To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Feministki plugawią pamięć ofiar komunizmu
#61
current napisał(a):Jednak jeżeli na pierwszym miejscu stawiasz własne odczucia a cały kontekst kulturowy wrzucasz do worka "jakichś ludzi którzy tak to odbierają" to jest to zwyczajne połączenie ignorancji z arogancją i zwyczajny błąd merytoryczny dyskwalifikujący Cię jako rzetelnego nauczyciela języka polskiego.
O jakiej ignorancji piszesz?
Zawsze na pierwszym miejscu stawiamy odczucia własne, a kontekst kulturowy jest gdzieś dalej w hierarchii. Nie może być inaczej. A czyż kultura to nie są 'jacyś ludzie, którzy tak, a nie inaczej odbierają daną sprawę?' Przecież bez takiej czy innej ich recepcji nie ma w ogóle kultury. Zatem za bardzo nie wiem, czemu ma służyć twoje pisanie. Przecież gdy na przykład rozmawiam z uczniami o 'Lalce' Prusa to najpierw mówię im o tym, jak ja to widzę (bez pimkowszczyzny rzecz jasna!), nie narzucając mojej interpretacji jako jedynie obowiązującej i słusznej, a dopiero potem, jak widzi to pan X, pan Y czy pani Z. Co w tym takiego dziwnego? A potem pytam uczniów, jak oni to widzą.
Wyodrębniam więc siebie z całego kontekstu kulturowego i stawiam na pierwszym miejscu, gdyż wtedy dopiero jestem wiarygodny; właśnie gdy przemawiam we własnym imieniu. To takie dziwne? I co w takim ujęciu jest niemerytorycznego?
"Każdej nocy nawiedza mnie Yeszua i szarpie za kuśkę." /pisownia oryginalna/.
Komentarz pod jednym z filmów na youtube. Rozbawił mnie.
Odpowiedz
#62
nonkonformista napisał(a):Pisanie dobrze o starym komuchu rzeczywiście jest żenujące.
Gdyby on demokrację wprowadził. Usunął towarzyszy z KGB z rządu, zlikwidował oligarchów i sam podał się do dymisji to byłoby coś. Ale wielbić komucha i twierdzić, że bez niego nie byłoby Rosji. To żenada podwójna. Oczywiście, że byłaby Rosja. Zupełnie inna. Przede wszystkim taka, która zwraca to, co zagrabiła. Niech odda Japonii Kuryle. Kiedyś Stalinowi były potrzebne. A teraz im po co?
Na ch.. Japonii Kuryle?

Usunięcie ze struktur państwa wszelkich komuchów i rozprawienie się z oligarchią nie jest takie proste. Potrzebowałby do tego dużej grupy silnych i lojalnych zwolenników. A później i tak na meijscu starej oligarchii pojawiłaby się nowa. I błędne koło się zamyka.
Od dawna uważam, że Rosja bez biedy, pijaństwa i władzy absolutnej to nie Rosja. I zmiana tego oligarchicznego systemu polityczno-społeczno-ekonomicznego na jakiś lepszy byłaby w chuj trudna bo skoro nie zmienił się od kilkuset lat to i teraz nie ma na to większych szans.
Odpowiedz
#63
Xe0n napisał(a):Na ch.. Japonii Kuryle?

Usunięcie ze struktur państwa wszelkich komuchów i rozprawienie się z oligarchią nie jest takie proste. Potrzebowałby do tego dużej grupy silnych i lojalnych zwolenników. A później i tak na meijscu starej oligarchii pojawiłaby się nowa. I błędne koło się zamyka.
Od dawna uważam, że Rosja bez biedy, pijaństwa i władzy absolutnej to nie Rosja. I zmiana tego oligarchicznego systemu polityczno-społeczno-ekonomicznego na jakiś lepszy byłaby w chuj trudna bo skoro nie zmienił się od kilkuset lat to i teraz nie ma na to większych szans.
Szanse są, ale trzeba radykalnych środków. Stalin jakoś potrafił z narodu rolników uczynić naród robotników w bardzo krótkim czasie. Po prostu trzeba wychowywać społeczeństwo, tak żeby stało się w pełni demokratyczne.
A jak to po co Japonii Kuryle?
A po co nam Wolin i Uznam? Na tej samej zasadzie mogę spytać.
Mieli kiedyś Kuryle? Mieli. Zatem uczciwość nakazywałaby oddać to, co się wzięło. Inaczej mówimy o złodziejstwie.
"Każdej nocy nawiedza mnie Yeszua i szarpie za kuśkę." /pisownia oryginalna/.
Komentarz pod jednym z filmów na youtube. Rozbawił mnie.
Odpowiedz
#64
Sofeicz napisał(a):Jedyne czym epatuje to samcza siła - To wam imponuje.

Birds of feather flock together.

Birds of prey, oczywista.
Stalk the weak, crush their skulls, eat their hearts, and use their entrails to predict the future.
Odpowiedz
#65
Berzerker napisał(a):Birds of feather flock together.

Birds of prey, oczywista.
Że co?
Ptasie pióra napływają razem? Język
"Każdej nocy nawiedza mnie Yeszua i szarpie za kuśkę." /pisownia oryginalna/.
Komentarz pod jednym z filmów na youtube. Rozbawił mnie.
Odpowiedz
#66
nonkonformista napisał(a):Że co?
Ptasie pióra napływają razem? Język

Dyletantom radze nie brać się za języki obce. Oczko

http://pl.wiktionary.org/wiki/birds_of_a...k_together
Stalk the weak, crush their skulls, eat their hearts, and use their entrails to predict the future.
Odpowiedz
#67
Czyli jednak!
Psy wieszacie na krajach ćwiczących się w trudnej sztuce demokracji a ślinicie się do takich odrażających typków.
Proponuję jeszcze lepszych Zbawców-Tyranow - różnej maści satrapów Kirgi- Kaza i w chuj innych Stanów, Kimów, Moralesów, Chavezów, Castrów, Łukaszenków.
Prawdziwa ostoja dla starożytnych rycerskich wojów poszukujących wolności.
Widać, że dawno nie było wojny.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#68
Berzerker napisał(a):Dyletantom radze nie brać się za języki obce. Oczko

http://pl.wiktionary.org/wiki/birds_of_a...k_together
flock jako czasownik to napływać, więc tak przetłumaczyłem. chyba, że to idiom, to wtedy zmienia postać rzeczy.
Już sprawdziłem link. Ciągnie swój do swego. Język
"Każdej nocy nawiedza mnie Yeszua i szarpie za kuśkę." /pisownia oryginalna/.
Komentarz pod jednym z filmów na youtube. Rozbawił mnie.
Odpowiedz
#69
Sofeicz napisał(a):Czyli jednak!
Psy wieszacie na krajach ćwiczących się w trudnej sztuce demokracji a ślinicie się do takich odrażających typków.
Jednak! Co do mnie, twierdzę, że Europa czeka na prawdziwego, twardego przywódcę z jajami, gdyż obecna lewacka, pizdowato-ciotowata demokracja prowadzi wiadomo dokąd - do zagłady naszej rasy i kultury. Ostatni europejscy przywódcy z prawdziwego zdarzenia odeszli prawie 70 lat temu, pozostawiając wielką pustkę, której nie ma komu wypełnić po dziś dzień. Wracając do Putina, to jego osobę można oceniać rozmaicie, ale jedna rzecz jest bezdyskusyjna: nie dopuścił do sprostytuowania Rosji i uczynienia jej bezwolną marionetką, tak jak to się stało z Polska. Po prostu świat szanuje Rosję, mimo, że nie jest już takim mocarstwem jak niegdyś. A Polska, Sire? Duży uśmiech
PS. Drogi Torzyszu, popadacie w lewacką histerię, sądząc po tonie Waszej wypowiedzi. Kropelki proponuję, albo setę... :!:
Odpowiedz
#70
Sofeicz napisał(a):Jedyne czym epatuje to samcza siła - To wam imponuje.

To podstawa bycia mężem stanu. To coś czego brakuje naszym miękkim i uległym politykom.

A co myślisz o Piłsudskim? Czym on różnił się w swoich działaniach od Putina? Stwierdzisz też że to tyran?

[Obrazek: Banner-the-skywalker-family-10169607-600-120.jpg]

EH
Odpowiedz
#71
Skywalker napisał(a):To podstawa bycia mężem stanu. To coś czego brakuje naszym miękkim i uległym politykom.

A co myślisz o Piłsudskim? Czym on różnił się w swoich działaniach od Putina? Stwierdzisz też że to tyran?
Piłsudski, o ile mi wiadomo, po zamachu majowym nie zlecał politycznych zabójstw i nie inscenizował politycznych procesów. Rządziła sanacja i opcja piłsudczykowska, ale nie było tak, że jak ktoś się z Piłsudskim nie zgadzał, to lądował w więzieniu (tylko za to, że się z nim nie zgadza!) Poza tym Piłsudski to ktoś, kto poprowadził nas ku niepodległości, wygrał wreszcie wojnę polsko-bolszewicką. No i nie był członkiem zbrodniczej organizacji. Czy to samo można powiedzieć o Putinie?
"Każdej nocy nawiedza mnie Yeszua i szarpie za kuśkę." /pisownia oryginalna/.
Komentarz pod jednym z filmów na youtube. Rozbawił mnie.
Odpowiedz
#72
Putin jako obrońca rasy i niesprostytuowanych wartości.
Boże Przenajświętszy w Trójcy Jedyny - widzisz i nie grzmisz. Pewnie dlatego, że Cię nie ma.

A teraz napiszę coś, za co na pewno zbiorę joby.
"Nie wymieniłbym Tuska ew. Kaczora nawet za 100 Putinów".
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#73
Berzerker napisał(a)::lol2: Pedał mężczyzną? Chyba raczej untermann'em.
(...)
O, a tutaj mamy przykład unterweib.
Nie wiem, jak ty, ale ja mam wszystko na właściwym miejscu i nie muszę tego usilnie udowadniać. Mniemam że Nonkonformista również ;P
Natura albowiem w rozmaitości się kocha; w niej wydaje swoją moc, mądrość i wielkość.
(Jędrzej Śniadecki)







Odpowiedz
#74
Sofeicz napisał(a):Putin jako obrońca rasy i niesprostytuowanych wartości.
Boże Przenajświętszy w Trójcy Jedyny - widzisz i nie grzmisz. Pewnie dlatego, że Cię nie ma.

A teraz napiszę coś, za co na pewno zbiorę joby.
"Nie wymieniłbym Tuska ew. Kaczora nawet za 100 Putinów".
Sofeiczu, niektórych naszych prawicowców berecik uwiera. Za ciasno go nałożyli i teraz widzą świat spaczony.
Chwalą Putina, który jest odpowiedzialny za wojnę w Czeczenii, a nie chwalą podobnych ananasów, którzy na przykład podkładali bomby na stacjach metra. Dziwne. To przemoc i to przemoc. Nie wiem, jak to wartościują, ale może wyjaśnią. Putin jako polityk ze szczytu musiał też maczać paluchy w wojnie w Gruzji. A Gruzja jest naszym przyjacielem. Jak można popierać kogoś, kto na tę Gruzję napada?
Poza tym skoro tak chwalą tego Putina, to niech wyjadą do Rosji. Możemy im pobłogosławić.
"Każdej nocy nawiedza mnie Yeszua i szarpie za kuśkę." /pisownia oryginalna/.
Komentarz pod jednym z filmów na youtube. Rozbawił mnie.
Odpowiedz
#75
nonkonformista napisał(a):A Gruzja jest naszym przyjacielem. Jak można popierać kogoś, kto na tę Gruzję napada?
Jakim przyjacielem?
Gruzja nie jest w NATO, nasze kontakty handlowe sprowadzają się do importu wina i eksportu dóbr o wartości łącznej poniżej 30 mln dolarów.
Rosja może sobie nawet zaanektować Gruzję - co nam do tego?

A wojnę w Osetii Pd. wywołała Gruzja ostrzałem stolicy autonomii.
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
#76
exodim napisał(a):Jakim przyjacielem?
Rosja może sobie nawet zaanektować Gruzję - co nam do tego?
A wojnę w Osetii Pd. wywołała Gruzja ostrzałem stolicy autonomii.
Rosja może sobie nawet zaanektować Polskę - co nam do tego?
Więc skoro Gruzja wywołała tę wojnę to Rosja nie powinna tam swojego nocha pchać. Co ich obchodzi jakiś mały kraj? I tak rządzi tam teraz polityk nie prorosyjski i całe szczęście. Nie ma nic gorszego niż ukraińskie dupolizstwo obecnego prezydenta i niszczenie dorobku Juszczenki i jego ekipy. To tak na marginesie.
"Każdej nocy nawiedza mnie Yeszua i szarpie za kuśkę." /pisownia oryginalna/.
Komentarz pod jednym z filmów na youtube. Rozbawił mnie.
Odpowiedz
#77
nonkonformista napisał(a):Piłsudski, o ile mi wiadomo, po zamachu majowym nie zlecał politycznych zabójstw i

Putin o ile mi wiadomo też nie zlecał. Chyba że masz DOWODY że było inaczej.

Cytat:ale nie było tak, że jak ktoś się z Piłsudskim nie zgadzał, to lądował w więzieniu

O Berezie Kartuskiej słyszałeś?

Cytat:Więc skoro Gruzja wywołała tę wojnę to Rosja nie powinna tam swojego nocha pchać.

Chronili interesy swoich rodaków na obczyźnie. Osetyjczycy bądź co bądź to Rosjanie.

Cytat:Nie ma nic gorszego niż ukraińskie dupolizstwo obecnego prezydenta i niszczenie dorobku Juszczenki i jego ekipy.

Dzięki swoim "dokonaniom" czyli staczaniu Ukrainy na gospodarcze dno Ukraińcy szybko się pozbyli Juszczenki i jego ułomnej ekipy. Szkoda że tak łatwo o tym zapominacie. Teraz poziom życia na Ukrainie powoli wzrasta. A Tymoszenko która sprzedała swój kraj niech odsiedzi swoje.


Putin i Janukowycz są nienawidzeni bo są politycznie niewygodni dla Zachodu i mają rację bo dzięki temu mogą zachować mocną niezależność dla swoich narodów. Czy każde państwo musi mieć demokrację na wzór amerykański? Rosja jest takim specyficznym państwem w którym pełna demokracja nigdy się nie sprawdzi. Taka jest natura tego społeczeństwa że oni nie potrafią żyć bez silnego przywódcy. Nie jest łatwo utrzymać taki burdel. Tam trzeba kogoś kto zajmie się i krajem i obroną polityczną przed zmasowanym atakiem dyplomatycznym i medialnym z zewnątrz. Putin jest dla Rosji człowiekiem idealnym.

Cytat:Poza tym skoro tak chwalą tego Putina, to niech wyjadą do Rosji.

W Iraku masz bardziej demokratyczny rząd niż w Rosji. Czy wpływa to na cokolwiek? Co Rosjanom z tej wolności za Jelcyna skoro żyli poniżej nędzy? Wolności słowa nie da się włożyć na talerz i zjeść. Wasz sposób myślenia zapatrzony na dupokrację jako świętość przenajświętrzą mnie szokuje. To chyba też swego rodzaju religia.

[Obrazek: Banner-the-skywalker-family-10169607-600-120.jpg]

EH
Odpowiedz
#78
Skywalker napisał(a):Trzy niedorozwinięte dziewoje wtargnęły do cerkwi i na całym świecie zostałaby za to normalnie skarcone ale że wykrzyknęły parę hasełek pod adresem Putina to nagle urosły do rangi bohaterek. Paranoja! Takim to przydałaby się jednak mała szkoła kultury i dobrego smaku. Mam nadzieję że ruskie więzienie dla kobiet nauczy ich trochę życia.

I oczywiście naiwnie wierzysz, że Putin (kgbista) tak się przejął niedolą cerkwi, że postanowił je skazać na łagry?

Zostały skazane, bo były niewygodne reżimowi - i tylko dlatego.

Skoro jednak pochwalacie gromko takie działania to przypomnę o tym następnym razem, gdy ktoś będzie pierdolił, że w Polsce zamordyzm jest, bo nie można głosić haseł antysemickich, rasistowskich czy nawoływać do mordowania pedałów.

Skywalker napisał(a):Natomiast podejście Piotra35 wobec cmentarnych hien jest dla mnie szokujące. Ciekawe czy tak samo popiera on tych co wyrywają ławki bo zbyt prosto są przybite albo kopią śmietniki przez kilometr bo fajnie się turlają?

Ławka o ile mi wiadomo nie jest symbolem religijnym. O śmietniku też nic takiego nie słyszałem.

Tgc napisał(a):BTW swoja droga, ciekawe czy gdyby okazalo sie, ze jeden z pomnikow Lenina, ktory kiedys wysadzil jakis z dzialaczy antykomunistycznych byl poswiecony np. ofiara nazizmu to czy byscie podobnie protestowali ;u?

Ja tak. Oczywiście byłbym zwolennikiem jego usunięcia i zastąpienia bardziej adekwatnym pomnikiem, ale na pewno nie w taki urągający pamięci ofiar sposób.
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
#79
Skywalker napisał(a):A Tymoszenko która sprzedała swój kraj niech odsiedzi swoje.
Tymoszenko sprzedała swój kraj? To ciekawe... Komu i za ile?
A zamordowanie Politkowskiej i Litwinienki, to twoim zdaniem co? Moim to klasyczny mord polityczny właśnie.
http://niezalezna.pl/27351-zabici-wrogowie-putina
Po drugie: piszecie, że w Rosji lepiej się żyje za Putina. Ale komu?
Za Stalina też pewnym ludziom żyło się dobrze. Pamiętacie to hasło, towarzysze: "Żyje się lepiej, żyje się weselej"? No to tak też i żyje się za Putina (nomenklaturze byłych komuchów i oligarchom. Reszta - jak podejrzewam - klepie biedę).
"Każdej nocy nawiedza mnie Yeszua i szarpie za kuśkę." /pisownia oryginalna/.
Komentarz pod jednym z filmów na youtube. Rozbawił mnie.
Odpowiedz
#80
Śmierć Szczurów napisał(a):I oczywiście naiwnie wierzysz, że Putin (kgbista) tak się przejął niedolą cerkwi, że postanowił je skazać na łagry?

Zostały skazane, bo były niewygodne reżimowi - i tylko dlatego.

W jaki sposób były niewygodne systemowi? Jakie durne pindy stanowią większe zagrożenie dla KGBistów Duży uśmiech ?

Nie pochwalam tego wyroku, bo i w mojej opinii jest nieadekwatny do czynu. Tym niemniej w niczym nie usprawiedliwia to występku durnych kurew z FEMENu. Te lewackie ścierwa powinny ponieść odpowiednią karę za swój czyn.

PS: Mnie też dziwią te peany pochwalne ku staremu KGBowcowi. Nie da się ukryć, że owi ludzie mają na swoim koncie morderstwa polityczne. Tak samo śmieszy mnie twierdzenie, że dobra Rosja broniła tylko biednej Abchazji czy Osetii przed straszliwą Gruzją, która szykowała najazd na pół Europy Duży uśmiech Ale to już inny temat, trochę tu off topem zaczyna śmierdzieć.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości