognitywistyka w drodze życiowej
cześć!

mam zagadnienie odnoszące się do mojej potencjalnej drogi życiowej, której konspekt poniekąd zarysowywuję poniżej:

co myślicie o KOGNITYWISTYCZNYM kierunku studiów?
czy może jest ktoś kto para się kognitywistyką i może na miarę swych możliwości określić gdzie po takim kierunku można(na poważnie) znaleźć pracę?
czy może ten kierunek to amalgamat nauk tworzący paranaukę podobnie jak politologia??

czy uważacie, że połączenie PRAWA z FILOZOFIĄ miałoby sens?
czy może połączenie PRAWA z KOGNITYWISTYKĄ miałoby większy sens? :p
a może połączenie PRAWA z FILOZOFIĄ, na której ukończyłoby się SPECJALIZACJĘ KOGNITYWISTYCZNĄ byłoby w gradacji rzeczonych sensów najwyżej? Duży uśmiech

proszę o dzielenie się swoimi impresjami i przemyśleniami.
dziękuję.
Uśmiech
Odpowiedz
Mam na studiach styczność z lingwistyką kognitywną. Całkiem ciekawa sprawa, jednak gdybym miał ekstrapolować moje wrażenia na całą kognitywistykę, to rzekłbym, że warto się tym zajmować co najwyżej hobbystycznie.
Odpowiedz
a przepraszam, co studiujesz?
Odpowiedz
Filologię angielską, a o lingwistyce kognitywnej mówili nam na wykładach z psycholingiwstyki Uśmiech A Ty jaki dokładnie kierunek studiów masz na myśli?
Odpowiedz
Kognitywistyka to coś niezwykle ciekawego, interesującego. Jednak to zlepek wielu różnych nakładających się na siebie dziedzin. Nie wiem czy ktoś zdołał ulepić z tego jakiś konkretny program dydaktyczny. Nie sądzę też aby wiązało się to z jakąś konkretną pracą.
Jeśli chodzi o twoje zestawienia to według mnie największy sens miałaby medycyna-specjalność neurologia + kognitywistyka jako oddzielny kierunek. :p No ale łączenie medycyny z czymkolwiek to niezły hardkor.
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz
Np. kognitywistyka+leśnictwo.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
kogniwistyka+inżynieria biomedyczna ;D
Odpowiedz
Cytat:czy uważacie, że połączenie PRAWA z FILOZOFIĄ miałoby sens?
czy może połączenie PRAWA z KOGNITYWISTYKĄ miałoby większy sens? :p

1. Nie, aczkolwiek zależy co chcesz robić, jak zostać na uczelni i jesteś zajebisty z pamięciówki, to tak. Ale tylko na początku masz kilka kursów pokrywających się (logika, historia filozofii, historia powszechna itp.).
2. Nie, raczej nonsensowne połączenie
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
Hastur napisał(a):Filologię angielską, a o lingwistyce kognitywnej mówili nam na wykładach z psycholingiwstyki Uśmiech A Ty jaki dokładnie kierunek studiów masz na myśli?

Jako pierwszy kierunek prawo.
Chciałbym także pójść na drugi, niemniej jestem obecnie w 2 liceum i obejmie mnie mordercza reforma, która wprowadza odpłatność za 2 kierunek. :twisted:
Wyjątek stanowi sytuacja, w której na 2 kierunku plasowałbym się w ścisłej czołówce bodaj 10% najlepszych studentów na 1 roku. Wówczas mogę za free kończyć owy 2 kierunek.

Ad "dokładny kierunek"
Kognitywistyka, to już konkretny kierunek na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Chyba że się mylę, acz wątpię.
https://www.erk.uj.edu.pl/studia/karta/s...r_naboru/1
Odpowiedz
Dziwny kierunek.
Nie ma biofizyki, mało informatyki i AI, 2 kursy z neurobiologii i mnóstwo jakichś filozofii wszelkich odmian, psychologii itp.
Takie multidyscyplinarne kierunki nigdy mi się nie podobały.
Odpowiedz
Cytat:Wyjątek stanowi sytuacja, w której na 2 kierunku plasowałbym się w ścisłej czołówce bodaj 10% najlepszych studentów na 1 roku. Wówczas mogę za free kończyć owy 2 kierunek.
Nie jestem pewien, czy działa to na wszystkie kierunki. Ktoś mi kiedyś mówił, że obejmuje to tylko inne kierunki na tym samym wydziale, więc Filozofia i Prawo się mogę nie łączyć. Ale to samemu poszukaj Oczko
[SIZE=1][SIZE=2][SIZE=1][SIZE=2]Burdel na forum powstaje, gdy moderatorzy forum postanawiają sprzeciwić się części działań członków Ekipy Honor.

Czat / IRC: http://pokazywarka.pl/jpqkgu/ - prosta instrukcja dołączania.[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE]
Odpowiedz
Forge napisał(a):Nie jestem pewien, czy działa to na wszystkie kierunki. Ktoś mi kiedyś mówił, że obejmuje to tylko inne kierunki na tym samym wydziale, więc Filozofia i Prawo się mogę nie łączyć. Ale to samemu poszukaj Oczko

Wszystkie.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości