To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najtrafniejsze cytaty z forum Ateista.pl
#81
Al-Rahim napisał(a):Ale to wywiad z księdzem! Tego nie sposób zrozumieć, bo facet kręci bączki wokół meritum jak pijany satelita, i ciągle wchodzi w sfere przyciągania pana jezusa.
Podsumowanie wywiadu z Hellerem Uśmiech
Narodziny człowieka są narodzinami jego smutku. Im dłużej żyje, tym robi się głupszy, gdyż pragnienie uniknięcia nieuchronnej śmierci dokucza mu coraz bardziej. Jakież to gorzkie! Żyje nieosiągalnym! Pragnienie przetrwania w przyszłości czyni go niezdolnym do życia w teraźniejszości.
Czuang Tzu
Odpowiedz
#82
"Czy zabiłbyś własne potomstwo gdyby Bóg tego zażądał? (...) Jesli tak, to znaczy, że religia tworzy psychpatow. Jeśli nie, to po cóż nam religia, skoro sami wiemy, co dobre?"

Avidal

Piękny rzeczowy klin na wierzących Duży uśmiech
[Obrazek: nightwish3cn6.jpg]
Odpowiedz
#83
post hehe w temacie o wegetarianiźmie:

hehe napisał(a):Zresztą czy ta dyskusja ma sens. Nie ma nawet sensu rozstrzygać o racji. Co za róznica, czy weganie umra od diety jak twierdzi Mr R.I.P., czy od agrasji jak to Laina nazwała padlinozerców. Mnie tam obojętne czy ja Cię zabiję, czy sama sie przez dietę zabijesz. W każdym razie ja będę żywy i wielkiej mi różnicy Twoja śmierć nie robi. Co z tego nawet, że zyjesz według Ciebie zdrowiej i Twoja długośc życia mogłaby sięgac ponad przecięną, skoro znajdzie się taki padlinożerca, który żyje o połowę krócej od Ciebie a i tak zabije Ciebie i Twoje dzieci.

brutalny acz trafny Uśmiech
[SIZE="1"]There's a feeling I get when I look to the west
And my spirit is crying for leaving
In my thoughts I have seen rings of smoke through the trees
And the voices of those who stand looking
and it makes me wonder
really makes me wonder[/SIZE]
Odpowiedz
#84
Ale nieżyciowy Uśmiech.
Matematyka jest niezmysłową rzeczywistością, która istnieje niezależnie zarówno od aktów, jak i dyspozycji ludzkiego umysłu i jest tylko odkrywana, prawdopodobnie bardzo niekompletnie, przez ludzki umysł

Kurt Gödel

Mój blog - http://flaufly.wordpress.com/
Odpowiedz
#85
Rozumiem, że Scully wypowiedź hehe się podoba, bo niby "dowala" wegetarianom. :lol2:

Tak naprawdę jednak zacytowany fragment jest zupełnie bezsensowny i niczego nie udowadnia. :razz:
W miejsce wegetarianin można bowiem wstawić prawie dowolną cechę i próbować ją w ten sposób "zdyskredytować".

Po co dbać o zdrowie i chodzić do lekarza, skoro może cię zabić jakiś chory osobnik?
Po co dbać o urodę, skoro jakiś przydal może cię napaść w parku i żyletką pociąć twarz?
itd. itp.

Mam nadzieję, że teraz widać wyraźniej tą "głębię" przemyśleń i argumentów hehe. :lol2:
Narodziny człowieka są narodzinami jego smutku. Im dłużej żyje, tym robi się głupszy, gdyż pragnienie uniknięcia nieuchronnej śmierci dokucza mu coraz bardziej. Jakież to gorzkie! Żyje nieosiągalnym! Pragnienie przetrwania w przyszłości czyni go niezdolnym do życia w teraźniejszości.
Czuang Tzu
Odpowiedz
#86
O, jak Ty mnie przerastasz o wieki, o mój guru.

Zabolało, co?

Nie miało, dla mnie wypowiedź miała aspekt humorystyczny.
Ale pan wegetarianin nawet w postronnym temacie musi sobie podosrywać.

Żenada.
Ode mnie ignor, który już dawno czekał.
[SIZE="1"]There's a feeling I get when I look to the west
And my spirit is crying for leaving
In my thoughts I have seen rings of smoke through the trees
And the voices of those who stand looking
and it makes me wonder
really makes me wonder[/SIZE]
Odpowiedz
#87
vpprof napisał(a):To jak w takim razie wytłumaczyć fakt, że myślę o Traktacie [Wittgensteina], podczas gdy mój mało zainteresowany filozofią sąsiad siedzi w fotelu i ogląda mecz? Duży uśmiech
Konrado5 napisał(a):Udowodniłem, że to nie jest faktem. Lepiej wykaż nieprawomocność dowodu: nie możesz pomyśleć o tym, że twój sąsiad nie myśli o Traktacie, bo byś musiał wtedy pomyśleć o niepomyślanym (Traktacie). Zamiast obalić ten dowód to ty podajesz przykłady, które są już obalone za pomocą tego dowodu.
vpprof napisał(a):Ale co z tego, że za pomocą twojego "dowodu" obalane są przykłady, skoro one są z życia wzięte?? Jeśli by ci wyszło, że 2+2=245, to też byś w to ślepo uwierzył? Duży uśmiech
Konrado5 napisał(a):Ja zdaję sobie sprawę z tych przykładów, tylko, że nie potrafię ich pogodzić z tym dowodem tzn. nie potrafię logicznie obalić tego dowodu. Jeżeli dowód zaprzecza przykładom z życia codziennego to tym gorzej dla przykładów.

Musiałem, po prostu musiałem! [Obrazek: f_hahaham_3b16f00.gif]
Antyteista, empirysta, zwolennik używania rozumu.

„Znaczeniem zdania jest metoda jego weryfikacji” (Moritz Schlick)
Odpowiedz
#88
Widziałem to i tarzałem się ze śmiechu Duży uśmiech.
Matematyka jest niezmysłową rzeczywistością, która istnieje niezależnie zarówno od aktów, jak i dyspozycji ludzkiego umysłu i jest tylko odkrywana, prawdopodobnie bardzo niekompletnie, przez ludzki umysł

Kurt Gödel

Mój blog - http://flaufly.wordpress.com/
Odpowiedz
#89
Scully napisał(a):O, jak Ty mnie przerastasz o wieki, o mój guru.
:confused:

Scully napisał(a):Zabolało, co?
A niby z jakiego powodu?

Scully napisał(a):Nie miało, dla mnie wypowiedź miała aspekt humorystyczny.
Ale pan wegetarianin nawet w postronnym temacie musi sobie podosrywać.
Widocznie mamy różne poczucie humoru, bo dla mnie wypowiedź hehe jest po prostu bezsensowna. O czym też napisałem, bez zamiaru dosrywania komukolwiek
Scully napisał(a):Żenada.
Ode mnie ignor, który już dawno czekał.
Jesteś strasznie drażliwą osobą Zdezorientowanyhock:
Narodziny człowieka są narodzinami jego smutku. Im dłużej żyje, tym robi się głupszy, gdyż pragnienie uniknięcia nieuchronnej śmierci dokucza mu coraz bardziej. Jakież to gorzkie! Żyje nieosiągalnym! Pragnienie przetrwania w przyszłości czyni go niezdolnym do życia w teraźniejszości.
Czuang Tzu
Odpowiedz
#90
Trafne spostrzeżenie Scully, bo po co offtopować, skoro zaraz jakiś mod personalne wywody gramina wrzuci do kosza.

Potraktujecie to jako próbe powstrzymania przed offtopem.

Swoja droga wyszedł troche cytat in_wątek.
[SIZE="1"]. MRU .
............
[/SIZE]
Odpowiedz
#91
Allex napisał(a):Ateistyczna religia? Hmmm. To coś jak...

[Obrazek: bombing.jpg]

Prawdziwy ateista nie jest członkiem żadnego kościoła, nie uznaje wiary w nadprzyrodzone, goli się tępą żyletką, jako dziecko bawił się granatami i załatwia teistów jednym kopniakiem z półobrotu.

Uśmiech
"Hope can drown lost in thunderous sound
Fear can claim what little faith remains
But I carry strength from souls now gone
They won't let me give in...
(...)
Death will take those who fight alone
But united we can break a fate once set in stone
Just hold the line until the end
Cause we will give them hell..."


EH
Odpowiedz
#92
Bohoh napisał(a):Administracja nie odpowie na twoje punkty i nie odwoła bana dla Nabukomba. I co teraz?

:lol2:
Zabiło mnie to.


Hastur napisał(a):[...] są to tak samo wirtualne "straty" jak pieniądze, które skarb państwa "traci" na niezapłaconych podatkach; [...] Dodatkowym absurdem w tym przypadku jest fakt, że rzekomo "ukradzione" pieniądze zostają w kieszeni... ich pierwotnego posiadacza :o Co nieuchronnie prowadzi do konkluzji, iż człowiek może okraść państwo z własnych pieniędzy :lol2:


Odpowiedz
#93
Z cyklu Logika-katolika:
pilaster napisał(a):Ślubów udziela się małżeństwom
Miłość to ekonomia, tu się handluje DNA.
Odpowiedz
#94
hehe napisał(a):Napiszę na płocie lizak, to będziesz w to z taką zapalczywością wierzył i będziesz go lizał?

Duży uśmiechDuży uśmiech


Hastur napisał(a):[...] są to tak samo wirtualne "straty" jak pieniądze, które skarb państwa "traci" na niezapłaconych podatkach; [...] Dodatkowym absurdem w tym przypadku jest fakt, że rzekomo "ukradzione" pieniądze zostają w kieszeni... ich pierwotnego posiadacza :o Co nieuchronnie prowadzi do konkluzji, iż człowiek może okraść państwo z własnych pieniędzy :lol2:


Odpowiedz
#95
Kilgore Trout napisał(a):kazdy kto nie stanie nago przed wielkim portretem Jana Pawla 2 z jedna reka wniesiona w hitlerowskim gescie a druga na organie rodnym i nie odda sie masturbacji spiewajac hymn polski jest dla mnie politycznie poprawny.

Boskie teksty Kilgora Duży uśmiech
"Hope can drown lost in thunderous sound
Fear can claim what little faith remains
But I carry strength from souls now gone
They won't let me give in...
(...)
Death will take those who fight alone
But united we can break a fate once set in stone
Just hold the line until the end
Cause we will give them hell..."


EH
Odpowiedz
#96
Pewnie było, bo stare posty przeglądałem, ale...
Kilgore Trout napisał(a):
Cytat:Jakies wskazowki dotyczace zbierania/sposobu spozywania/tripu?
Normalnie wsadzasz grzyby do strzykawki i zapodajesz sobie w gałke oczna Oczko
...padłem.
Odpowiedz
#97
hehe napisał(a):Jest takie miejsce w ciele kobiety co raz na miesiąc mniej więcej również krwawi, nie goi się i nie ropieje. Stygmaty? ;]

Al-Rahim napisał(a):Mieliby pokazywać najświętszą rodzicielkę, jak montuje sobie podpaskę?
W wątku o stygmatach... Nie wiem czy to "najtrafniejszy cytat", ale... o hasło "montowanie" użyte w tym sensie mnie rozwaliło...
[SIZE="1"]PRZYSIĘGAM NA SWOJE ŻYCIE I SWOJĄ MIŁOŚĆ DO NIEGO, ŻE NIGDY NIE BĘDĘ ŻYŁA DLA INNEGO CZŁOWIEKA ANI PROSIŁA GO, BY ŻYŁ DLA MNIE[/SIZE]
Odpowiedz
#98
abangel666 napisał(a):Na resztę pilastromanipulacji nie chce mi się odpowiadać... ale jak kupię sobie łopatę, to odpowiem. Wykopię sobie głęboki dół i do niego wejdę, wtedy osiągnę poziom Pilastra i mu odpowiem na jego poziomie... w tym dole.
Bardzo intrygujące
[SIZE="1"]. MRU .
............
[/SIZE]
Odpowiedz
#99
Kilgore Trout napisał(a):Ja jestem smiertelnie chory bez szans na wyleczenie. Lekarze daja mi maksymalnie jakies 100 lat ale rownie dobrze moge umrzec dzis wieczorem. Z tego powodu cierpie i nie umiem normalnie zyc.
To dotyka nas wszystkich...
[SIZE="1"]PRZYSIĘGAM NA SWOJE ŻYCIE I SWOJĄ MIŁOŚĆ DO NIEGO, ŻE NIGDY NIE BĘDĘ ŻYŁA DLA INNEGO CZŁOWIEKA ANI PROSIŁA GO, BY ŻYŁ DLA MNIE[/SIZE]
Odpowiedz
abangel666 napisał(a):Na resztę pilastromanipulacji nie chce mi się odpowiadać... ale jak kupię sobie łopatę, to odpowiem. Wykopię sobie głęboki dół i do niego wejdę, wtedy osiągnę poziom Pilastra i mu odpowiem na jego poziomie... w tym dole.

W pierwszej chwili pomyślałem, że abangel będzie mu to tłumaczyć łopatologicznie...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości