To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ankieta: Gdyby wybory do Sejmu odbywały się w najbliższą niedzielę, to głosował(a)bym na:
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Kongres Nowej Prawicy
27.27%
18 27.27%
Partię Demokratyczną - demokraci.pl
6.06%
4 6.06%
Platformę Obywatelską
10.61%
7 10.61%
Polska Jest Najważniejsza
0%
0 0%
Polskie Stronnictwo Ludowe
0%
0 0%
Prawicę Rzeczypospolitej, Ligę Polskich Rodzin, lub Samoobronę RP
0%
0 0%
Prawo i Sprawiedliwość
4.55%
3 4.55%
Ruch Palikota
18.18%
12 18.18%
Socjaldemokrację Polską, lub Zielonych 2004
1.52%
1 1.52%
Sojusz Lewicy Demokratycznej
4.55%
3 4.55%
Solidarną Polskę
0%
0 0%
Stronnictwo Demokratyczne
0%
0 0%
inne ugrupowanie
1.52%
1 1.52%
nie poszłabym/poszedłbym na wybory
25.76%
17 25.76%
Razem 66 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak i czy w ogóle byśmy głosowali - 09.2012
#21
Głosowanie na tych co mają wg sondaży najmniejsze szanse a nie daj co, są niezależni też jest jak głos skreślony. Jakby był totalnie ktoś nowy i ktoś kogo nie można się wstydzić to inna sprawa...ale to można niestety zaliczyć do bajek i marzeń. A MW nie daje żadnych nadziei i na coś takiego. Kiedyś Polskę sprzedadzą i tyle będzie politykowania.
Odpowiedz
#22
Nazgul napisał(a):
Nero napisał(a):Korwin-Mikke szanuje odmienności ludzi
Szczególnie pedałów, żydów, lewaków i kobiet

Oraz niepełnosprawne dzieci

Korwin-Mikke: dzieci niepełnosprawne zarażają zdrowe

Dla mnie ten człowiek czołga się po moralnym dnie.

[Obrazek: Banner-the-skywalker-family-10169607-600-120.jpg]

EH
Odpowiedz
#23
Nazgul napisał(a):Cóż punkt dla niego , który nie zmienia faktu, że jest człowiekiem, który woli się utrzymywać z publicystki niż polityki. To jest dla mnie oczywiste. On nie chce władzy ani nawet miejsca w parlamencie. Dobrze mu jest tam gdzie siedzi. Trzeba naprawdę mieć tupet by bojkotować wybory do PE i jednocześnie w nich startować. Cóż cały Korwin garstka wyznawców go za to uwielbia ale przeciętny człowiek jest zrażony nielogiczności jego postępowania. Korwinista powie, że media go źle pokazują ale to nieprawda. On sam się kreuję na takiego.

Aby wygrać wybory, JKM musiałby iść w populizm albo zrobić z kimś sojusz, pójść na kompromis, ale wtedy straciłby połowę swoich dotychczasowych wyborców. Uwierz mi, mieszkam w małej miejscowości, gdzie rządzi telewizja, a większość ludzi nawet nie ma zamiaru słuchać o czymś nowym. To jest tragedia.


Nazgul napisał(a):Cóż uważam państwo za atawizm. Wskaźniki zabójstw na całym świecie idą w dół , podobnie wojen. Wracam sobie wieczorem z baru nigdzie nie ma żadnego policjanta i jakoś nikt się nawet nie kwapi by mnie okraść. Zwyczajnie ludzie zrozumieli, że współpraca jest bardziej opłacalna od ciągłej walki o przetrwanie. Ostatnią rzeczą, która to napędza jest państwo. Robi to poprzez zakaz posiadania broni przy jednoczesnym braku prewencji, która się nie opłaca. Policjant nie ma interesu w zwalczaniu niesprawiedliwości.
Co by się stało gdyby dzięki wytężonej pracy jakiegoś komisariatu niemal zlikwidowano wszystkie przestępstwa w okolicy. Odpowiedź: komisariat zostałby zlikwidowany. To jest właśnie monopol państwowy karanie efektywności i nagradzanie nieudacznictwa.

Zauważ, że tzw. misje pokojowe, stabilizacyjne są tak naprawdę wojnami, tylko ładnie nazwanymi. Przestępczość będzie istniała zawsze, a bandyta broń zdobędzie. Czy zwykli obywatele poradzą sobie np. z handlem kobietami? Mają wtedy rzucić pracę, źródło utrzymania i walczyć?


Nazgul napisał(a):Szczególnie pedałów, żydów, lewaków i kobiet

Lewak z założenia ingeruje w moje życie. Po prostu taki ma program. Duży uśmiech Mam prawo się przed tym bronić. Wolność.

Dlaczego kobiet? JKM uważa, że kobieta równie dobrze może wybrać pracę w domu jak i poza nim. Ta decyzja należy tylko do niej i męża. A że biologicznie bardziej nadaje się do opieki nad dzieckiem, to już druga sprawa. Nikt jej nie narzuca.

Nie widzę również problemu z homoseksualistami. Niech sobie żyją, jak najdłużej i w szczęściu. Ale jest to zaburzenie mimo wszystko. Po co się z tym obnosić? Człowiek oglądający paradę równości ma prawo być zniesmaczony.

Żydzi? KNP nie ma zamiaru się wtrącać w życie obywateli.


Strasznie upraszczacie sprawę.
"Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy."
Hannibal
Odpowiedz
#24
Nero napisał(a):Dlaczego kobiet?
Odsyłam do lektury JKM Vademecum Ojca. Autor ma pozytywny stosunek do bicia współmałżonek.

Nero napisał(a):Zauważ, że tzw. misje pokojowe, stabilizacyjne są tak naprawdę wojnami, tylko ładnie nazwanymi. Przestępczość będzie istniała zawsze, a bandyta broń zdobędzie.
W pełni się zgadzam. Tylko, że rząd nasz nie chroni. Oblicza się, że na świecie jest 27 mln niewolników( <a href="http://www.ted.com/talks/lisa_kristine_glimpses_of_modern_day_slavery.html">Ciekawy filmik o niewolnictwie</a>)
. Państwo przed tym nas nie uchroni tylko do spółki z mediami zamiata sprawę pod dywan. Jedyne dwa miejsca gdzie nie zanotowano tego procederu to Islandia i Grenlandia. Tylko prywatne agencje ochrony, które aby przetrwać musiałby zaspokajać potrzeby konsumentów mogą zlikwidować takie zjawiska.
Tu ne cede malis
Odpowiedz
#25
Ale dużo Palikociarzy. Niech jakiś się wypowie. Chętnie posłucham Duży uśmiech Albo nie, oni wszyscy mówią to samo: Maryśka dobra, kościół be i kaczor szalony na psychotropach.
Odpowiedz
#26
Nero napisał(a):Strasznie upraszczacie sprawę.

A w jaki sposób dziecko poruszające się na wózku inwalidzkim miałoby zarazić drugie?

[Obrazek: Banner-the-skywalker-family-10169607-600-120.jpg]

EH
Odpowiedz
#27
Hans Wegeżynsten napisał(a):Głosowanie na Korwina to jak skreślony głoś, gdyż jest postrzegany przez gawiedź jako szaleniec i mało prawdopodobne, żeby kiedykolwiek zdobył zaufanie ludzi. Musiałby się zmienić. No i media musiałyby być mu przychylne.

manas napisał(a):Głosowanie na tych co mają wg sondaży najmniejsze szanse a nie daj co, są niezależni też jest jak głos skreślony. Jakby był totalnie ktoś nowy i ktoś kogo nie można się wstydzić to inna sprawa...ale to można niestety zaliczyć do bajek i marzeń. A MW nie daje żadnych nadziei i na coś takiego. Kiedyś Polskę sprzedadzą i tyle będzie politykowania.


Jeżeli KNP zdobyłby 5% poparcie, telewizja musiałaby go pokazywać. Byłaby szansa na przekonanie większej ilości wyborców. Jeżeli miałby poparcie 15%, co jest osiągalne, to mógłby spokojnie zawierać koalicję, narzucać swój program w zamian za odpuszczenie stanowisk ministrów... "Jeżeli nie, to idę do konkurencji." (A podział partii rządzących staje się zauważalny.)



Skywalker napisał(a):Oraz niepełnosprawne dzieci

Korwin-Mikke: dzieci niepełnosprawne zarażają zdrowe

Dla mnie ten człowiek czołga się po moralnym dnie.


Nazgul napisał(a):Odsyłam do lektury JKM Vademecum Ojca. Autor ma pozytywny stosunek do bicia współmałżonek.


Oczywiście JKM powinien dostać za to w ryj. Ale nie o to chodzi. Czy z powodu tej sytuacji odrzucacie słuszny program KNP? W takim razie jesteście po prostu nieodpowiedzialni. "Ustami niewiniątek" jak wasze można dosłownie decydować o wszystkim... Myślicie, że JKM byłby w stanie narzucić programowo niechęć do niepełnosprawnych czy bicie kobiet? :wall:


Nazgul napisał(a):W pełni się zgadzam. Tylko, że rząd nasz nie chroni. Oblicza się, że na świecie jest 27 mln niewolników( <a href="http://www.ted.com/talks/lisa_kristine_glimpses_of_modern_day_slavery.html">Ciekawy filmik o niewolnictwie</a>)
. Państwo przed tym nas nie uchroni tylko do spółki z mediami zamiata sprawę pod dywan. Jedyne dwa miejsca gdzie nie zanotowano tego procederu to Islandia i Grenlandia. Tylko prywatne agencje ochrony, które aby przetrwać musiałby zaspokajać potrzeby konsumentów mogą zlikwidować takie zjawiska.

Może i nawet mnie przekonasz. Uśmiech
Jakie więc widzisz drogi prowadzące do otrzymania tego rezultatu? Wydaje mi się, że jednak KNP daje już bardzo dużo...
"Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy."
Hannibal
Odpowiedz
#28
Skywalker napisał(a):A w jaki sposób dziecko poruszające się na wózku inwalidzkim miałoby zarazić drugie?

dużo krytykuję korwina, ale to jest akurat brudna manipulacja, on niczego takiego nie powiedział Uśmiech to tylko relacja jakiegoś świadka, możliwe że stworzonego przez GW :p <macierewicz mode: ON>
jakiś mądry cytat
Odpowiedz
#29
Nero napisał(a):Myślicie, że JKM byłby w stanie narzucić programowo niechęć do niepełnosprawnych czy bicie kobiet? :wall:
Gdyby posiadał jakąś realną władzę, byłby w stanie przyczynić się na przykład do umacniania w policji przekonania, że w sprawy rodzinne się nie wtrąca i bite kobiety nie miałyby możliwości zwrócić się po pomoc.
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
#30
Osobiście chciałbym wierzyć w anarchokapitalizm ale wątpie by taki system kiedykolwiek zaistniał ( co mi nie przeszkadza na lewo i prawo go propagować).

Co do wyborów. Wiadomo przyjemnie by było jakby ktoś zmniejszył biurokracje i podatki ale czy naprawdę mamy się tego spodziewać od polityków dla których te rzeczy są siłą witalną.
Ja zamiast emocjonować i frustrować się polityką wolę po prostu czasami doceniać fakt =, że żyjemy w tak wspaniałych czasach (wiadomo bez polityków były by wspanialsze ale cóż). Popatrz żyjemy(klasa średnia) dziś w większych luksusach niż najwięksi bogacze 300 lat temu. Produktywność idzie do przodu , jest coraz więcej niesamowitych wynalazków, techniki uczenia itd. Większość zamiast to zauważać żyje jakimś Amber Goldami, Palikotami czy innymi bzdurami. Jak dla mnie to tylko może generować stres.
Produktywność idzie
Tu ne cede malis
Odpowiedz
#31
adi. napisał(a):dużo krytykuję korwina, ale to jest akurat brudna manipulacja, on niczego takiego nie powiedział Uśmiech to tylko relacja jakiegoś świadka, możliwe że stworzonego przez GW :p <macierewicz mode: ON>

Może tak, może nie. Człowiek z którego leje się tyle pogardy do innych ludzi (głównie przez poglądy ale nie tylko) jest dla mnie dnem.

Nero napisał(a):Myślicie, że JKM byłby w stanie narzucić programowo niechęć do niepełnosprawnych czy bicie kobiet?

Oczywiście że nie. Ale ja tu oceniam człowieka. Nie wyobrażam sobie by ktoś o takich poglądach mógł być prezydentem lub premierem mojego kraju. Nawet jeżeli są to poglądy prywatne.

[Obrazek: Banner-the-skywalker-family-10169607-600-120.jpg]

EH
Odpowiedz
#32
Iselin napisał(a):Gdyby posiadał jakąś realną władzę, byłby w stanie przyczynić się na przykład do umacniania w policji przekonania, że w sprawy rodzinne się nie wtrąca i bite kobiety nie miałyby możliwości zwrócić się po pomoc.

Wydaje mi się, że bitej kobiecie z chęcią pomógłby ojciec/brat/kochanek mający pozwolenie na broń.


Skywalker napisał(a):Nie wyobrażam sobie by ktoś o takich poglądach mógł być prezydentem lub premierem mojego kraju. Nawet jeżeli są to poglądy prywatne.

Ale zauważ, że facet jest na wymarciu, ma 70 lat. Głosujesz za wolnym rynkiem, za ludźmi z KNP, którzy chcą zrobić parę rzeczy...
"Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy."
Hannibal
Odpowiedz
#33
Palikot dalej na topie.

Ech.
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
#34
Pawcio napisał(a):Rzuć coś. Przyda się do dyskusji z komuchami.

Najlepszy wykład JKM:
http://www.youtube.com/watch?v=BuyF0vyHg_k
"Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy."
Hannibal
Odpowiedz
#35
Tradycyjnie, socjaldemokraci...
Natura albowiem w rozmaitości się kocha; w niej wydaje swoją moc, mądrość i wielkość.
(Jędrzej Śniadecki)







Odpowiedz
#36
Nero napisał(a):Wydaje mi się, że bitej kobiecie z chęcią pomógłby ojciec/brat/kochanek mający pozwolenie na broń.
A mnie się wydaje, że:
1. Nie każda kobieta ma ojca/brata/kochanka.
2. Nawet jeżeli - w relacje z przemocowcami często wchodzą właśnie kobiety, które kiedyś tłukł właśnie ojciec.
3. Mąż może mieć lepszą broń, lepiej strzelać, może też mieć więcej kumpli niż brat czy ojciec.
4. Kobiety posiadające wsparcie w rodzinie są ogólnie silniejsze, w związku z czym częściej unikają toksycznych relacji, częściej też są w stanie same się obronić, posiadają środki i siłę, aby wynieść się przy pierwszej oznace agresji, względnie wystawić facetowi walizki za drzwi, w zależności od tego, do kogo należy lokal.
5. Nie żyjemy w średniowiecznej Islandii, gdzie korzystne wyroki egzekwowało się przy pomocy bandy zbirów. Polska w wieku XXI podoba mi się dużo bardziej.

I absolutnie sobie nie życzę, żeby osoba o takich poglądach na kwestie niepełnosprawnych, pedofilii czy bicia żon jakie ma JKM, miała jakikolwiek wpływ na prawodawstwo w kraju, w którym mieszkam.
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
#37
Rojza Genendel napisał(a):Tradycyjnie, socjaldemokraci...

Poziom trzymać trzeba. :]

A ty, droga Rozjo, co sądzisz? Oczko


Iselin napisał(a):I absolutnie sobie nie życzę, żeby osoba o takich poglądach na kwestie niepełnosprawnych, pedofilii czy bicia żon jakie ma JKM, miała jakikolwiek wpływ na prawodawstwo w kraju, w którym mieszkam.

Nie głosujesz na JKM tylko na KNP. Jak pisałem wcześniej, JKM ma 70 lat, nie warto się nim przejmować. Należy robić podstawę dla przyszłości KNP w Parlamencie.
"Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy."
Hannibal
Odpowiedz
#38
Młodzież zasilająca szeregi KNP często wypisuje podobne dyrdymały.
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
#39
Hans Wegeżynsten napisał(a):Ale dużo Palikociarzy. Niech jakiś się wypowie. Chętnie posłucham Duży uśmiech Albo nie, oni wszyscy mówią to samo: Maryśka dobra, kościół be i kaczor szalony na psychotropach.

Nie jestem za Palikotem... pajac taki sam jak reszta(w tym i kaczor). Kościół jako instytucja jest be a skoro maryśka zakazana to czemu nie alkohol i papierosy? Ostatnio dowiedziałem się, że bierne palenie może doprowadzić do chorób serca. Nie chcę umierać z powodu czyjejś słabej woli. Moim zdaniem każda używka szkodząca zdrowiu jest zła, maryśka też. Lecz zalegalizowana ukróciłaby dochody niektórym gangsterom. Zatem chyba nie pasuję do tych Palikociarzy. :lol2:
Odpowiedz
#40
Iselin napisał(a):Młodzież zasilająca szeregi KNP często wypisuje podobne dyrdymały.

Co rozumiesz poprzez dyrdymały? Konkretnie?
"Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy."
Hannibal
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości