To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najtrafniejsze cytaty z forum Ateista.pl
Seth napisał(a):Na początku był Kot. Istniejemy wraz z wszechświatem tylko dlatego by mogły istnieć koty. One są przyczyną i celem. Przecież to oczywiste.
Od razu we właściwym temacie Duży uśmiech
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
No chyba nie. Seth znowu pomylił wątki Smutny
http://ateista.pl/showthread.php?t=9028
Odpowiedz
Fakt iż połknąłeś kij i nie masz poczucia humoru bardzo mnie smuci Smutny
"Hope can drown lost in thunderous sound
Fear can claim what little faith remains
But I carry strength from souls now gone
They won't let me give in...
(...)
Death will take those who fight alone
But united we can break a fate once set in stone
Just hold the line until the end
Cause we will give them hell..."


EH
Odpowiedz
idiota napisał(a):Istota świadoma która wygenerowała rzeczywistość.
Jak wygenerowała?
Odpowiedz
To opisał Tangus w swoim dowodzie (na istnienie Boga) ale wstydzi się go pokazać.
PiS to dwa kłamstwa i spójnik

Andrzej Duda pełni obowiązki prezydenta, ale nie jest głową państwa - Włodzimierz Cimoszewicz


No dobra, przyznaję, jestem lewakiem.Język
Odpowiedz
Tangus napisał(a):Wszystko co pisałem, co do joty, było prawdą a ta prawda czyni niezwyciężonym, daje moc o jakiej ludziom się nie śniło, nie wymieniłbym jej na wszystkie pieniądze świata. Wolałbym zginąć w największych męczarniach niż czymkolwiek ją obrazić. Ona mi dała wszystko co mam i uczyniła mnie najpotężniejszym człowiekiem na świecie. Gdy stoisz cały w prawdzie każdy, kto cię obraża - obraża Boga i to nie tobie wypowiada wojnę tylko Jemu. Nadchodzi dzień w którym ta prawda ukaże się całemu światu i jedną ręką zgasi stare imperia a drugą wzniesie nowe. I poznacie, że wszystko w co wierzyliście było kłamstwem i wasza pozorna wielkość jest waszą małością i będziecie chcieli się ukryć tego dnia ale nie znajdziecie miejsca w którym Ona was nie dosięgnie. I poznacie, że pukała do was kiedyś a jej nie otworzyliście i pokłonicie jej się wtedy lecz ona nie przyjmie waszych pokłonów powodowanych strachem. Nie ma takiej siły, która może ją powstrzymać. Do zobaczenia tego dnia.

Epickie pożegnanie Tangusa, które udowadnia, że albo jest natchniony albo szalony.
Odpowiedz
Mnie się znacznie bardziej podoba cytat z dowodu na istnienie Boga, przytaczam pełną, nieokrojoną wersję:
PiS to dwa kłamstwa i spójnik

Andrzej Duda pełni obowiązki prezydenta, ale nie jest głową państwa - Włodzimierz Cimoszewicz


No dobra, przyznaję, jestem lewakiem.Język
Odpowiedz
zefciu napisał(a):rafalileśtam - Kubuś logiki, Kubuś sensu stricto
Patafil - Kubuś genetyki i antropologii
krystkon - Kubuś fizyki i ekonomii
Beth - Kubuś psychiatrii

:whathesaid:
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
Oceniające i porównujące teksty, moim zdaniem, bezcelowe, próby dowalenia, zdeprecjonowania kogoś w "białych rękawiczkach", gdzie niektórzy postrzegają to jako przejaw yntelektu:
A tutaj coś dla autora:
Zefciu - Kubuś religii i wiary.
Łoś - Zefciu ateizmu.
Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej. Karol Marks
Jedyne, co - jak sobie pochlebiam - zrozumiałem bardzo wcześnie, jeszcze przed dwudziestką, to to, że nie powinno się płodzić. Emil Cioran
Kapitalizm bez bankructwa jest jak chrześcijaństwo bez piekła. Frank Borman

EL Duży uśmiech
Odpowiedz
Łoś napisał(a):Oceniające
Już Ci kiedyś obiecałem, że pod każdym moim postem wyobrażę sobie, że Łoś napisał "oceniasz". Naprawdę obydwu nam będzie wygodniej w ten sposób.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
Łoś napisał(a):Oceniające i porównujące teksty, moim zdaniem, bezcelowe, próby dowalenia, zdeprecjonowania kogoś w "białych rękawiczkach", gdzie niektórzy postrzegają to jako przejaw yntelektu:
A tutaj coś dla autora:
Zefciu - Kubuś religii i wiary.
Łoś - Zefciu ateizmu.

Twoim zdaniem bezcelowe, a moim zdaniem trafne i przydatne.
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
zefciu napisał(a):Już Ci kiedyś obiecałem, że pod każdym moim postem wyobrażę sobie, że Łoś napisał "oceniasz". Naprawdę obydwu nam będzie wygodniej w ten sposób.
A i forum odzipnie...

Odpowiedz
Seth napisał(a):Fakt iż połknąłeś kij i nie masz poczucia humoru bardzo mnie smuci Smutny
Droczę się tylko Oczko
Odpowiedz
Wilk napisał(a):To, ze kimś kieruje pragnienie podniesienia prestiżu narodu nie oznacza że sięgnie po metody budzące obrzydzenie. I to go rózni od kmiota, bo kmiot nie ma żadnego szacunku dla ... absolutnie niczego, a jezeli interesuje go "wysoka pozycja" to będzie szedł po trupach bez względu czy rozchodzić się będzie o naród, jego samego, czy coś jeszcze. Kmiot to kmiot, a polityczny kmiot to kmiot z przymiotnikiem.



Nie. Kmiotem czyni imanie się dla tego celu każdej metody. Nawet herszt bandy rozbójniczej stoi wyżej niż kmiot, bo choć stosuje gwałt to i naraża się władzy i konsekwencjom.



:lol2: Alez oczywiście że jest. To tylko zdemoralizowani i pozbawieni czci go nie dostrzegają, bo gdyby dostrzegali, to nie byliby zdemoralizowani i pozbawieni czci.



No to ja chce zostać zmarginalizowany :lol2:



A zatem co powinni zrobić ci przodkowie? :-> Każdy kraj (no, prawie każdy) ma swoich bohaterów i czci ich, tylko tutaj WCIĄŻ jest za mało, wciąż tylko "daj i daj", nie ważne co się zrobi dla tych ludzi, ile sie przeleje za nich krwi i potu - im wciąż będzie mało.

Gdyby w tym cholernym kraju zamiast pierdolenia o jakiejś konieczności imania się haniebnych metod promowano patriotyzm, poprawnie wychowywano, to i wartościowi ludzie by stąd nie uciekali, tylko przykładali się do pomnażania dobrobytu tego kraju. Ale co ma nimi do kurwy nędzy kierowac, kiedy tylko się słyszy "daj żreć, pierdol bohaterów, sraj na ojczyznę, wazne że tobie będzie dobrze, itd"?????? Ani Anglia ani Francja nie miały kilkudziesięciu lat komunizmu, my mieliśmy a mimo to trzymamy się dobrze. Dobrobyt wypracowywuje się własnymi rekami, w POCIE CZOŁA. I tak, amerykanie też musieli płacić krwią i potem za swój kraj. Nic nie spada z nieba. Ale do tego trzeba miec charakter, a nie jęczenie i lanie moczem na tych, którzy sprawili ze wciąż istniejemy politycznie. Kto chce dobrobytu, niech się zabierze za jego wytwarzanie, bo żaden realpolitik nam nic nie da. Jeżeli jedni mogli przelewać swoją krew, to inni moga przelewać swój pot.

Wszystkie wypowiedzi Wilka w tym wątku są warte odnotowania, ale ostatni akapit tej wypowiedzi szczególnie. Nie zgadzam się jedynie z potępianiem emigracji zarobkowej, ale poza tym, świetna wypowiedź
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
idiota napisał(a):Zresztą ta spontaniczność jest tu dość mocno ograniczona.
Nie dlatego się implikuje o pracę na stanowisku dedykowanym itd że ludzie nagle zapałali do implikowania cz dedykowania jakąś miłością wielką spontaniczną, tylko dlatego, że to stało w dokumentach po angielsku pisanych jakie musieli na szybko bez kontroli filologicznej przetłumaczyć na polski.

Idiota o jednej z przyczyn zachwaszczania.
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
idiota napisał(a):Widzisz, wspieranie to albo relacja między ludźmi, albo relacja człowieka z instytucją. Pierwszy rodzaj rozwija relacje społeczne, drugi je niszczy.

Idiota trafnie o działalności charytatywnej i "opiece społecznej".
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
Cytat:Bo jak dla mnie to po prostu dwie bandy idiotów, które nie potrafią ogarnąć niczego bardziej skomplikowanego niż proste sprawy światopoglądowe. Troglodyci okładający się maczugami, których różni jedynie to, że jedni na sztandarze mają wypisane 'tradycja' a drudzy 'postęp' a i te hasła pojmują na dość prymitywnym bo wyłącznie emocjonalnym poziomie.
Dziad Borowy o naszych politykach.
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
renegat napisał(a):No nie wiem czy dobrze zrozumiałem , ale jeśli Ty sugerujesz zależność istnienia zaburzeń osobowości u pacjenta od środowiska jego życia i jego odczuć w tej materii, to tym bardziej nie pozwala mi to, na poważnie podchodzić do tego typu "schorzeń", skoro nie są one kwestią obiektywną. Anankastyk w środowisku innych anankastyków będzie czuł się świetnie, ale w środowisku nadpobudliwych bałaganiarzy już gorzej... Tylko kto wtedy będzie zaburzony? pedant czy bałaganiarz? Teraz wszystko może być zaburzeniem, jesteś ruchliwy masz adhd, niekulturalny- socjopatą, nie znasz ortografii-masz dysortografię, nie umiesz liczyć-dyskalkulia, masz wahania nastroju-zaburzenia dwubiegunowe, jesteś podejrzliwy -masz paranoję..długo można by wymieniać, wszak liczba sklasyfikowanych typów, podtypów zaburzeń osobowości sięga jeśli dobrze pamiętam kilkuset... A Ty co? Nie wiesz co Ci dolega? Aaa.. bo pewnie cierpisz na nieokreślone zaburzenia osobowości...
Każdemu można coś znaleźć, zwłaszcza gdy klient chce, aby mu wyszukać i chce się leczyć, nie za darmo oczywiście!, wierząc, że to rozwiąże jego życiowe problemy, a sami psychoterapeuci zacierają ręce potwierdzają, że z zaburzeń da się wyjść!: http://psychoterapia.natemat.pl/84051,cz...euci-lecza
... wszytko zależy od otwartości i determinacji pacjenta, bo jak leczenie nie przynosi skutków, to znaczy, że pacjent jest za mało zdeterminowany, aby wyzdrowieć! Nie wiem, ale mnie to bardzo przypomina choćby katolickie gadki, o skuteczności działania łaski bożej, gdzie Bóg daję łaskę każdemu człowiekowi, jednak to od otwartości człowieka na tą łaskę, zależy skuteczność działania tej łaski w nim. Ale ja to wiadomo, mam skrzywienie osobowościowe na tle religijnym, toteż nie mogę być w tej kwestii obiektywny, ze względu na moją poczytalność w tej "materii", ograniczoną przez moje niedomaganie. Oczko

Renegat o powszechności zaburzeń emocjonalnych :-D Czapki z głów, bo cholernie celne ;-)
Sebastian Flak
Odpowiedz
Hans Żydenstein napisał(a):Może niepytany, ale chętnie odpowiem
Ja się loguje, żeby dać minusa cobrasowi

Zacny powód do logowania się na forum.Duży uśmiech
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
lumberjack napisał(a):Tak sobie myślę, że jeśli popatrzeć na relacje polsko-rosyjskie na przestrzeni wieków, to widać, że nigdy nie były one dobre. Historia tych relacji to tak naprawdę historia konfliktów i zatargów. Jeśli zaś chodzi o czasy najnowsze - co byśmy nie robili Rosja miała wobec nas wrogie lub co najmniej wysoce niechętne nastawienie. Sankcje na różne polskie towary nakładała zanim doszło do wojny na Ukrainie. Wydaje mi się, że ruscy są niereformowalni i że nie można się z nimi dogadać o ile nie jest się co najmniej tak militarnie silnym jak oni. Na dobre relacje z Rosją nie ma co liczyć... może warto więc popracować nad relacjami z Ukrainą?

Z historii wiemy, że Polska nieraz była wystawiana przez inne państwa; kiedy byliśmy w opałach byliśmy przez niby sojuszników zostawiani samym sobie. A może by tak odejść od podobnego schematu względem Ukrainy i jakoś porządniej jej pomóc? Na bierności nic nie zyskamy - tracimy tylko sąsiada, który odgradza nas od Rosjan i który darzy ich obecnie taką samą "sympatią" jak Polacy. Na aktywności możemy zyskać dobre relacje z Ukrainą i zacieśnioną współpracę gospodarczą, na którą nie możemy liczyć gdy chodzi o Rosję.

Miałem dać plusa, ale system nie pozwolił, więc wyróżniam tutaj Oczko
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości