Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kwestia śląska [wydzielone]
#61
Sajid napisał(a):No zapoznają się, ale przecież ludzie nie ograniczają się do kontaktu z książkami jedynie do tego co oferuje im szkoła. Jeśli ktoś tak mocno czuje się ślązakiem i ubolewa nad brakiem literatury śląskiej w szkole to przecież gdyby tak bardzoby mu to doskwierało to wpisałby w google frazę "literatura śląska".

Życzę powodzenia w czytaniu czegoś poza tym, co jest zadane dzisiaj na rozszerzonym języku polskim. Poza tym to za patriotyzm wobec Polski uczniowie są dzisiaj oceniani, żadnego innego kraju.
Odpowiedz
#62
El Commediante napisał(a):Życzę powodzenia w czytaniu czegoś poza tym, co jest zadane dzisiaj na rozszerzonym języku polskim. Poza tym to za patriotyzm wobec Polski uczniowie są dzisiaj oceniani, żadnego innego kraju.
Czemu szukasz sztucznych problemów? Rozmawiałem z Sethem, a jest to osoba już dawno po szkole. Skończ lepiej te durne szukanie wymówek, bo ileż można?
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz
#63
Sajid napisał(a):Czemu szukasz sztucznych problemów?

Czemu bagatelizujesz rzeczy, które dla wielu ludzi są bardzo ważne?

Cytat:Rozmawiałem z Sethem, a jest to osoba już dawno po szkole.
Taa, wiadomo że po szkole ma się o wiele więcej czasu niż w liceum na czytanie książek :roll:

Cytat:Skończ lepiej te durne szukanie wymówek, bo ileż można?
Tak, wiem. Bezrobocie 30%, umowy śmieciowe, zamach na prezydenta, upadek cywilizacji białego człowieka, a my o takich głupotach piszemy. Nikt ci nie każe odpowiadać.
Odpowiedz
#64
El Commediante napisał(a):Taa, wiadomo że po szkole ma się o wiele więcej czasu niż w liceum na czytanie książek :roll:

Większość licealnych lektur przeczytałem już po maturze. Z czystej ciekawości.
Odpowiedz
#65
Cytat:Życzę powodzenia w czytaniu czegoś poza tym, co jest zadane dzisiaj na rozszerzonym języku polskim.
A dlaczego to?
"O gustach się nie dyskutuje; a ja twierdzę, że całe życie to kłótnia o gusta." (Nietzsche F.)
Odpowiedz
#66
Cytat:Życzę powodzenia w czytaniu czegoś poza tym, co jest zadane dzisiaj na rozszerzonym języku polskim. Poza tym to za patriotyzm wobec Polski uczniowie są dzisiaj oceniani, żadnego innego kraju.

W jaki sposób są oceniani?
Odpowiedz
#67
Przykładowo jak na maturze są Dziady i trzeba porównać towarzystwo przy drzwiach i przy stoliku (czy jakoś tak), to trzeba napisać zgodnie z kluczem odpowiedzi kto jest dobry i dlaczego to patrioci, kto jest zły itd. Robi się z tego sprawdzian lojalności ideologicznej.
Odpowiedz
#68
Seth nie jedną książkę po LO przeczytał, nie rób tu ze mnie jego adwokata bo stawiasz go w świetle niemoty, która swój kontakt z kulturą (i to w dobie powszechnego dostępu do informacji) ogranicza do tego co poda mu na tacy pani w LO. Inaczej mówiąc nie mierz innych swoją miarą.
Więcej do dodania nie mam, swoim zwyczajem idziesz w zaparte (jak z tym "żartem" posła Ruchu Palikota).
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz
#69
Sajid napisał(a):Seth nie jedną książkę po LO przeczytał, nie rób tu ze mnie jego adwokata bo stawiasz go w świetle niemoty, która swój kontakt z kulturą (i to w dobie powszechnego dostępu do informacji) ogranicza do tego co poda mu na tacy pani w LO.

Nie, stawiam go w świetle człowieka, który musi zarobić na własne utrzymanie i dlatego może nie mieć czasu na książki.
Odpowiedz
#70
Cytat:Przykładowo jak na maturze są Dziady i trzeba porównać towarzystwo przy drzwiach i przy stoliku (czy jakoś tak), to trzeba napisać zgodnie z kluczem odpowiedzi kto jest dobry i dlaczego to patrioci, kto jest zły itd. Robi się z tego sprawdzian lojalności ideologicznej.
Ty jakoś wielkim patriotą nie jesteś, a jak mniemam złych ocen nie miałeś. Skoro my mamy sprawdzian lojalności ideologicznej to co mają powiedzieć dzieci w USA? Tam od najmłodszych lat kuje się dzieciom do głowy kto był zły i dlaczego Amerykanie byli tymi dobrymi. Matury są debilne i z tym faktem nie będę polemizował, ale to problem bardziej złożony bo np. w matematyce patriotyzmu zmierzyć się nie da, ale jednak i tak zdaje ją niemal każdy.
Odpowiedz
#71
http://www.cdaction.pl/news-28916/euro-t...rsyji.html

Szpilałbych w to :]
Odpowiedz
#72
El Commediante napisał(a):Przykładowo jak na maturze są Dziady i trzeba porównać towarzystwo przy drzwiach i przy stoliku (czy jakoś tak), to trzeba napisać zgodnie z kluczem odpowiedzi kto jest dobry i dlaczego to patrioci, kto jest zły itd. Robi się z tego sprawdzian lojalności ideologicznej.
A nie wpadło Ci do głowy choć na chwilę, że jest to sprawdzenie, czy uczeń wie, co takiego Mickiewicz napisał?
To co sugerujesz jedzie jakimś edukacyjnym spiskiem.

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości