To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(Ambitny) film
Nie no, bardzo niedosłowny. Chyba dla pięciolatka.
Synteza lewackiego gówna wyprowadzona w bardzo czytelny sposób co biorąc pod uwagę przekonania i wypowiedzi Holland ani trochę nie dziwi.
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz
Baptiste napisał(a): Nie no, bardzo niedosłowny. Chyba dla pięciolatka.  
Synteza lewackiego gówna wyprowadzona w bardzo czytelny sposób co biorąc pod uwagę przekonania i wypowiedzi Holland ani trochę nie dziwi.

A oglądałeś?
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
Jasne, że tak, w końcu mam się za kinomaniaka. Mój znajomy zamierza w formie recenzji ładnie zmieszać z błotem tego gniota od "pana i plebana".
W sprawie tego filmu można też jednak oddać głos samej reżyserce, która niczego nie ukrywa :
http://wyborcza.pl/7,75410,21301977,agni...ot-to.html
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz
Cytat:Nie no, bardzo niedosłowny. Chyba dla pięciolatka. 
Biorąc pod uwagę, że dla wszystkich to jest film o zwierzętach i myśliwych, to podtrzymuję stanowisko, że albo jest dla Polaków zbyt niedosłowny, albo większość go przespała.
Cytat:Synteza lewackiego gówna...
Przykład
I hear the roar of big machine
Two worlds and in between
Hot metal and methedrine
I hear empire down


Odpowiedz
Najwyraźniej Dragula wie lepiej niż sama reżyserka. Uśmiech
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz
Baptiste


Cytat:Synteza lewackiego gówna

Czyli konkretnie co? Próbuję sobie wyobrazić lewackie gówno - i to w syntezie - i jakoś mi nie wychodzi. Bądź więc tak miły, proszę, i wyjaśnij, co ten zwrot oznacza.
Jeśli zabraknie ci argumentów - nazwij mnie kłamczynią i napisz, że łżę.
Odpowiedz
Też jestem ciekaw. W filmie nie było żadnego geja, muzułmanina, dużych ośrodków, był za to ksiądz, polowania i szurnięta ekoterrorystka
I hear the roar of big machine
Two worlds and in between
Hot metal and methedrine
I hear empire down


Odpowiedz
Nie ogladalem filmu, ale z tego co piszesz pod lewackie gowno pasuje szurnieta ekoterrorystka Uśmiech
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
No to co ci będę opowiadał i spojlerował Duży uśmiech
I hear the roar of big machine
Two worlds and in between
Hot metal and methedrine
I hear empire down


Odpowiedz
Szkoda, ze nawet taki fajny watek mozna zasyfic politycznymi uprzedzeniami I kompleksami.
Jeśli zabraknie ci argumentów - nazwij mnie kłamczynią i napisz, że łżę.
Odpowiedz
A ty widziałaś to to?
I hear the roar of big machine
Two worlds and in between
Hot metal and methedrine
I hear empire down


Odpowiedz
znaLezczyni napisał(a): Szkoda, ze nawet taki fajny watek mozna zasyfic politycznymi uprzedzeniami I kompleksami.

Ogromna ilosc filmow, zarowno plytkich jak i ambitnych, jest nasycona przeslaniem etycznym i politycznym. Nie ma co tak przezywac, ze ktos krytykuje jakis film z powodu niesionych przez niego wartosci. Ja np. bardzo lubie Zielona mile, ale nie podoba mi sie, ze film nastawia przeciwko KŚ. Zwlaszcza w dziale z ambitnymi filmami nalezy oczekiwac krytyki ze wzgledu na promowany przez film swiatopoglad. Nie wiem na ile ma to cokolwiek wspolnego z kompleksami. Kazdemu krytykowi mozna zarzucic kompleksy na punkcie rzeczy krytykowanej...
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
No to obejrzyj pokot, bo mówi on właśnie coś o forsowaniu światopoglądu i obłudzie, moim zdaniem robi to zręcznie. Poza tą przedstawioną historią film ma wyraźnie drugie dno i choć to nie pada nigdy wprost, to moim zdaniem Holland osiąga to celnymi zabiegami
I hear the roar of big machine
Two worlds and in between
Hot metal and methedrine
I hear empire down


Odpowiedz
Nie wybieram się, bo jak słyszę hasło 'myśliwi' to mi się nóż otwiera. Nie chcę sobie do cna zetrzeć szkliwa z zębów od zgrzytania.
Ale podobno tam są jakieś tajemnicze zabójstwa tych pojebanych łowców.
Zawsze jakiś plus.

PS. Sam kiedyś proponowałem koledze, żeby wziąć sztucery z lunetami i zapolować na tych 'bohaterów'.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
No to pod tym kątem by ci się spodobał
I hear the roar of big machine
Two worlds and in between
Hot metal and methedrine
I hear empire down


Odpowiedz
Dragula


Cytat:A ty widziałaś to to?

Nie, (jeszcze?) nie widziałam. Filmy niestety przegrywają u mnie z serialami. Jak będę miała nastrój na poważny film, to "Pokot" zobaczę, tym bardziej, że inne filmy tej reżyserki podobały mi się.

lumberjack

Cytat:Ogromna ilosc filmow, zarowno plytkich jak i ambitnych, jest nasycona przeslaniem etycznym i politycznym. Nie ma co tak przezywac, ze ktos krytykuje jakis film z powodu niesionych przez niego wartosci. Ja np. bardzo lubie Zielona mile, ale nie podoba mi sie, ze film nastawia przeciwko KŚ. Zwlaszcza w dziale z ambitnymi filmami nalezy oczekiwac krytyki ze wzgledu na promowany przez film swiatopoglad. Nie wiem na ile ma to cokolwiek wspolnego z kompleksami. Kazdemu krytykowi mozna zarzucic kompleksy na punkcie rzeczy krytykowanej...

Jakby się uprzeć, to w (prawie) każdym filmie można byłoby popsioczyć na czyjeś lewactwo czy prawactwo  (jak ja nie lubię tego zaśmiecającego polszczyznę pseudosłownictwa). To co mi przeszkadza, to nie krytyka czegokolwiek w filmie (formy, treści, gry aktorskiej) tylko przenoszenie politycznych animozji z wątków do tego, niestety, przeznaczonych do wątków, które - jak przypuszczam - mają służyć zrelaksowaniu się. Polityka dzieli ludzi, sztuka łączy - a przynajmniej rozmawianie o sztuce. Jak wchodzę do wątku o filmie to chcę czytać o filmie, a nie czyichś politycznych frustracjach, w dodatku podanych słownictwem z rynsztoka. Ktoś chce pisać w wątku o ambitnym filmie, niech nie zachowuje się jak cham i nie rzuca gównem. Tyle bym chciała. Pewnie mam za wysokie oczekiwania.
Jeśli zabraknie ci argumentów - nazwij mnie kłamczynią i napisz, że łżę.
Odpowiedz
[Obrazek: ?u=http%3A%2F%2Fmedia.teleman.pl%2Fphoto...c.jpeg&f=1]
Chce się żyć.
"Wszystko jest fałszem"
Odpowiedz
http://www.filmweb.pl/film/20th+Century+...016-744778
"20th Century Women"

Obejrzałem ten film nie wiedząc na co się piszę i jestem pozytywnie zaskoczony. Widzę jednak że ma dość niskie oceny wiec zastanawiam się jak inni tutaj zareagują na ten film. Ciekawe jest rozbicie narracji oraz ukazanie różnic pokoleniowych. Jest też wyraźny wpływ feminizmu i jest kilka tekstów które mi nie pasują ale i tak spodobał mi się film.
Odpowiedz
lamb
[Obrazek: ?u=http%3A%2F%2Fi.onionstatic.com%2Favcl...60.jpg&f=1]
"Wszystko jest fałszem"
Odpowiedz
Tym razem nie z rekomendacją, tylko z pytaniem. Są dwa filmy, do których obejrzenia zabieram się od dawna (tzn. takich filmów jest znacznie więcej, ale o te dwa chciałam zapytać). Jeśli ktoś widział, to proszę podzielić się wrażeniami z filmu (nie treścią, oczywiście).

Johnny poszedł na wojnę
na Filmwebie widzę, że wyprodukowano remake, ale ja chcę zobaczyć oryginał z 1971. Widział ktoś?
Szatańskie Tango
Podobno świetny film, ale od oglądania trochę powstrzymuje mnie fakt, że trwa 7 godzin, a nie sądzę, żeby można było oglądać go jak serial, godzinę czy dwie dziennie.
Jeśli zabraknie ci argumentów - nazwij mnie kłamczynią i napisz, że łżę.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości