To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lista książek, które polecamy
#1
Wymieniajcie książki jakie polecacie w poszczególnych dziedzinach. Np. mnie interesuje Inkwizycja. Prosiłbym o podawanie dziedziny jakiej książka dotyczy - na początek wystarczy ogólna

1. Historia

  • Bernal Diaz Del Castillo- "Pamiętnik żołnierza Corteza" Sajid
  • Gaspar De Carvajal - "La aventura del amazonas" Sajid

1.1 Historia Kościoła
  • K.Deschner - "I znowu zapiał kur*" Tgc
  • K.Deschner - "Kryminalna historia chrześcijaństwa" Tgc
  • K.Deschner - "Krzyż pański z Kościołem" Tgc
  • K.Deschner - "Krzyż pański z Kościołem" Tgc
  • K.Deschner - "Opus Diaboli" Tgc
  • K.Deschner - "Moloch" Tgc
  • K.Deschner - "Polityka Papieska XX wieku" Tgc
  • Vittorio Messori - "Czarne karty Kościoła" Idiota
1.1.1 Inkwizycja
  • H. Ch. Lea. - "History of the Inquisition of the Middle Ages" Exodim

1.2 II wojna światowa

1.2.1 Front Wschodni
  • Antony Beevor - "Berlin 1945" Patafil
  • Antony Beevor - "Stalingrad" Patafil
  • Paul Cattrell - "Operacja Barbarossa" Patafil
  • Paul Cattrell - "Spalona ziemia" Patafil
  • Christopher Duffy - "Czerwony szturm na Rzeszę," Patafil
  • Leon Degrelle - "Front wschodni 1941-1945", Patafil
  • Guy Sajer - "Zapomniany żołnierz". Patafil
2. Ideologia
  • Richard Wilkinson i Kate Pickett - "Duch równości" Grzanka
  • Francis Fukuyama - "Historia rozwoju politycznego" Grzanka

2.1 Libertarianizm
  • M. Rothbard - "Etyka wolności" Korsarz
  • D. Friedman - "Ukryty ład" Korsarz
  • C. Murray - "Bez korzeni" Korsarz
  • R. Paul - "Wolność pod ostrzałem" Korsarz
2.2 Konserwatyzm
  • R. Kirk - "Przyszłość konserwatyzmu" Korsarz

2.3 Antyislamizm
3. Religia

3.1 Antyteizm
  • Richard Dawkins - "Bóg urojony" Tgc
  • Christopher Hitchens - "Bóg nie jest wielki. O trucicielskiej sile religii".Tgc
4. Nauki Przyrodnicze
  • R. Fortey - "Historia pierwszych 4 mld lat życia na Ziemi - Życie nieautoryzowana biografia " Manas
4.1 Biologia

4.1.1 Ewolucja
  • Jared Diamond - "Trzeci szympans" Impulsywny
  • Richard Dawkins - "Samolubny Gen" Tgc
  • Richard Dawkins - "Ślepy zegarmistrz" Tgc
  • Douglas J. Futuyma - "Ewolucja"Aerandir
5.Baśnie i mitologia
  • Erotyka i baśnie - "Księga tysiąca i jednej nocy Wybór" Manas
6. Literatura

6.1 Powieści
  • Wojciech Kuczok - "Spiski. Przygody tatrzańskie
    Eheon
  • George Orwell - "Rok 1984" Xeo95
  • George Orwell - "Folwark Zwierzęcy" Xeo95
  • Vera Christiane Felscherinow "My, dzieci z dworca ZOO" Xeo95

6.1.1 Antyutopie
  • Aldous Huxley- "Nowy wspaniały świat" Xeo95
  • George Orwell - "Rok 1984" Xeo95
  • George Orwell - "Folwark Zwierzęcy" Xeo95
7. Poradniki

7.1 Savoir-Vivre
  • Irena Gumowska - "Abc Dobrego wychowania" Manas

8. Psychologia
  • Daniel Kahneman - "Thinking, Fast and Slow" Grzanka
9. Filozofia
  • Sam Harris - "Free Will" Grzanka
9.1 Sceptycyzm
  • Sextus - "Zarysy Pirrońskie". Animal Metaphysicum
  • Sextus - "Przeciw logikom" Animal Metaphysicum

10. Reportaże
  • Marek Wałkuski - "Wałkowanie Ameryki" El Commediante
  • Pietra Rivoli - "Śladami T-shirta" Paranoid
  • Robert Young Pelton - "Najemnicy XXI wieku" Xeo95
11. Literatura popularnonaukowa
  • Sam Harris - "The Moral Landscape" Aerandir
  • Daniel C. Dennett - "Słodkie sny" Xeo95

Legenda:
Kolorem Navy zaznaczyłem autorów propozycji
Kolorem Dark Red zaznaczyłem autorów krytyki i link do odpowiedniego posta

Wersja 0.05
Lista zmian wobec wersji 0.04
-Dodanie pozycji w Legendzie
-Nowe pozycje w poddziale Antyutopie w dziale literatura
-Nowe pozycje w literaturze
-Inne dodane pozycje
-

@Wszyscy wszystkie błędy i propozycje zmian proszę zgłaszać[/quote]
Proszę wpisywać książki które polecamy! - http://ateista.pl/showthread.php?t=11246
Tutaj proszę zamieszczać krytykę podanych pozycji przez użytkowników do tematu "lista książek - http://ateista.pl/showthread.php?t=11405

"No oczywiście, wszystko powinno być prywatne, wiem, że dla takiego komunisty jak paranoid takie słowa przyprawiają go o palpitację serca :mrgreen:
własność jest rozwiązaniem każdego problemu. a póki co schowam portfel bo nie wiem kiedy mi go ukradniesz :lol2:"
by korsarz <3
Odpowiedz
#2
Podbój i eksploracja Ameryki Południowej, relacje z pierwszej ręki i tytuły przygodowe w jednym. Oczko :

Bernal Diaz Del Castillo-Pamiętnik żołnierza Corteza

La aventura del amazonas-Gaspar De Carvajal (Niestety to mordęga, bo brak polskiego wydania, jest tylko po hiszpańsku, trzeba męczyć się z tłumaczeniem, translatorem).
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz
#3
Historia KK
Wydane w Polsce ksiazki K. Deschnera:
-I znowu zapiał kur*
-Kryminalna historia chrześcijaństwa
-Krzyż pański z Kościołem
-Opus Diaboli
-Moloch
-Polityka Papieska XX wieku

*Najbardziej znana ksiazka, glownie o najdawniejszych dziejach chrzescijanstwa i Kosciola.
Niech zyje Lenin, Stalin i Jaroslaw Kaczynski!
Odpowiedz
#4
Najważniejsza pozycja o inkwizycji to oczywiście III-tomowa History of the Inquisition of the Middle Ages H. Ch. Lea.

Jeśli komuś nie chce się czytać takiej długiej epopei to polecam wersję History... w pigułce, czyli H. Kamen, Inkwizycja hiszpańska.
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
#5
exodim napisał(a):Najważniejsza pozycja o inkwizycji to oczywiście III-tomowa History of the Inquisition of the Middle Ages H. Ch. Lea.

Jeśli komuś nie chce się czytać takiej długiej epopei to polecam wersję History... w pigułce, czyli H. Kamen, Inkwizycja hiszpańska.
Jeśli sięgnę, to do tej krótszej. Mój angielski nie pozwala mi na czytanie tak poważnych książek w tym języku.
"E parvo eu não sou!!!
E fico a pensar
Que mundo tão parvo
Onde para ser escravo
E preciso estudar..."

Deolinda, Parva que eu sou
Odpowiedz
#6
II wojna światowa:

Polecam wszystkie książki Davida Irvinga, ze szczególnym naciskiem na monumentalne biografie przywódców III Rzeszy. Tak, wiem, zaraz podniosą się lewackie ryki, kwiki i piski, ale pamiętajmy, że (mimo nadludzkich starań) nie udowodniono Irvingowi żadnego fałszerstwa, za to on zdemaskował niejedno, np. rzekome listy francuskich Żydów, które okazały się być listami nieżydowskich ochotników do pracy w Niemczech.

Front wschodni

Jeżeli ktoś nie życzy sobie cielęcych zachwytów nad Związkiem Sowieckim i Towarzyszem Stalinem, to polecałbym:

Antony Beevor - Berlin 1945, Stalingrad;
Paul Cattrell - Operacja Barbarossa, Spalona ziemia;
Christopher Duffy - Czerwony szturm na Rzeszę,
Leon Degrelle - Front wschodni 1941-1945,
Guy Sajer - Zapomniany żołnierz.
Odpowiedz
#7
Patafil napisał(a):Jeżeli ktoś nie życzy sobie cielęcych zachwytów nad Związkiem Sowieckim i Towarzyszem Stalinem, to polecałbym:


Leon Degrelle - Front wschodni 1941-1945,

Właśnie przeczytałem.
A jeśli ktoś życzy sobie cielęcych zachwytów nad NS III Reichem i Towarzyszem Hitlerem, to polecałbym fragmencik:

Cytat:Oficerowie szli na czele pieszo, żeby dać przykład. Za nimi stajenni prowadzili konie.
Wierzchowce były wykorzystywane tylko przez łączników, odpowiedzialnych za utrzymanie komunikacji, co czasami bywało nie
lada wyczynem. Pewnego dnia, żeby dotrzeć do stanowiska dowodzenia dywizji, pokonałem za jednym zamachem sto kilometrów
po rozpalonym stepie, dosłownie wypruwając flaki z konia.

Wot modernisty!
Duży uśmiech
Odpowiedz
#8
Erotyka i baśnie - Księga tysiąca i jednej nocy Wybór PIW 1982 r. Oryginalna niecenzurowana wersja "Baśnie z tysiąca i jednej nocy". Uśmiech Większość ludzi zna ocenzurowane. Duży uśmiech A tu mamy przetłumaczoną starą arabską opowieść.

Historia pierwszych 4 mld lat życia na Ziemi - Życie nieautoryzowana biografia Richard Fortey, też przetłumaczone, dla odmiany z angielskiego.
Nie gań innych ani nie potępiaj ich. Bądź ostrożny tylko w swoim braku szczerości.

Czemu "Alfy i Omegi" nie mają własnego życia i przejmują się co w sieci piszczy?
Odpowiedz
#9
Palmer Eldritch napisał(a):Właśnie przeczytałem.
A mógłby Pan Prezes się nieco objaśnić, bo nijak za Panem Prezesem nie nadążam? Fragment powyższy zrozumiałem tak:

1) Tylko łącznicy korzystali z wierzchowców,
2) Pewnego razu takim łącznikiem był Degrelle i prawie zajeździł konia.

??????? :8O:
Odpowiedz
#10
Spiski - Wojciecha Kuczoka, warte przeczytania, wyprawy w góry młodzieńca z elementami fantastycznymi, autor w zasadzie nie wiedział jak sensownie zakończyć książkę, ale jest ciekawie napisana i bardzo przybliża nam mentalność tatrzańskich górali.
Give me your lips for just a moment,
And my imagination will make that moment live.
Give me what you alone can give,
A kiss to build a dream on.
Odpowiedz
#11
Patafil napisał(a):A mógłby Pan Prezes się nieco objaśnić, bo nijak za Panem Prezesem nie nadążam? Fragment powyższy zrozumiałem tak:

1) Tylko łącznicy korzystali z wierzchowców,
2) Pewnego razu takim łącznikiem był Degrelle i prawie zajeździł konia.

??????? :8O:

Może lepiej ostrożnie z pytaniami bo to zajeżdżenie to może być dość intymna sprawa. :lol2:

"ABC dobrego wychowania" Irena Gumowska Uśmiech
Nie gań innych ani nie potępiaj ich. Bądź ostrożny tylko w swoim braku szczerości.

Czemu "Alfy i Omegi" nie mają własnego życia i przejmują się co w sieci piszczy?
Odpowiedz
#12
Murray Rothbard - Etyka wolności
David Friedman - ukryty ład
Charles Murray - Bez korzeni
Russell Kirk - Przyszłość konserwatyzmu
Ron Paul - wolność pod ostrzałem
Na pomoc! mordują więźniów Bastylii!!!
Odpowiedz
#13
1. Historia

  • Bernal Diaz Del Castillo-Pamiętnik żołnierza Corteza

1.1 Historia Kościoła
  • K.Deschner - I znowu zapiał kur*
  • K.Deschner - Kryminalna historia chrześcijaństwa
  • K.Deschner - Krzyż pański z Kościołem
  • K.Deschner - Krzyż pański z Kościołem
  • K.Deschner - Opus Diaboli
  • K.Deschner - Moloch
  • K.Deschner - Polityka Papieska XX wieku
1.1.1 Inkwizycja
  • H. Ch. Lea. History of the Inquisition of the Middle Ages
2. Ideologia

2.1 Libertarianizm
  • M. Rothbard - Etyka wolności
  • D. Friedman - ukryty ład
  • C. Murray - Bez korzeni
  • R. Paul - wolność pod ostrzałem
2.1 Konserwatyzm
  • R. Kirk - Przyszłość konserwatyzmu
Wersja 0.01


@Wszyscy Moim zamierzeniem jest stworzenie listy książek z podziałami na poszczególne dziedziny ze szczególnym wskazaniem tych książek, które mogą się znajdować w kręgu zainteresowań czytelników forum ateistycznego np. według takiego wzoru
<Nazwa Autora>, <Dziedzina>, <Poddziedzina> , <Tytuł książki>
@Exodim Jest wersja Polska?
@Patafil Prosiłbym o podanie tych pozycji, które polecasz. Z II wojny światowej
@manas Jeszcze dziedziny bym poprosił
@eheon Tak jak wyżej
@korsarz Dobrze przyporządkowałem dziedziny?
Proszę wpisywać książki które polecamy! - http://ateista.pl/showthread.php?t=11246
Tutaj proszę zamieszczać krytykę podanych pozycji przez użytkowników do tematu "lista książek - http://ateista.pl/showthread.php?t=11405

"No oczywiście, wszystko powinno być prywatne, wiem, że dla takiego komunisty jak paranoid takie słowa przyprawiają go o palpitację serca :mrgreen:
własność jest rozwiązaniem każdego problemu. a póki co schowam portfel bo nie wiem kiedy mi go ukradniesz :lol2:"
by korsarz <3
Odpowiedz
#14
Daniel Kahneman - "Thinking, Fast and Slow" (nie ma chyba polskiego wydania)
Francis Fukuyama - "Historia rozwoju politycznego"
Richard Wilkinson i Kate Pickett - "Duch równości"
Odpowiedz
#15
Sexstus - Zarysy Pirrońskie.
z działu metanauki.
Odpowiedz
#16
Patafil napisał(a):A mógłby Pan Prezes się nieco objaśnić, bo nijak za Panem Prezesem nie nadążam? Fragment powyższy zrozumiałem tak:

1) Tylko łącznicy korzystali z wierzchowców,
2) Pewnego razu takim łącznikiem był Degrelle i prawie zajeździł konia.

??????? :8O:

Blitzkrieg odbywał się na koniach. :lol2:
Niemiecka propaganda drwiła z "polskich szarż", a sami "zdobywcy świata i nadludzie" zapierdalali wierzchem, albo furmankami.
Odpowiedz
#17
Palmer Eldritch napisał(a):Niemiecka propaganda drwiła z "polskich szarż"
Mnie bardziej boli, że to hasło o szarży naszych kawalerzystów na niemieckie czołgi jest dzisiaj tak rzadko dementowane. Nawet historyk, którego jeszcze do niedawna uważałem za poważnego - Norman Davies - nie ustrzegł się tego poważnego błędu w swojej książce "Orzeł biały. Czerwona gwiazda".
"E parvo eu não sou!!!
E fico a pensar
Que mundo tão parvo
Onde para ser escravo
E preciso estudar..."

Deolinda, Parva que eu sou
Odpowiedz
#18
Co do Inkwizycji i roli kościoła:
http://pda.comuf.com/pdf/Messori%20-%20C...sciola.pdf

A co do szarż kawaleryjskich to jednym z "utrwalaczy" tego absurdalnego mitu jest "mistrz" Wajda i jego słynna scena z filmu "Lotna" gdzie nie dość, że kawalerzysta wali z szabli w lufę czołgu :8O: (On to, k^%#a, zam wymyślił po pijaku, czy mu podpowiedział oficer prowadzący???), to na dobitkę są to czołgi T-34, których w czasie Kampanii Wrześniowej w Wermachcie jako żywo nie było...

Odpowiedz
#19
idiota napisał(a):Co do Inkwizycji i roli kościoła:
http://pda.comuf.com/pdf/Messori%20-%20C...sciola.pdf

A co do szarż kawaleryjskich to jednym z "utrwalaczy" tego absurdalnego mitu jest "mistrz" Wajda i jego słynna scena z filmu "Lotna" gdzie nie dość, że kawalerzysta wali z szabli w lufę czołgu :8O: (On to, k^%#a, zam wymyślił po pijaku, czy mu podpowiedział oficer prowadzący???), to na dobitkę są to czołgi T-34, których w czasie Kampanii Wrześniowej w Wermachcie jako żywo nie było...
Słyszałem o tej "Lotnej". Ale żeby Polak szkalował w ten sposób własną kawalerię? Komu on służy? (pozwól, że użyję ten Natankowej frazy) Propagandzie komuszej i nazistowskiej.
Wajda to historyczna ciamajda.
"E parvo eu não sou!!!
E fico a pensar
Que mundo tão parvo
Onde para ser escravo
E preciso estudar..."

Deolinda, Parva que eu sou
Odpowiedz
#20
Polecam prozę Shusaku Endo, Saint Exuperego, Oates, Babla. Strasznie dużo jest wartościowych autorów literatury pięknej.

Bardziej koncentrując się na tematyce forum polecam "Trzeci szympans" J. Diamonda. Szokująca momentami lektura.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości