To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Błędy w Biblii
#1
Witam po przerwie. Uśmiech

Dzisiaj naszła mnie taka myśl. Jestem ateistą wiec nie obchodzi mnie co mówi Biblia, ale są osoby dla których jest to "święta księga". Mam zamiar wybić im to z głowy poprzez znalezienie sporej niepodważalnej liczby absurdów (chodzi mi o takie których nie można wytłumaczyć niepojętością boga i jego zamierzeń [chociaż tym można wszystko], więc dokładniej takie które podważają jego nieomylnośc itp.{nie chodzi mi Kamień}) .
Dzisiejsza myśl:
- bóg sprowadził potop
- przed potopem wszystkie zwierzeta były roślinożerne + człowiek(w raju owca pasie się z wilkiem [bez symboli], [gdzieś w psalmach]), po potopie bóg zmienia zdanie i zezwala na spożywanie mięsa, ze względu na brak trawy na ziemi (ha) [appropos, dziwne że nie użył manny ].
- w potopie zgineły dinozaury bo arka była za mała (KK, i inne)
- Tyranozaur był miesożerny (jak ktoś wierzy że nie to współczuje) i żył przed potopem.

Pozdrawiam.
Telewizja? Nie polecam.
Odpowiedz
#2
No... ja tylko dam linka:

http://www.skepticsannotatedbible.com/science/long.html

Nietoperze-ptaki, króliki-przeżuwacze, księżyc dający światło, płaska ziemia, światło bez obiektów je dających, podróż 40 lat przez odcinek kilkuset kilometrów, itp.

Aha, i jeszcze miejsca, gdzie Bibla sama sobie przeczy:

http://www.skepticsannotatedbible.com/co..._name.html

Mamy tu np. 4 wersje na temat śmierci jednego człowieka (Saula). Sam rodowód Jezusa to też maksymalny bezsens (czy Jezus był synem Józefa, czy począł się z ducha świętego?)

(trochę tania taktyka z linkami ale nie chce mi się samemu wszystkiego wymieniać)
Odpowiedz
#3
5eufiga napisał(a):- w potopie zgineły dinozaury bo arka była za mała (KK, i inne)

KK uważa, że dinozaury zginęły w czasie potopu bo się nie zmieściły do arki?
Odpowiedz
#4
Cytat:KK uważa, że dinozaury zginęły w czasie potopu bo się nie zmieściły do arki?

90 % przypadków jakich znam katolików (+ ksiądz) tak uważa. Reszta uważa, że dizozaury to wymysł naukowców i ewolucja jakaś Uśmiech.
Telewizja? Nie polecam.
Odpowiedz
#5
Ja znam takich co wierzą, że kości dinozaurów popodkładał szatan żeby zwieść ludzi z wiary. Uśmiech


Square napisał(a):podróż 40 lat przez odcinek kilkuset kilometrów

Eeee to chyba się nie nadaje, przecież oni nie szli w lini prostej tylko chodzili po pustyni w kółko z ważnych dla nich powodów, przynajmniej oficjalna interpretacja tak mówi. Ale jak dla mnie jest to dość rozsądne.
Odpowiedz
#6
Cytat:Eeee to chyba się nie nadaje, przecież oni nie szli w lini prostej tylko chodzili po pustyni w kółko z ważnych dla nich powodów, przynajmniej oficjalna interpretacja tak mówi. Ale jak dla mnie jest to dość rozsądne.

Owszem. Bardzo rozsądne jest, że przez krótki odcinek należy błądzić bez sensu, przy tym dochodząc do sytuacji bliskiej śmierci głodowej, szczególnie, jeżeli jest się prowadzonym przez Boga!
Odpowiedz
#7
5eufiga napisał(a):90 % przypadków jakich znam katolików (+ ksiądz) tak uważa. Reszta uważa, że dizozaury to wymysł naukowców i ewolucja jakaś Uśmiech.

Ale są jakieś oficjalne dokumenty Kościoła o tych dinozaurach?
Odpowiedz
#8
Square napisał(a):Owszem. Bardzo rozsądne jest, że przez krótki odcinek należy błądzić bez sensu, przy tym dochodząc do sytuacji bliskiej śmierci głodowej, szczególnie, jeżeli jest się prowadzonym przez Boga!

Jeśli się wierzy w to, że jest się prowadzonym to to jest rozsądne niestety. Uśmiech
Nie mówię tu, że sama historyjka jest mądra i wiarygodna bo nie jest. Chyba, że naród Izraelski liczył sobie najwyżej kilkaset osób i potem się liczby rozrosły jak ryba wędkarza w opowieściach. Ale z drugiej strony patrząc na odbieranie sobie życia w zamachach, albo zamykanie się na kilkadziesiąt lat w klasztorze też jest nie do pojęcia a się dzieje.
Odpowiedz
#9
Cytat:Jeśli się wierzy w to, że jest się prowadzonym to to jest rozsądne niestety.

No tak. Łatwiej to wtedy znieść, na pewno. Moja idea jest po prostu taka, że "inteligentny" Bóg nie robiłby takich rzeczy swoim wyznawcom.

Cytat:Ale są jakieś oficjalne dokumenty Kościoła o tych dinozaurach?

Poprzedni papież wydał dokument, gdzie określił ewolucję jako "coś więcej niż teorię" i katolicyzm, w wydaniu europejskim, nie potępia ewolucji w żaden sposób. Oczywiście, jest to stanowisko pokazowe w stylu "o, nie negujemy nauki", zaś ktoś, kto głosi, że ewolucja to bezsens, wcale nie zostanie potępiony.
Odpowiedz
#10
5eufiga napisał(a):Witam po przerwie. Uśmiech

Dzisiaj naszła mnie taka myśl. Jestem ateistą wiec nie obchodzi mnie co mówi Biblia, ale są osoby dla których jest to "święta księga". Mam zamiar wybić im to z głowy poprzez znalezienie sporej niepodważalnej liczby absurdów (chodzi mi o takie których nie można wytłumaczyć niepojętością boga i jego zamierzeń [chociaż tym można wszystko], więc dokładniej takie które podważają jego nieomylnośc itp.{nie chodzi mi Kamień}) .
Dzisiejsza myśl:
- bóg sprowadził potop
- przed potopem wszystkie zwierzeta były roślinożerne + człowiek(w raju owca pasie się z wilkiem [bez symboli], [gdzieś w psalmach]), po potopie bóg zmienia zdanie i zezwala na spożywanie mięsa, ze względu na brak trawy na ziemi (ha) [appropos, dziwne że nie użył manny ].
- w potopie zgineły dinozaury bo arka była za mała (KK, i inne)
- Tyranozaur był miesożerny (jak ktoś wierzy że nie to współczuje) i żył przed potopem.

Pozdrawiam.
Co za bzdury. Podaj w Biblii przykład, że dinozaury nie zmieściły się do arki. Jeśli mówisz o psalmie, to podaj werset. Nie opierasz się na niczym, to nie są nawet wątpliwe poszlaki.
Dopóki nauka nie zapewni mi życia wiecznego, nie stanowi dla mnie większej wartości.
Odpowiedz
#11
Dla mnie cała ta Biblia to jeden wielki błąd, ale można znaleźć mądre cytaty.
Odpowiedz
#12
bychu napisał(a):Co za bzdury. Podaj w Biblii przykład, że dinozaury nie zmieściły się do arki. Jeśli mówisz o psalmie, to podaj werset. Nie opierasz się na niczym, to nie są nawet wątpliwe poszlaki.

To w koncu jakie jest oficjalne stanowisko kosciola wobec dinozaurow? Duży uśmiech
A wobec arki? Co obecnie kosciol twierdzi o arce noego? Czy naprawde dalej dorosli ludzie utrzymuja ze potezna wszechwieczna istota poinformowala (jak?) jakiegos typa ze deszcz zesle ogromny bo cos sie tej istocie nie podoba (!?) i on zbudowal lódke, po czym zaczal ganiac za zwierzetami (tygrysy? slonie? krokodyle?) by je na niej upchnac?

Swoja droga twoj podpis sprawia ze mi ciarki po plecach przechodza...
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#13
czytając Wasze wypowiedzi zaczynam rozumieć czemu swego czasu Kościół odradzał ludziom czytanie Biblii...
Pociągają mnie nie te rzeczy, co trzeba: lubię pić, jestem leniwy, nie mam boga, polityki, idei ani zasad. Jestem mocno osadzony w nicości, w swego rodzaju niebycie, i akceptuję to w pełni - Bukowski

- Panie Trout - spytała - czy jeśli wygram, będę mogła zabrać też siostrę?
- Gówno - odpowiedział Kilgore Trout - Myślisz, że pieniądze rosną na drzewach? - Vonnegut
Odpowiedz
#14
Kilgore Trout napisał(a):To w koncu jakie jest oficjalne stanowisko kosciola wobec dinozaurow? Duży uśmiech
A wobec arki? Co obecnie kosciol twierdzi o arce noego? Czy naprawde dalej dorosli ludzie utrzymuja ze potezna wszechwieczna istota poinformowala (jak?) jakiegos typa ze deszcz zesle ogromny bo cos sie tej istocie nie podoba (!?) i on zbudowal lódke, po czym zaczal ganiac za zwierzetami (tygrysy? slonie? krokodyle?) by je na niej upchnac?

Swoja droga twoj podpis sprawia ze mi ciarki po plecach przechodza...
Nie reprezentuje kościoła. O oficjalne stanowisko kościoła, najlepiej wystosować pismo do zainteresowanych. A swoją drogą - jeśli chodzi o deszcz - kto chce, niech wierzy - w kraju trwały modły o deszcz podczas suszy i .... lunęło. Argumenty, że po porze suchej przychodzi pora deszczowa, albo że nadszedł akurat taki front atmosferyczny są tak samo na miejscu jak argumenty ludzi wierzących. Przecież Bóg działa w ramach ustalonego porządku.

Wysłano po 12 minutach 23 sekundach:

W sprawie zwierząt - sprawa nie wygląda ciekawie. Należało by udowodnić, że za czasów Noego żyły dinozaury - następnie każdy taki dowód będzie można oczywiście obalić. Sama Księga Rodzaju zanim została spiasna, istniała jako przekaz ustny. Po drugie ktoś mądry powie, że nie podano wieku zwierząt - a więc Noe mógł zabrać małe potomstwo itd. itd.

Wysłano po 13 minutach 42 sekundach:

Kilgore Trout napisał(a):i on zbudowal lódke, po czym zaczal ganiac za zwierzetami (tygrysy? slonie? krokodyle?) by je na niej upchnac?
Gdybyś był naukowcem i swoją nowtorską metodą odkryłbyś nadchodzący kataklizm, a dajmy na to inni by się z tego śmiali i nie słuchali cię, na 80% zrobiłbyś w XXI wieku to samo, chcąc zachować istnienie na Ziemii.
Dopóki nauka nie zapewni mi życia wiecznego, nie stanowi dla mnie większej wartości.
Odpowiedz
#15
nex napisał(a):czytając Wasze wypowiedzi zaczynam rozumieć czemu swego czasu Kościół odradzał ludziom czytanie Biblii...
Odradzał bo do wymyślenia sposobu ich czytania, czyli cztania tylko tego co się chce. Ludzie czytając te baśnie poprzestawaliby wierzyć.

bychu napisał(a):A swoją drogą - jeśli chodzi o deszcz - kto chce, niech wierzy - w kraju trwały modły o deszcz podczas suszy i .... lunęło. Argumenty, że po porze suchej przychodzi pora deszczowa, albo że nadszedł akurat taki front atmosferyczny są tak samo na miejscu jak argumenty ludzi wierzšcych. Przecież Bóg działa w ramach ustalonego porządku.
To, że po porze suchej jest potwierzdzone obserwacjami, to że modlitwy działają nie potwierdzone jest niczym. Prawdziwy porządek wysuszyć ludziom zboże, a potem poniszczyć ich domy falą powodziową.
Odpowiedz
#16
bychu napisał(a):Gdybyś był naukowcem i swoją nowtorską metodą odkryłbyś nadchodzący kataklizm, a dajmy na to inni by się z tego śmiali i nie słuchali cię, na 80% zrobiłbyś w XXI wieku to samo, chcąc zachować istnienie na Ziemii.

Z tym że dziś są takie możliwości. a jakim cudem Noe napchał zwierzęta amerykańskie i australijskie :?:

[Obrazek: Banner-the-skywalker-family-10169607-600-120.jpg]

EH
Odpowiedz
#17
5eufiga napisał(a):Dzisiaj naszła mnie taka myśl. Jestem ateistą wiec nie obchodzi mnie co mówi Biblia, ale są osoby dla których jest to "święta księga". Mam zamiar wybić im to z głowy poprzez znalezienie sporej niepodważalnej liczby absurdów (chodzi mi o takie których nie można wytłumaczyć niepojętością boga i jego zamierzeń [chociaż tym można wszystko], więc dokładniej takie które podważają jego nieomylnośc itp.{nie chodzi mi Kamień}) .


Sorry, ale ci się nie udało - przynajmniej w moim przypadku. Powiem tak: od 1000 lat trwają badania nad Biblią i jeszcze jest mnóstwo materiału do przerobienia, a Ty, mając ledwo 23 latka chcesz zrobić porządek w kilku zdaniach? Proszę bardzo - ale wpierw warto byłoby doczytać choćby samego Rudolfa Bulttmanna - kopacza przepaści między Jezusem Historii a Chrystusem wiary.

PS - Brawo Bychu. Jeden krótki pościk, a tyle w nim treści merytorycznej, że aż miło. Duży uśmiech
Dany napisał(a):To, że po porze suchej jest potwierzdzone obserwacjami, to że modlitwy działają nie potwierdzone jest niczym. Prawdziwy porządek wysuszyć ludziom zborze, a potem poniszczyć ich domy falą powodziową.
Dopóki się nie nawrócicie, wszyscy śmiercią pomrzecie! - bodaj Izajasz te słowa skierował do Izraela.
A propos fali: trzeba mieć na prawdę ograniczoną wyobraźnie, by tak sobie lecieć w konia z Panem Bogiem i naturą. O ile pamiętam, Kotlina Kłodzka od 10 lat sytstematycznie jest nawiedzana przez powodzie. Ale wszyscy mają to gdzieś, i nikt palcem nie kiwnie, by przygotować się na każdy kolejny rok: kanalizacja, melioracja, zbiorniki retencyjne, etc. A potem mają ci ludzie żale do pana Dorna, że : "przyjechał, zobaczył i pojechał". A co miał zrobić? Szaty rozerwać? Wodę kubkiem przelewać z jednaego końca jakiejść wiochy, na drugi?
"Istota" bytu ludzkiego zawarta jest w jego egzystencji.
http://cbs.sztab.org
[Obrazek: cbs.JPG]
Odpowiedz
#18
bychu napisał(a):Nie reprezentuje kościoła. O oficjalne stanowisko kościoła, najlepiej wystosować pismo do zainteresowanych.

Nie interesuje mnie to az tak bardzo Uśmiech

Cytat: A swoją drogą - jeśli chodzi o deszcz - kto chce, niech wierzy - w kraju trwały modły o deszcz podczas suszy i .... lunęło. Argumenty, że po porze suchej przychodzi pora deszczowa, albo że nadszedł akurat taki front atmosferyczny są tak samo na miejscu jak argumenty ludzi wierzących. Przecież Bóg działa w ramach ustalonego porządku.

Jassssneee... Jakby nie bylo, co by nie bylo, to zawsze bog Oczko

Cytat: W sprawie zwierząt - sprawa nie wygląda ciekawie. Należało by udowodnić, że za czasów Noego żyły dinozaury - następnie każdy taki dowód będzie można oczywiście obalić.

Ja o Arke spytalem tak przy okazji. Sprawa dinozaurow swoja droga.

Cytat: Sama Księga Rodzaju zanim została spiasna, istniała jako przekaz ustny. Po drugie ktoś mądry powie, że nie podano wieku zwierząt - a więc Noe mógł zabrać małe potomstwo itd. itd.

Prosze, sprobuj to sobie wyobrazic. Sprobuj wyobrazic sobie jak brodaty Noe po ciezkim dniu budowania wielkiej łodzi podkrada sie do tygrysicy by jej wykrasc mlode...

Cytat: Gdybyś był naukowcem i swoją nowtorską metodą odkryłbyś nadchodzący kataklizm, a dajmy na to inni by się z tego śmiali i nie słuchali cię, na 80% zrobiłbyś w XXI wieku to samo, chcąc zachować istnienie na Ziemii.

Ehe...
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#19
Samo istnienie Biblii stanowi samo w sobie błąd.
"Hope can drown lost in thunderous sound
Fear can claim what little faith remains
But I carry strength from souls now gone
They won't let me give in...
(...)
Death will take those who fight alone
But united we can break a fate once set in stone
Just hold the line until the end
Cause we will give them hell..."


EH
Odpowiedz
#20
bychu napisał(a):A swoją drogą - jeśli chodzi o deszcz - kto chce, niech wierzy - w kraju trwały modły o deszcz podczas suszy i .... lunęło.

Hej, wiesz co? A ja mam dar przepowiadania przyszłości! Serio! W tej chwili widzę w przyszłości dwie rzeczy...
1. Jutro będzie środa.
2. Będzie padać. Nieważne kiedy, nieważne gdzie. Będzie padać. Zapewniam Cię.

Zobaczysz, moje przepowiednie się sprawdzą. I wtedy już nie będziesz mógł zaprzeczyć, że jestem jasnowidzem!

8-)
[Obrazek: style3,Fizyk.png]
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i ludzka głupota. Co do Wszechświata nie jestem pewien" - Albert Einstein
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości