To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ludobójstwo w Kongo i prawicowi ateiści (wydzielono z Dni świeckości)
#1
Wydzielono stąd: http://ateista.pl/showthread.php?t=11219&page=3 — W.

Oczywiście. Podobnie jak obchodzono święto matki. Może przemyślimy wykreślenie i tego święta?

A tak poważnie - reżim totalitarny nie wynikał z ateizmu ludzi. To znacznie bardziej złożony proces. Istnieją reżimy podparte wiarą. Ludobójstwo szerzyło się i przed komunizmem, przypomnę przykład Belgii. Dlatego nie popieram utożsamiania tego.
Odpowiedz
#2
Ludobójstwo w Belgii???

Zapowiadają się dni śmieszności w Krakowiu.

Ja też mam bekę z tego tematu.
Jest nieziemski!

Odpowiedz
#3
Nie w Belgii, ignorancie, a ludobójstwo Belgów na terenach ich kolonii, dzisiejszego Kongo.
Odpowiedz
#4
To czemu przypominasz przykład Belgii???

Odpowiedz
#5
idiota napisał(a):To czemu przypominasz przykład Belgii???

Bo wydawało mi się, że w tak światłym gronie wystarczy, że napiszę "przykład Belgii". Przecież informacja o tym, co zrobiła Belgia w Afryce nie jest tajna ani poufna. Wybili ok. 20 milionów ludzi w 2-3 dekady. Obcinali ręce za "niewyrobienie normy". Belgowie byli sprawcami, a pobożny król był głównym koordynatorem. Przykład Belgii jako sprawców ludobójstwa, co w swojej niewiedzy zinterpretowałeś opacznie.

Ale przepraszam, na przyszłość postaram się kawę na ławę.

Widzę, że zabicie milionów osób w imię pobożnej monarchii, a nie komunizmu nie jest już dla Was oburzające.

Fascynujące.
Odpowiedz
#6
No oczywiście, że nie jest oburzające. Przecież Murzyni to nie ludzie.
Proszę wpisywać książki które polecamy! - http://ateista.pl/showthread.php?t=11246
Tutaj proszę zamieszczać krytykę podanych pozycji przez użytkowników do tematu "lista książek - http://ateista.pl/showthread.php?t=11405

"No oczywiście, wszystko powinno być prywatne, wiem, że dla takiego komunisty jak paranoid takie słowa przyprawiają go o palpitację serca :mrgreen:
własność jest rozwiązaniem każdego problemu. a póki co schowam portfel bo nie wiem kiedy mi go ukradniesz :lol2:"
by korsarz <3
Odpowiedz
#7
paranoid napisał(a):No oczywiście, że nie jest oburzające. Przecież Murzyni to nie ludzie.
Amen.
Odpowiedz
#8
Bio_o napisał(a):Bo wydawało mi się, że w tak światłym gronie wystarczy, że napiszę "przykład Belgii".
W światłym gronie wystarczy.
Tu jednak dyskutują głównie prawacy mający ideologicznie zmielony mózg. Jako prawacy nigdy nie powiedzą o sobie ateista, bo to równoznaczne z komunistą, co to to nie. Bywają niewierzący albo poganie ale nigdy ateiści. Zresztą prawactwo jest tu religią, włącznie z modleniem się do świętego prawa własności i wyliczaniem cudów kapitalizmu (nawet wątek o tym jest).
Jako ludzie słabej lub podejrzanej wiary są niewiarygodni dla innych prawicowców. Jako prawacy są mało wiarygodni kiedy głoszą "niewiarę".
Na tym forum próbują łączyć wodę z ogniem i średnio im wychodzi. Ponieważ jednak wychodzi lepiej tu, niż gdzie indziej, to tu się skupiają w takim wirtualnym getcie.
PiS to dwa kłamstwa i spójnik

Andrzej Duda pełni obowiązki prezydenta, ale nie jest głową państwa - Włodzimierz Cimoszewicz


No dobra, przyznaję, jestem lewakiem.Język
Odpowiedz
#9
I nie ma nikogo, komu to nie wystarcza?
Odpowiedz
#10
Machefi napisał(a):W światłym gronie wystarczy.
Tu jednak dyskutują głównie prawacy mający ideologicznie zmielony mózg. Jako prawacy nigdy nie powiedzą o sobie ateista, bo to równoznaczne z komunistą, co to to nie. Bywają niewierzący albo poganie ale nigdy ateiści. Zresztą prawactwo jest tu religią, włącznie z modleniem się do świętego prawa własności i wyliczaniem cudów kapitalizmu (nawet wątek o tym jest).
Jako ludzie słabej lub podejrzanej wiary są niewiarygodni dla innych prawicowców. Jako prawacy są mało wiarygodni kiedy głoszą "niewiarę".
Na tym forum próbują łączyć wodę z ogniem i średnio im wychodzi. Ponieważ jednak wychodzi lepiej tu, niż gdzie indziej, to tu się skupiają w takim wirtualnym getcie.
W dodatku ukryci "prawacy" :lol2: i to bardzo, gdyż nikt na prawicowe ugrupowanie nie głosuje. http://ateista.pl/showthread.php?t=11206

I 66 % tego forum mówi o sobie ateista >> http://ateista.pl/showthread.php?t=10196
Odpowiedz
#11
Bio_o napisał(a):Bo wydawało mi się, że w tak światłym gronie wystarczy, że napiszę "przykład Belgii". Przecież informacja o tym, co zrobiła Belgia w Afryce nie jest tajna ani poufna. Wybili ok. 20 milionów ludzi w 2-3 dekady. Obcinali ręce za "niewyrobienie normy". Belgowie byli sprawcami, a pobożny król był głównym koordynatorem. Przykład Belgii jako sprawców ludobójstwa, co w swojej niewiedzy zinterpretowałeś opacznie.
O, dziwisz się, że ludziska nie przepadają za PSR, i oto jeden z powodów - idiotyczne lewackie lgarstwa! Ile tych ofiar? 20 mln w 2-3 dekady? Kobieto, poucz się arytmetyki oraz historii! Wyjaśniam: całą tę rzekomą ,,aferę'' rozpętali u schyłku XIX wieku Anglicy, którzy nie mogli ścierpieć tego, że oto przy podziale Afryki pogardzili Kongiem jako zarośniętym dżunglą krajem. Potem się okazało, że owa kauczukodajna dżungla przynosi krociowe zyski. Brytyjska racja stanu wymagała, aby coś z tym zrobić, tym bardziej, że Anglicy rozpoczęli planową uprawę drzew kauczukowych na Malajach. Im więcej chaosu, zamętu, oskarżeń, tym oczywiście lepiej. Owszem, Belgowie popełniali okrucieństwa, jako że ludzka chciwość nie ma granic, ale te Twoje dane są przesadzone kilkadziesiąt razy. Kuźwa, lewacy, pomyślcie logicznie - Belgom potrzebni byli tubylczy zbieracze kauczuku i tych cennych ludzi mordowano bez opamiętania? W latach 50 biali idealiści szukali w Kongu ludzi, którym jako dzieciom ucięto ręce lub nogi, i, patrz pani, nie znaleziono! Dziś ta historia dobrze się sprzedaje jako element nowej historii świata by lewactwo... Duży uśmiech
PS. Popatrz na współczesne Kongo, Rwandę lub Liberię, gdzie rzeczywiście czarnuchy mordują się z prawdziwym entuzjazmem... Duży uśmiech Też wina białych?
Odpowiedz
#12
Czyli nie było ludobójstwa poza komunistami.
Ludobójstwo w Niemieckich koloniach również jest wymysłem, bowiem przed Adolfem nie było to możliwe.

Przypomnę, że sam rząd belgijski pozbawił króla Leopolda władzy nad kolonią, właśnie dlatego, że brakło im rąk do pracy. Nasz rodak opisał swoje wrażenia na gorąco.
Odpowiedz
#13
No ja już słyszałem o 20 milionach ofiar inkwizycji spalonych na stosach za czary, więc ten "przykład Belgii" mnie jakoś nie zdziwił.
A jak chcesz napisać o przykładzie Kongo, to pisz o Kongo, bo tak mieszasz w głowach czytelnikom.

Odpowiedz
#14
idiota napisał(a):No ja już słyszałem o 20 milionach ofiar inkwizycji spalonych na stosach za czary, więc ten "przykład Belgii" mnie jakoś nie zdziwił.
A jak chcesz napisać o przykładzie Kongo, to pisz o Kongo, bo tak mieszasz w głowach czytelnikom.

Pisanie o ludobójstwie w Kongo jest tak samo trafne, jak pisanie o polskich obozach koncentracyjnych.
Odpowiedz
#15
Hans Wegeżynsten napisał(a):W dodatku ukryci "prawacy" :lol2: i to bardzo, gdyż nikt na prawicowe ugrupowanie nie głosuje.
Które są te prawicowe, które lewicowe, bo ja samych populistów na liście widzę.
Kto z tych głosujących podziela opinię prawaków zwanych niegdyś EH?
Trudno będzie dojść, więc może zapytajmy się wprost Palmera i spółki, na pewno
zechcą przypomnieć jaki światopogląd jest im najbliższy i czy ważniejsze być dla nich prawakiem czy ateistą.

Cytat:I 66 % tego forum mówi o sobie ateista >>
I już wiadomo, że forum składa się tylko ze 132 użytkowników :lol2:
Opinia niereprezentatywna ani dla forum ani dla tych co najwięcej głos zabierają.
PiS to dwa kłamstwa i spójnik

Andrzej Duda pełni obowiązki prezydenta, ale nie jest głową państwa - Włodzimierz Cimoszewicz


No dobra, przyznaję, jestem lewakiem.Język
Odpowiedz
#16
Machefi napisał(a):I już wiadomo, że forum składa się tylko ze 132 użytkowników :lol2:
I wiadomo dlaczego.
Odpowiedz
#17
Bo ilość w jakość nie przechodzi, niezależnie od tego co Engels utrzymywał...

Odpowiedz
#18
Bio_o napisał(a):Czyli nie było ludobójstwa poza komunistami.
Ludobójstwo w Niemieckich koloniach również jest wymysłem, bowiem przed Adolfem nie było to możliwe.

Przypomnę, że sam rząd belgijski pozbawił króla Leopolda władzy nad kolonią, właśnie dlatego, że brakło im rąk do pracy. Nasz rodak opisał swoje wrażenia na gorąco.
1) Zbrodnie w niemieckich koloniach to co innego, jakkolwiek liczba ofiar (mam na myśli powstanie Hererów w 1904) jest również przesadzona,

2) Pozbawił na skutek kampanii propagandowej, nie na skutek braku rąk do pracy, bo Kongo, dziwnym zbiegiem okoliczności, było i jest jednym z najludniejszych krajów Afryki,

3) Masz na myśli Conrada-Korzeniowskiego i jego ,,Jądro ciemności''. Toż to fikcja literacka, którą niedawno zaczęto wykorzystywać jako rzekomy ,,dowód'', bo jej treść przypadkowo pasuje do założeń lewackich ,,historyków''.

Co za odmóżdżenie... :lol2:
Odpowiedz
#19
Patafil napisał(a):Toż to fikcja literacka
Może i fikcja, ale Korzeniowski przedstawia tylko swoją interpretację rzeczywistości - porównaj wypadek na "Patnie" ("Lord JIm") i na "Costa Concordia", na tej podstawie mogę stwierdzić, że zdarzenia, które opisuje miały miejsce nie tylko na kartach powieści. Przerażająca jest tylko łatwość z jaką człowiek staje się potworem.
Pozdrawiam JG
Odpowiedz
#20
Bio_o napisał(a):A tak poważnie - reżim totalitarny nie wynikał z ateizmu ludzi. To znacznie bardziej złożony proces. Istnieją reżimy podparte wiarą. Ludobójstwo szerzyło się i przed komunizmem, przypomnę przykład Belgii. Dlatego nie popieram utożsamiania tego.

Podaj przykład "reżimu podpartego wiarą", w którym każda katownia wg. "normy" zabijała kilkuset ludzi dziennie.

Wiesz o czym mówię?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości