To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[afera] Wyciągi narciarskie i koleje liniowe jako koleje wywłaszczające
#1
Witam!
Ponoć nowa afera jest, wie ktoś coś o tym?
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
#2
Nie. Ale chętnie bym się dowiedział.

Lubię afery!
"Equality is a lie. A myth to appease the masses. Simply look around and you will see the lie for what it is! There are those with power, those with the strength and will to lead. And there are those meant to follow – those incapable of anything but servitude and a meager, worthless existence."
Odpowiedz
#3
Jester napisał(a):Nie. Ale chętnie bym się dowiedział.

Lubię afery!
No kurde tu coś mówią:
http://vimeo.com/channels/tvrp/42409219
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
#4
A tam afera. Lobby obsługujące narciarzy chciało przeforsować ustawę, która ułatwi im życie. Grupka posłów idiotów ustawę poparła. Media rozdmuchały sprawę i teraz PO z PSLem wycofują się z tego pomysłu udając, że sprawy nie było. Jakby tylko takie afery były nie było by źle.
Promowanie upodmiotowienia kobiet i ich uświadamianie poprzez budowanie potencjału przed katastrofami związanymi z klimatem celem każdego świadomego Europejczyka. Bez sprawiedliwości w dziedzinie klimatu nie da się osiągnąć prawdziwej równości płci

Odpowiedz
#5
Czyli cała Austria, to jedna wielka afera.
Tam właśnie, dzięki takim rozwiązaniom, rozwinęła się fantastyczna baza narciarska.
Ale u nas wara!
Polegniemy, nie zarobimy ale narciarzom nie popuścimy.
Górale pazerność mają wpisaną w geny.
Ale kij ma dwa końce. Chytry dwa razy traci.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#6
Sofeicz napisał(a):Czyli cała Austria, to jedna wielka afera.
Tam właśnie, dzięki takim rozwiązaniom, rozwinęła się fantastyczna baza narciarska.
Ale u nas wara!
Polegniemy, nie zarobimy ale narciarzom nie popuścimy.
Górale pazerność mają wpisaną w geny.
Ale kij ma dwa końce. Chytry dwa razy traci.
Wprowadź przepis że Cie można wywłaszczyć z mieszkania..
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
#7
Tu nie chodzi o wywłaszczanie tylko prawo przejazdu.
A u nas masz prawo Byrcyna.
Nie bo... nie.

PS. Nie muszę nic wprowadzać. Jest prawo o wywłaszczeniach.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#8
Jeśli to prawda, to mam nadzieję, że ustawa jak najszybciej trafi albo od prezydenta albo od RPO do TK.

Własność jest podstawą tego systemu, bez niej nie ma ani wolności gospodarczej, ani kapitalizmu, a "musi" to na Rusi.
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
#9
Sofeicz napisał(a):PS. Nie muszę nic wprowadzać. Jest prawo o wywłaszczeniach.



No ale powinno się ograniczać do tego do czego obecnie się ogranicza czyli w dużym uproszczeniu do strategicznych inwestycji z których w założeniu ma korzystać większość społeczeństwa.
Budowa wyciągu dla narciarzy jest zwykłą działalnością komercyjną. Jak ktoś chce na tym zarabiać to niech dogada się z właścicielami ziemi. Jeżeli zgodzimy się na wywłaszczanie pod wyciąg orczykowy to czemu mamy się nie zgadzać na wywłaszczanie pod nową "Biedronkę"?
Promowanie upodmiotowienia kobiet i ich uświadamianie poprzez budowanie potencjału przed katastrofami związanymi z klimatem celem każdego świadomego Europejczyka. Bez sprawiedliwości w dziedzinie klimatu nie da się osiągnąć prawdziwej równości płci

Odpowiedz
#10
Pop swoje a chłop swoje.
Tu nie chodzi o wyrzucanie z ojcowizny ale o tzw. prawo przejazdu w zimie, kiedy i tak nikt nic nie uprawia na tych górskich parcelach.
To działa w Austrii, Włoszech, Francji to dlaczego nie miałoby działać w Polsce?
Tam całe regiony się jednoczą (skipasy, skibusy) i dobrze na tym wychodzą.
Nawet Słowacy i Czesi w końcu idą w tę stronę.
Tylko u nas grodzenie i wojenka.
A narciarz głosuje nartami i jedzie w świat. I dupa i zgrzytanie zębów.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#11
Sofeicz napisał(a):Pop swoje a chłop swoje.
Tu nie chodzi o wyrzucanie z ojcowizny ale o tzw. prawo przejazdu w zimie, kiedy i tak nikt nic nie uprawia na tych górskich parcelach.
To działa w Austrii, Włoszech, Francji to dlaczego nie miałoby działać w Polsce?
Tam całe regiony się jednoczą (skipasy, skibusy) i dobrze na tym wychodzą.
Nawet Słowacy i Czesi w końcu idą w tę stronę.
Tylko u nas grodzenie i wojenka.
A narciarz głosuje nartami i jedzie w świat. I dupa i zgrzytanie zębów.
A pewien jesteś?
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
#12
Sofeicz napisał(a):Tu nie chodzi o wyrzucanie z ojcowizny ale o tzw. prawo przejazdu w zimie, kiedy i tak nikt nic nie uprawia na tych górskich parcelach.

Tak czy siak. Takie "prawo" jest bezprawiem w demokratycznym państwie opartym o własność prywatną. Ja na przykład mogę się zgodzić za 10 mld $ na taki deal, jak właściciel stoku tyle mi zapłaci to ok, w przeciwnym razie won.

Poza to chyba nie o to chodzi.
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
#13
exodim napisał(a):Tak czy siak. Takie "prawo" jest bezprawiem w demokratycznym państwie opartym o własność prywatną. Ja na przykład mogę się zgodzić za 10 mld $ na taki deal, jak właściciel stoku tyle mi zapłaci to ok, w przeciwnym razie won.
Poza to chyba nie o to chodzi.
Czyli Austria nie jest państwem demokratycznym opartym o własność prywatną.
A Exodim jest typowym góralem - moje dudki, moje, moje!!!
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#14
Sofeicz napisał(a):Czyli Austria nie jest państwem demokratycznym opartym o własność prywatną.

W tym jednym punkcie - nie. Ale może zyskiwać w innych.
Największy polski ateista. 110 kilo wagi.

konkluzja, po pewnej rozmowie - by pobić posąg ze Świebodzina, należy wybudować 34-metrową Sashę Grey, miażdzącą obcasem głowę biskupa.
Przerobienie wyspy Niue na raj podatkowy i BDSM-land też w planach.

"Zadbałem o o tę ponurą reputację, by odstraszyć podstępne zło, które dręczy nasz przeklęty kraj. Wiesz o czym mówię? o podatkach." Duży uśmiech

Harry Potter niesie lepsze przesłanie niż biblia.
Odpowiedz
#15
A słyszałeś o serwitutach (inaczej służebnościach) ?
Prawo przejazdu w tym wypadku jest jednym z takich nowych serwitutów.
W pewien sposób ograniczają one bezwzględne prawo własności, mając na uwadze dobro wspólnoty (lepiej by to wyjaśnił ŚSz).
Ale w Polsce wspólnota to abstrakt, obowiązuje mentalność Kargula i Byrcyna.
Dlatego narciarze wybierają Austrię a Kargul z Byrcynem siedzi i biadoli.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#16
Ale to już sprawa "Kargula z Byrcynem".

Nawet jak coś: czemu chcesz zmuszać ludzi, by na tym zarabiali? Język
Największy polski ateista. 110 kilo wagi.

konkluzja, po pewnej rozmowie - by pobić posąg ze Świebodzina, należy wybudować 34-metrową Sashę Grey, miażdzącą obcasem głowę biskupa.
Przerobienie wyspy Niue na raj podatkowy i BDSM-land też w planach.

"Zadbałem o o tę ponurą reputację, by odstraszyć podstępne zło, które dręczy nasz przeklęty kraj. Wiesz o czym mówię? o podatkach." Duży uśmiech

Harry Potter niesie lepsze przesłanie niż biblia.
Odpowiedz
#17
OK - nie chcą, niech nie zarabiają.
Tylko niech potem nie biadolą, że to dziki kraj - 100 lat za murzynami, a wszyscy inni to złodzieje Tuska.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#18
Ale nie wiesz na pewno że u nas nie podciągnęli tego pod wywłaszczenia?
Świadczy o wywłaszczeniach podciągnięcie wyciągu pod kolei.
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
#19
Jak na razie to piszemy o abstrakcji.
Najlepiej by było mieć ten projekt przed oczami.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości