To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Schorzenia oka i towarzyszące im nieprzyjemności
#1
nonkonformista napisał(a):Przebijam.
-9, -9 plus po jednym minusie na każde oko dla astygmatyzmu.
Przynajmniej sobie ciężkich rzeczy nie podźwigam.

A co ma dźwiganie ciężkich rzeczy do wady wzroku :confused:
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
#2
Exodim - niekiedy takie coś może negatywnie wpływać na wzrok. tu małe wyjaśnienie http://www.zdrowebiuro.pl/dzwiganie_ciez...wzroku.php
Największy polski ateista. 110 kilo wagi.

konkluzja, po pewnej rozmowie - by pobić posąg ze Świebodzina, należy wybudować 34-metrową Sashę Grey, miażdzącą obcasem głowę biskupa.
Przerobienie wyspy Niue na raj podatkowy i BDSM-land też w planach.

"Zadbałem o o tę ponurą reputację, by odstraszyć podstępne zło, które dręczy nasz przeklęty kraj. Wiesz o czym mówię? o podatkach." Duży uśmiech

Harry Potter niesie lepsze przesłanie niż biblia.
Odpowiedz
#3
666gonzo666 napisał(a):Exodim - niekiedy takie coś może negatywnie wpływać na wzrok.

Serio?
Jak?
Wada wzroku polega na zdegenerowaniu soczewki oka.

edit: niezbyt wiele jest wyjaśnione. Odklejenie się soczewki może być po prostu związane z noszeniem ciężkich przedmiotów, ale raczej nie pogarsza tego krótkowzroczność.
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
#4
mnie też lekarz zabronił wysiłków, nawet mnie skierował na jakieś zabiegi laserowe, żeby mi coś tam przykleić, ale nie poszłam Smutny

a co do utraty wzroku od wysiłku, to właśnie o to była cała awantura z Alicją Tysiąc, kobieta z dużą wadą wzroku może całkowicie stracić wzrok w czasie porodu, brutalna prawda jest taka, że gdyby Alicja Tysiąc miała lepszą opiekę, to nie byłoby zagrożenia utraty wzroku Smutny
Odpowiedz
#5
exodim napisał(a):Serio?
Jak?
Wada wzroku polega na zdegenerowaniu soczewki oka.

edit: niezbyt wiele jest wyjaśnione. Odklejenie się soczewki może być po prostu związane z noszeniem ciężkich przedmiotów, ale raczej nie pogarsza tego krótkowzroczność.
Moja okulistka zabroniła mi dźwigać. To nie jest mój wymysł, a nie chcę oślepnąć, więc wolę uważać.
"E parvo eu não sou!!!
E fico a pensar
Que mundo tão parvo
Onde para ser escravo
E preciso estudar..."

Deolinda, Parva que eu sou
Odpowiedz
#6
nonkonformista napisał(a):Moja okulistka zabroniła mi dźwigać. To nie jest mój wymysł, a nie chcę oślepnąć, więc wolę uważać.

No ok. Po prostu chciałbym otrzymać jakąś analizę medyczną najlepiej opatrzoną indeksem w PubMedzie.
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
#7
exodim napisał(a):A co ma dźwiganie ciężkich rzeczy do wady wzroku :confused:

Nie mogę w tym momencie podać linka do jakiegoś fachowego artykułu, ale wiem na pewno, że duży wysiłek fizyczny może spowodować tymczasowe zwiększenie ciśnienia w gałce ocznej - wynika to z większego przepływu krwi i/lub mimowolnych skurczy mięśni gałki ocznej. I jeżeli oko już jest uszkodzone, co np. objawia się dużą wadą wzroku, to zwiększone ciśnienie w gałce ocznej może spowodować dalsze uszkodzenia.
So many Christians, so few lions...
http://makingthematrix.wordpress.com/mkbc
Odpowiedz
#8
Samuel napisał(a):Nie mogę w tym momencie podać linka do jakiegoś fachowego artykułu, ale wiem na pewno, że duży wysiłek fizyczny może spowodować tymczasowe zwiększenie ciśnienia w gałce ocznej - wynika to z większego przepływu krwi i/lub mimowolnych skurczy mięśni gałki ocznej. I jeżeli oko już jest uszkodzone, co np. objawia się dużą wadą wzroku, to zwiększone ciśnienie w gałce ocznej może spowodować dalsze uszkodzenia.

No a ja jednak nadal będę prosił o link do artykułu, najlepiej sygnowanego indeksem w PubMedzie.

Bo to ze zwiększonym ciśnieniem to Cpt Obvious, ale dlaczego wada wzroku (a konkretniej chodzi mi o wadę degeneracyjną soczewki oka) miałaby kumulatywne skutki z tym ciśnieniem?
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
#9
exodim napisał(a):No a ja jednak nadal będę prosił o link do artykułu...
Kwestią kluczową jest to, że silnej krótkowzroczności często towarzyszą zwyrodnienia naczyniówki, ciała szklistego i siatkówki. Jest to związane z przyczyną takiej krótkowzroczności- nieprawidłowym kształtem gałki ocznej. Dlatego właśnie bardziej intensywny wysiłek fizyczny lub niewielki uraz może skutkować odwarstwieniem siatkówki.
Natura albowiem w rozmaitości się kocha; w niej wydaje swoją moc, mądrość i wielkość.
(Jędrzej Śniadecki)







Odpowiedz
#10
exodim napisał(a):No ok. Po prostu chciałbym otrzymać jakąś analizę medyczną najlepiej opatrzoną indeksem w PubMedzie.
Ło matkue Bueskue to aż tak!!
'Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli'. Duży uśmiech
"E parvo eu não sou!!!
E fico a pensar
Que mundo tão parvo
Onde para ser escravo
E preciso estudar..."

Deolinda, Parva que eu sou
Odpowiedz
#11
Rojza Genendel napisał(a):Dlatego właśnie bardziej intensywny wysiłek fizyczny lub niewielki uraz może skutkować odwarstwieniem siatkówki.
Wzrost ciśnienia w gałce ocznej jest też główną przyczyną jaskry, a ta ma destruktywny wpływ na siatkówkę.
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz
#12
Sajid napisał(a):Wzrost ciśnienia w gałce ocznej jest też główną przyczyną jaskry, a ta ma destruktywny wpływ na siatkówkę.
Tak, ale to chyba raczej w starszym wieku?
Natura albowiem w rozmaitości się kocha; w niej wydaje swoją moc, mądrość i wielkość.
(Jędrzej Śniadecki)







Odpowiedz
#13
Rojza Genendel napisał(a):Kwestią kluczową jest to, że silnej krótkowzroczności często towarzyszą zwyrodnienia naczyniówki, ciała szklistego i siatkówki. Jest to związane z przyczyną takiej krótkowzroczności- nieprawidłowym kształtem gałki ocznej. Dlatego właśnie bardziej intensywny wysiłek fizyczny lub niewielki uraz może skutkować odwarstwieniem siatkówki.

Ale to w przypadku skrajnych schorzeń typu zespół Marfana. Samej krótkowzroczności do -7 dioptrii nie towarzyszy zwyrodnienie naczyniówki, a wyższa krótkowzroczność jest z reguły objawem jakiejś poważniejszej choroby, która powoduje też te zwyrodnienia.
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
#14
exodim napisał(a):...a wyższa krótkowzroczność jest z reguły objawem jakiejś poważniejszej choroby, która powoduje też te zwyrodnienia.
No nie wiem.
Krótkowzroczność osiowa (właśnie z powodu wydłużonej gałki ocznej) jest najczęstszym typem krótkowzroczności.
Natura albowiem w rozmaitości się kocha; w niej wydaje swoją moc, mądrość i wielkość.
(Jędrzej Śniadecki)







Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości