To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
100 problemów, których nie ma ateista
#1
Pochwalę się własnym tekstem, bo zmontowanie go wymagało dosyć sporego researchu:

http://mixed.blox.pl/2012/06/The-best-of...zy-to.html

Można głosować na ulubione typy Oczko

PS. Post ma charakter humorystyczny i tak go należy traktować.
Odpowiedz
#2
Pytania w większości głupie. Za to odpowiedzi mądre.

Przykład.
Cytat:GŁUPIE PYTANIE.
Kolekcjonuję piwa .
Kupiłem piwo "Koźlak" (jakby Ojciec nie wiedział http://mojito.info.pl/img/kozlak.jpg ) ;D
I pytanie ;Czy obrazek przedstawia Szatana ,czy po prostu kozła i można go spokojnie postawić na półce ?

MĄDRA ODPOWIEDŹ.
Nie szukajmy diabła we wszystkich rzeczach, bo wyjdzie, że kozioł jest diabłem.

Nazwa i obrazek wskazują, że nie chodzi o diabła, ale o kozła.
Odpowiedz
#3
22 mnie rozjebało Duży uśmiech
Odpowiedz
#4
Pytania są zajebiste.:lol2: Ale po Natanku wcale się nie dziwię, że ludzie miewają dziwne wątpliwości.Oczko
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
#5
Mnie rozwaliła kwestia masażu prostaty...
Natura albowiem w rozmaitości się kocha; w niej wydaje swoją moc, mądrość i wielkość.
(Jędrzej Śniadecki)







Odpowiedz
#6
Cytat:37. obmacywałam się na cmentarzu, nie wiem, jak się z tego wyspowiadać ?

To akurat proste, trzeba wyspowiadać się też na cmentarzu. Duży uśmiech
"Dyskusja z idiotami niepotrzebnie ich nobilituje"
Odpowiedz
#7
Palmer Eldritch napisał(a):Pytania w większości głupie. Za to odpowiedzi mądre.

Przykład.

Heh Uśmiech No w sumie ja też znalazłem dwie mądre odpowiedzi na pytanie czy palenie marihuany to grzech:

Wg. mnie to nie.
Wali mi to i tak będę palić.


Nie jest grzechem palic marihuane. Nie zgadzam sie z tym, poniewaz Bog stworzyl trawe i nakazal nam "uzywac roslin, bo zostaly stworzone na nasz uzytek". Nie kazdy kosciol katolicko-rzymski toleruje ganje, ale tylko dlatego, ze jest zaslepiony wielka niewiedza i rzadem (babilonem), ktory wmawia nam, ze "narkotyk to narkotyk, a narkotyki sa zle" bez zadnych argumentow na to co mowia. Marihuana to ziele lecznicze, a nie drugi, ktore cie zabijaja. Jezeli masz palic, to tylko zostan juz przy tym, bo nawet glupi papieros duuuzo gorzej dziala na twoj organizm jak to ziele. Bless bracia i siostry, otworzcie umysl na prawde!
Odpowiedz
#8
Odpowiedzi w większości są sensowne, odpowiedzi się nie czepiam. Nawet współczuję tym ludziom, chyba w większości księżom, którzy odpisują. Ja bym się przy większości załamała. Podziwiam czasem, jak odpisujący gimnastykuje się, aby odpisać konkretnie i zarazem nie urazić zadającego pytanie.
Odpowiedz
#9
Cytat:37. obmacywałam się na cmentarzu, nie wiem, jak się z tego wyspowiadać ?

Sama się obmacywała? Przecież to nie grzech, tylko profilaktyka raka piersi.
So many Christians, so few lions...
http://makingthematrix.wordpress.com/mkbc
Odpowiedz
#10
Pozwolę sobie skomentować niektóre najlepsze kwiatki:

Mam chorobę skóry, która jest zarazliwa. Czy grzesze pokazujac sie w publicznych miejscach?
Tak. Chowaj się do szafy.

Chciałbym wiedzieć, czy zatródnianie osób to coś złego?
Pracownik ma prawo do pracodawcy z minimum wykształcenia.

Czy więc, jako katolik, mogę spokojnie używać systemów spod znaku pingwina oraz programów mających w nazwie "daemon"?
Linuksa stworzył ateista, Windowsa stworzył ateista, Maca stworzył ateista, a w ogóle całe podstawy informatyki stworzył gej ateista samobójca. Lepiej zdeponuj to szatańskie urządzenie na najbliższej plebani.

Nie jem mięsa dzisiaj, ale zjadłam obfite śniadanie, później normalny obiad (ryba z surówką i ziemniakami), międzyczasie 2 pomarańcze, jednego muffina, a mama teraz piecze ciasta i ciągle podjadam bakalie... Niedługo zjem na kolację tosty z dżemem. Mam 22 lata, czy to duży grzech?
Bycie dwudziestodwulatkiem to olbrzymi grzech, musisz jak najszybciej przestać.

Zwymiotowałam na święty obrazek. Czy mam grzech?
Nie, masz obrzygany obrazek.

Czy chodzenie do innego kościoła niż we własnej miejscowości jest czymś złym?
Tak, lepiej nie chodzić w ogóle.

Mam problem z wiarą. Rozmyślałem o Bogu i "wyszło mi", że go nie ma. Jednak za chwilę znów w niego uwierzyłem. Tak było może dwa razy. Czy to był grzech ciężki?
Pojawiam się i znikam...

Czy jak przez przypadek zobacze jakieś dziwne zdj albo coś to to grzech?
Czy jak przez przypadek przeczytam jakieś durne pytanie, to grzech?

Kolega otacza się koleżankami - czy to normalne?
A ja myślałem, że to homoseksualizm jest grzechem.

Jak bym sobie włożyła zabawkę erotyczna to odbytu, i nią poruszała, ale by nie doszło do masturbacji, to jest to grzech?
...
Wydaje się, że nie można rozprawiać filozoficznie nie oglądając się przy tym na odkrycia naukowe, bo się zrobi z tego intelektualny pierdolnik. — Palmer Eldritch
Absence of evidence is evidence of absence. – Eliezer Yudkowsky
If it disagrees with experiment, it's wrong. — Richard Feynman
學而不思則罔,思而不學則殆。 / 己所不欲,勿施于人。 ~ 孔夫子
Science will win because it works. — Stephen Hawking
Science. It works, bitches. — Randall Munroe


Odpowiedz
#11
Katka napisał(a):Odpowiedzi w większości są sensowne, odpowiedzi się nie czepiam. Nawet współczuję tym ludziom, chyba w większości księżom, którzy odpisują. Ja bym się przy większości załamała. Podziwiam czasem, jak odpisujący gimnastykuje się, aby odpisać konkretnie i zarazem nie urazić zadającego pytanie.

No niestety, ludzie zadają czasem tak głupie pytania, że nie tylko ręce opadają. Odpisują różni ludzie, nie tylko księża. Często świeccy, którzy mają solidne podstawy wiary, często też zdarzają się ateiści Duży uśmiech Problemem ateisty jest jednak to, że nie wczuje się w myślenie takiej osoby. Przerobiłem to swojego czasu na forum oaza.pl - miałem taki etap w życiu, że chciałem poznać i zrozumieć tych ludzi. Pierwsze się udało, drugie na całe szczęście nie Język

Inną trochę kwestią jest fakt, że duży mętlik w głowie tym ludziom robi ogólnie rozumiana chrześcijańska etyka seksualna.
Odpowiedz
#12
Cytat:Windowsa stworzył ateista, Maca stworzył ateista
1. Nie.
2. Nie.

Nie trafiłeś Uśmiech
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
#13
Gates jest agnostykiem, Jobs był buddystą. Grzech jak chuj korzystać z ich wynalazków.Oczko
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
#14
Cytat:„Nie jem mięsa dzisiaj, ale zjadłam obfite śniadanie, później normalny obiad (ryba z surówką i ziemniakami), międzyczasie 2 pomarańcze, jednego muffina, a mama teraz piecze ciasta i ciągle podjadam bakalie... Niedługo zjem na kolację tosty z dżemem. Mam 22 lata, czy to duży grzech?”
Bycie dwudziestodwulatkiem to olbrzymi grzech, musisz jak najszybciej przestać.

„Zwymiotowałam na święty obrazek. Czy mam grzech?”
Nie, masz obrzygany obrazek.

Ja za to mam wrażenie, że ta, co zwymiotowała to jest ta sama, co wcinała te ryby, muffinki i bakalie Duży uśmiech

Cytat:Inną trochę kwestią jest fakt, że duży mętlik w głowie tym ludziom robi ogólnie rozumiana chrześcijańska etyka seksualna.

Mnie trochę przeraża ten skrupulantyzm: ludzie myślą, że za ukruszenie korka od wina do kielicha służącego do mszy grozi ekskomunika. Albo za upuszczenie okruszków opłatka na podłogę. Albo za dotknięcie opłatka (przy podnoszeniu z podłogi). Albo uważają, że jeśli nie opowiedzą na spowiedzi ze szczegółami swoich fantazji erotycznych, to ciężko grzeszą.
Odpowiedz
#15
exodim napisał(a):1. Nie.
2. Nie.

Od kiedy to Gates i Raskin nie są ateistami? Nie chodziło mi o Wozniaka, on odszedł z Apple'a przed Macintoshem.

Chociaż muszę przyznać, że udział Jobsa w pracach nad Macintoshem też był spory. Nazwijmy Maca ateistyczno-buddyjskim spiskiem.
Wydaje się, że nie można rozprawiać filozoficznie nie oglądając się przy tym na odkrycia naukowe, bo się zrobi z tego intelektualny pierdolnik. — Palmer Eldritch
Absence of evidence is evidence of absence. – Eliezer Yudkowsky
If it disagrees with experiment, it's wrong. — Richard Feynman
學而不思則罔,思而不學則殆。 / 己所不欲,勿施于人。 ~ 孔夫子
Science will win because it works. — Stephen Hawking
Science. It works, bitches. — Randall Munroe


Odpowiedz
#16
Że też Ci się chciałoDuży uśmiech Ale naprawdę fajna sprawa. Oby więcej takich wpisów na Twoim blogu.
Odpowiedz
#17
Windziarz napisał(a):Od kiedy to Gates i Raskin nie są ateistami?
Gates to agnostyk. Można mu przykleić etykietę niewierzącego, ale nie od razu ateisty.
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
#18
kkap napisał(a):Inną trochę kwestią jest fakt, że duży mętlik w głowie tym ludziom robi ogólnie rozumiana chrześcijańska etyka seksualna.

Ja zauważyłem że ludziom robi mętlik w głowie jakiekolwiek normowanie seksualności. :lol2: Ja czasami ciągnę za język kolegów w pracy. Co do wyznawania katolicyzmu to jeden tylko uważa się za ateistę-darwinistę, reszta za wierzących katolików którym nie podoba się "chrześcijańska etyka seksualna" (różne aspekty) i tylko jeden facet przyznał że nigdy nie zdradzi swojej zony ponieważ "przysięgał jej wierność, i ma sumienie które go od złamania tej przysięgi odwodzi". Koleś jest wiarygodny, to wiem, bo często imprezują i tylko on zawsze gdzieś sie traci, kiedy podczas imprezy jadą sobie po dziwki.
Stalk the weak, crush their skulls, eat their hearts, and use their entrails to predict the future.
Odpowiedz
#19
Windziarz napisał(a):Linuksa stworzył ateista, Windowsa stworzył ateista, Maca stworzył ateista

Mark Elliot Zuckerberg (Facebook) - tez ateista, wiec Facebook odpada

Do tego jeszcze spora ilość muzyki prowadzi na manowce :
Frank Vincent Zappa - ateista, antyklerykał
Sir Michael Philip „Mick“ Jagger
George Roger Waters (Pink Floyd)
Nicholas Berkeley „Nick“ Mason
Sting
Robert Frederick Zenon „Bob“ Geldof
Eddie Vedder (Pearl Jam)
Björk Guðmundsdóttir
Jamiroquai
John Lyndon (Sex Pistols)
John Lennon
Till Lindemann (Rammstein)
Ian Fraser „Lemmy“ Kilmister (Motörhead)

nie zapominając o muzyce poważnej :
Hector Berlioz
Giuseppe Fortunino Francesco Verdi
Joseph-Maurice Ravel
Béla Viktor János Bartók
Dmitri Dmitrijewitsch Schostakowitsch

do tego reżyserzy filmowi z ich dziełami :
James Cameron - Titanic,
Joss Whedon - Toy Story, Obcy, Buffy the Vampire
Tom Tykwer - Lola rennt, Heaven, Perfume: The Story of a Murderer, The International
Alejandro Amenábar - Open Your Eyes, Mar adentro (Oscar!), Agora
Luis Buñuel - Le charme discret de la bourgeoisie
Peter Greenaway

Ciężki jest żywot prawdziwego katolika Duży uśmiech
"Dyskusja z idiotami niepotrzebnie ich nobilituje"
Odpowiedz
#20
piotr35 napisał(a):Mark Elliot Zuckerberg (Facebook) - tez ateista, wiec Facebook odpada

Do tego jeszcze spora ilość muzyki prowadzi na manowce :
Frank Vincent Zappa - ateista, antyklerykał
Sir Michael Philip „Mick“ Jagger
George Roger Waters (Pink Floyd)
Nicholas Berkeley „Nick“ Mason
Sting
Robert Frederick Zenon „Bob“ Geldof
Eddie Vedder (Pearl Jam)
Björk Guðmundsdóttir
Jamiroquai
John Lyndon (Sex Pistols)
John Lennon
Till Lindemann (Rammstein)
Ian Fraser „Lemmy“ Kilmister (Motörhead)

nie zapominając o muzyce poważnej :
Hector Berlioz
Giuseppe Fortunino Francesco Verdi
Joseph-Maurice Ravel
Béla Viktor János Bartók
Dmitri Dmitrijewitsch Schostakowitsch

do tego reżyserzy filmowi z ich dziełami :
James Cameron - Titanic,
Joss Whedon - Toy Story, Obcy, Buffy the Vampire
Tom Tykwer - Lola rennt, Heaven, Perfume: The Story of a Murderer, The International
Alejandro Amenábar - Open Your Eyes, Mar adentro (Oscar!), Agora
Luis Buñuel - Le charme discret de la bourgeoisie
Peter Greenaway

Ciężki jest żywot prawdziwego katolika Duży uśmiech

A teraz przytocz wszystkie dzieła stworzone przez wierzących.
Stalk the weak, crush their skulls, eat their hearts, and use their entrails to predict the future.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości