To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(Ambitny) film
#1
To moze tu piszmy jakie filmy zrobily na nas duze wrazenie, zapadly nam jakos szczegolnie w pamieci. Chodzi mi o to abyscie tutaj podawali tytulu bo ciezko samemu znalezc cos fajnego w zalewie tej amerykanskiej tandety Oczko Chodzi glownie o kino europejskie ale nie koniecznie tylko.

Ja ostatnio ogladalem 'Czas który pozostal' Ozon'a bardzo fajny film psychologiczny, wiecej nie ma sensu sie rozpisaywac kogo zaciekawi na pewno znajdzie info.

No to czekam na wasze propozycje Uśmiech

Pozdro
Arek

[Obrazek: PL271371.gif]

[Obrazek: aree1987.gif]
Odpowiedz
#2
Dla mnie ambitnym filmem jest: „W imię ojca”. Świetny obraz, oparty na faktach autentycznych. Opowiada historię strasznej pomyłki angielskiego wymiaru sprawiedliwości, jak również jest polem do pokazania burzliwych relacji jakie łączą ojca z synem. Polecam. :]
Imagine there's no countries,
It isn't hard to do,
Nothing to kill or die for,
And no religion too,
Imagine all the people,
Living life in peace...

You may say that I'm a dreamer,
But I'm not the only one!
Odpowiedz
#3
Dogville
Odpowiedz
#4
"K-Pax" - opowiada historię kosmity, który na ziemi został zamknięty w psychiatryku i wszyscy się zastanawiają jaka jest prawda. Co do gatunku to trudno określi bo film jest wyjątkowy. Daje do myślenia.

Odpowiedz
#5
Ameryka to nie tylko komercja a i komercja amerykańska często mnie kręci,ale jak nie chcesz z Ameryki polecam kino japońskie:Kurosawę i Kobayashiego (szczególnie z lat 50 i 60)

Wysłano po 2 minutach 8 sekundach:

yva napisał(a):Dla mnie ambitnym filmem jest: „W imię ojca”.

też mi się bardzo podobał początek jest świetny
Odpowiedz
#6
łowca jeleni. Film o prawdziwej przyjaźni i wojnie. Potrafi wzruszyć i jest dowodem na to, że amerykańce potrafią też robić bardzo pożądne filmy.
"NIE MA SPRAWIEDLIWOŚCI, JESTEM TYLKO JA"
Odpowiedz
#7
"AI": sztuczna inteligencja (jeden z ambitniejszych filmow hollywood, troszke za bardzo sentymentalny, ale po tym filmie zmienilam zdanie co do Spielberga, jednak jak chce to potrafi nakrecic cos dobrego Oczko ;z pewnoscia nie mozna o nim powiedziec, ze to amerykanska papka)
Od co najmniej czterech pokoleń moja rodzina z dumą dystansuje się od oficjalnych religii... Mówcie co chcecie o cudownej słodyczy ślepej wiary. Moim zdaniem, zdolność do takiej wiary jest czymś przerażającym. Kurt Vonnegut, pisarz, publicysta.
Odpowiedz
#8
Ejj, jutro zdaje się leci na tvp2 "Pieśń kata", czyż nie? Ogląda ktoś oprócz mnie ?xD
Odpowiedz
#9
Gregorius van Dzban napisał(a):Ejj, jutro zdaje się leci na tvp2 "Pieśń kata", czyż nie? Ogląda ktoś oprócz mnie ?xD
Nie.
Odpowiedz
#10
"A.I." nie za bardzo mi się podobało (chociaż pierwszy raz robiło wrażenie), za to bardziej "realistyczne" filmy Spielberga są świetne - "Imperium Słońca" i "Amistad". Obok "łowcy jeleni" dorzuciłbym "Czas apokalipsy" (może być wersja reżyserska). Z amerykańskich to może jeszcze "Pi".

Ostatni film który obejrzałem pierwszy raz i mi się spodobał to chyba "V jak Vendetta".

Cytat:"K-Pax" - opowiada historię kosmity, który na ziemi został zamknięty w psychiatryku i wszyscy się zastanawiają jaka jest prawda.

K-Pax był dobry, ale trochę przesadzony religijno-emocjonalnie. No i prawda jest taka że nie był kosmitą: wytworzenie się gatunku, u którego seks byłby procesem bolesnym, jest ewolucyjnie bez sensu. Oczko

Cytat:Ejj, jutro zdaje się leci na tvp2 "Pieśń kata", czyż nie? Ogląda ktoś oprócz mnie ?xD

Nie Oczko
Odpowiedz
#11
Requiem for a dream
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#12
Cytat:Requiem for a dream

świetny, widzialam go chyba z 10 razy ... najlepszy film o narkotykach jaki ogladalam
Od co najmniej czterech pokoleń moja rodzina z dumą dystansuje się od oficjalnych religii... Mówcie co chcecie o cudownej słodyczy ślepej wiary. Moim zdaniem, zdolność do takiej wiary jest czymś przerażającym. Kurt Vonnegut, pisarz, publicysta.
Odpowiedz
#13
Naamah napisał(a):Requiem for a dream


świetny, widzialam go chyba z 10 razy ... najlepszy film o narkotykach jaki ogladalam

j.w.

A ostatnio obejżałem Oldboya, polecam.
There's no time to discriminate,
Hate every motherfucker
That's in your way
Odpowiedz
#14
Cytat:K-Pax
Soundtrack do filmu mi się podoba bardzo, 'Grand Central'
podobnie jak muzyka z 'A Beautiful Mind' jeśli ktoś nie oglądal również polecam. Uśmiech
Odpowiedz
#15
Cytat:świetny, widzialam go chyba z 10 razy ... najlepszy film o narkotykach jaki ogladalam
Fajny, ale do rzeczywistosci (zarowno polskiej jak i amerykanskiej) to on ma daaaaleko.
Odpowiedz
#16
Czemu?
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#17
Ktokolwiek mial stycznosc z narkotykami wie Uśmiech "Requem" to sprawny technicznie prymityw w gruncie rzeczy. Atakuje widza dosc prostackimi obrazkami wynaturzen jakis. Laska ktora sie oddaje bandzie degeneratow za prochy, kolo ktory sobie w zgnila łape igle wbija, babcia ktora ma haluny po pigulkach na odchudzanie jakby conajmniej lsd zapodala... no takie obrazki to naprawde banał i splycenie straszne... Nie lubie takiej taniej propagandy. Doceniam sprawnosc rezyserska ale poza tym klapa.

Fajnym filmem o drugach jest "Human Traffic" a o heroinie to moze dokument "Wolnosc jest darem Boga" (niech was ten religijny tytul nie zrazi bo film jest imho swietny, taka podroz w pieklo)
https://hyperreal.info/dokument_wolno_c_jest_darem_boga
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#18
I jeszcze "W stronę morza" - opowiadający opartą na faktach historię Ramóna Sampedro, który z miłości do życia postanowił umrzeć.
Imagine there's no countries,
It isn't hard to do,
Nothing to kill or die for,
And no religion too,
Imagine all the people,
Living life in peace...

You may say that I'm a dreamer,
But I'm not the only one!
Odpowiedz
#19
Kilgore Trout napisał(a):https://hyperreal.info/dokument_wolno_c_jest_darem_boga
Ja przeczytalem prawie cale forum, fajna rozrywka. Język
Odpowiedz
#20
Kilgore:
Cytat:kolo ktory sobie w zgnila łape igle wbija

No racja, to było zdeka przegięcie. Ale np.
Cytat:Laska ktora sie oddaje bandzie degeneratow za prochy
wydaje mi się czymś bardzo możliwym, tym bardziej, że znam taką która się potrafi oddać kilku osobom po kolei za 40 zł :?

Cytat:babcia ktora ma haluny po pigulkach na odchudzanie jakby conajmniej lsd zapodala...

No ale te pigułki były na bazie amfetaminy, chociaż nie wiem czy po tym można mieć halucynacje, bo sam białego nigdy nie brałem. No w każdym razie wydaje mi się, że jakby brać te piguły tak często jak ona to może rzeczywiście możnaby mieć jakieś wizje. Ale sam nie wiem. Wiem za to, że nawet po trawce jak ktoś jest podatny to może mieć naprawdę dziwne jazdy.

Cytat:Fajnym filmem o drugach jest "Human Traffic" a o heroinie to moze dokument "Wolnosc jest darem Boga" (niech was ten religijny tytul nie zrazi bo film jest imho swietny, taka podroz w pieklo)

Mi się z takich podoba jeszcze "Trainspotting"
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości