Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy pogaństwo jest rodzimą wiarą Polaków?
Forge napisał(a):Tak to wyglądało, czy sobie tak wyobrażasz, Skywalker?

Tak przynajmniej wyglądała Noc Kupały a zdjęcia pochodzą z tych regionów Rosji i Ukrainy gdzie do dziś jest ona obchodzona wedle tradycji.

[Obrazek: Banner-the-skywalker-family-10169607-600-120.jpg]

EH
Odpowiedz
Skywalker napisał(a):A wyglądały przecież tak Smutny

To jakaś wicca.

Nie szkodzi. Gdzie to obchodzą? Przejechałbym się tam... w ramach badań naukowych oczywiście...
Stalk the weak, crush their skulls, eat their hearts, and use their entrails to predict the future.
Odpowiedz
Berzerker napisał(a):To jakaś wicca.

Nie szkodzi. Gdzie to obchodzą? Przejechałbym się tam... w ramach badań naukowych oczywiście...

To nie wicca to obchody nocy sobótkowej. Do dziś odbywa się to w niektórych regionach Rosji, Ukrainy, Białorusi i Chorwacji. Dziewczyny zrzucają swoje szaty przed rytualnym wypuszczeniem wianka do wody z płonącą świeczką. Niedaleko od nich łapali je "kawalerowie" i odnosili właścicielkom które nierzadko były im wyjątkowo "wdzięczne" za to że wedle tradycji nie zostaną starymi pannami.

EH
Odpowiedz
Uhm, w Polsce też mamy takie obchody, nawet i w Krakowie rodzimowiercy się organizują na Kupałę (również Jare Święto, etc.), na przykład na Wzgórzu Lasoty.
Natura albowiem w rozmaitości się kocha; w niej wydaje swoją moc, mądrość i wielkość.
(Jędrzej Śniadecki)

Odpowiedz
Rojza Genendel napisał(a):Uhm, w Polsce też mamy takie obchody, nawet i w Krakowie rodzimowiercy się organizują na Kupałę, na przykład na Wzgórzu Lasoty.

Tańczysz tam nago?
Stalk the weak, crush their skulls, eat their hearts, and use their entrails to predict the future.
Odpowiedz
Na Slezy tez niektorzy organizuja na dziko obchody Nocy Kupaly.
Niech zyje Lenin, Stalin i Jaroslaw Kaczynski!
Odpowiedz
Nie tańczy się nago. Nago się można kąpać, chociaż to raczej na Zakrzówku.
Natura albowiem w rozmaitości się kocha; w niej wydaje swoją moc, mądrość i wielkość.
(Jędrzej Śniadecki)

Odpowiedz
Rojza Genendel napisał(a):Uhm, w Polsce też mamy takie obchody, nawet i w Krakowie rodzimowiercy się organizują na Kupałę (również Jare Święto, etc.), na przykład na Wzgórzu Lasoty.

Cytat:Na Slezy tez niektorzy organizuja na dziko obchody Nocy Kupaly.

Nie mówcie o tym głośno bo zaraz PiS weźmie ich za łby i przeforsuje ustawy antypogańskie Język

Shahnaz napisał(a):Logo Percivala Schuttenbacha, nice

No raczej Duży uśmiech Ale z muzyki słowiańskiej to jednak bardziej wolę rosyjską Arkonę.

EH
Odpowiedz
Skywalker napisał(a):Nie mówcie o tym głośno bo zaraz PiS weźmie ich za łby i przeforsuje ustawy antypogańskie Język
W Krakowie PIS może nam skoczyć :lol2:
(Jędrzej Śniadecki)

Odpowiedz
Arkona też świetna, ale moim faworytem jest Żywiołak Duży uśmiech marzy mi się kiedyś tego typu zespół na weselu (oczywiście słowiańskim, choć mój facet wolałby wikińskie Język ) ^^
...bo najważniejsze w kochaniu zwłok jest to, że nie marudzą.
[Obrazek: file.php?id=13]
Odpowiedz
Shahnaz napisał(a):Arkona też świetna, ale moim faworytem jest Żywiołak Duży uśmiech marzy mi się kiedyś tego typu zespół na weselu (oczywiście słowiańskim, choć mój facet wolałby wikińskie Język ) ^^

Słowiańsko-wikinskie wesele u satanistki? I do tego jeszcze modly do Ganeshy. Postmodern new age a nie żadne pogaństwo.
Odpowiedz
Arkona tak, ale polska nie zadna tam rosyjka :C
http://www.youtube.com/watch?v=JriDShqetnk
Odpowiedz
Berzerker napisał(a):Postmodern new age a nie żadne pogaństwo.
E-kle-ktyzm ;-)

Oczywiście polskie rodzimowierstwo nie może być tylko słowiańskie. W Małopolsce ma elementy celtyckie, ale nic dziwnego, skoro okolice Krakowa to rejon osadnictwa celtyckiego.
Podejrzewam że w innych regionach może mieć elementy bałtyjskie.
(Jędrzej Śniadecki)

Odpowiedz
Ważne, żeby była dobra zabawa ;>
Odpowiedz
Skywalker napisał(a):Mój obecny avatar jest wyrazem nostalgii za czasami gdy obce wpływy nie narzucały nam tradycji. I tak dziś polskie obrzędy wyglądają tak
Ehhh, już kolejny raz muszę to komuś tłumaczyć.
1. Zdjęcie tańczących ludków to nie zdjęcie przedstawiające Polaków. To jest zdjęcie przedstawiające coś naśladującego członków słowiańskich plemion (leśne małpy jak kto woli) , gdzie ci kogo tak naśladują we mnie rodaka by nie dostrzegli i analogicznie ja jego w nich.
2. Odkąd mieliśmy do czynienia z Polską mieliśmy do czynienia z chrześcijaństwem i pod Grunwaldem śpiewano "Bogurodzicę" a nie odprawiano małpie gusła.

Mój ojciec jest chrześcijaninem, mój dziadek nim był, pradziadek, prapra... itd.
Wiarą moich przodków, wiarą Polaków było chrześcijaństwo, w żadnym razie nie mam podstaw do tego aby z mojej świadomości usuwać te korzenie na rzecz obcych mi i Polsce małpich wierzeń.
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz
Światowidzie, chroń nas przed groźbą znad Morza Martwego ;-) !
(Jędrzej Śniadecki)

Odpowiedz
Sajid, rozumiem, że utożsamiasz się z chrześcijaństwem, ale to nie oznacza, że musisz od razu tak pogardliwie wyrażać się o cudzych wierzeniach.
Odpowiedz
Moich nikt w słowach nie oszczędza, a wieki świetności chrześcijaństwa to wieki gdy nie okazywano szacunku dla pogan o czym świadczy już sama etymologia tego słowa.
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz
Sajid napisał(a):Wiarą moich przodków, wiarą Polaków było chrześcijaństwo, w żadnym razie nie mam podstaw do tego aby z mojej świadomości usuwać te korzenie na rzecz obcych mi i Polsce małpich wierzeń.

Jakos strasznie pocieszne jest gdy osoba wierzaca w czarownika narodzonego z dziewicy chodzacego po morzu i zmieniajacego wode w wino nazywa inna religie "malpimi wierzeniami" Duży uśmiech.
Odpowiedz
Nawiązuję tym samym do poziomu rozwoju ludów barbarzyńskich. Ostatni w Europie poganie zostali też ostatnimi na prymitywnym stopniu rozwoju-jaćwingowie czy prusowie.

A tak nie offtopowo-w moim avie jest lord Freeza.
NN
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości