To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dni świeckości - Kraków 13-17 września 2012
#1
Zapraszam wszystkich do manifestacji poglądów "niedowiarków", ale też tych, którzy domagają się faktycznego rozdziału kościoła od państwa, do Krakowa

http://laickie.pl/marsz-swieckosci-polsk...h-polakow/

Cytat:Organizowany 15 września 2012 r. w Krakowie przez Koalicję Postęp i Świeckość (KPiŚ), zrzeszającą krakowskie organizacje postępowe, MARSZ ŚWIECKOŚCI ma na celu zademonstrowanie naszej niezgody na powszechne lekceważenie konstytucji przez organy władzy, wyrażające się w faworyzowaniu światopoglądu katolickiego oraz Kościoła katolickiego w ustawach, praktyce administracyjnej i samorządowej, a także w oficjalnym ceremoniale państwowym. Niezaprzeczalne uprzywilejowanie Kościoła i jego poglądów w życiu społecznym i politycznym oraz jego szczególny status prawny oznacza pogwałcenie konstytucyjnej zasady bezstronności religijnej państwa oraz równości obywateli.
Jan Hartman

Spotykamy się na Placu Wolnica o 12:30, znajdźcie nas też na FB
http://www.facebook.com/events/305257992903948/
Odpowiedz
#2
To nie jest manifest "niedowiarków", tylko antyklerykałów "postępowców" skierowany przeciwko ważnym wartościom społeczeństwa.

Szkodliwe, bo promowanie walczącego antyklerykalizmu powoduje rozkład normotypu, co w konsekwencji niszczy tożsamość narodową.
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
#3
Słucham??

Przeciw jakim to "ważnym wartościom społeczeństwa" się opowiadamy?
Przeciwko płaceniu za lekcje religii, podczas gdy kuratorium nie ma żadnej możliwości weryfikacji pracy księdza lub katechetki? Przeciwko zawłaszczeniu moralności przez katolicyzm? Przeciwko ostracyzmowi osób o odmiennych poglądach?

Jeśli domaganie się regulacji stosunków państwo-kościół tak, aby były zgodne z konstytucją naszego kraju i zdrowym rozsądkiem jest antyklerykalizmem, to owszem - zgadzam się.

A tożsamość narodowa nie ma żadnego związku z wyznaniem.

Chociaż przyznam - to pierwsze miejsce w sieci, gdzie w społeczności niewierzących spotykam taką opinię. Przyznam też że czekam na wypowiedzi pozostałych członków społeczności, aby wyrobić sobie pogląd o tym miejscu.
Odpowiedz
#4
O ile nie będę jak Exodim demonizował lewicy, to zgadzam się, że jest to demonstracja czysto polityczna.

Jedno dobre, że przynajmniej nazwę ma w miarę prawidłową.
Wydaje się, że nie można rozprawiać filozoficznie nie oglądając się przy tym na odkrycia naukowe, bo się zrobi z tego intelektualny pierdolnik. — Palmer Eldritch
Absence of evidence is evidence of absence. – Eliezer Yudkowsky
If it disagrees with experiment, it's wrong. — Richard Feynman
學而不思則罔,思而不學則殆。 / 己所不欲,勿施于人。 ~ 孔夫子
Science will win because it works. — Stephen Hawking
Science. It works, bitches. — Randall Munroe


Odpowiedz
#5
exodim napisał(a):Szkodliwe, bo promowanie walczącego antyklerykalizmu powoduje rozkład normotypu, co w konsekwencji niszczy tożsamość narodową.
Hm. zachęciłeś mnie do przyjścia. Duży uśmiech a właściwie zachęciłbyś, bo brak czasu i kasy Język
Największy polski ateista. 110 kilo wagi.

konkluzja, po pewnej rozmowie - by pobić posąg ze Świebodzina, należy wybudować 34-metrową Sashę Grey, miażdzącą obcasem głowę biskupa.
Przerobienie wyspy Niue na raj podatkowy i BDSM-land też w planach.

"Zadbałem o o tę ponurą reputację, by odstraszyć podstępne zło, które dręczy nasz przeklęty kraj. Wiesz o czym mówię? o podatkach." Duży uśmiech

Harry Potter niesie lepsze przesłanie niż biblia.
Odpowiedz
#6
Jestem za, choć przyjechać nie mogę. Smutny
Racja nie jest ani moja ani twoja. Racja leży tam gdzie leży i z reguły nijak się nie ma do toczonego sporu.
Odpowiedz
#7
Windziarz napisał(a):O ile nie będę jak Exodim demonizował lewicy, to zgadzam się, że jest to demonstracja czysto polityczna.

Tylko co to właściwie znaczy? Bez wchodzenia do polityki nie da się bronić własnych przekonań w skali całego kraju.
Odpowiedz
#8
Demonstracja organizowana jest głównie przez PSR, organizację, która dba o niezależność polityczną.
Odpowiedz
#9
Oho agent PSR. Nasz kontrwywiad spierdolił sprawę.Duży uśmiech

Tak na serio to trochę już tu siedzisz to powinnaś się odrobinę orientować w tym jaka atmosfera i ogólna doktryna tutaj panuje, więc trochę dziwię się założeniu przez Ciebie tego tematu.Język
Mierzy się ponad cel, by trafić do celu.
K.Bunsch

Odpowiedz
#10
No właśnie nie zorientowałam się.

Możesz mnie uświadomić.

A tak całkiem poza nawiasem - uważasz, że laicyzacja społeczeństwa i normowanie stosunków z kościołem to zły pomysł?
Czy że idea solidaryzowania się i występowania w imię racjonalności zachowań jest bez sensu?
Bo nie rozumiem.

Chyba że ateizm, ale bez racjonalizmu, ateizm ale bez laicyzacji. W takim układzie widzę, że źle trafiłam.
Odpowiedz
#11
Kończą się 17tego!
Jakaż to wspaniała data na zakończenie Dni Świeckości! Wszak to tego dnia z wielkiej Ojczyzny Ludu Pracującego Miast i Wsi przyniesiono nam wyzwolenie do zabobonu watykańskiej zarazy i dano Prawdziwą Wolność!
Niech nam Żyje Towarzysz Stalin i jego wierny uczeń Towarzysz Hartman!
Proletariusze Wszystkich Krajów Łączcie się!

Odpowiedz
#12
Bio o napisał(a):A tak całkiem poza nawiasem - uważasz, że laicyzacja społeczeństwa i normowanie stosunków z kościołem to zły pomysł?
Czy że idea solidaryzowania się i występowania w imię racjonalności zachowań jest bez sensu?
Bo nie rozumiem.

Ja tak nie uważam, niemniej w tej kwestii chyba jestem tutaj w mniejszości, więc rzadko o tym mówię. Tzn jestem jak najbardziej za całkowitym rozdziałem kościoła od państwa i nie mam nic przeciwko laicyzacji społeczeństwa jeśli zaś chodzi o racjonalizację zachowań i solidaryzowanie się to tutaj nie do końca wiem o co Ci chodzi. Tylko wiesz... po co narażać się na oskarżenia i docinki w powyższym stylu. Szkoda zdrowia.
Mierzy się ponad cel, by trafić do celu.
K.Bunsch

Odpowiedz
#13
Ja tam nie stoję po żadnej ze stron, ale manifesty są dla plebsu, czyli nie dla mnie.
Odpowiedz
#14
Ja jestem aktywistą.

Gdyby każdy rezygnował z akcji, z obawy przed docinkami, to dalej istniałoby niewolnictwo, kobiety nie miałyby prawa głosu i zarabiały połowę stawek mężczyzn, a dzieci byłyby własnością tatusiów.

Podejmując decyzję wybieram tak, abym nie wstydziła się swoich wyborów. Mój światopogląd jest takim "wyborem", nie ukrywam go, pomimo że wiem, że świadomi ateiści pozostają mniejszością.

Nie będę chować głowy w piasek, jak dziecko.
Wolę spróbować coś zrobić, choćby miało mi się nie udać.

Zaczynam rozumieć różnicę, między tym miejscem, a PSR. Tam nie wstydzimy się ujawnić naszych nazwisk i twarzy.
Odpowiedz
#15
Można sobie być aktywistą, ale lepiej aktywować się wobec realnych problemów a nie urojonych.
To przeciw czemu tak szumnie protestują Towarzysze niestety (serio niestety) nie ma miejsca w Polsce.

Cytat:Tam nie wstydzimy się ujawnić naszych nazwisk i twarzy.
A tu się wstydzicie?
Nie ma obaw, nie gryziemy!
Duży uśmiech

Odpowiedz
#16
Bio_o napisał(a):Zaczynam rozumieć różnicę, między tym miejscem, a PSR. Tam nie wstydzimy się ujawnić naszych nazwisk i twarzy.

Jest wątek Show Me Your Photo - tam ludzie wklejają swoje twarze. Ty też możesz, jeżeli się nie "wstydzisz".


Odnoszę wrażenie, że rozumowanie Bio_o brzmi mniej więcej tak w uproszczeniu :

Jestem gejem = Chodzę na parady równości
Jestem katolikiem = Chodzę na marszy dla życia
Jestem Ateistą = Chodzę na manifesty "racjonalistów"
Jestem feministką = Chodzę z gołymi cyckami po ulicy
itd.
Odpowiedz
#17
Tu się wstydzi chyba...

Odpowiedz
#18
Jeszcze dodałbym, że jako ateista/agnostyk koniecznie trzeba głosować na Ruch Palikota i robić sobie zdjęcia z Januszem i wstawiać na fb.
Odpowiedz
#19
Bio_o napisał(a):Ja jestem aktywistą.

Gdyby każdy rezygnował z akcji, z obawy przed docinkami, to dalej istniałoby niewolnictwo, kobiety nie miałyby prawa głosu i zarabiały połowę stawek mężczyzn, a dzieci byłyby własnością tatusiów.

Niewolnictwo zostało zgniecione przez rozwój przemysłu, a nie przez parady tumanów. A dzieci nie są już własnością tatusia, tylko tumanów właśnie.

Cytat:Podejmując decyzję wybieram tak, abym nie wstydziła się swoich wyborów. Mój światopogląd jest takim "wyborem", nie ukrywam go, pomimo że wiem, że świadomi ateiści pozostają mniejszością.

Twe zaangażowanie w parady świadczy o tym, że daleko Ci do "świadomych ateistów". Po prostu chcesz manifestować swoją wątpliwą "lepszość", co na 99% bierze się z poczucia braku własnej wartości.

Cytat:Nie będę chować głowy w piasek, jak dziecko.
Wolę spróbować coś zrobić, choćby miało mi się nie udać.

A co dokładnie chcesz zrobić? Pozabijać tylko księży i zakonnice, czy wszystkich wierzących?

Cytat:Zaczynam rozumieć różnicę, między tym miejscem, a PSR. Tam nie wstydzimy się ujawnić naszych nazwisk i twarzy.

No brawo, brawo, szybko myślisz, gdyby organizowano myślową paraolimpiadę, byłoby kolejne złoto!


A w ogóle, jak to żenująco brzmi - dni świeckości. :lol2:
Odpowiedz
#20
Palmer Eldritch napisał(a):A co dokładnie chcesz zrobić? Pozabijać tylko księży i zakonnice, czy wszystkich wierzących?
Oni chcą walczyć o swoje PRAWA, gdyż są tak bardzo tłamszeni i prześladowani. Przecież jak pisała Czarownica, otwiera się marsa, a tam ksiądz wyskakuje... No i ta przymusowa religia i krzyże... Tragedia.

czyżbym sam stawał się Korsarzem broniącym islam i atakującym Dawkinsa ?... Nie jest jakaś różnica chyba... Dawkins ma coś do powiedzenia. No i Korsarz głupoty pisał... W sumie wolę postawę Hitchensa, czyli walka z religiami, ale brak chęci usunięcia ich, gdyż bez nich, jego życie straciłoby sens Duży uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości