To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najtrafniejsze cytaty z forum Ateista.pl
#41
Seth33:
Cytat:(...)jestem sobie takim człowiekiem z Cro Magnon. Wokół mnie dziki i nieprzyjazny świat. Każdego dnia niepewnośc życia. Może mnie zjeść dzikie zwierze, i to nie jakieś wilczki, lecz lwy i niedźwiedzie. Surowa walka o pożywienie i partnerki płciowe, walka o terytorium nie tylko z włanym gatunkiem ale i z homo neanderthalensis.
Dodajmy sobie do tego niezrozumiałe zjawiska przyrody: burze, pioruny, pożary, powodzie, huragany, zadziwiająca cykliczność pór roku, brak zrozumienia: skąd to się wszystko wzieło? Skąd wziął sie człowiek, skąd inne stworzenia?
Tyle pytań i brak odpowiedzi. I ciągły strach, niepewność życia.
Taki człowiek potrzebował chyba wytłumaczenia i otuchy.

;-)
Odpowiedz
#42
użytkownik Allex w podpisie
Cytat:Życie może mieć dla ciebie i twej rodziny sens, co nie zmienia faktu, że jest bezsensem.
Bo tak jest napisane w wielkiej mudżahedińskiej księdze przypraw, rozdział drugi, werset czternasty.

pamiętam, że pierwsze zdanie było autorstwa jakiegoś fanatyka w jakiejś z jednych debat ale już nie pamiętam którego - za to drugie zdanie dodane za pewne przez właściciela w połączeniu z pierwszym = MOC :-D
Odpowiedz
#43
Kilgore Trout napisał(a):Od dluzszego czasu coraz wyrazniej widze jak iluzoryczna jest granica miedzy nauka a ezoteryka, magia, okultyzmem. Twarza nauki nie jest skrajny materialistyczny redukacjonista Dawkins tylko zgraja freakow w skrytosci marzacych o tworzeniu dziwacznych monstrow ktore beda skakac po innych wymiarach.

Ten tekst mnie po prostu powalił na kolana. Oczko.
Matematyka jest niezmysłową rzeczywistością, która istnieje niezależnie zarówno od aktów, jak i dyspozycji ludzkiego umysłu i jest tylko odkrywana, prawdopodobnie bardzo niekompletnie, przez ludzki umysł

Kurt Gödel

Mój blog - http://flaufly.wordpress.com/
Odpowiedz
#44
Faktycznie, zabawny... nawet bardzo zabawny.
Miejmy nadzieję, że Kilgore mówił to żartobliwie Duży uśmiech
Get into the car
We'll be the passengers
We'll ride through the city tonight
We'll see the city's ripped backside
We'll see the bright and hollow sky
We'll see the stars that shine so bright
Stars made for us tonight!
Odpowiedz
#45
Jestem smiertelnie powazny Uśmiech

Polecam w ogole "TechGnoze" Davisa, wyszla po polsku i jest super fajna :-P

http://www.archiwum.gildia.pl/teksty/kor.../techgnoza
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#46
Ależ ja poważnie odebrałem Twoje słowa Oczko.
Za techgnozę niedługo się zabiorę w końcu.

Phillrond napisał(a):Miejmy nadzieję, że Kilgore mówił to żartobliwie

Ależ to Ty chyba żartujesz! Pięknie powiedziane, ale również jak prawdziwie! Oczko
Matematyka jest niezmysłową rzeczywistością, która istnieje niezależnie zarówno od aktów, jak i dyspozycji ludzkiego umysłu i jest tylko odkrywana, prawdopodobnie bardzo niekompletnie, przez ludzki umysł

Kurt Gödel

Mój blog - http://flaufly.wordpress.com/
Odpowiedz
#47
odnośnie negatywnego stanowiska katolików w temacie awatara kilmindaro:
[Obrazek: jesuspartylagannd120x.jpg]

Kilgore Trout napisał(a):Zdjac Jezusa z krzyza! Dosc cierpienia! Niech zalozy smieszna czapeczke i powyglupia sie troche. Co, w niebie sie nie nosi smiesznych czapeczek? Gdy przekracza sie bramy niebios widac znak z przekreslona smieszna czepeczka? Kurde, co jest nie tak z czapeczka?

teraz sobie przypomniałam ten cytat, ale wtedy, jak to pierwszy raz przeczytałam, WYŁAM wręcz ze śmiechu... Co jest nie tak z tą czapeczką? Nie mogę no Duży uśmiech Tekst może nie jakiś specjalnie głęboki, ale przezabawny Duży uśmiech
[SIZE="1"]There's a feeling I get when I look to the west
And my spirit is crying for leaving
In my thoughts I have seen rings of smoke through the trees
And the voices of those who stand looking
and it makes me wonder
really makes me wonder[/SIZE]
Odpowiedz
#48
idiota napisał(a):ja nie wiem co myśleć jak takie coś czytam.
na wszelki wypadek nie myślę...
:-]
[SIZE="1"]. MRU .
............
[/SIZE]
Odpowiedz
#49
Jesteś automatem którego jedynym celem jest przenosić geny. Istniejesz jedynie w tym celu, Twoja śmierć zaś jest niewartym żadnej refleksji faktem. Po śmierci, dla Ciebie, nie ma już nic, bo i Ciebie już nie ma. Sensem Twojego doczesnego istnienia jest przetrwanie i replikacja. Pozostawiając swoje kopie nie musisz już właściwie dalej istnieć, więc i nie musisz troszczyć się o własne przetrwanie. Twoja rola już się skonczyła. Oto czysto ateistyczna wizja.

Wszystko inne jest "pędem do taniej sensacji i kultu pseudobohaterów" [Avidal].

Ciesz się pięknem tej wizji w stanie surowym.


Rothein
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#50
Bo widzisz, bóg to taki święty Mikołaj dla dorosłych

kkap

:ogorek:

Na moim opisie na GG długo wisiało :-D


Hastur napisał(a):[...] są to tak samo wirtualne "straty" jak pieniądze, które skarb państwa "traci" na niezapłaconych podatkach; [...] Dodatkowym absurdem w tym przypadku jest fakt, że rzekomo "ukradzione" pieniądze zostają w kieszeni... ich pierwotnego posiadacza :o Co nieuchronnie prowadzi do konkluzji, iż człowiek może okraść państwo z własnych pieniędzy :lol2:


Odpowiedz
#51
właśnie wygrzebałam na forum i mnie po prostu rozwaliło

Cytat:
szepczą jak przechodzę obok i szczerze powiem Ci, że mi to wręcz się podoba


"O jezu, Marian, to się rusza! To żyje!"
Al-Rahim
[SIZE="1"]Jedyna rzeczą, która nas ogranicza jest nasza wyobraźnia.

Żyj jakbyś miał umrzeć jutro, ucz się jakbyś miał żyć wiecznie.

[/SIZE]
Odpowiedz
#52
Avidala odpowiedź na pytanie Dlaczego nie warto zabijać ludzi?
(z cyklu katolik chce się czegoś dowiedzieć o moralności ateistów)
Cytat:Z mojej ateistycznej perspektywy nie warto, bo zabijanie ludzi to przejaw religijności. A ponieważ zabijanie jest reklamowane w świętych księgach, instynktownie wzdragam sie przed nim. Ponieważ świat jest pełen religijnych morderców, a ja nie chcę być do nich podobny. Mnie zabijanie napełnia odrazą.
Narodziny człowieka są narodzinami jego smutku. Im dłużej żyje, tym robi się głupszy, gdyż pragnienie uniknięcia nieuchronnej śmierci dokucza mu coraz bardziej. Jakież to gorzkie! Żyje nieosiągalnym! Pragnienie przetrwania w przyszłości czyni go niezdolnym do życia w teraźniejszości.
Czuang Tzu
Odpowiedz
#53
Cytat:właśnie wygrzebałam na forum i mnie po prostu rozwaliło

Cytat:
szepczą jak przechodzę obok i szczerze powiem Ci, że mi to wręcz się podoba

"O jezu, Marian, to się rusza! To żyje!"
Al-Rahim

Można to do basha wrzucić :p.
Matematyka jest niezmysłową rzeczywistością, która istnieje niezależnie zarówno od aktów, jak i dyspozycji ludzkiego umysłu i jest tylko odkrywana, prawdopodobnie bardzo niekompletnie, przez ludzki umysł

Kurt Gödel

Mój blog - http://flaufly.wordpress.com/
Odpowiedz
#54
To jest cudne! Duży uśmiech


Hastur napisał(a):[...] są to tak samo wirtualne "straty" jak pieniądze, które skarb państwa "traci" na niezapłaconych podatkach; [...] Dodatkowym absurdem w tym przypadku jest fakt, że rzekomo "ukradzione" pieniądze zostają w kieszeni... ich pierwotnego posiadacza :o Co nieuchronnie prowadzi do konkluzji, iż człowiek może okraść państwo z własnych pieniędzy :lol2:


Odpowiedz
#55
sir_skiner napisał(a):rozmnozenie ryb przez Jezusa to pikus w porownaniu z ekonomia przyszlosci urojonej Vecariusa.

Duży uśmiech
Back to the primitive
Fuck all your politics
Odpowiedz
#56
Vacarius napisał(a):Ja tez kiedyś rozważałem walory finansowe bycia księdzem. Ale jednak uznałem ze to nie dla mnie bo musiałbym okradać i okłamywać ludzi. A ja nie potrafię kłamać i kraść.

:-] postuluje przy okazji założenie ośrodka pomocy ofiarom kościoła imienia Vacariusa Duży uśmiech
"Hope can drown lost in thunderous sound
Fear can claim what little faith remains
But I carry strength from souls now gone
They won't let me give in...
(...)
Death will take those who fight alone
But united we can break a fate once set in stone
Just hold the line until the end
Cause we will give them hell..."


EH
Odpowiedz
#57
Rothein napisał(a):Wielu ateistów żyje w urojonym świecie własnych majaków, chronicznie jednak cierpią na brak samokrytyki, kreują coś czego nie ma i wierzą w to z iście religijną gorliwością
.
Odpowiedz
#58
Kilgorowe treści: Oczko

Cytat:Serio teraz. Jesli odkryjemy obca cywilizacje i okaze sie ze sa katolikami to sie nawroce. Albo popelnie samobojstwo nie wiem jeszcze. Na pewno oszaleje. Jesli z kosmicznego pojazdu wyjda zielone dziwolagi i zapytaja sie mnie czy poznalem juz zbawiciela Jezusa Chrystusa to bedzie dla mnie za duzo.

Cytat:matko wyobrazcie sobie, np. SETI oglasza ze odebrali sygnal od obcej cywilizacji i po zdekodowani brzmi: "W imie ojca i syna i ducha swietego, wysylamy chrzescijanskie pozdrowienia dla calego bozego stworzenia, łaska Chrystusa niech zawsze bedzie z wami, amen."
Matematyka jest niezmysłową rzeczywistością, która istnieje niezależnie zarówno od aktów, jak i dyspozycji ludzkiego umysłu i jest tylko odkrywana, prawdopodobnie bardzo niekompletnie, przez ludzki umysł

Kurt Gödel

Mój blog - http://flaufly.wordpress.com/
Odpowiedz
#59
hahaha, Flau, to samo miałam zamieszczać, 'to bedzie dla mnie za duzo' mnie zniszczyło...
[SIZE="1"]There's a feeling I get when I look to the west
And my spirit is crying for leaving
In my thoughts I have seen rings of smoke through the trees
And the voices of those who stand looking
and it makes me wonder
really makes me wonder[/SIZE]
Odpowiedz
#60
wypowiedzi mniażdzą nie ma co Uśmiech
[SIZE="1"]Jedyna rzeczą, która nas ogranicza jest nasza wyobraźnia.

Żyj jakbyś miał umrzeć jutro, ucz się jakbyś miał żyć wiecznie.

[/SIZE]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości