To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Matura z biologii
#1
To już jutro, gdy kolejne pokolenie (w tym ja) spróbuje swych sił w walce o dostanie się na studia medyczne i medykopodobne.

Choć walka będzie zaciekła (z wynikiem mniejszym niż 80% z biologii i chemii nie ma się co pokazywać) to jednak postanowiłem do niej przystąpić i mam nadzieję na jakikolwiek sukces.

Przy okazji chciałem spytać Forumowiczów, którzy uczęszczają lub ukończyli studia tego typu - czy warto było zarywać tyle nocy by dostać się na wymarzone studia? A może rzeczywistość okazała się o wiele mniej różowa?
[COLOR="Silver"]*Wyjątkowo dowcipny i cięty ateistyczny cytat.*
*Praktycznie nikomu nieznany autor tegoż cytatu*[/COLOR]
Odpowiedz
#2
Na farmację warto. Przynajmniej robota pewna.
Choć nudna i śmierdząca. Uśmiech

Wiem, bo mój brat cioteczny (czy tam stryjeczny?) takową skończył. Ale wkuwania jest multum, więcej niż na medycynie.
Odpowiedz
#3
Palmer Eldritch napisał(a):Na farmację warto. Przynajmniej robota pewna.
Choć nudna i śmierdząca. Uśmiech

Dla mnie siedzenie w oparach chemicznych zawsze było super, można się poczuć jak dr Frankenstein Oczko

Palmer Eldritch napisał(a):Wiem, bo mój brat cioteczny (czy tam stryjeczny?) takową skończył. Ale wkuwania jest multum, więcej niż na medycynie.

Ale późniejsze zarobki (mam nadzieję) są dobrą rekompensatą Uśmiech
[COLOR="Silver"]*Wyjątkowo dowcipny i cięty ateistyczny cytat.*
*Praktycznie nikomu nieznany autor tegoż cytatu*[/COLOR]
Odpowiedz
#4
Z mojego punktu widzenia medycyna jest be. Życie jest jedno. Jeżeli mam się czegoś uczyć, to niech przynajmniej będzie to coś ciekawego. Medycyna za to obfituje w niepotrzebne informacje.
Dlatego wybieram się na chemię organiczną.
Mój kanał na youtube o ateizmie/nauce. Oczko
http://www.youtube.com/user/filek1011
Odpowiedz
#5
Aerandir napisał(a):Medycyna za to obfituje w niepotrzebne informacje.

:8O:

Jakież to niepotrzebne informacje?
[COLOR="Silver"]*Wyjątkowo dowcipny i cięty ateistyczny cytat.*
*Praktycznie nikomu nieznany autor tegoż cytatu*[/COLOR]
Odpowiedz
#6
kolawiec napisał(a)::8O:

Jakież to niepotrzebne informacje?

Źle się wyraziłem. Duży uśmiech Nie czuję potrzeby, żeby je znać. Oczko
Bo ja studia traktuję nie tylko jako przygotowanie do pracy, ale również jako generalne powiększanie swojej wiedzy w interesujących mnie dziedzinach. Nawet nie jestem pewien tego czy będę dążył do zdobycia pracy "w branży" po chemii organicznej. Po prostu z mojej perspektywy cholernie fajnie byłoby ją dobrze znać.
Mój kanał na youtube o ateizmie/nauce. Oczko
http://www.youtube.com/user/filek1011
Odpowiedz
#7
Cytat:Medycyna za to obfituje w niepotrzebne informacje.
To Ty nie idź tym bardziej na historię, czy generalnie studia humanistyczne Szczęśliwy
Tam to się dopiero dzieje...
Odpowiedz
#8
Aerandir napisał(a):Z mojego punktu widzenia medycyna jest be. Życie jest jedno. Jeżeli mam się czegoś uczyć, to niech przynajmniej będzie to coś ciekawego. Medycyna za to obfituje w niepotrzebne informacje.
Dlatego wybieram się na chemię organiczną.

Nie no, chemia organiczna jest o wiele bardziej obfita w potrzebne i życiowe informacje. ;P
Odpowiedz
#9
Grzanka napisał(a):Nie no, chemia organiczna jest o wiele bardziej obfita w potrzebne i życiowe informacje. ;P

Nie poznałeś życia jeżeli nigdy samodzielnie nie przeprowadziłeś Próby Tollensa Duży uśmiech
[COLOR="Silver"]*Wyjątkowo dowcipny i cięty ateistyczny cytat.*
*Praktycznie nikomu nieznany autor tegoż cytatu*[/COLOR]
Odpowiedz
#10
Imho, medycyna jest bardzo specyficzna. W zasadzie ani to kierunek ścisły, ni przyrodniczy, ni techniczny, ale taka wypadkowa tychże + jakieś pierdoły z rejonu psychologii i szeroko pojętej humanistyki. Z pewnością dobry lekarz zawsze pracę znajdzie, z pewnością zarobki będą konkretne, niemałe, jednak pamiętać należy, że lekarz to nie zawód dla każdego. Dostać się na medycynę, to, wbrew temu co się mogłoby wydawać, dopiero co najwyżej kwarta sukcesu. Osobiście mam kilku znajomych co albo odpadli albo zrezygnowali ze studiowania tego kierunku (jeden na 2 roku).


Grzanka napisał(a):Nie no, chemia organiczna jest o wiele bardziej obfita w potrzebne i życiowe informacje. ;P
W zasadzie współczesna medycyna nie istnieje bez nauk podstawowych. Pamiętaj, że pisząc "medycyna" powinieneś mieć na myśli EBM (Evidence-Based Medicine), czyli m.in. chemia organiczna, biochemia itp. Bez odkryć z dziedzin podstawowych postęp w medycynie jest dziełem przypadku.

I tak jak wyżej wspomniałem, mówiąc medycyna ja osobiście myślę o tych wszystkich naukach, które obecnie ją współtworzą, a nie o 10 tomach "Encyklopedii zdrowia" i 20 tomach "Encyklopedii chorób".
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
#11
Właśnie sobie uświadomiłam, że zdawałam maturę z biologii 12 lat temu :-D
Wyglądało to zupełnie inaczej niż teraz, zdawało się pisemnie i ustnie na oceny, i nie miały one większego wpływu na możliwość dostania się na studia.
Natura albowiem w rozmaitości się kocha; w niej wydaje swoją moc, mądrość i wielkość.
(Jędrzej Śniadecki)







Odpowiedz
#12
Hmmm... po medycynie nie ma czasami tak, że jest co roku ok. 200 miejsc na wszystkie specjalizacje na cały kraj?
"O gustach się nie dyskutuje; a ja twierdzę, że całe życie to kłótnia o gusta." (Nietzsche F.)
Odpowiedz
#13
No i po maturce. Nie była taka zła, o wiele mniej szczegółów niż w poprzednich latach. Dobrze się zapowiada Uśmiech
[COLOR="Silver"]*Wyjątkowo dowcipny i cięty ateistyczny cytat.*
*Praktycznie nikomu nieznany autor tegoż cytatu*[/COLOR]
Odpowiedz
#14
Czyli wychodzi na to, ze matura w tym roku jest latwa. Rozszerzenie z matmy bylo banalne w porownaniu z poprzednim rokiem, biologia jak slysze tez latwa:p.

A tak btw, latwa matura to nie jest dobra informacja jezeli chodzi o dostawanie sie na studia.
"Equality is a lie. A myth to appease the masses. Simply look around and you will see the lie for what it is! There are those with power, those with the strength and will to lead. And there are those meant to follow – those incapable of anything but servitude and a meager, worthless existence."
Odpowiedz
#15
Cytat:Czyli wychodzi na to, ze matura w tym roku jest latwa. Rozszerzenie z matmy bylo banalne w porownaniu z poprzednim rokiem, biologia jak slysze tez latwa:razz:.

Co roku tak mówią, i to najczęściej ci, co rok wcześniej zdali. Duży uśmiech
Laws are formed by the arrogant and presumptuous, and our work here is a message to them that such arrogance will always be questioned by those with minds and wills of their own. Nefris of Thay
Odpowiedz
#16
Nie, akurat rozszerzenie z matmy bylo naprawde trudne rok temu Duży uśmiech.

A podstawa w tym roku byla podobna do tej z poprzedniego, czyli pewnie znowu 25% osob nie zda. Ale bardziej juz obnizyc poziomu sie chyba nie da:lol2:.

A kolawcowi zycze powodzenia na chemiiOczko.
"Equality is a lie. A myth to appease the masses. Simply look around and you will see the lie for what it is! There are those with power, those with the strength and will to lead. And there are those meant to follow – those incapable of anything but servitude and a meager, worthless existence."
Odpowiedz
#17
Jester napisał(a):Czyli wychodzi na to, ze matura w tym roku jest latwa. Rozszerzenie z matmy bylo banalne w porownaniu z poprzednim rokiem, biologia jak slysze tez latwa:p.
W poprzednim roku przyznaję, była dość trudna, albo: niestandardowa. Chyba "niestandardowa" to lepsze słowo, bo w ogóle matematyka w liceum jest banalna i właściwie nijak się ma do tego co jest później na studiach ścisłych czy technicznych.

Cytat:A tak btw, latwa matura to nie jest dobra informacja jezeli chodzi o dostawanie sie na studia.

Czemu? Rozkład będzie taki sam przecież, gorzej mają np. starsi "absolwenci" matury, którzy ubiegać się będą w tym roku o dostanie się na medycynę czy prawo (bo dla innych kierunków różnica będzie pomijalna).
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
#18
Ja się bardzo cieszę z dzisiejszej matury, bo sąsiadka mi obiecała, że po maturze z biologii pożyczy mi książki z genetyki. Język

Odpowiedz
#19
Jester napisał(a):A kolawcowi zycze powodzenia na chemiiOczko.

Bardzo dziękuję Duży uśmiech Z chemii czuję się najpewniej, bo nad nią najwięcej czasu spędziłem przez te trzy lata. Oby się udało :8O:
[COLOR="Silver"]*Wyjątkowo dowcipny i cięty ateistyczny cytat.*
*Praktycznie nikomu nieznany autor tegoż cytatu*[/COLOR]
Odpowiedz
#20
Cytat:bo nad nią najwięcej czasu spędziłem przez te trzy lata.
Jeny, to ktoś się uczy przez 3 lata na maturę? Uśmiech
"O gustach się nie dyskutuje; a ja twierdzę, że całe życie to kłótnia o gusta." (Nietzsche F.)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości