To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najtrafniejsze cytaty z forum Ateista.pl
#1
Od jakiegoś miesiąca zbieram najwybitniejsze posty (lub ich fragmenty) z naszego forum, które prezentuję poniżej. Narazie ich ilość nie poraża, ale będę co miesiąc aktualizował tę listę. Zachęcam do tego samego forumowiczów, jak będziemy mieli tego dużo to wydamy książkę "Co myślą ateiści.pl?" Język
EDIT: Zapomniałem dopisać iż kiedyś podobny temat założył Elohim, lecz trochę w innym kontekście - można przyjąć że to on był dla mnie inspiracją Duży uśmiech

„Szkoła ma przekazywać wiedze naukowa, a nie mity o rewolucjoniście z Nazaretu! Dlaczegoż to nie naucza sie podstaw magii stosowanej i kuglarstwa ? A dlaczego nie uczy sie o pomysłach rodem ze strefy Nie Do Wiary? Bo szkoła ma być miejsce na wiedze naukowa. Na wiedze dająca sie badać i werfikowac. Na wiedze, dzięki której możesz zarówno wbić gwoźdź, policzyć pole siatki ogrodzenia, napisać podanie do urzędu, jak również odróżniać Moniuszke od Boryny. Religia nie ma z nauka wspólnego NIC, poza analiza literacka dziel z nią związanych.”
Athei Overlord

“Pacyfizm, podobnie jak właśnie anarchizm, komunizm i parę innych "izmów", mógłby być ciekawym rozwiązaniem dla gatunku Homo Sapiens. Niestety taki gatunek jeszcze nie wyewoluował, a my nazwaliśmy się tak troszeczkę na wyrost.”
Bart

”Rzeczywiście i dlatego grzechem Ewy (śmiercią, chorobami) pokarał słonie, koty i psy. DLaczego grzech Diabła nie dziedziczą anioły? Boskie kocham jest tak puste, że brak mi słów.

To tak jakby ojciec powiedział, synu kocham cię, ale jak chcesz skoczyć z 10 piętra to skacz. Bóg ten jest doprawdy żałosny. Jego "miłość???!" nie sięga do pięt już lekko kochającym ludziom, mającym tak niewiele, a dającym całkiem sporo. Bóg ma wszystko, ale nie da złamanego grosza. Jak trzeba ludzi potopić, albo im zaszkodzić w imię jakiegoś chorego planu, to jest okay, ale jak trzeba tak wojnę powstrzymać to źle. Może wszystko, a zarazem nie robi niczego, bo jak sam twierdzi nie będzie przeszkadzał, ani pomagał, bo jakby przeszkodził to by się stało ABCD, a jakby pomógł to by się stało ABCD. To niech głowy nie zawraca. Megalomana nikt nie potrzebuje. Nikt się o nic go nie prosił, ani nie deklarował chęci brania udziału w jakimś bożym teleturnieju. A przecież on szanuje naszą wolę, więc zaprzeczyłby sobie gdyby czegokolwiek od kogokolwiek oczekiwał.”

Art

„Małe dzieci wierzą w Mikołaja, a inne dzieci, o biologicznie rozwiniętych ciałach [czasami można ich pomylić z dorosłymi], wierzą w Boga. I tu infantylizm, i tam. Tylko że małe dzieci znajdują usprawiedliwienie w swym wieku. A dorosłe dzieci czym usprawiedliwią swoją dziecinna wiare w "Nieco-Większego-Mikołaja"?”
Rothein

„Nie próbuj mi mówić, jakiej muzyki mam słuchać. Nie próbuj mi mówić, jak mam żyć. Dopóki nie wpieprzam się w twoje życie, ty nie wpieprzaj się w moje. Won!

Staram się, naprawdę się staram być człowiekiem spokojnym i wyważonym. Nie być wrogiem religii i ludzi wierzących, a koegzystować z nimi pokojowo. Tacy ludzie jak ty i Nowak sprawiają, że się radykalizuję. Róbcie tak dalej, a skończę jako podpalacz kościołów.”

Bart

„Ech ja od dawna mam dylemat - czy wybrać idiotę czy złodzieja? A później i tak okazuje się, że idiota kradnie a złodziej też rozumem nie grzeszy....”
Helmutt
Odpowiedz
#2
Jestem wzruszony Płacz A cytatow mam w domu sporo, ale niekoniecznie z ateisty.pl, tylko z calej sieci... w wolniejszej (co to jest ?) chwili postaram sie wzbogacic Skrzydlate Slowa...
Null pointer exception
Odpowiedz
#3
Athei Overlord napisał(a):w wolniejszej (co to jest ?) chwili
Co? Prywatne dylatacyje uprawiamy? A zezwolonko mamy? Ooo! obywatel pójdzie z nami. zgodnie z art. 15 ust. 35 punkt 2, każdy kto samowolnie rakłuca zwartość czasoprzestrzeni podlega karze wyczasania stopnia 5-tego.

Odpowiedz
#4
Zapraszam do odświeżenia tematu Uśmiech Na pewno pojawiło się trochę ciekawych cytatów przez prawie rok :>
Odpowiedz
#5
Bart napisał(a):Zapraszam do odświeżenia tematu Uśmiech Na pewno pojawiło się trochę ciekawych cytatów przez prawie rok :>

Tia, znów chciałbyś zostać wyróżniony Język
Odpowiedz
#6
Wookie 23.08.06 napisał(a):będę co miesiąc aktualizował tę listę.

Tjaaaa..... :]

„Z punktu widzenia wieczności[Spinoza] jesteśmy tylko kosmicznym pyłem, nasze żywoty to tylko migniecie, w stosunku do wszechświata [jak to widzi ateista] jestesmy niczym. Wystarczy kolejna asteroida by nasza historia szybko dobiegła kresu. Po smierci nie zostaje z nas nic. Nawet wspomnienia ulegają zatarciu. Chwytamy się pojęć i tworzymy wartości, by choć przez chwile ulec złudzeniu że coś znaczymy w tym maleńkim ludzkim rojowisku. Równie dobrze możemy się pośmiać. Pożyć dla przyjemności. Czy nie uważasz iż byłoby to mniej "megalomańskie" i mniej egocentryczne niż nadawanie sobie super wartości i czczenie nadziemskich etyk? Słowa klucze - śmiech, gra, chaos, zabawa. Daj próżnym boginiom jedno złote jabłko, a będą w stanie dopuścić się każdego aktu wszeteczeństwa i łapówkarstwa by zaspokić swoją próżność. W końcu i tak wyniknie z tego wojna. Daj próżnym człowieczkom ich wartości, etyki i normy, a wyniknie z tego erystyczna przegadanka, strojenie groźnych min a w końcu kiedyś zapłonie stos. Tacy ważni, próżni ludzie. Ale nie mów na glos że to fajna gra, bo Cie wezmą za wariata. To tak jak z tym pastuchem, Mojżeszem. Powdychał jakiś oparów z płonącego krzaka[marysia???] , miał jakieś tam wizje [tak sugestywne że aż buty zdjął] i do dziś cierpimy konsekwencje tego że się naćpał. Zbyt poważnie potraktował swoje świrowanie [jak każdy świr].”
Rothein

„Ścisłe definicje, żadnego wychodzenia poza schematy i koleiny myślowe - to jest droga do rozwoju? To jest droga do transgresji? To jest droga do umysłowej śmierci! Jedne i te same aksjomaty, strzeżone niczym bastiony Świętego Dogmaty. Paradygmaty i teorie traktowane niczym Prawdy Objawione. Subiektywne spostrzeżenia wynikłe z indywidualnego rozwoju, które chcą pretendować do miana Jedynych i Absolutnych Wzorców Postępowania. Dziwisz się że ktoś musi troche poanarchizować? Dziwi Cie że Roth, antychryst, bluźnierca, rozpustnik i dziwak, gada jak szaleniec? Diogenes także gadał jak szaleniec i nawet w beczce mieszkał...”
Rothein

Zlikwidowane państwowej przymusowej edukacji zlikwidowałoby problem. nawet tylko wprowadzenie bonu edukacyjnego byłoby olbrzymią pomocą. Zniesienie "obowiązku szkolnego" dąłoby dodatkowo taką korzyść, ze do szkół przestałby uczęszczać tzw "margines", który obecnie trzęsie większością szkól terroryzując, grabiąc i demoralizując innych uczniów, a nawet nauczycieli. Nauczyciel powinien miec wystarczajace kwalifikacje żeby sobie poradzić z jakimś zwykłym łobuziakiem. Ale przeciez nie z gangiem młodocianych bandytów. Szkoła powinna uczyć, a nie wychowywyać. Jeżeli ktoś przeszkadza innym w nauce to fora ze dwora i tyle.
Drugim ważnym krokiem (może być przeprowadzone nawet w obecnym systemie) jest zlikiwdowanie nauczycielskiego korporacjonizmu, karty nauczyciela i innych takich bzdetów, które powodują, że zarobki nauczycieli zależą nie od wyników ich uczniów, ale od wysługi lat, posiadanej kolekcji jakichś świstków itp. w momencie kiedy status materialny nauczyciela będzie zależał od tego czego nauczyli się jego uczniowie, będziemy mieli wreszcie w tym zawodzie do czynienia z selekcją pozytywną, a nie negatywną jak do tej pory. I to co piszę nie jest żadną utopią bo z powodzeniem funkcjonuje w szkołach prywatnych
Pilaster

„Szatan kiedy chce kusić sobie ludzi za co nie ponosi żadnych konsekwencji, ale taka żona Lota tylko spojrzy się tam gdzie nie trzeba i natychmiast zamienia ją w sopel soli. Dlaczego zatem Bóg ludziom wciąż mówi "nie rób tego bo, bo, bo", a nie powie tego samego Szatanowi?”
Art

“Mechanika kwantowa, kosmologia, teoria wzglednosci - to tylko nedzny alfabet Braila, ktory pozwala slepcom dotknac otaczajacego swiata.”
Athei Overlord

Duży uśmiech
Odpowiedz
#7
Ej, z kogo ten polew ? Duży uśmiech
Null pointer exception
Odpowiedz
#8
Powiedzmy że z samego siebie Duży uśmiech
Odpowiedz
#9
jestem ślepcem bez elementarnej znajomości Braila
Odpowiedz
#10
Dawajcie nowe, jakieś śmieszniejsze. Teraz jest pełno spamu więc jest w czym przebierać.
[Obrazek: quasiuserbarfi1.png]
Odpowiedz
#11
luka wars napisał(a):Dawajcie nowe, jakieś śmieszniejsze. Teraz jest pełno spamu więc jest w czym przebierać.
napisal anty spamer
Sebastian Kulak
Odpowiedz
#12
"Internet powoli acz systematycznie odslania prawdziwa skale ludzkiego pojebania."
Kilgore Trout
Duży uśmiech
Like a flash of light in an endless night
Life is trapped between two black entities /.../
Odpowiedz
#13
Już od jakiegoś czasu zbieram różne tekty, które w jakiś tam sposób mnie zaciekawiły, albo rozbawiły. Poniżej kilka z nich:

Al. Rahim: Jak ktoś ma zindoktrynowany/wyprany mózg, to dla niego taka bajeczka (biblia) jest dowodem na to że "bóg cię kocha", i należy zawsze w niego wierzyć, chociażby cię ruch** na sucho.

Uczy: Brawo, pocałujcie się z Aniołkiem!
Al-Rahim: A co ja jestem, biskup katolicki żeby chłopa całować?

Konserwatysta_MW: Kolejny dowód na to, że ateizm prowadzi do nienawiści oraz otępienia umysłowego.

Adam: (...) że mimo iż zapewne i na pewno to jeszcze bardziej pewnie niż najpewniej bo możesz sobie się też przekonać o bogu rozumem

Zefciu: mimo że w dedykacji znalazła się inwokacja Trójcy Przenajświętszej, praca ma charakter naukowy
Adam: OKSYMORON!!! (Już dzisiaj trzeci widzę)

Xjasiux: Z bogiem u katolików jest tak jak u Power Rangers, trzech tworzy wielkiego MegaZorda

Z dyskusji o Gwżdzibągu

Jacek:
Zapomniałeś dodać, że trzy osoby bździągwskie to: Jabolit, Chędożyc i Pryt. Chędożyc ma największą moc, od niego wywodzi się Jabolit, który to wyprytał Pryta. Pomimo tego są sobie współistotni, są jednym i tym samym a zarazem różnym... Od kiedy poznałem tę Prawdę czuję się całkowicie odmieniony. Czuję, że wszystko idzie w dobrą stronę, moje życie nabrało sensu... i teraz jest mi bardzo żal tych wszystkich ateuszów, którzy błądzą.

"O ludu Izraela, czemużże mnie - Gwzibąga, odtrącił? Zginiecie, wy mendy jedne, bo gniew mój jest wielki i nieokiełznany! A jestem Gwzibągiem srogim i zazdrosnym... jestem też miłością, ale i tak spuszczę wam wpier.ol"
Ewangelia Sromeusza 2 ; 1-3

Podsumowując... nie macie żadnego innego wyboru jak przejść na naszą nową, dopiero co objawioną, świeżutką wiarę. Niektórzy twierdzą, ze mają Dobrą Nowinę... no cóż... my mamy Lepszą Nowinę Naprawdę opłaci się wam ta wiara. Wystarczy, że będziecie wypełniać najważniejsze przykazanie Gwzibąga: "Dajcie moim kapłanom wszystkie swoje pieniądze i tak wogóle wszystkie dobra materialne które posiadacie"

Marcin G.: W rozmowie o wizerunku Jezusa na korze: PS. Jakiś czas temu na ebay'u była licytacja grzanki z odbiciem Najświętszej Panienki. Ja tylko czekam, aż wizerunek Jezusa wysra jakaś krowa na polu.
[Obrazek: 628750.jpg]
Odpowiedz
#14
Jacek - genialne Duży uśmiech
Odpowiedz
#15
Dziękuję :oops: Ale wątek o Gwzibągu jest o wiele dłuższy... został rozwinięty przez kilku innych forumowiczów(może PanM ma całość? Uśmiech). Niestety paru z nich wywołało schizmę i nasz wiara rozpadła się na kilka odłamów, niektórzy czczą tylko Jabolita... trza będzie ich spalić Płacz
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#16
Niech żyje Eris Discordia! Niech żyje Rothein! Fajne TRZY cytaty Wookie Szczęśliwy !!!! Reszta też fajna Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech

"Skromność to zatajona pycha". Język
Stalk the weak, crush their skulls, eat their hearts, and use their entrails to predict the future.
Odpowiedz
#17
kotekh chaotekh napisał(a):Bo mnie na przykład pracowitość nie interesuje i nie chciałbym, żeby mnie ktoś poprawiał.
i o to chodzi!!!!

Odpowiedz
#18
Luka Wars napisał(a):Chyba sobie na jajach wytatułuję JP2 a jak na starość będę miał prostatę zażądam od Watykanu odszkodowania
:lol2:

Odpowiedz
#19
DarkWater napisał(a):„nie wierzę, że pod moim oknem zakopane jest złoto. nie wezmę łopaty i nie będę go szukał, bo to strata czasu, nie poproszę znajomych o pomoc, bo wyjdę na idiotę, nie kupię koparki, bo po co wyrzucać pieniędze, nie zacznę robić odwiertów, bo mnie zamkną w pokoju bez klamek. religijne ("duchowe") poszukiwania wartościuje się przeciwnie, jak najlepiej choć są właśnie tak beznadziejnie bezsensowne. lepiej poświęcić się czemuś innemu. jednak ludzie od dziecka są tresowani, aby takie bezsensowne poszukiwania uskuteczniać. otrzymyją oczywiście swoją "zapłatę" od świata: złamane życie. jaką radę otrzymują od swoich kierowników duchowych? KOPAĆ GŁĘBIEJ!”

No kurcze już dawno nie spotkałem się z tak trafną wypowiedzią!
Odpowiedz
#20
aktyn napisał(a):Ja zmieniam avatar, bo sie zmieniam, nie ma wczoraj, jest dziś, zawsze jest dziś i nie ma wczoraj. Chcesz rozpoznać kogoś, po jakiś tekstach. Wczoraj patrzyłem na ziemie z gwiazd, teraz patrze z ziemi na gwiazdy. Kiedy inaczej patrzymy na świat, stajemy sie innymi istotami. Najlepiej zniknąć, w nocy czas przejść jak cień. Jak duch stopić sie z rzeczywistościa, przepłynąć niczym jedna z wielu fal. By w wielości nie móc być rozpoznanym.

Kiedy widsz avatar, wydaje ci sie że kogoś znasz, ale fale na wodzie zmieniają sie, czy to ta sama fala? Czy to ta sama woda? Czy w tej wodzie to ja czy twoje odbicie. Kiedy patrzysz na wode zawsze widzisz siebie samego, trudno jednak wśród zniekształconych fal siebie poznać.

Nigdy nie wierz avatarowi, on moze byc dzisiaj kłamstwem tego co jest jutro. Twoim własnym kłamstwem.

Wiele osób może się pod tym nie podpisywać (np. ja), ale zostało to pięknie napisane, aktynie Uśmiech

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości